Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.18B6 dla 100/100E/120/200/210/220


marciinn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no proszę :brawo: myślałem że wsparcie dla starych modeli już się skończyło a tu taka miła niespodzianka ;)

 

+ działa pogoda

+ menu działa jak szalone - w sensie szybko

+ EPG trochę może szybciej ale dalej nie na wszystkich kanałach, ale to juz chyba wina tych kanałow i ten model tego nie przeskoczy :(

+ radio internetowe przynajmniej 'dance' ma jakieś polskie kanały ESKI w końcu

... innych zmian na razie nie widzę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę już nie wierzyłem, że Ferguson jeszcze udostępni nowy soft dla starych modeli. Poprzedni soft (2.18B4) pojawił się pod koniec czerwca 2012 roku i po takim długim "milczeniu" byłem przekonany, że to już koniec wsparcia.

 

Bawię się od kilku godzin najnowszym softem 2.18B6 w swojej Arivie 100E. Z aplikacji internetowych (Pogoda, radio internetowe) nie korzystam, więc się nie wypowiem na ten temat. Z zauważonych zmian:

 

+ Potwierdzam szybsze działanie menu, przełącza się wręcz błyskawicznie! :brawo:

+ Szybciej ładuje się EPG na TVP1 HD, ale tylko jeśli chodzi o bieżącą i następną pozycję. Na pełne kilkudniowe EPG nadal trzeba chwilę poczekać.

+ Zmian na gorsze w porównaniu z poprzednim softem na razie nie zauważyłem :smile:

 

Innych zmian na razie nie widzę, ale może po dłuższym użytkowaniu odkryjemy coś jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jakie miłe zaskoczenie - nadal mamy wsparcie i to dobre.

Na nowy soft złego słowa nie powiem. Wszystko działa jakby szybciej :brawo:

 

Co Hotbird i Astra dział idealnie - diseqc mam ustawione 1.0 hotbird port 1 astra port 2

diseqc 1.1 wyłaczone, ale może być inaczej zależy jk masz zrobioną instalację.

Ariva po aktualizacji zawsze usuwa wszystkie ustawienia.

Więc trzeba wiedzieć co się robi albo sobie spisać najpierw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piracik

Jeśli H-B działa ci na diseqC 1.0 port 1 to Astra musi być na port 2 w przypadku diseqC podwójnego lub do wyboru 2, 3 lub 4 w przypadku poczwórnego w zależności od miejsca przyłączenia diseqC z konwerterem z Astry 19,2 E.

Zwróć także wcześniej uwagę jak napisał bartolinos, czy masz zaznaczoną Astrę "serduszkiem" w meni - instalacja - wykaz satelit.

Dodatkowa uwaga: jeśli masz na liście jakiś kanał z Astry spróbuj przełączać kilkakrotnie między kanałem z H-B i Astry. U mnie często przy pierwszym włączeniu rano nie widzi któregoś satelity i kilkakrotne przełączenie pomaga /być może to problem przełącznika diseqC z przełączaniem lub złego kontaktu na połączeniach przewodów/.

Istotna może być też próba wyszukania kanałów z Astry z pominięciem przełącznika diseqC /połączyć złączką przewód od konwertera Astry i przewód do tunera/ i dopiero później podłączyć do diseqC aby sprawdzić jego działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. U mnie najnowszy soft chyba nie będzie działał jeśli chodzi o Astrę. Wczoraj zainstalowałem poprzednie oprogramowanie z 06.2012 r. i działa! port 1 HB, port 2 Astra i śmiga. Dzisiaj z rana postanowiłem, że jeszcze raz wgram najnowsze oprogramowanie, znów zaznaczam wszystko HB, Astra (jest zaznaczone serduszkiem) port 1 HB, port 2 Astra. I tutaj psikus, Astry jakby nie widział, sygnału brak, więc wracam znów do starego softu i działa. Widocznie moja A200 nie da rady z nowym softem. Albo jednak coś z oftem jest nie tak. Widocznie trzeba mi poczekać na nowe oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już może sprawdził, czy tuner wyłącza się po nagrywaniu z timera, gdy w opcjach jest takie ustawienie? I jeszcze jedno, czy nadal można ustawić dwa timery jeden za drugim na styk, czyli np. 20:00, czas trwania 1:00 i następny 21:00, czas trwania 1:00. Tak nie powinno być, gdyż nagrania muszą mieć miedzy sobą co najmniej minutę odstępu i dobrze, gdyby tuner przed takim przypadkiem ostrzegał, tak jak to było kiedyś.

 

Ja też już myślałem, że Ferguson zrezygnował z poprawiania softu dla A200, a tu taka niespodzianka. Jeszcze jest nadzieja.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zmylił Cię nieaktywny transponder 10714 H dla Astry, bo taki jest właśnie ustawiony jako nr 1 dla tego satelity. Patrząc na KingOfSat ta częstotliwość ta ma status: Occasional Feeds, data or inactive frequency, więc nie wskazuje poziomu sygnału i jego jakości.

Po ustawieniu Astry na port2 w DiSEqC 1.0 zmień transponder: (1/120) 10714 H 22000 na (2/120) 10729 V 22000 - od razu powinieneś dostrzec niebieski pasek - 90% i zielony pasek na poziomie ok. 85 % - przy optymalnie ustawionej antenie. Lub po prostu spróbuj wyszukać kanały!

Witam wszystkich,

Oprogramowanie działa wyraźnie szybciej niż poprzednie jego wersje - jednak nadal pomimo wielu próśb skierowanych do działu technicznego Fergusona nie został poprawiony błąd, który zapewne wielu użytkownikom przysparza dodatkowej pracy.

Opis problemu:

Najczęściej spotykane instalacje są oparte o 2 satelity Hot-Birda 13°E i Astrę 19,2°E.

W związku z czym dotychczas dla danego softu przygotowywałem sobie tzw. główną listę, do której później doszukiwałem kanały danych operatorów np. Cyfry + HD.

 

Niestety po wyszukaniu za pomocą tego narzędzia sytuacja wygląda tak, że wszystkie kanały na pozostałych satelitach np. Astra 19,2°E są posortowane wg pierwotnej struktury, prawdopodobnie wg LCN.

Mam ponad 15 takich miejsc, gdzie abonent korzysta z minimum 2 satelitów i do tej pory wysyłałem za pomocą e-maila poprawną listę w przypadku błędnych lub nie działających już kanałów.

Taką listę wówczas przygotowywałem w 5 minut - teraz dużo dłużej.

Ferguson sugerował zainstalować oprogramowanie poprzednie, jednak użytkownikom ciężko wytłumaczyć dlaczego mają korzystać ze "starego" oprogramowania.

Jak to wygląda u innych użytkowników? Radzicie sobie jakoś z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie ciężko uwierzyć ale nowa wersja oprogramowania.

:brawo:

Oby było lepsze :D

Oprogramowanie przetestowane na szybko :)

Plusy

Bardzo szybko działające menu, zmieniono sposób wybierania, do podmenu nie trzeba teraz wchodzić np jak wchodziliśmy w instalacje to nie trzeba potwierdzać, od razu można strzałkami w górę i dół się poruszać.

EPG wyraźnie szybciej się ładuje

Szybsze wyszukiwanie programów

Innych pozytywnych aspektów jeszcze nie zauważyłem :D

Minus u mnie zauważony.

Podczas tworzenia swojej listy i jej nazywaniu odwrócono kolejność przycisków kolorowych na pilocie zamiast OK być na czerwonym jest na niebieskim.

w Fast Scan nie ma Smart HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nagraniu z timera i ustawieniu "wyłącz po nagraniu" tuner się wyłącza ale po włączeniu jest na liście wszystkie satelity, a nagrywanie ustawiane na ulubionej liście.

I jeszcze jedno- po wciśnięciu ok pokazuje się lista i tam naciskając czerwony przycisk można posortować listę np. A-Z. Jak tak wybiorę to lista układa się alfabetycznie i jak się znajdzie kanał o który mi chodzi i zatwierdzi ok to już nie ma listy ułożonej wg. własnych preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nagraniu z timera i ustawieniu "wyłącz po nagraniu" tuner się wyłącza ale po włączeniu jest na liście wszystkie satelity, a nagrywanie ustawiane na ulubionej liście.

Dziękuję za informację.

 

Co do pogrubionego fragmentu - wydaje mi się, że użytkownicy forum pisali o tej przypadłości w odniesieniu do wcześniejszych wersji oprogramowania.

 

Napisz, czy używasz zegarka w trybie standby. Przy włączonym zegarze w tym trybie tuner wyłącza się po nagraniu z timera częściej, niż w przypadku, gdy zegar się w standby nie wyświetla. Kiedyś rozwinąłem ten wątek dokładniej.

 

Będę musiał to przetestować.

 

Powtórzę jeszcze drugie moje pytanie. Czy jest możliwe zaprogramowania dwóch następujących po sobie nagrań dokładnie na styk? W starych wersjach oprogramowania było tak, że tuner zmuszał do tworzenia co najmniej jednominutowego odstępu między nagraniami, co było poprawne. Nagrania zaprogramowane dokładnie na styk powodują, że drugie z kolei nie nagra się.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oprogramowaniu jest błąd w menu lista satelit edytuj satelitę.

Według opisu zielony guzik ma fukcję "ok" podczas gdy faktycznie kasuje wszystkie znaki czyli ma funkcję usuń.

Czerwony guzik według opisu ma funkcję usuń a faktycznie ma funkcję "ok" czyli potwierdzenie wyboru i zapis zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...