Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Dekodery wymienili przede wszystkim z powodu modyfikacji softu - stare nie wyrabiały mocą. Ciekawe, czy zdążą zmienić kodowanie, bo tym razem będę musiał już zmienic dostawcę. Bo, z całym szacunkiem do plusów, ktore Netia ma, to niestety, ale sportu nie da się oglądać ale ile można powtarzać... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku to nie niestety ;) chodzilo mi o to, że musieli szybko zareagować na problemy wydajnościowe, a dotąd nic nie zrobiono w sprawie poprawy jakości obrazu - a miną za chwilę 2 lata. I dlatego, powiem szczerze, że coraz bardziej wątpię w to przejście na h.265.

Edytowane przez jk_seeker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzych1963

Ja przeszedłem do UPC to obraz w porównaniu do Netii to jak by był w 4k koparka mi opadła a cena 250 mega za 21 zł i tv max teź w fajnej cenie Netii podziękowaniem i teraz cieszę się fajną jakością tv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w gwoli jasności, Netia to unicast, jeśli są problemy z obrazem to po prostu trzeba to zgłosić, każdy klient dostaje unikalny sygnał, to nie jest multicast więc problemy nie będą jednolite u każdego.

 

A z doświadczenia powiem,że wbrew temu co myślicie ale to HFC jest najbardziej procentowo awaryjną własną linią w Netii.

 

Są miejsca gdzie jest wszystko ok, a są gdzie jest po prostu lipa z każdego typu sygnałem. Tak to jest jak przejmują linie której technologii po prostu nie znają (HFC to technologia starego typu, nikt normalny już nie używa koncentryka,większość to ETTH lub FTTH), mogli już lepiej RFOG wprowadzić by za kilka lat wprowadzić do tych mieszkań czyste światło.

 

Wystarczy prześledzić ten temat aby się dobitnie przekonać, że ludzie byli najzwyczajniej w świecie zlewani, gdy zgłaszali problemy z brakiem płynności czy np pikselozą. Dostawali odpowiedź w stylu "ten typ tak ma". Dla techników z tej firmy, jak masz obraz, to wszystko OK. Nic ich więcej nie obchodzi. Brak płynności, pikseloza? Czepialski frustrat, wyszukujący na siłę problemy.

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co sprzeczać, bo ludziska gotowe zaklinać rzeczywistość. Wystarczą dźwięczne hasełka odnośnie światłowodu itp, a od razu widzą rzekomą poprawę. Zresztą wielu moich znajomych, szczególnie płci żeńskiej, nie widzi różnice między SD, a HD. Pewnie coś tam dostrzegają, ale im to lotto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być różnica przy podłączeniu Ethernet dekodera i światłowodzie ze względu na to że na świetle jest zdecydowanie lepsza stabilność połączenia, tym samym adaptacyjność bitrate. A co do techników to tak naprawdę zależy na kogo się trafi. Wszędzie znajdą się tacy co tylko odwala panszczyzne byś się odczepil i tacy co rzeczywiście będą chcieli pomóc.

Znam niestety osobiście tych "gorszych" i tych "lepszych". Po prostu ludzie są różni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netia robi świąteczny prezent dla wszystkich swoich klientów korzystających z Telewizji Osobistej. W udostępnionej kilka tygodni temu aplikacji Netia VOD na Netia Playerach operator udostępnił za darmo (w zakładce PREZENTY) aż 50 filmów i bajek. W czasie trwania promocji (od 28 listopada 2017 do 2 stycznia 2018 r.) każdy użytkownik Netia Playera może obejrzeć dowolny film, który jest objęty promocją, dowolną ilość razy.
Promocja dotyczy wszystkich użytkowników Netia Playerów.

W ramach darmowej kolekcji dostępne są takie tytuły jak: "2 Dni W Nowym Jorku", "2 Dni W Paryżu", "72 Godziny", "80 Milionów", "Baby Są Jakieś Inne", "Benek Brawura I Czerwone Taksówki", "Bilet Na Księżyc", "Chce Się Żyć", "Córki Dancingu", "Delfin Plum", "Disco Robaczki", "Facet (Nie)Potrzebny Od Zaraz", "Ja, Frankenstein", "Karol, Który Został Świętym", "Królowie Życia", "Kumba", "Mały Książę", "Mamuśka i Inni Pomyleńcy W Rodzinie", "Mniam!", "Nasze Zwariowane Angielskie Wakacje", "Nie Ma Jak Święta", "Niebo Nad Saharą", "Odrobina Nieba", "Ogniem I Mieczem", "Panie Dulskie", "Pokaż Kotku Co Masz W Środku", "Polowanie Na Prezydenta", "Pożądanie", "Psi Muszkieterowie Ratują Święta", "Ratujmy Mikołaja!", "Renifer Niko Ratuje Brata", "Renifer Niko Ratuje Święta", "Roman Barbarzyńca", "Ryś I Spółka", "S.W.A.T. - Mordercza Gra", "Sin City 2: Damulka Warta Grzechu", "Soul Kitchen", "Stefan Malutki", "Stulatek, Który Wyskoczył Przez Okno I Zniknął", "Święta Marzeń", "Święta Z Pazurem", "Święty Interes", "U Pana Boga Za Miedzą", "Układ Zamknięty", "Vicky Cristina Barcelona", "Yuma", "Zagubieni W Słońcu", "Zambezia", "Złote Święta", "Żona Do Podziału".

Edytowane przez plockier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co możecie powiedzieć więcej o Netii? Faktycznie jest tak źle z jakością kanałów niezależnie od tego, czy to światłowód, czy nie?

Edytowane przez Barti
Crossposting. Nie zamieszczamy kilku postów o takiej samej lub podobnej treści w kilku różnych działach i wątkach jednocześnie. Usunięto fragment postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość przede wszystkim zależy od kanału i stabilności łącza. To adaptywny bitrate. Przeczuwam, że część problemów wynika po prostu z tego, że niektórym zmienia się co jakiś czas profil jakościowy.

Netia, jeśli chodzi o internet, zdecydowanie wygrywa z Orange, chociażby przez zdecydowanie lepsze wyjście na świat. No i upload wysoki.
TV, jak dla mnie, jest w miarę OK na 40 calach, ale ja jestem informatykiem, także też dużo problemów sam potrafię rozwiązać.
No i giganagrywarka, czyli nPVR. Orange nie ma takiego czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 55, i z tego co widziałem, połowa tego wątku to narzekanie na jakość. Nie znam się na tym specjalnie, ale generalnie, laicko - faktycznie jest tak źle w większości przypadków? Chodzi mi głównie o kanały sportowe. A jak wygląda sprawa z routerami - jaki jest ten "domyślny" w Netii?

 

Są jeszcze jakieś różnice przemawiające na korzyść Netii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla PON Netii router Huawei HG8245Q.

Co do jakości to ja na 40 calach np. nie widziałem różnicy pomiędzy Cyfrowym Polsatem, a Netią, a miałem w pewnym momencie obydwa, a serio jestem miłośnikiem jakości dobrej.

Ale tak jak mówiłem, to jest adaptywny bitrate, więc problemy u nich mogą wynikać z tego po prostu, że profil potrafi się dynamicznie zmienić. A ludzie mają taką naturę, że najczęściej to będą pisać jak to źle, a nie chwalić, więc też miej to na uwadze.
Dla mnie podstawowa zaleta to właśnie giganagrywarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giganagrywarka od bardzo długiego czasu już się nie rozwija. Dodawali nowe kanały, ale nie znajdziemy na nich możliwości korzystania z GN. Dlatego uważam, że nie jest to już jakiś rarytas. Na co mi nagrywarka, która działa na co drugim kanale?

Edytowane przez Mr. Orbita
UWAGA! Dyskusja o przejęciu Netii przez CP jest prowadzona tu: http://forum.satkurier.pl/topic/24055-cyfrowy-polsat-kupuje-netię/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A nie mówiłem że do końca roku powinna być :)

 

Miał być też Netflix ale tutaj to kwestie dogadania się na poziomie już licencji wyższego stopnia niż yt.

 

Przeglądarka też być powinna dodana, ale to już raczej nie w tym roku.

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...