Skocz do zawartości

STARS.TV


STARS.TV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żadnego obecnie w PL kanału nadającego FTA nie stać na wynajęcie miejsca na transponderze pod HD. 6Mb/s czy 9Mb/s to są przecież niebotyczne koszty na miesiąc. Dlatego uważam, że przyszłość jest w kablu. Szczególnie, jeśli zacznie się większy nacisk na HDTV. UHDTV to już na bank ma większy sens tylko w kablu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STARS.TV:

Wybacz, to był skrót myślowy. Bynajmniej nie chciałem sugerować, że w Polsce telewizja jest biedna. ;) Ale niestety ludzie tego nie rozumieją (że nie da się utrzymać z samego FTA i reklam na dużą skalę, i że odkodowanie nie gwarantuje wysokiej oglądalności), wszystkim się marzy multum kanałów FTA w HD tak jak w "dojczlandzie". :roll:

 

@bmp:

Zasadnicze pytanie: kto lub co, gwarantuje większy zarobek z niższych cen? Decyduje przede wszystkim opłacalność biznesu, a nie teoretyczne korzyści. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@draco_san: normalni ludzie? Ostatnio szukając lokalu znalazłem jeden - dobra lokalizacja, stoi pusty od prawie 2 lat (albo ponad - już nikt nie pamięta) - myśle sobie że ktoś zmarł albo jakiś syndyk, no ale zadzwonie. Dzwonie, pytam. Załamka. Cena z kosmosu. I dlatego stoi puste od 2 lat. Moje pytanie brzmi: czy nie lepiej opuścić i zarobić 2000/mies. niż windować cene i nie zarobić wcale (a defacto dopłacać - bo za stojący pusty lokal też się płaci). Hm? No i właśnie wtedy mi się przypomniało że mieszkam w Polsce. Kraj [beep]ów.

 

ps. teraz przełóż to na satelity ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bmp:

Niestety nie potrafię tego przykładu przełożyć na satelitę, możesz ty to zrobić?

 

W ogóle nie wystarczą ci słowa @STARS.TV? Jestem przekonany, że prawie każdy inny nadawca powie to samo - to nie opłacalne. :P TVR HD na satelicie ma oglądalność? Gdyby twoja teoria sprawdzała się w praktyce, to byśmy mieli mnóstwo kanałów FTA i w HD na satelicie. Niestety w rzeczywistości jest mnóstwo ograniczeń, a najpoważniejszym są finanse. Tylko bogate kraje mogą sobie pozwolić na taki luksus. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkam w Polsce. Kraj [beep]ów.

 

ps. teraz przełóż to na satelity ;p

 

Tyle że polacy nie zawiadują hotbirdem i nie oni decydują o cenach "eteru".

 

ludzie tego nie rozumieją (...) że odkodowanie nie gwarantuje wysokiej oglądalności

 

To może zakodować ? Jak viva czy puls (niegdyś FTA) ? Jak to wpłynęło na ich oglądalność i sytuację finansową ? Chyba nie pchali by się w to, gdyby mieli na tym stracić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...