Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W umowie nie ma numeru kanału. Gdyby był to za każdą taką zmianą trzeba by podpisywać aneks do umowy. Ja też nie jestem zadowolony ze zmiany mojego numerka w nc+, tym bardziej, że wstawiono tam kanał który intensywnie mnie kopiuje. Ale nie robię z tego halo. Kto ma oglądać to dalej będzie oglądał, znajdzie sobie, ewentualnie kilka dni zawirowania. No i zostałem o zmianie przez nc+ poinformowany wcześniej więc nie wierzę, że Republika nie została poinformowana. Bicie piany i tyle.

A jakoś TV PULS ciągle coś biadoli o pozycji w EPG, jak u każdego prawie operatora są wysoko. Jedynie Cyfrowy Polsat ma ich dalej, ale to nic dziwnego.

 

Poza tym, też gdzieś czytałem czy ktoś mi mówił, że jacyś nadawcy negocjują także swoje położenie w EPG.

 

W Wielkiej Brytanii (nie wiem jak jest gdzieś indziej) to nawet wykupują sobie pozycję w EPG, przez co niektóre kanały albo kończą nadawanie, albo przenoszą się dalej. Na przykład PBS UK wykupiło sobie na swoim początku numerek 166 od Information TV. Później przenieśli się też dalej - do działu dokumentalnego, ale to szczegół.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Republika, nawet na wersji HD, ma poważne problemy z dźwiękiem. Jest to raczej wina nadawcy, bo podczas reklam i telezakupów jest ok. Potem przy studiu robi się zniekształcony.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jakość techniczna, a zawartość merytoryczna, wysoki poziom dziennikarski, ciekawe materiały, rozmowy w studiu i przede wszystkim obiektywne przekazywanie wszelakich informacji. Oglądając tę stacją nie można w ogóle podejrzewać komu sprzyjają. To jest siłą tej stacji, można żartobliwie powiedzieć...Niestety, wyłącznie żartobliwie

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się powtarzać, ale jeśli biorę się za telewizję to muszę mieć pieniądze, sprzęt, obsługę techniczną. .A tu zaraz wyjdzie, że nie zapłacono za prąd. To jest wielkie przedsięwzięcie, a środków pewnie mieli tyle, żeby założyć telewizję co najwyżej kablową. Chcieli jechać cały czas na katastrofie lotniczej i łapać naiwniaków za 5 złotych. Ale za to oni sami pełni buty, pouczają inne media co robią źle, jacy inni są nieobiektywni itp. Najpierw niech zajmą się własnymi problemami. Nie można robić telewizji chałupniczymi metodami. Tak to można było robić w czasach, kiedy powstał Polsat i też nadawał kilka godzin dziennie i z zagranicy. Te czasy wydawało się, że mamy za sobą, ale widać że tylko nam się wydawało.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zadziwia w tej stacji emitowanie na potęgę materiałów z YT, nierzadko pojawiają się też video umieszczone tam bez zgody właściciela praw autorskich...

@ Kirk Choćby dziś w serwisach informacyjnych były obrazki z debat nagrane z TVN24, ba na tym z ostatniej debaty prezydenckiej było widoczne nawet logo pewnej strony oferującej nielegalne streamy stacji tv  :)

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, TVP nie wyciągnęła wniosków lub za małe z awarii 15 lutego 2014, dlatego znów były problemy z TVP Polonia. Jest wątek, mogłeś tam pisać.

 

Co do TV Republika, to z YT można dawać jakiś fragment jako ciekawostkę, a nie całe klipy, czy materiały w programie informacyjnym. To jest niedopuszczalne. Kto wie czy nie nagrywają programów z TVN24, potem sami wrzucają na jakiś przez siebie stworzony kanał YT i niby stamtąd mają darmowy materiał. Te metody by do nich pasowały. Kulisy manipulacji - najbardziej krzyczą właśnie ci, którzy najbardziej manipulują, kłamią, oszukują. Metoda wyparcia i pokazywania na innych. Ciekawe czy w Republice też pokazywali np. pomyłkę z Kopacz, która powiedziała o granicy węgierski-syryjskiej, potem zaraz się poprawiła, ale w mediach prawicowych już tego nie zauważono. Tacy to są uczciwi, obiektywni, tylko prawda się liczy.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programy z TVN i TVN24 biorą ze stron internetowych, łatwo to rozpoznać,bo nie widać np.paska informacyjnego i zegara w TVN24, więc nie nagrywają tego bezpośrednio z telewizji. W sumie to nawet nie wiadomo, jak to pod względem prawnym wygląda. Bo np. gdy w Polsacie był podobny (ale bardziej kulturalny) program "Bumerang", to fragmenty z innych stacji były na pewno nagrywane z emisji telewizyjnej i nikt się chyba Polsatu nie czepiał (chociaż nie mam pewności czy czasem w napisach końcowych nie notowano kanałów z których wykorzystano fragmenty) Inna sprawa że w czasach istnienia "Bumerangu" nie było innej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była i jest nadal - normą było zwracanie się do stacji o udostępnienie fragmentu audycji, oczywiście za opłatą za zgranie. Bodajże w pierwszym odcinku programu "Szymon Majewski Show" prowadzący pokazywał swoją korespondencję z Polsatem nt. udostępnienia fragmentów programu Kuby Wojewódzkiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak na YT w zasadzie z TVN24 jest wrzucana tylko "Kropka nad i", i to tylko jak jest jakaś gorąca dyskusja, z reguły CEPERolk na jednym ze swoich kanałów wrzuca nagrania z osobami z KORWiNa występującymi między innymi u pani Olejnik.  Natomiast materiały z Faktów na przykład są wrzucane na ich własny serwis, i to właśnie stamtąd bierze jest TV Republika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa w ten sposób nie łamia, to TVN powinien dbać by materiałów od nich na yt nie było... 

Teoretycznie tak, ale jak stacja pokaże reklamę piwa przed 23, jak sceny nagości przed 22, jak jest lokowanie produktu, jak przekroczą limit reklam, jak wsadzą flagę w [beep]o, to jednak KRRiT interweniuje. Wlepia kary na lewo i prawo, na oślep niemalże. Natomiast jak ktoś nielegalnie emituje materiały, to już KRRiT to nie obchodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...