Skocz do zawartości

Koniec systemu "Seca 2", a sprawa "Cyfry&quot


Frazes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronce "Sat Kuriera" przeczytałem info, że podobno w przyszłym roku ma być "zlikwidowany" system "Seca 2" i ma wejść "nakładka" "Nagravision".

 

Ciekawe czy jeśli to się potwierdzi wystarczy wymiana kart w "C+", czy czasem nie trzeba będzie wymieniać też modułów ("Astonów" itp.), albo przynajmniej softu w nich...

 

Co o tym sądzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba "Cardmagedon". Carmagedon kojarzy mi się prędzej z Carmageddon - brutalną grą komputerową, gdzie się zabija pieszych.

 

Czepiasz sie literówki.

 

Wg mnie tak szybko to nie nastapi. Bo wątpie zeby 10-letnie tunery to obsłuzyły. Druga sprawa to ze sprzedają teraz te leciwe staruszki z umowami na rok czy półtora więc tyle przynajmniej czasu nie zmienią. Premiere załoze sie ze miało troche lepsze tunery niz cyfra. Dodatkowo dochodzi czas wymiany kart i tunerów. Polsat to robił chyba rok a miał wtedy mniej abo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

No nie wiem. Wymiana kart po fuzji z Wizja TV wcale nie wygladala tak ladnie. Mysle, ze do tego trzeba dobrej logistyki i przemyslenia sprawy co jak i kiedy zrobic :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś C+ ma 900 tyś. abo, nie ma co porównywać do czasów łączenia z Wizją. Po drugie, jak myślicie ilu abo ma dekodery "staruszki", pewnie z 60% albo i więcej. Nie za bardzo widzę operację w tak dużej skali możliwą do wykonania w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Dlatego napisalem, ze jesli wtedy nie bylo ladnie to teraz bedzie jeszcze gorzej :wink: A co do sprzetu, to mogliby wreszcie sprzedawac te dekodery z HD, a nie wciskac ten sprzet, ktorego nie bede nazywal po imieniu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeceniał bym na chwilę obecną tak bardzo dekoderów HD w C+ (choć sam zamierzam taki kupić). Ile procent telewidzów ma sprzęt do odbioru HD w Polsce, 3%? Masowego abonenta nie zdobywa się sprzedając dekodery po 699 PLN do TV LCD powiedzmy za 3500 PLN. Abonentów przybywa gdy dekodery są po 1 PLN i upusty w abo. Wiem, że punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia, ale należy patrzeć na sprawę szerzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Tak masz pelna racje. Jesli stac mnie na dekoder za 699zl to lepiej dolozyc i kupic Humaxa czy Topfielda i tak robia bardziej zamozni. Natomiast ludzie, ktorzy nie maja kasy i tak nie kupia tego sprzetu za 299zl czy 699zl. Powinni dac dobra promocje na te dekodery z HD, ale jak widac im to nie jest potrzebne wierza w siebie :lol: NIestety w tym kraju jest tak ze nikt nie mysli o ludziach ktorzy nie maja kasy lub sa mniej zamozni. Dla C+ glownie liczy sie kasa i oni patrza tylko na tych co maja wypchane portfele. Ciekawe jak dlugo tak bedzie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ludzie, ktorzy nie maja kasy i tak nie kupia tego sprzetu za 299zl czy 699zl. Powinni dac dobra promocje na te dekodery z HD, ale jak widac im to nie jest potrzebne wierza w siebie

 

Ale teraz napisales niezla glupote. Jesli ktos wydaje na TV tak powiedzmy 4tys do 10 tys to naprawde 700zl jest dla niego pestka nie sadzisz?? Wiec po co na ten dekodera jakakowiek promocja?? Mozna by zrobic tak poweidziec ze kosztuje 1000zl i daj za 699 niby ze promocja dla tych co lubia tylko promocje kupowac. Rozumiesz o co mi chodzi??

 

Krzychu

 

Ps. Jak by C+ planowala jakas zmiane systemu to te dekodery z HD na pewno musial by ten standar juz obslugiwac a jak na razie nic takiego nie wiadomo wiec mysle ze wymiana na jakis inny system kodowania (czyli wymiana tez dekoderow u abonentow) to nie wczesniej niz za 1,5 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Rozumiem, ale mi chodzilo o to, ze ludzie czesto kupuja na raty te drogie TV. I mogliby tez dac jakies tansze te dekodery bo nie kazdy ma na nie kase. Ja i tak nie kupie od nich tylko mysle o swoim tunerze z modulem, ale sa tacy co nie chca wydawac nie wiadomo ile a moc ogladac, wiec nie wiem czy to taka glupota :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Moze stac, nie wiem. Mnie stac, ale nie chce miec ograniczen co do listy kanalow i ukladu kanalow, jak rowniez wielu innych rzeczy i dlatego mysle nad zakupem Topfielda HSCI 7700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Ci spadnie??? Cena dekoderow?? Nie sadze bo nowe philipsy sa chyba od roku w jednej cenie 289zl teraz na swieta dali obnizek o 100zl ale tylko do umow 18 miesiecy. A 15zl na pakiet HD mysle ze tez niesamowicie wysoka cena nie jest. Moze spadnie do ile 10?? Wez czasem przemysl co pisze albo zapoznaj sie z tematem

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...