Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

A jednak nie przedłużam internetu w netii i nie biorę tam telewizji. Za dużo się dzisiaj naczytałem o tym jak traktują tam ludzi z internetem do 20mb/s lub do 50mb/s. Mój znajomy też z nimi ma ten sam problem bo wcześniej miał internet 27mb/s(no limit) dwa miesiące temu podpisał umowę internetu do 20mb/s i ma teraz 3mb/s i nie może nic zrobić bo jasno jest w umowie że internet do 20mb/s. Czytałem o problemach innych ludzi z internetem u nich i telewizją więc wolę iść do konkurencji która mi zapewni stałą prędkość ciut drożej ale pewniej. Skoro mam płacić za internet do 20mb/s 49,90 i mieć prędkość 2-3mb/s to ja wolę zapłacić 64zł i mieć 20mb/s na światłowodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już jesteśmy przy kwestii internetu w Netii to ja też jestem bardzo rozczarowany i najprawdopodobniej niedługo zerwę z nimi umowę. Na czasowe zrywania neta jeszcze potrafiłem przymykać oko, ale to co odwalili mi 2 tygodnie temu to całkowite przegięcie. Mianowicie mam od roku umowę na neta do 10 Mb/s i było spokojnie 6-7, nawet 9, a od dwóch tygodni mam 0,25 i mniej w porywach do max 1. Czasami się speed test nie ładuje nawet, szkoda słów. Powód? - przeciążenie centrali, termin rozbudowy nieznany. Mam gdzieś takie zagrania, płacę i wymagam. Chcieli mi obniżyć abo o 30%, ale taki net to nie jest warty 5 zł. Super uczucie, gdy 144p na YT się tnie. Internet mam od 2008 r., brany jeszcze w przejętym przez Netię Tele2. Przez 4 lata 1 Mb/s, od roku do 10. Tak jak pisałem wyżej poza czasowym zrywaniem połączenia nie było tak źle, szybkość i stabilność dobra. Ale teraz to nie da się zrobić nic. Trzeba się ratować pakietem w komórce, którą podpinam do kompa jako modem - prędkość jest bardzo dobra. Czas się więc chyba rozstać. Za zerwanie umowy bym zabulił 210 zł, ewentualnie mogę reklamować niezgodność z umową - tak powiedział konsultant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zauważyłem że w Netii jest taki trend aby łapać wszystko co się rusza za wszelką cenę.

Więc, gdy ktoś chce internet od Netii, to polecam najpierw udać się do TP. Serio.

Przychodzi majster od TP (lub nawet nie musi) i stwierdza że są warunki techniczne na powiedzmy 20mb - wtedy dziękujemy i idziemy do Netii po 20mb.

Bo gdy pójdziemy od razu do Netii, to oni podpiszą z nami umowe bez sprawdzenia lub sprawdzą a potem i tak wcisną kit że wszystko OK. I takie coś już zauważyłem wiele razy u znajomych (i byłych klientów Netii).

Reasumując, tepsa przynajmniej jasno i brutalnie umie powiedzieć: nie da rady 20, możemy dać 6 (albo 2). I polecam im wtedy uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie a sprawdźcie sobie kompa na wirusy i inne syfy trojany i zagrożenia ja miałem sytuację,że łącze strasznie szarpało też pisałem zażalenia a problem okazał się być w moim kompie,ewentualnie podłączyć inny komp,tablet,notebook i zrobić test prędkości.Łącze mi tak zamulało ,że miałem na wysyle 0,...coś tam czyli żółw.Są takiego rodzaju syfy które zamykają bramę i człowiek myśli że net nie działa.U mnie szarpało przysył strasznie a zamulało wysył danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komp akurat jest czysty jak łza zarówno w systemie jak i w budzie. Bardzo dbam o porządek, kontroluję wszelkie procesy i pliki, nie ściągam niczego podejrzanego ani nie odwiedzam podejrzanych stron, a wirusa to miałem ostatni raz wieki temu. Poza tym net z pakietu hula. Sprawa jest jasna - przeciążona centrala, termin rozbudowy nieznany. Możliwości u mnie na 10 Mb/s były, tak stwierdził technik zanim brałem Netię. I było stabilne 6-7 Mb/s, nawet niedawno 9. Od 2 tygodni total zamuł, a szybki net jest dla mnie priorytetem i dlatego niedługo chyba powiem Netii goodbye.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ja mam nowa ofertę. Arthouse nie ma. Jest Docubox, Fashionbox i Fightbox ale po angielsku - mozna poćwiczyć język dlatego pozostaje przy tym pakiecie. Najlepszy jakościowo kanał to Docubox HD - interesujące dokumenty i filmy przyrodnicze. http://www.cyfrowypolsat.pl/program-tv/ ... 4B94.node4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa na każdym telewizorze wyposażonym w złącze euro, jeżeli nie masz euro to robi się problem ale też nie jest to problem nie do przejścia, możesz zakupić modulator przerabiający sygnał na wejście antenowe albo użyć starego wideo, które prawdopodobnie ma taki modulator wbudowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ten kabelek i działa dobrze tylko mam kilka pytań.

1.Czemu mi nie działa połowa kanałów?

2. Żeby odbierać takie kanały jak tvn24 tvn polsat czy tvp to antena musi być podłączona pod netiaplayer? Bo jak nie to ni działa mi 3/4 kanałów mam prędkość 22mb/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Od miesiąca jestem podłączony do nowej oferty telewizji Netii i muszę powiedzieć, że nie jest to produkt pozbawiony wad. Zdarzają się sporadyczne przycięcia, zamrożenia obrazu czy desynchronizacja dzwięku. Ale największe zastrzeżenie jakie mam to płynność obrazu, ta jak dla mnie kuleje. Szczególnie na kanałach HD, tak jakby brakowało kilku klatek animacji co objawia się zauważalnie mniej płynnym ruchem w porównaniu z obrazem z tradycyjnych źródeł DVB. W sumie piszę tego posta by dowiedzieć się czy inni abonenci Netii TV mają podobne odczucia. Być może jest to kwestia nowej/starej platformy nadawczej, ale na dzień dzisiejszy tak to u mnie wygląda. Jeśli z czasem coś się w tej kwestii zmieni nie omieszkam o tym tutaj wspomnieć.

 

Netia Player to w miarę fajne urządzonko. Może nie jest demonem prędkości, ale nie zdarzyło się jeszcze by zaliczył permanentną zawiechę. Kilka zbędnych serwisów internetowych, kilka przydatnych (ipla, tvn player). Odtwarzacz plików z podłączonego pendraka jak i tych dostępnych w sieci lokalnej, który perfekcyjny nie jest, ale w większości daje radę. Sterowanie pilotem dość punktowe i wymaga niestety celowania w kierunku boxa. Jest także taka sobie aplikacja na Andka symulująca pilota, ponoć w przygotowaniu jest coś bardziej funkcjonalnego.

 

Obecna oferta telewizyjna Netii pod względem programowym z pewnością jest bogata, ale wciąż wymaga doskonalenia strony technicznej. Tematyczna pakietyzacja wydaje się być dobrym posunięciem, ale przydałby się jakiś "mix" do wyboru. Cenowo ofertę trudno jednoznacznie ocenić, wszysko zależy od indywidualnej sytuacji potencjalnego klienta. Jeśli już ktoś jest abonentem usługi internetowej Netii i przy podpisywaniu nowej umowy chciałby skorzystać z oferty telewizyjnej to cennik może wydać się w miarę atrakcyjny. Jeśli natomiast ktoś posiada internet z innego żródła i nie planuje jego zmiany to Telewizja Osobista nie dla niego bo cenowo i jakościowo platformy cyfrowe wypadają tu lepiej.

 

@tirzak

Spróbuj zresetować playera poprzez menu do ustawień fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Chcem zmienić dostawcę internetu z TVK na netię (do 20Mb/s), a i może przy okazji dokupić Telewizję Osobistą z multiroomem, chciałbym się dowiedzieć jak z jakością obrazu na kanałach HD szczególnie w pakietach HBO HD i Canal+Platinum i czy oba pakiety premium przy multiroomie będą na dwóch dekoderch, i czy w ogóle warto dokupować do internetu tv z multiroomem czy zostać tylko przy samym internecie. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie odradzam, ale rob jak uwazasz. Moze to odosobniony przypadek, ale przez prawie 2 lata mielismy z telewizja netii niezle akcje (mrozenie ekranu, piksele na TVN HD wrecz zabijaja, kanal zakodowany, pomaga restart albo przelaczanie po kanalach i wracanie. Ich pomoc techniczna to sluchanie porady przez telefon i wykonywania to co mowia. Pomaga na kilka dni, pozniej to samo. Ale nie ma sie co dziwic, netia player to jakis inny odtwarzacz sieciowy, tylko z wycietymi czesciowo bebechami... poszukaj w google to sie dowiesz co to za cudo) Czar prysl po ostatniej rozmowie... "jak sie panu nie podoba, to niech pan zrezygnuje" po wyslaniu wypowiedzenia, dzwonia i wymyslaja jakies smieszne oplaty. Ostatni ich pomysl.... mamy placic od czasu rozwiazania umowy do pazdziernika 30zl miesiecznie, bo wtedy mija 2 lata od zawarcia umowy. A umowa zawarta 17 maja 2011 na czas nieokreslony. Wiec skad pazdziernik i jakie 2 lata. Ale nie zamierzam im odpuscic... papiery sa po mojej stronie i do pomocy pojdzie rzecznik praw konsumenta

 

PS oprocz telewizji z netii, mielismy telefon z rozmowami bez limitu w europie (wczesniej zwykla taryfa od 1997 roku, oraz internet do 20mbit/s) usluga byla abonowana na slasku. Telefon i internet ok. Telewizje stanowczo odradzam

PS2 po rozwiazaniu umowy, wysylasz router i netia player do ich magazynu w Warszawie. Wiec jak beda chcieli, to cie uwala... bo niby jak udowodnisz ze wszystko jest w porzadku, albo ze dotarlo w calosci, i czy wogole dotarlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mojej oceny jakości wypowiadałem się w poście wyżej, więc nie chcę się zbytnio powtarzać. Sam w sobie obraz nie jest zły tylko w mojej ocenie jest pewien problem z jego płynnością. HBO chyba z tego wszystkiego wygląda najlepiej. Jakiekolwiek wybierzesz sobie pakiety, przy multiroomie będą one dostępne na obu playerach. Do internetu i telefonu nie mam zastrzeżeń. Czy warto brać telewizję? Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Musisz to sobie samemu przeanalizować. Możesz odwiedzić lokalne biuro obsługi klienta, powinni mieć tam tv z podpiętym netia playerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...