Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.18B6 dla 100/100E/120/200/210/220


marciinn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wgralem to oprogramowanie 2 dni temu tylko i wylącznie z powodu pochlebnych tu opini.

i przeżyłem szok...kto wypisuje takie glupoty ze EPG szybciej sie laduje??

tak samo jak bylo dziadowskie tak samo jest teraz.

jedeynie zauwazalna poprawa to szybsze wyszukiwanie kanalow.

czy wylacza sie po nagraniu z taimera...a ktoz to wie..nagralem dwa filmy i jeden sie wylaczyl,dtugi nie.

no ale poobeserwuje wiecej bo wiadomo ze arivy rozne dziwne rzeczy czasem wyrabiaja.

gdybym wiedzial to wczesniej to bym tego oprogramowania nie wgrywal bo tylko szkoda czasu na ustawianie i wyszuki=wanie kanalow..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze instalowanie jakiegos softu to sprawa wlasnych priorytetow :) Dla mnie duzym minusem jest pomieszanie przyciskow podczas wyszukiwania i to zdecydowalo ze zrezygnowalem z wersji B6 bez dalszych testow. Skoro producent niechlujnie dopuszcza taka widoczna niezgodnosc to ile bledow niewidocznych na pierwszy rzut oka zawiera ten soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgralem to oprogramowanie 2 dni temu tylko i wylącznie z powodu pochlebnych tu opini.

i przeżyłem szok...kto wypisuje takie glupoty ze EPG szybciej sie laduje??

 

No nie zgodzę się, szczególnie na prawdopodobnie "szybkim" transponderze z TVP 1 HD, EPG ładuje się szybciej niż na poprzednim sofcie co widać gołym okiem. Rzadziej mam też efekt znikającego EPG po przełączeniu na inne kanały i teraz nawet jak uruchomię kilka razy tuner, to EPG ładuje się za każdym razem, a nie jak to bywało wcześniej tuner po włączeniu za drugim razem nie ładował EPG.

 

gdybym wiedzial to wczesniej to bym tego oprogramowania nie wgrywal bo tylko szkoda czasu na ustawianie i wyszukiwanie kanalow..

 

Zawsze mogłeś zapisać sobie ustawienia(DUMP) i wgrać je ponownie w razie powrotu do poprzedniego softu. Listę kanałów znajdziesz w sieci, a w/g siebie możesz ją szybciej ustawić sięgając po edytor kanałów na PC(a nawet wgrać listę z poprzedniego softu po edycji w edytorze Arivy na PC), bo nic się nie dzieje mimo iż Ferguson nie zaleca wgrywania starszych list ze starszych softów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartolinos

zlituj sie.

dekoder wlaczyl mi sie dzis na tvp 1 HF i film lecial chyba 3 min zanim mi pokazalo co to..dziadostwo jakich malo...dokladnie tak jak bylo tak jest.

a juz wgrywanie sie napisu danej ogladnej pozycji a potem zamiast nastepnej pozycji wgrywa sie program w druga strone od rana a mamy dajmy na to godz 17 to ...szkoda gadać.

poprawa bedzie dopiero po wy[beep]u seca i mediaguard ale wtedy to mi to juz bedzie wisieć, bo moj tuner juz tego nie odbierze wiec wyladuje w szafie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia na temat nagrywania z timera:

 

1. Nadal możliwe jest programowanie na styk, co nie ma sensu. ja wiem, że człowiek po to ma głowę, aby sam o tym mógł pamietać, ale skoro kiedyś tuner potrafił tego pilnować, to dlaczego to zepsuto?

2. Tuner przy wyłączonym zegarze nie wyłącza się po nagraniu audycji dłuższej niż 30 minut. Przy włączonym zegarze jest lepiej. Kiedyś już o tym pisałem.

3. Skuteczność nagrywania jest na razie w fazie testów. Poprzednia wersja powodowała u mnie czasami zawieszenia.

 

Wniosek ogólny? Prawdopodobnie kwestii programowania nie poprawiano wcale. A szkoda, bo te usterki zgłaszałem do producenta.

 

Niestety (dla mnie) kwestie nagrywania sa traktowane marginalnie i chyba wcale mnie to nie dziwi, skoro na forum ten wątek jest praktycznie nieobecny. Dla zdecydowanej większości ważniejsze jest EPG, czy szybkość przełączania kanałów, nie nagrywanie. Dla mnie przeciwnie. Ja planuję sobie nagrania na tydzień, siadam do sprzętu, programuję i zapominam. Szybkość przełączania kanałów, czy ładowania EPG zupełnie mnie nie interesuje. Ale chyba jestem wśród nielicznych...

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtS007

to jest nas dwoch.

ja wczoraj nagrywalem dwa filmy ..jeden z CanaL+ ,drugi z HBO..oba po okolo 2 godz...zegar wylaczony.

po jednym tuner sie wylaczyl po drugim nie..czyli wychodzi na to ze na dwoje babka wrozyla.

wkurza mnie to bo czesto nageywam w nocy i rano sie budzac widze ze tuner cala noc "na chodzie".

szkoda slow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie należy zapominać iż EPG bardzo przydaje się przy nagrywaniach i ważne jest dla mnie przy programowaniu nagrań. Szybkość działania tunera to w/g mnie standard jak na dzisiejsze czasy i tego też oczekuję od odbiornika, choć nie jest mocny sprzętowo. A problem nie wyłączającego się tunera po nagraniach też mnie i pewnie nie tylko mnie denerwuje, bo traci się jednak nieco kasy za prąd. Spróbuję nagrywać z włączonym zegarkiem w tunerze, może częściej się będzie wyłączał, bo bez niego jak piszecie raz się wyłączy, a innym razem nie. I pewnie ten problem jest do naprawienia w softach. Tylko, czy doczekamy się kolejnej aktualizacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem chyba jedyny na tym forum któremu timer działa poprawnie. Był taki czas gdzie co dziennie nagrywałem coś i zawsze mi się po nagraniu wyłączył. Nie wyłączył mi się tylko 2 razy, gdzie raz ponieważ skończyło mi się miejsce na pendrive.

Kiedyś robiłem różne testy i wyszło z nich, że aby dekoder się wyłączyć po nagraniu należy zaprogramować timer i wyłączyć dekoder, gdy się już sam włączy nie należy przyciskać żadnych przycisków na pilocie, ponieważ wtedy na 100% się nie wyłączy.

 

@hanys i bartolinos

Zawsze można włączyć funkcję automatycznego wyłączania się dekodera po kilku godzinach bezczynności (nieaktywności ze strony użytkownika). Nie pamiętam dokładnie, ale dekoder sam wyłącza się chyba po 3 godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się wtrącam ale może mi ktoś pomoże.

Witam jestem nowy i mam problem zakupiłem Fergusona Arive 102e i 2 102 mini zaktualizowałem oprogramowanie na najnowsze wszystko działa tylko mam zła listę kanałów po wyszukiwaniu przez FastScan z listy cyfra+hd. Wydaje mi się że jest stary układ kanałów np cyfrę +hd mam na 19 kanale HBO na 25 kanale.

lista jest nie aktualna z teraźniejszą. problem polega na tym że nie zapisałem nigdzie nowej listy programów tylko zaktualizowałem oprogramowanie. Po aktualizacji oprogramowania i wyszukaniu kanałów mam nie aktualna listę jak mogę wgrać tą prawidłową zgodną z terazniejszą cyfry+.

Proszę o wyrozumiałość i odpowiedź.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum i proszę Was o pomoc. Otóż w mojej Arivie 200 zainstalowałem nowy soft i od tego momentu zaczął mi się zacinać obraz w odstępach kilkusekundowych. Wcześniej nie miałem takich problemów. Oczywiście po wgraniu softu przywróciłem ustawienia fabryczne i przeszukałem satelitę. Zrestartowałem dekoder i niestety problem nie zniknął. Postanowiłem powrócić do poprzedniego softu, lecz bez zmian. Nie wiem co mam zrobić w takiej sytuacji? Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia na temat wyłączania się lub nie tunera po nagraniu z timera opisałem tutajL

 

viewtopic.php?f=126&t=27293&p=647525#p647525

 

Generalnie jest to rekord świata. Tuner posiada funkcję zmiany czasu nagrania w trakcie nagrywania programu. rzecz w tym, że wydłużenie czasu nagrania nie zadziała, gdyż zdarzenie konca nagrywania tuner zapamiętał na początku i tak, czy inaczej, zakończy nagrywanie po z góry ustalonym czasie.

 

Szkoda, że nie idzie się w Fergusonie dowiedzieć na jakich zasadach pracują zegary czasu nagrania i czasu zakończenia nagrywania. Bo że są dwa i oba obok siebie działają, jest pewne. Gdyby jeszcze umiały ze sobą gadać, to może nie byłoby tak źle.

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zrezygnowałem z oprogramowania 2.18B6. Irytowała mnie trochę zamieniona kolejność przycisków kolorowych, o której tu pisano na drugiej stronie wątku. Może można się do tego przyzwyczaić, ale lubię, kiedy wszystko jest perfekcyjnie.

 

Wróciłem do poprzedniego (dla mnie bezproblemowego) oprogramowania 2.18B4 i chyba już nie będę wgrywał najnowszych (o ile jeszcze się pojawią). Odechciało mi się testować kolejne oprogramowania i wyszukiwać wady i zalety, wolę spokojnie oglądać TV :smile: Zostaję z 2.18B4 już do końca, tym bardziej, że koniec jest bliski i wkrótce Ariva 100E stanie się bezużytecznym dla mnie złomem, jak tylko Cyfra+ (NC+) zrezygnuje z systemu Seca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Nagrywa tylko jedną ścieżkę dźwiękową z satki (bieżącą) - pozostałe są głuche

Zostańcie przy 2.28B4 - albo męczcie nie wiem kogo (Fergusona?)

 

Pzdr

Hmm ciekawe. Mi w ogóle nie nagrywa ze ścieżkami dźwiękowymi i czasami traci się dźwięk na HDMI tak jakby dekoder dźwięku przestał pracować. Chociaż może to tylko dziać się u mnie wyłącznie. Mam Arive 200 produkcja październik 2009 rok

Raczej bym nie liczył na nowsze wersje oprogramowania od Fergusona :( i tak długo dawali nowe oprogramowanie. W telefonach komórkowych to czasami w momencie zakupu możemy zapomnieć o nowszej wersji oprogramowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...że koniec jest bliski i wkrótce Ariva 100E stanie się bezużytecznym dla mnie złomem, jak tylko Cyfra+ (NC+) zrezygnuje z systemu Seca.

 

Każdy z softów jest skopany od kilku lat, im nowszy tym gorzej sam żałowałem, że przeszedłem na nowy z wersji 1.15 czy jakieś tam odległej. Co do Seca to są 2 mozliwości podpisać nową umowę teraz i przedłuzyć sobie w naturalny sposób współpracę z C+ lub wybrać kartę z modułem i wyjdzie na to samo ale bez splittera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu rozumieć, nie chce mi się znowu bawić w ustawianie kanałów a nie zrobiłem kopii. Pozostane na tym co mam, zapewne i tak obie moje Arivy szlag trafi prędzej czy później bo to wiadomo jakość wykonania marna. Dlatego też na wszelki wypadek przy przedłużaniu umowy gratis wziąłem tuner od C+. Leży na półce na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...