Skocz do zawartości

Koniec systemu "Seca 2", a sprawa "Cyfry&quot


Frazes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Cytat z innego forum

W najnowszym numerze To&Owo (nr 43) jest opis tunera Strong SRT 6860. Ale ja nie o tym chciałem. Pod koniec artykułu jest wzmianka o zapowiadanej w C+ wymianie kart. Czy ktoś coś słyszał na ten temat i może potwierdzić bądź zdementować tą plotkę?

Na ile to info jest prawdziwe :?: Czytał to ktoś w To&Owo :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i może trwać pól roku albo nawet więcej. Wiadomo, że będą musieli wymienić karty, to jest nie uniknione. A moje pytanie jest takie: Czy to będzie Seca3 (o ile są zrobią) czy to będzie jakiś inny system, a jeśli inny to czy te strucle sobie z nim poradzą :?: Jakby specjalnie dla Cyfry zrobili Seca3 to mogłaby się czuć bezpieczna przez dłłłuuuugi okres czasu. Jeśli inny system to jaki :?: Tyle pytań a odpowiedzi właściwie udzielić nie można, bo nie ma informacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka miesięcy temu (w grudniu zeszłego roku :lol:) na skurier.pl pisali o tym, że będzie Seca z nakładką Nagry, widomo, że to niezbyt dobre wyjście. Jak jest we Włoszech, tak wymieniali dekodery jak zmieniali system :?: Jakie tam mieli dekodery :?: Słyszałem o Mediasatach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie że abonenci Cyfry+ korzystają z dekoderów philips 3000, 6000, starych mediasat, ferdkach i wielu innych dekoderów i przyszły system musi być z tymi wszystkim dekoderami kompatybilny bo Cyfra+ dała zezwolenie oficjalne jakiś czas temu na sprzedaż abonamentów z niefirmowymi dekoderami Cyfry+..... Sprawa będzie myślę dość ciężka do zrobienia i myślę że zmiana nie będzie prędko bo chyba na razie dużo osób nie korzysta nie legalnie. A Cyfra+ umie liczyć zmieni wtedy kiedy będzie sie to opłacać myślę że nawet jak by 10% korzystało nie legalnie to dalej to raczej nie nie opłacalne z punktu widzenia Cyfry+

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się oni tolerują piractwo ale tylko do pewnego stopnia. Podbijanie kart do pewnego stopnia tak ale [beep] stanowcze nie. Gdy już ilość zagubionych kart będzie ogromna i będzie brak przyrostu abonentów wtedy przestaną tolerować. Ale póki co właśnie dzięki podbijaniu jest też duży popyt na tą platformę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już raz dopuścili do takiej sytuacji (Seca1), CP zresztą też (Nagra1) i do czego doszło?

Wszyscy i wszystko mieli za free.

 

Zamiast zdławić to w zarodku! Sami się o to prosili za czasów "jedynek" (Seca i Nagra)!

 

Pamiętajcie, że to do niczego dobrego nie prowadzi. Dasz komuś palec, a on ci weźmie całą rękę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odkopię temat, sorry, ale można pogadać o systemie Seca2 i jego złych, dobrych stronach, o ile takie są :P.

Jak wielu mogło wyczytać na satkurier.pl, że w CanalSat będą wymieniane karty do odbioru platformy. Czemu ma to służyć? Ano zablokowaniu podbijania kart. Jak wiadomo w nas w Polsce, w "naszej" platformie (Cyfra Plus) należącej do Canal+ Group także używa się systemu Seca Mediaguard2 (Seca2) i tak jak we Francji jest możliwość podbijania kart i oglądania kanałów, które są w wyższym pakiecie, oglądaniu testów itd. Od 11 lutego powoli zostaną eliminowane możliwości podbijania kart we Francji i od 20 marca dostęp będzie zablokowany, podbite karty nie będą do użytku, przestaną działać. A co z Polską? Jak myślicie: czy w Cyfrze także powinny być wymienione karty? Opłaca się? Jest to możliwe? Pytań jest wiele albo jeszcze więcej, można gadać i gadać na temat tego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z Polską? Jak myślicie: czy w Cyfrze także powinny być wymienione karty? Opłaca się? Jest to możliwe? Pytań jest wiele albo jeszcze więcej, można gadać i gadać na temat tego systemu.

 

Nie jestem członkiem rady nadzorczej Cyfry więc dla mnie obojętnie czy te karty powinny być wymienione czy też nie.

Czy to się opłaca ? Z jednej strony duża liczba osób oglądająca "edukacyjnie" kanały na platformie Cyfry po ponownym zabezpieczeniu przed piratami systemu wraca i kupuje określony pakiet w salonie Cyfry, gdyż dobrze zdaje sobie z tego sprawę, że jest to jedna z lepszych platform telewizyjnych w Polsce.

Czasami mam wrażenie, że gdyby chodziło o wymianę kart Cyfra już dawno by to zrobiła. Ale wystarczy dać chwilę czasu na zaznajomienie z ofertą Cyfry aby "klient" wykupił żądany pakiet.

Choć zdaję sobie sprawę, że duża część osób później decyduje się ze względów finansowych na CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...