Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

łudzę że teraz będzie dobrze z nowym netia playerem

ale póki konwertują sygnał z 1080i na 720p to bardzo dobrze nie ma prawa być

chyba że wprowadzą jeszcze jeden poziom streamingu na 1080p

nawet nie chce mi się pisać do Wieczorka bo znów odpisze, że z punktu widzenia użytkownika to są mało istotne sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolegę zasmucę bo dalej klatkuje. Przedwczoraj zamówiłem TV z Netii, wczoraj przyszła z nowym dekoderem Netgem N7700 a dziś wysłałem prośbę o rezygnację z TV. Net sobie zostawiam bo jestem w Netti od 6 lat i nigdy większych problemów nie było (z czego od 3 lat na łączu dzierżawionym z Orange). Mam teraz łącze max 13 Mbit. Tak się składa, że do końca miesiąca mam jeszcze aktywną NC+ więc mogłem sobie porównać. Co do TV z Netii to ogólnie katastrofa. Po 15 minutach czułem wraz z żoną mdłości, obraz był nieostry, mniej kolorów, jakby pozbawiony głębi i zdecydowanie obcięty z kilku klatek na sekundę. Zadzwoniłem na infolinię tam Pan konsultant podłubał w ustawieniach i obraz odzyskał kolory i trochę na płynności. Dużo lepiej ale sorry jak ktoś przechodzi z satki na IPTV Netti (nie wiem jak gdzie indziej) to poczuje różnicę. Gdy włączę ściąganie w tle telewizja klatkuje bardziej czyli płynność zdecydowanie uzależniona jest od stopnia użycia łącza. Jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli to zdecydowanie zrezygnuje a szkoda bo ogólnie ciekawy produkt. Netia Player bardzo szybki, intuicyjny dużo lepszy od starego dekodera Nki z HDD, który dotychczas używałem. Co z tego ale bardzo dobry dekoder nie ratuje sytuacji. Netia musi popracować nad streamingiem a ja na rok lub dwa NIESTETY wracam do (tfu) NC+. Będę obserwował rozwój TV Netii i mam nadzieję, że do niej wrócę :D

 

 

łudzę że teraz będzie dobrze z nowym netia playerem

ale póki konwertują sygnał z 1080i na 720p to bardzo dobrze nie ma prawa być

chyba że wprowadzą jeszcze jeden poziom streamingu na 1080p

nawet nie chce mi się pisać do Wieczorka bo znów odpisze, że z punktu widzenia użytkownika to są mało istotne sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym podpisał jako "konsument"(osoba prywatna) a nie "firma" (osoba fizyczna) to bym się nie martwił gdyż konsument ma prawo do 10 dni odstąpić od umowy zawartej na odległość. Ja podpisałem umowę na firmę więc mam większy problem. W swoim piśmie z prośbą o anulowanie umowy nie pieniłem się tylko racjonalnie opisałem sytuację dlaczego chcę zrezygnować a w ostatnim zdaniu zawarłem myślę kluczową informację tj. że zawarłem umowę w dobrej wierze ale nie zostałem poinformowany podczas jej zawierania o różnicach wynikających w odbiorze telewizji satelitarnej a telewizji IPTV świadczonej przez Netię. Dostałem informację z Netii o przekazaniu mojego zgłoszenia do "realizacji" cokolwiek to znaczy. Poczekam, zobaczymy jak się sprawy potoczą i poinformuję kolegów jaki będzie finał.

 

Chciałbym podkreślić, że Netia dysponuje ciekawym produktem aczkolwiek niedopracowanym! Co ciekawe w ramach promocji dostałem dwumiesięczny dostęp do całego zakresu usług łącznie z HBO Go i wiecie co?! Tam klatkowania nie czuje! Oczywiście opisuję odczucia na nowym Netia Playerze. Ciekawe ale najwidoczniej HBO stosuje inną technologię

 

Czyli kolejny niezadowolony klient. Ciekawe czy wypuszczą Cię bez płacenia kar umownych, obawiam się że nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie klatkowanie na maxa w MM ale technik zrobił coś w skrzynce na klatce schodowej i było wporządku.Występowało właśnie gdy mocny transfer szedł na kompa.

Jeśli Ci klatkuje tak podczas używania dwóch usług jednocześnie to bym na podstawie tego składał rezygnację-brak możliwości korzystania z dwóch usług w tej samej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli HBO GO, które też nadaje w MS Smooth Streaming działa dobrze to znaczy że to nie wina technologii (HBO GO nie robi Netia) tylko że ten nowy super sprzęt zakupiony przez Netię na jesieni ("najnowszej generacji transkodery") jest po prostu do d....; miały być od razu napisy i wybór ścieżek dźwiękowych a okazało się że nawet tutaj są wielkie trudności;

albo nie potrafią tego obsługiwać

 

MM nadaje w całkiem innej technologii, tu nie ma co porównywać;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i otrzymałem właśnie potwierdzenie o wyłączeniu usługi z informacją gdzie mam odesłać dekoder. Słowa o opłacie za zerwanie umowy. Więc finał pozytywny. Duży ukłon w stronę Netii. Ze swej strony nadal deklaruję chęć korzystania z ich usług w szerszym zakresie ale gdy dopracują technologię. Na razie z wybieram NC+. Nie kcem ale muszem ;) Pozdrawiam wszystkich użytkowników tego zacnego forum

 

 

jeśli HBO GO, które też nadaje w MS Smooth Streaming działa dobrze to znaczy że to nie wina technologii (HBO GO nie robi Netia) tylko że ten nowy super sprzęt zakupiony przez Netię na jesieni ("najnowszej generacji transkodery") jest po prostu do d....; miały być od razu napisy i wybór ścieżek dźwiękowych a okazało się że nawet tutaj są wielkie trudności;

albo nie potrafią tego obsługiwać

 

MM nadaje w całkiem innej technologii, tu nie ma co porównywać;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrozumiałbym gdyby to jakaś mała firemka ISP bawiła się sama w uruchomianie telewizji i coś jej nie wychodziło

ale nie rozumiem jak taka duża firma mająca setki tysięcy abonentów może walić takie babole i taką amatorkę uprawiać;

a jeszcze bardziej nie rozumiem tego, że ponad 100 tys. abonentów telewizji Netii oprócz garstki ludzi jest zadowolona z tej jakości i nie widzi żadnego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
zrozumiałbym gdyby to jakaś mała firemka ISP bawiła się sama w uruchomianie telewizji i coś jej nie wychodziło

ale nie rozumiem jak taka duża firma mająca setki tysięcy abonentów może walić takie babole i taką amatorkę uprawiać;

a jeszcze bardziej nie rozumiem tego, że ponad 100 tys. abonentów telewizji Netii oprócz garstki ludzi jest zadowolona z tej jakości i nie widzi żadnego problemu

 

 

No właśnie, czy to nie jest szokujące, że Netia ma tylu abonentów i oni w większości nie widza problemu!

 

Pewno ponad połowa z nich teraz ogląda mundial 2014, i jak oni mogą na to patrzeć ?

 

Szokuje bardziej aniżeli umiejętności rżnięcia głupa przez Karola Wieczorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czy to nie jest szokujące, że Netia ma tylu abonentów i oni w większości nie widza problemu!

 

Pewno ponad połowa z nich teraz ogląda mundial 2014, i jak oni mogą na to patrzeć ?

TVP1 HD nadają z przepływnością 5,5 Mb/s z dźwiękiem 64 kb/s !!!

http://netia-stv-top.live.e247-pi.insys ... l/Manifest

na TVP Sport HD jest troszkę lepiej: 6,4 Mb/s - 128 kb/s

http://netia-stv-top.live.e247-pi.insys ... l/Manifest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na codec audio. 64 kbps w AACL to pewnie jest porównywalne ze 160 kbps w MP2. Polsat tak latami nadawal TVP ;).

No ale rozdzielczosc tylko 1280x720 to przegięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puszczenie streamingu 1920x1080 wymagałoby dwukrotnie większej przepływności, takiego ruchu sieć Netii mogłaby nie udźwignąć, więc szansa na poprawę jest niewielka;

 

co do Vectry, to podejrzewam że chcą przytulić sieć po Asterze, 446 tys. lokali w z zasięgu to nie w kij dmuchał;

mając 33% udziałów w rozdrobnionym akcjonariacie będą mieli większość w RN i będą mogli wybrać sobie prezesa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na blogu Wieczorka pojawiają się kolejne wpisy o braku płynności.

 

Wielce Szanowny Rzecznik Prasowy tym razem nie udaje, że problemu nie ma i stwierdza: "pracujemy nad rozwiązaniami, które to mają wyeliminować".

http://blog.netia.pl/netia/entry/nowy-n ... y#bco38560

 

P.S. A nowy, mocniejszy Netia Player jest zdaniem KW super, bo jest mocniejszy, ale w sumie to nie wiadomo po co, bo zdaniem tego samego KW stary Netia Player ma hardware spokojnie wystarczające do jego zastosowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracować to oni sobie mogą do u[beep]ej śmierci, tylko czy zdołają poprawić obraz?

a ten [beep] za "rzekomy brak płynności" powinien w [beep] dostać;

i nie tylko za to: za najlepszy HD w Polsce - który nie jest nawet full HD, za różne ścieżki dźwiękowe i napisy, za nowe oprogramowanie które rozwiązuje wszystkie problemy a które jeszcze "w tym miesiącu" ma być udostępnione wszystkim;

 

a za namawianie klientów aby nie czekali na start nowej oferty tv i brali wcześniejszą bo wraz ze startem nowej będzie możliwa migracja to powinien [beep] w kryminale wylądować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odliczam już dni do końca umowy z netią, i bez żalu pożegnam ich najlepsze HD w Polsce, ich rzekomą płynność obrazu oraz ich szybkie i energooszczędne playery.

 

PRowiec to ktoś o moralności polityka. Polskiego polityka.

 

Po tym co Karol Wieczorek narobił na swoim blogu, netia może nie odzyskać twarzy już nigdy.

I żaden Kot ani Karolak swoją facjatą tego nie poprawią. Ten ostatni to już w szczególności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju 2014 kupilem po kablu telewizję od netii. Potwierdzam - płynność obrazu a właściwie jej brak stała się wizytówką tej firmy. Na domiar złego prócz fatalnej płynności obrazu podczas jednoczesnego korzystania z internetu i telewizji skacze mi ping nawet do 700. NIE KUPUJCIE OD NETII TELEWIZJI- to jest "wyjątkowy" badziew... Kanałów sportowych z dynamiczną akcją nie da się ogladać. Mecz siatkówki i serwis z wyskoku wygląda jak matrix - piłkę widzisz w momencie jak zawodnik ją odbija a potem dopiero jak uderza w parkiet :) . Ilości klatek na sekundę w obrazie to jakaś kryzysowa parodia. Żenua

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pytałem o wrażenia.

Zaryzykowałem, kupiłem, i nie widzę problemu.

Pozdrawiam innych z lepszym wzrokiem, miłego trololololo :)

 

 

Pijarowcy z netii nie tylko czytają to forum, mogą również tutaj pisać, ale wypadałoby się przedstawić nie jako usługobiorca a jako usługodawca.

 

Wszedł na forum, poczytał posty w całym długim wątku o problemach z płynnością, i pomimo tego zaryzykował zakup. Bardzo logiczne... jak na pijarowca z netii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netia już od dawna nie świadczy usługi IPTV (a nawet jeśli to tylko klientom, którzy zakupili tv spory czas temu), Netia świadczy TV w streamingu. Temat ma tylko 12 stron, jeśli jesteś ciekaw co jest przyczyną takiego a nie innego działania przejrzyj poprzednie strony, były tam opisane prawdopodobne przyczyny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...