Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wislok

Minus dla TV Republika- rozmowa o sporcie i brak newsu z ostatnich minut,czyli porażka Agnieszki Radwańskiej w Madrycie. Powinni postawić bardziej na przedstawienie wyników np. Giro di Italia , MŚ w hokeju itd. A tu rozmowa o NBA - nie mam nic przeciw koszykówce,ale nie uważam by to dla kibiców z Polski był najważniejszy temat,a tu widzę,że redakcja sportowa to sami fani NBA :) O kibicach rozmowa bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako abonent cyfrowego polsatu dane jest mi oglądać ten twór w akcji i muszę podtrzymać to co pisałem na pierwszej stronie tego wątku. To ma być obiektywna telewizja? Dziękuję bardzo za taki obiektywizm i bezstronność, jakim na początku się reklamowali. Pod tym względem do Polsat News daaaaaaleko.

 

Oczywiście strategia jasna - bijemy pianę dla prawicowców, za to w końcu ludzie mają płacić - Smoleńsk, teraz wywiad z Kaczyńskim i teza pana redaktora, który za Kaczyńskiego sam sobie odpowiedział, że w świat poszedł raport Anodiny i dlatego mieliśmy taki a nie inny film o katastrofie smoleńskiej na NGC. Przecież w rzeczywistości tamten film oparty był na polskim raporcie - ja już dalej nie mogę tego oglądać, ja już mam dość. Musiałbym wyłączyć mózg i oglądać to jak cyrk idiotów, tak jak niektórzy oglądają reality na VIVIE lub MTV i bezresfleksyjnie filtrować te tezy w głowie, a szkoda na to nerwów.

 

Tak jak populistyczny Fakt ludzie kupują po to, żeby czytać sensacje, jakie to wille ma Kwaśniewski i co robi syn tego czy tamtego polityka, a ludzie i tak za to zapłacą, jak wyzyskują ludzi, skandal i w ogóle, a co biedny człowiek ma robić i tak w co drugim bardzo krótkim jednostronnym artykule, byle wszystko było dopasowane do z góry ustalonej tezy, bo za takie "informacje" ludzie płacą, obowiązkowo z wykrzyknikami w tytule,

tak samo tutaj mamy pisowską tubę polityczną z płatnym dostępem dla dużej rzeszy zdeterminowanych prawicowców. Za darmo tego kanału nie chcę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dążenie do prawdy wymaga obiektywizmu z samej definicji logicznej prawdy. Dysonansu nie było, bo wieszczyłem to już na pierwszej stronie tego wątku, ale mimo wszystko nie oglądałem tej telewizji w internecie i teraz chociaż chciałem zobaczyć, jak to wszystko wyszło i łudziłem się, że może jednak nie mam racji. Pan redaktor z wąsikiem przeinaczając fakty (o czym pisałem wyżej) celowo (manipulacja) lub z niewiedzy (niekompetencja) rozwiał moje wszelkie wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam dokładnie co powiedział, bo od razu mnie coś trafiło, jak to usłyszałem.

Film na NGC powstał taki jaki powstał, BO raport Anodiny zapadł w pamięci widzów na całym świecie. (oczywiście parafrazuję, ale taki był identyczny sens)

Jak nie widzisz tu manipulacji - połączenia prawdziwej tezy - "raport Anodiny zapadł w pamięci widzów na całym świecie" z paszkwilem na użytek prawicowców - "film NGC powstał na bazie raportu Anodiny", który ma się utrwalić w głowie przez skojarzenie, choć jest FAŁSZEM, to gratuluję braku spostrzegawczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był pijany generał Błasik? Były jakieś kontrowersje co do nacisków Lecha Kaczyńskiego? Proszę cię! Było za to współobciążenie wieży lotów, czego nie mogło być w raporcie Anodiny i cały program NGC od początku podkreślał, że opiera się na niezależnym polskim śledztwie. Widać, że nie myślisz samodzielnie, tylko czytasz jednostronne opinie i łykasz, co ci zaserwują.

 

I tak w ogóle, gdzie ten związek przyczynowo-skutkowy w zdaniu "Film na NGC powstał taki jaki powstał, BO raport Anodiny zapadł w pamięci widzów na całym świecie."?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

Otóż oglądałem film NG i oczywiście,że sugestie o naciskach prezydenta się pojawiły, była przypomniana sprawa lotu do Tbilisi. O ile mnie pamięć nie myli, była też mowa o gen Błasiku w kokpicie w tym filmie. I jeszcze jedno: Na początku filmu pisze wyraźnie,że oparto się na oficjalnych raportach,a nie jedynie na raporcie Millera. Więc jeśli komuś zarzucasz manipulację to sam bądź precyzyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie była mowa o pijanym generale, a to właśnie był ten hit spektaklu Anodiny na konferencji. Prosta teza - spity generał nakazał lądowanie. To o Kaczyńskim było rzeczywiście, ja miałem na myśli inne głupie teorie, że do brata dzwonił i jakieś dalsze toki rozumowania, albo że mógł nakazać lądowanie za wszelką cenę - zasugerowano tylko, że sama presja z przeszłości mogła to spowodować, ale bez obwiniania Kaczyńskiego, że tym razem też taką wywarł bezpośrednio nakazując lądowanie albo nawet że mogło tak być. Tak więc w gruncie rzeczy to ja nie wiem, co jest z rosyjskiego raportu w tym filmie, a nie było w polskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

Dobrze,czyli dochodzimy do wniosku,że redaktor powinien powiedzieć,że oparto się na oficjalnych raportach ,a takie były dwa. Ok. Tylko,że w 95% oba raporty się pokrywają, więc dla mnie to naprawdę nie jest wielki błąd,skrót myślowy i tyle. Cieszy mnie natomiast obecność takich postaci jak Staruch, dobrze dajmy głos kibicom , a nie tylko stronie rządowej i urzędniczej,niech ludzie poznają także punkt widzenia kibiców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, dochodzimy do wniosku, że redaktor grając na emocjach i złych skojarzeniach z raportem Anodiny okłamał widzów po to, żeby zadowolić prawicowców - swoich abonentów (=$$$), czyli wygłosił manipulację bez komentarza samemu od siebie poprzez zasugerowanie, że NGC zrobiło taki dokument, bo raport Anodiny był wydarzeniem medialnym albo z własnej niekompetencji taką tezę wygłosił, po czym przeszedł do dalszych pytań, jak gdyby nigdy nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucałem okiem w ciągu dnia. W kwestii płynności - moim zdaniem to nie jest kwestia ogólna tylko konkretnych materiałów. W Dzienniku jedne fragmenty są płynne, inne nie. Czasami nawet w ramach jednego materiału - treść z jednej kamery jest płynna, z innej nie.

 

Jakość: 720x576, 16:9, bitrate: niestety przy kilkunastominutowym pomiarze uzyskałem tylko 0,78 Mbit/s. Trafiłem w trakcie na wywiad z Jarosławem Kaczyńskim, sporo statycznego obrazu, dlatego może się wydawać, że jest kiepsko... Ale uczciwie trzeba przyznać, że bitrate jest bardzo słaby...

Dźwięk: 192 kbit/s, stereo

 

Od strony potknięć dziennikarsko-realizatorskich to powiem Wam tak, że ja nauczyłem się pokory - swego czasu stanąłem przed kamerą w roli przeprowadzającego wywiad z pewnym dystrybutorem odbiorników cyfrowych w Polsce. Gwarantuję Wam, że nigdy tego materiału nie zobaczycie, bo jak go oglądałem, to była taka żenada, że go osobiście skasowałem :] Fajnie się pisze w Internecie, ale przed kamerą nawet największy kozak mięknie. W porównaniu ze stacjami komercyjnymi mają trochę do zrobienia, ale nie jest tak źle, żeby nie dało się oglądać... W każdym razie tego typu stacji informacyjnych w ogóle nie oglądam, wolę STARS.TV i tego się będę trzymał ;)

 

Kwestie ideologiczne pomijam - ja się tymi sprawami kompletnie nie interesuję. Natomiast obserwuję komentarze na serwisie i o ile o tej pory wydawało mi się, że jednak naszą branżę ominął konflikt polityczny, to niestety się myliłem, przykro się to czyta, takie wzajemne ujadanie, w obie strony. Start tego kanału spolaryzował społeczność zgromadzoną wokół TV Sat. Szkoda. Wolałbym, gdyby kwestie światopoglądowe były trzymane z dala od naszej wspólnej pasji :(

 

Żeby było jasno: mam stosunek totalnie obojętny do startu kanału - jest to jest. Nie byłoby to by nie było. Niech robią co chcą, nie obchodzi mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość techniczna - żałosna. Stacja nadaje ciszej niż inne, w wirtualnym studio ludzie wyglądają jak wklejki nieudolnie wcześniej wycięte. Muszą nad tym popracować.

Nad jakością merytoryczną nie ma co się wypowiadać. Wieczorna rozmowa i pastwienie się nad nieobecnym w studio mówią same za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...