Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@AnanAS A kto oczernia ? Ja ? Chyba nie - mówię tylko , że mówienie o tym , że media wymyśliły temat gender jest kłamstwem , bo temat wymyślił Kościół , bo gdyby nie Kościół to by dziś nikt o tym nie mówił . Kończmy ten temat , bo za duży offtopic się zrobi- to jest temat o TV Republika , a nie o gender. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał będzie zmieniał siedzibę i będzie teraz miał dwa studia co umożliwi reagowanie gdyby w kraju działo się coś ważnego ,a byl nagrywany jakiś inny program. Piza tym wczoraj TV Republika zorganizowała koncert na Ukrainie.

Gender to ideologia, która dotarła do Polski,ale była na świecie już dużo wcześniej. Dyskusja o Gender w Polce była dużo wcześniej niż list biskupów w tej sprawie. Jednak forum przyjmie każdą głupotę, nawet nie ma kto sprostować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie istotne dlaczego kanał niby Prawicowy bo z prawdziwą prawicą to on chyba ma niewiele wspólnego... Ten kanał nie jest ogólnodostępny... Lewica PO i inni za swoje [beep]ny nie pobierają opłat..!!

 

Czyli TV Republika nie ma nic wspólnego z pluralizmem medialnym.. Nie upadłem na głowę by płacić 5 lub więcej złotych za kanał miesięcznie... ..!!

 

Nadrzędnym celem polityki jest dojście do władzy i w politykę należy inwestować.. Skoro mocodawcy .TV republika chcą w Polsce rządzić to najpierw niech zainwestują w siebie a nie chodzą i publicznie żebrzą..! Bo moim zdaniem opłaty za kanał informacyjny ( przy narzekaniu ,że inni są be ) jest czystym żebractwem medialnym.

Stworzyli Stację TV Republika stację nowej religii .. !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@godunow Twoja wypowiedź jest bardzo chaotyczna i pozbawiona sensu. Dlatego nawet nie zamierzam cytować Twojego komentarza :? Nie wiem czy wiesz, ale TV Republika wystartowała oficjalnie dopiero w maju, więc musi najpierw na siebie zarobić. Już widać pierwsze efekty - Pieniądze, które spółka pozyskała z zeszłorocznej emisji akcji (prawie 6 mln zł), zainwestowano w nowe wozy reporterskie i promocję, która szacowana jest na milion złotych.

 

TV Republika jest związana z pewną partią polityczną, z resztą jak każdy polski kanał informacyjny. Znasz takie pojęcie jak obiektywizm? Wątpię.

 

Najbardziej rozbawiło mnie Twoje zdanie: "Stworzyli Stację TV Republika stację nowej religii .. !!" Ty masz pojęcie o czym Ty piszesz?! Zdanie poniżej poziomu krytyki, nawet pomijam błędy interpunkcyjne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładnie wiem kiedy wystartowała TV Republika i nic nie pisze chaotycznie ..!!

Najpierw żeby zarobić to trzeba zainwestować... Czyli się zareklamować.. Ja jak nie mam pieniędzy to nie inwestuję ponad miarę.

Na rynku polskim startowały telewizje informacyjne: TVN 24 najpierw była FTA na analogowo a potem przez jakiś czas na sat cyfrowo . Polsat NEWS przez jakiś czas był dostępny jako FTA .

Stacje Polsat News czy TVN 24 praktycznie dostępne są w tych podstawowych pakietach czy to na platformach cyfrowych czy w sieciach kablowych ... Natomiast TV Republika jest dostępna w sieciach kablowych w najdroższych pakietach podobnie z resztą jest w CP. Nie ma jej na platformie NC+ to może i dobrze..

Co do obiektywizmu.. Nie znam żadnej stacji informacyjnej na święcie tym bardziej w Polsce by ni reprezentowała jakiegoś nurtu politycznego ...

Daruj sobie opowiadania o obiektywizmie i to w TV Republika..

 

Daruj sobie opowieści o błędach interpunkcji etc.. Bo byś musiał najpierw zacząć od siebie..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym prawicowego kanału informacyjnego (bo moje poglądy są centrowe), żeby mieć szersze spojrzenie. Ale nie takiego jak TV Republika, gdzie np. prowadzący wygaduje z powagą bzdury o Owsiaku. Też miałem przyjemność poznać faceta i na pewno nie jest to szkodliwy człowiek. Nie chcę też propagandowych spotów reklamowych, gdzie używa się słowa "walka" i "oni" (w sęsie jako coś gorszego). Na razie wystarcza mi amerykański FOX News. Ale przydałoby sie coś bardziej lokalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawmy Owsiaka. Pamiętam,że jak kanał był darmowy to część rzeczy mi się podobała. Była dyskusja na poważne i ważne tematy jak energetyka , dro[beep]ictwo, ustawa o zamówieniach publicznych itp. Byli przedstawiciele zarówno środowisk lewicowych jak i prawicowych jak nop pani z portalu lewica24.pl czy nawet Żakowski za co oberwali od widzów . Stacja ma dwa oblicza. Trudno za PiS-owca uznać np. Rafała Ziemkiewicza, który tą partię nazywa sektą i występuje na konwencji innej partii. Środowisko "Do rzeczy" jest konserwatywne,ale jest tam miejsce na debatę , dyskusję, chyba niezbyt pisowska jest książka Obłęd 44 podważająca sens Powstania Warszawskiego podczas gdy PiS bardzo aktywnie wspiera mit i Powstania Warszawskiego. Zychowicz też jest w TV Republika. Więc nazwanie tej stacji partyjną wydaje mi się krzywdzące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, aby oceniać rzekomy "pluralizm" w mediach, trzeba schować swoje poglądy. Media informacyjne mają informować (z wyjątkiem debat publicystycznych). To przede wszystkim. I krytykować lub chwalić wszystkich po równo, jak trzeba. co do braku "pluralizmu"... jakoś do TVN24 czy Polsat News zapraszane są wszystkie opcje polityczne. Czego nie można powiedzieć np. o TV Trwam, gdzie goszczą tylko "zaprzyjaźnieni" politycy. Ale niektórzy nadal twierdzą, że TV Trwam jest pluralistyczna i wychodzą na ulicę w jej obronie.

 

Swoją drogą, pewnego razu rano oglądam sobie przegląd prasy w TV Republika i widzę [beep]ę, która bierze do ręki Gazetę Wyborczą i od razu sugeruje, że to "ta zła gazeta" to chyba coś jest nie tak. To chyba już sugeruje, że dziennikarz nie jest obiektywny. w TVn24 czy Polsat News przy przeglądzie prasy, po prostu czytają interesują fragment, a nie komentują gazety.

 

TV Republika jest związana z pewną partią polityczną, z resztą jak każdy polski kanał informacyjny.

 

Oczywiście. Dla wyznawców TV Republika to PiS, a TVN24 to PO. Szczególnie dzisiaj TVN24 jest "związana" z PO, gdy od rana do znudzenia krytykuje Bieńkowską za pociągi. Fakttycznie, TVN24 związana jest z PO jak pieron. Jakoś TVN24 potrafi wytknąć wpadki PO i PiS, a czy widzieliście wytknięcie wpadek PiS w TV Republika? Ja jeszcze się nie zetknąłem z takimi anomaliami. Ale [beep]e w PO na antenie TV Republika jest przez całą dobę,zawsze jak włączę kanał. najbardziej podobają mi się deaty dziennikarzy w TV Republika, wszyscy z innych mediów, ale praktycznie tylko prawicowych. Uroczo piją sobie z dzióbków.

 

Też chciałbym prawicowego kanału informacyjnego (bo moje poglądy są centrowe), żeby mieć szersze spojrzenie. Ale nie takiego jak TV Republika.

 

Dokładnie. Niektórzy mylą "prawicową" telewizję z telewizją "partyjną". Ale to nie dziwota, gdy popatrzy się w "drabinkę" spółek Gazety Polskiej. Niektórzy mówią, że Superstacja jest lewicowa. No daj Boże, że chociaż w takim ułamku TV Republika była prawicowa, a bliżej jej będzie do amerykańskiego FOX News. Na razie baaaaaaaaardzo daleko. I nie nic nie zmieni nowe studio, ale zmiana przekazywanych treści.

 

I apeluje do oglądania jakiejkolwiek telewizji informacyjnej - włączmy myślenie. To, że widzimy informację, która nie jest po naszej myśli, nie oznacza, że telewizja jest prawicowa lub lewicowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Muza.tv napisałem Żakowski, pani z portalu lewica24.pl ,pamiętam jakiegoś lewicowca i dyskusja o Squocie itd. To,że nieuważnie śledzisz stację i widzisz tylko to co pasuje do twojego stereotypowego myślenia to jest twoja sprawa. Jakbyś śledził ten wątek to natknął byś się na filmik, gdzie jest awantura w programie Wildsteina i najpierw wychodzi historyk Nowak ze studia,a nast ępnie jego dyskutant,jakiś Rosjanin. Gdybyś wiedział jak ostatnio pokłócili się Kania z Zarembą u Wildsteina o Resortowe dzieci - widzisz dla Ciebie wszystko to jeden obóz , dla wytrawnego obserwatora sceny medialnej różnice są wyraźne. ak samo jak między tygodnikiem "Do rzeczy",a "wsieci".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest TV Prawicowa to jest TV Parodiowo - propagandowa, telewizyjny biuletyn PiS. I nawet bym polemizował z nazwa tego kanału. Republika kto jest w Polsce republikaninem a no Korwin, Wipler, na pewno nie Kaczyński.

 

 

"Gdybyś wiedział jak ostatnio pokłócili się Kania z Zarembą u Wildsteina"

 

Szok prawicowy dziennikarz pokłócił się z PiSowskim. Problem polega na tym ze ten PISwoski to pracownik TV Republika i współautor ksiazki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś śledził ten wątek to natknął byś się na filmik, gdzie jest awantura w programie Wildsteina i najpierw wychodzi historyk Nowak ze studia,a następnie jego dyskutant,jakiś Rosjanin. Gdybyś wiedział jak ostatnio pokłócili się Kania z Zarembą u Wildsteina o Resortowe dzieci - widzisz dla Ciebie wszystko to jeden obóz , dla wytrawnego obserwatora sceny medialnej różnice są wyraźne

 

Masz rację, sztuką jest pokłócić we własnym środowisku. To tylko pokazuje, że nawet "swoi" ze "swoimi" nie potrafią rozmawiać. A różnica zdań to nie od razu kłótnia, raczej telewizyjna szopka. Przecież pani Kani chodzi o dobra sprzedaż książki, bo kasa leci, prawda? :D

 

PS. Swoją droga kim byli rodzice pani Kani, że ją tak skrzywdzili tym grzebaniem w cudzych życiorysach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę,że nie znasz sprawy, ,a hardo zabierasz głos. GP to nie środowisko tygodnika "Do rzeczy" czy nawet "w Sieci". TV Republika jest przykładem,że nawet tak odległe bieguny jak GP i "Do rzeczy" mogą się dogadać i wznieść poza różnice i stworzyć wspólny projekt- TV Republika. Stacja ta jest taka pewnie dwoista- gdy prowadzą GP to pisowska, gdy środowisko "Do rzeczy " to niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dostęp do kanału od kilkunastu dni. Popieram kolegę wyżej - stacja ma dwa oblicza. Chyba najsilniejsze jest w niej 'skrzydło GP', a co za tym idzie widoczne faworyzowanie PiSu. Ale ciężko też stwierdzić, żeby ludzie tacy jak RAZ byli pisowcami :) Tyle tylko, że raczej są w mniejszości. Czy TV Republika jest obiektywna? Nie jest. Jest subiektywna, ale w drugą stronę niż 'mainstream'. To pozwala poznać zdanie drugiej strony i wyrobić sobie własną opinie. Oglądanie żadnej telewizji nie zwalnia z myślenia. Chcąc dojść do prawdy za pomocą kanałów informacyjnych, trzeba zawsze brać pewną poprawkę i popatrzeć na atakujące nas informacje z dystansu, a nie łykać jak pelikan wszystko co przekazują. Parafrazując hasło Republiki - "włącz myślenie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest tylko kilka osób z "Do rzeczy" co ciekawe wszyscy z przeszłością w Gazecie Polskiej i/lub niezależna.pl. Takim wyjątkiem jest chyba Ziemkiewicz. Wazne jest to kto w tej TV jest w zarządzie i naczelnym a tu mamy Sakiewicza (PISior)i Wildsteina (PiSior). A jak sprawdzimy program PIS i PO to PO jest bliżej do prawicy jakoś nie słyszałem o prawicy popierającej socjal i związki zawodowe, glosującej przeciw pomostówką i ochroną zwierzątek przy ustawie o uboju rytualnym tu Solidarna Polska pokazała ze jest prawica.

 

Jak nazywa się spółka zarządzając TV Republika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy TV Republika jest obiektywna? Nie jest. Jest subiektywna, ale w drugą stronę niż 'mainstream'. To pozwala poznać zdanie drugiej strony i wyrobić sobie własną opinie. Oglądanie żadnej telewizji nie zwalnia z myślenia

 

Boże, gdzie ty masz "mainstream". To, że prawicowym politykom nie podoba się TVP Info / TVN24 / Polsat News nie oznacza, że coś jest "mainstreamowe". I jeszcze pewnie w nich siedzi Tusk i pisze newsy dziennikarzom. :lol2:

 

Poznać zdanie drugiej strony bez problemu możesz w TVP Info /TVN24 / Polsat News, gdzie do programów zapraszane są "różne strony". Nie musisz oglądać TV Republika czy TV Trwam, by poznać "drugą stronę". Różnica jest taka, że w TVP Info /TVN24 / Polsat News dziennikarze każdej stronie zadają niewygodne pytania, a w TV Republika / TV Trwam dziennikarz (lub ksiądz) sam prowadzi dyskusję na odpowiednie tory, sugerując co widz ma myśleć. Nie wspomnę, że młodzi "zaangażowani" dziennikarze TV Republika prowadzą programy na tematy o których nie mają pojęcia, co często goście im to wytykają.

 

GP to nie środowisko tygodnika "Do rzeczy" czy nawet "w Sieci". TV Republika jest przykładem,że nawet tak odległe bieguny jak GP i "Do rzeczy" mogą się dogadać i wznieść poza różnice i stworzyć wspólny projekt- TV Republika.

 

Gazeta Polska / Do Rzeczy / wSieci to według ciebie "odległe bieguny"? :lol2: Nie myl pojęć. Odległy biegun to np. Gazeta Polska i Gazeta Wyborcza.

Gazeta Polska / Do Rzeczy / wSieci to mentalnie to samo środowisko, tylko pod różnymi kolorami. Różnica zdań między dziennikarzem Gazety Polskiej a Do Rzeczy to nic wielkiego, a nawet można powiedzieć "walka" o przychylność partii prawicowych, których się namnożyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...