Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Łukasz89 napisał(a):

Dzień dobry,

 

skusiła mnie lokalna oferta Netii znaleziona w skrzynce pocztowej. Zdecydowałem się i wziąłem światło 600 + TV pakiet L z evoboxem.

Net działa świetnie, ale z TV mam 2 niespodzianki, jedna miła a druga mniej.

 

Zamiast 189 kanałów w ramach pakietu L mam full - wszystko, łącznie z premium HBO, C+, Polsaty, 18+ itd... nie jest to normalne, nie zamawiałem tych kanałów a z handlowcem umawiałem się na L.

Czy mam dzwonić do Netii i wyjaśniać sytuację, żeby nie dostać faktury na 200zł za czyiś błąd?

Druga niespodzianka to nagrałem film, dzień później chciałem obejrzeć i co kilka minut odtwarzanie przeskakiwało o jakieś 20 - 30 minut do przodu. Co chwilę trzeba było się cofać o ten przeskok co piekielnie irytuje. Czy da się temu łatwo zaradzić samemu czy zgłoszenie na infolinię?

Dzięki i pozdrawiam!
Łukasz

Za miesiąc przestaną świecić, mam dokładnie tak samo, nawet pakiet xxx się świeci, jak wejdziesz w evobox w pakiety tam będzie dokładnie wszystko opisane, u mnie wygląda to tak do końca czerwca pakiet L, później pakiet M.

Mają nadzieję że jak pooglądasz przez m-c za darmo to się zdecydujesz na większy pakiet.

Polsat ma tak samo, po podpisaniu nowej umowy dostajesz na miesiąc lub 2 pakiet najwyższy w promocji.

 

Co do nagrywania to ja takich problemów nie stwierdziłem, może problem z spadkiem pakietów podczas nagrywania. Te nagrania lądują w chmurze, ale zapewne to wiesz.

Edytowane przez Ralfin
doprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2023 o 12:27, opensource napisał(a):

Podaj konkretny przykład np. dla Netii wraz z DNS, bo na razie to same ogólniki. Pytam celowo, bo nie spotkałem się z blokowaniem nazwijmy to standardowych serwisów u tych operatorów.

Dostęp jest chyba do Internetu, a nie tylko do "standardowych serwisów". Blokada niektórych stron na poziomie DNS jest faktem i to sprawdzalnym. Każdy może sam zweryfikować choćby na podanych adresach zablokowanych witryn, o których rozpisywały się różne portale i @sebagit, dodam, że da się to sprawdzić również spoza sieci Netii narzędziami do diagnostyki DNS, mogę napisać jak, ale po Twoim nicku wnoszę, że raczej nie potrzebujesz instrukcji. Oczywiście operatorzy nie robią tego z własnej inicjatywy lecz na zlecenie służb, bo tak się składa, że blokowane są głównie portale opozycyjne w stosunku do obecnej linii rządzącej, ale o polityce nie chcę się tutaj rozwodzić.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałaś lub z jakiegoś powodu odpowiadasz celowo wymijająco. Nie pytałem jaką metodą sprawdzać, bo doskonale wiem tylko o konkretne przykłady skoro o czymś zaczęłaś pisać. OK, nieistotne - najlepiej napisać ogólnie że blokują i wskazać od razu jednoznacznie na czyje zlecenie - to takie typowo polskie. Z "n*zas" faktycznie jakieś nieudolne próby blokowania były ale co to zmienia skoro innych tego typu jest multum. Zgadzam się co do niewychodzenia w politykę, bo to nie jest od tego miejsce.

Faktycznie powyższa np. z internetu mobilnego nie działa ale to tylko kwestia DNS.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Napisaliśmy do wszystkich wiodących operatorów w Polsce z zapytaniem, na jakiej podstawie blokują domenę NCZAS.COM. Jako pierwsi odpowiedzieli operatorzy komórkowi. Przyznali, że robią to na polecenie służb na podstawie Art. 180 Prawa Telekomunikacyjnego. Nikt jednak nie chciał zdradzić, o jakie służby chodzi, zasłaniając się tajemnicą państwową.

Cytat

Jednocześnie liczne zapytania do operatorów prywatnie wysyłali nasi czytelnicy, za co jesteśmy Państwu wdzięczni. Jednemu z nich Netia napisała w odpowiedzi, że cenzura prewencyjna odbywa się na polecenie ABW. Mamy więc sytuację, że oficjalnie informacja o podmiocie blokującym NCZAS.COM jest niejawna dla właścicieli portalu, ale ta sama informacja jest jawna dla klientów dostawców Internetu. Cenzura prewencyjna jest w Polsce zakazana na podstawie Art. 54 Konstytucji. Żadne reguły prawne niższego rzędu – a więc rzeczony Art. 180 Prawa Telekomunikacyjnego – nie mogą znieść ustawy konstytucyjnej.

Dobrze opisany przykład zahaczający o Netię. Informacja ze strony portalu: https://nczas.com/2023/03/09/miesiac-od-blokady-nczas-com-oto-co-juz-zrobilismy-i-co-zrobimy-walczac-z-abw-i-cenzura-prewencyjna/

 

Podaję dwa serwery DNS z sieci Netii, które nadal nie zwracają rekordu z adresem powyższego portalu: 87.204.28.12 i 62.233.128.1

Oczywiście to nie jest odosobniony przypadek, bo zablokowanych stron jest spora lista, z oczywistych względów nie będę jej tu wklejała. Że na zlecenie służb to było oczywiste od początku, bo Netia podobnie jak reszta operatorów nie ma żadnego interesu w tym, żeby robić to z własnej inicjatywy narażając się na krytykę prasy, czy zadrażnienia z klientami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W Netii dla nowych klientów abonament na tv z internetem przez pierwsze 3 miesiące jest za 0 zł.

A czy są jakieś koszty aktywacji, instalacji przy zamówieniu pakietu internetu z tv w budynku wielorodzinnym?

Czy jest jakaś dodatkowa miesięczna opłata za najem sprzętu (tylko evobox 4k bez dodatkowego dekodera z nagrywarką)?

Na stronie ciężko to znaleźć.

Edytowane przez Piotr-Piła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywacja jest, wszystko masz w regulaminie. A nagrywarka jest sieciowa, na serwerach Netii. Nie ma dekodera z dyskiem jak w Orange.

Tu masz link do regulaminu. Wpisz swój adres, mogą być inne niższe ceny.

http://www.netia.pl/getmedia/6c0749d9-2cad-4f35-89c3-aa8ac5dace32/SWP-GigaRozrywka-III-w-nizszej-cenie_03-04

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam możliwość podłączenia światłowodu z Netii na infrastrukturze Światłowód Inwestycje i chciałbym się dowiedzieć jakie są wasze opinie o Netii. Ile wynosi realna prędkość (interesuje mnie opcja do 1Gb/s), czy próbował ktoś podłączać własny router?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange daje ONT - Optical Network Terminal - podepniesz pod niego swój router bez problemów.

https://www.hejdom.pl/blog/28-smart-rozwiazania/321-swiatlowod-orange-i-wlasny-router-ont.html

 

Co do prędkości - kwestia stosunku oferowanych usług co ceny.

 

Choć i jak ktoś się uprze i posiada trochę więcej wiedzy to i własny router światłowodowy podepnie bezpośrednio pod światłowód.

 

Na przykładzie Orange Polska i Fritzbox 5530 Fiber.

 

e2683c87eeb8e848.png

 

34107973a3954986.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange coraz mniej chętnie daje ONT i naprawdę trzeba się wyprosić (podawać im powody dla których potrzebujesz go mieć). Jeśli infrastruktura jest SI, czyli Orange, to ciężko będzie go zdobyć. W innych przypadkach muszą dać bo nie jest to ich sieć własna.

7 godzin temu, Vernon napisał(a):

A jak jest z prędkością w Netii vs Orange? Czy jest porównywalna?

Tak, jest porównywalna. Jeśli grasz w gry online to zdecydowanie bierz Netie - Routing w PLIX np. do serwerów CSGO, Fortnite i innych gierek robi robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez-tytu-u.jpg

 

Ja po wymianie routera adb na swój xiaomi ax3600 mam pełny 1Gbps po Wifi ,w domu już 80% urządzeń ma wifi 6 więc nie było co czekać na operatora aż sam coś da od siebie.

Co do gier online ja nie gram w cale ale syn jest mega zadowolony z pingu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli czegoś nie rozumiesz, to nie oznacza że coś jest od razu bezsensem. :) W skrócie Xiaomi mi box to osobne, niezależne nazwijmy to pudełko, przystawka albo tuner który pozwoli oglądać te serwisy które wymieniłaś wyżej. Z resztą wystarczy wbić w wyszukiwarkę to hasło i masz wszystko napisane. Trochę więcej własnej inicjatywy na przyszłość. ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bezsens...  A co to jest ten Xiaomi mi box? To się podłącza do albo zamiast dekodera? Jestem zielona w tym temacie  
Dla Ciebie to bezsens, dla innych to koło ratunkowe, dla ,,starych" mających 3-4 lata TV. Co nie są już wspierane, lub z jakimiś egzotycznymi Smart TV, gdzie nie ma połowy aplikacji. To taka przystawka, pudełeczko wielkości paczki papierosów. Do tego masz pilot z asystentem głosowym i.... Otwiera się przed Tobą świat VOD. Jak ktoś jest bardziej kumaty to na hasło Kodi.... TV z całego świata łącznie z polskimi. Jak za sprzęt za 200 zł to wszystko zap..... Jak rakieta. Wymieniłem 4-5 letni Mi Box 4K bo stary niestety się zepsuł. Restartował się co chwilę jak popracował, i się nagrzał. Przywróciłam ustawienia fabryczne. To nic nie dało. A jako, że następca, szybszy i wspierający nowsze standardy kosztuje śmieszne pieniądze to, nie szukałem przyczyny i kupiłem nowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi że bezsensu jest to że nie ma tych wszystkich aplikacji wbudowanych w dekoder. Przeszłam z Vectry do Netii i tego mi brakuje. W Vectrze nie trzeba było tak kombinować z dodatkowymi urządzeniami, tam po prostu dekoder robił mi ze starego TV Smart TV. Konsultant z Netii powiedział mi że teraz też tak będzie, dopytywałam czy będę mogła oglądać YT i usłyszałam że tak. Niestety rzeczywistość okazała się inna :/

Dzięki wam dowiedziałam że są takie urządzenia którymi można się poratować w takiej sytuacji. Trochę poczytałam i pewnie się zdecyduje na zakup 😒 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam umowę do 30 listopada to kiedy najlepiej z nimi negocjować nowe warunki? W nowych umowach jest klauzula inflacyjna? 

Mam obecnie pakiet M+ net 1 GB/s za 60zł i w zasadzie to wolałbym zejść na net 150Mb/s i do tego tv M lub L w zależności od ceny i czy da się wymienić ten biały dekoder evobox na coś innego czy to już jest najnowszy sprzęt?🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby dali ci dużo taniej. Ogólnie opłaty za TV są stale, zmienia się tylko opłata za internet. Ty masz za 1 gigabit 20 zł więc wielkiego pola do obniżki nie ma. Zobacz na aktualne promocje, ja bym na Twoim miejscu w miarę możliwości zachował to co masz. Taniej już nie będzie. Możesz ewentualnie za + 5 zł zmienić dekoder na nowszy z 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...