Skocz do zawartości

Koniec systemu "Seca 2", a sprawa "Cyfry&quot


Frazes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz ale moze dziwny jestem ale napisanie po prostu "spadna ceny dekoderow" jakos do mnie wogole nie przemawia... Moze dasz jakis przyklad albo argument dlaczego maja spasc?? Zreszta powiedz mi o ile spadna te ceny?? Bo np. teraz zaplacisz 299zl i masz dekoder moze nie na wlasnosc ale nie placisz wynajmu. A za rok bedziesz mial za 199zl taki dekoder wiec patrzac z mojej perspektyw bardziej sie oplaca teraz zaplacic 299 i przez ten rok cieszyc sie obrazem HD (jesli ktos wogole ma potrzebe TV w jakosc HD) ale to tylko moja opinia i mysle ze czesc grupowiczow sie ze mna zgodzi. To tak jak z telefonami stacjonarnymi kiedys podlaczali za 600zl a teraz po paru latach za 1zl ale ja przez to pare lat duzo z tego telefonu kozystalem i niewatpliwie mi sie przydal tak samo jest z TV. Teraz moze troche zdrozej (bo za rok za 1zl na wlasnosc tego nie beda na pewno rozdawac, a 10 lat nie mam zamiaru czekac)

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o ile spadna ceny dekoderów ale sadze w bedzie promocja w ktorych cena "za dekoder" bedzie 1 zl. Oczywiscie dekoder bedzie wynajomwany a co do przykladu to kiedys w Cyfrowym POlsacie dekodery Echostar byly tylko za 599 zl a w chiwli obecnej sa za 99. Taki jest rynek Ceny Telewizorow z HD tez na pewno zmaleja tylko niech telewizory te stana sie bardziej popularne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj moj post jeszcze raz a szczegolnie fragment o tym ze mozesz sobie czekac i czekac w nieskonczonosc (to taka mentoalnosc ludzi co tylko narzekaja ze kupuja cos a potem traca bo wszystko taniej i tak nigdy czegos nie kupia, ale tak juz po prostu jest) ja wole kupic i cieszyc sie tym wczesniej niz poczekac rok u kupic o 20-30% taniej. Ale to juz moja mentalnosc

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko Twoja mentalnosc (i ja wcale nie mowie ze masz zle zdanie czy zla mentalnosc) bo wielu ludzi tak uwaza a nigdy nie trafi sie w taki moment zeby cos kupic za optymalna cene i nie wazne czy kupuje sie dekoder czy telefon bo technika idzie do przodu i zawsze wszystko stare jest wypierane przez nowe modele. Ja bym poczekal z zakupem tuner z HDTV. Cyfra teraz jezeli sie nie myle wprowadza dopiero dekodery z HD wiec mozna sie spodziewac ze niedlugo n-ka wyskoczy z jakas nowa promocja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę swoje 5 gr w tą dysputę :wink: Zgadzam się, że jak będziemy czekać, aż coś stanieje to możemy tego nigdy nie kupić :D Tak jest ze sprzętem TV Sat ale też z komputerami (a może przede wszystkim), telefonami komórkowymi, RTV, AGD, itd. Aby upowszechniło się HD TV potrzebna jest przystępna cena telewizorów, nie dekoderów HD. Czy zapłacę za dekoder 99, czy 299 PLN nie ma tak znaczenia, jak to, że TV LCD kosztuje 3-5 tyś PLN a nie powiedzmy 1599 PLN. Do momentu gdy ceny TV nie spadnę HD TV będzie niszowe. Zawsze podkreślam, że to forum nie jest w żadnym stopniu reprezentatywne, aczkolwiek ciekawe dla zainteresowanych :D W ramach podsumowania można napisać, że naprawdę niezły tradycyjny TV można kupić za 1400 PLN. Średni LCD HD Redy 3-4 tyś PLN, a oglądanie C+ i CP na takim TV to rozczarowanie i żenada, niestety. Jutro idę nabyć SCART Profigold, jak to nie pomoże to zakup mojego LCD mogę określić mianem przedwczesny :( . Nie warto płacić tyle kasy na LCD za parę kanałów HD i to jeszcze wkrótce ekstra płatnych :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematem było czy cyfra wymieni karty ? a to jest niestety drogie rozwiązanie tz. iz przy ostatniej wymianie kart z tz. Seca 1 na seca 2 koszt karty był chyba 15 euro za sztuke razy 900 000 abo = 135 00000 euro . No nie wiem czy cyfra wywali taka kase na karte króra okaze sie iz znowu zostala przez hackerow zlamana. Co zrobi c+ ? proste zrobi nakladke na system seca 2 i do tego np. klucze zmieniajace sie co 2 min to utrudni sprawe hackerom . jesli chodzi o dekodery to przeciez na dekodery po wizji tv wyslala oprogramowanie ktore z modułu cryptoworks zrobilo modul uniwersalny ktory czyta uprawnienia z kart dla seca. Dlatego smialo moze sprzedawac starsze modele mediasatów bo zawsze moze wyslac oprogramowanie do nich . Gdzies czytalem iz teraz cyfra chce prowadzac nowe karty tz. 9.0 niz obecne 7a i 7b. takie operacje sa kosztowne ( wprowadzenia transmisji Hd , nowych dekoderow , zapowiadaja dekodery pvr w 2007 roku oraz usluge VoD ) a to kosztuje . poprostu uszczelnia system wprowadzajac nakladke z nagry ale dla abonentow raczej nie bedzie to klopotem - nie zauwazy tego tylko ci co ogladaja na "lewo' zaczna lamentować na forach ze maja ciemny obraz :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ci co ogladaja na "lewo' zaczna lamentować na forach ze maja ciemny obraz :).

 

Ciemnosc widze, ciemnosc (to tak z sexmisji)

 

Krzychu

 

Ps. Mysle ze Cyfre+ jednak stac ma naprawde duze zaplecze finansowe. Ma 900tys abonentow i bardzo drogi abonament mysle ze wyniki finansowe ma kilka razy lepsze od polsatu a nie mowiac na razie o N-ce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu uszczelnia system wprowadzajac nakladke z nagry ale dla abonentow raczej nie bedzie to klopotem - nie zauwazy tego tylko ci co ogladaja na "lewo' zaczna lamentować na forach ze maja ciemny obraz :).

 

Pytanie tylko czy ciemności (w większości wypadków uzupełnionej komunikatem, że kanał jest zakodowany :) ) nie zobaczą też w takim układzie np. użytkownicy "Astonów" (zwłaszcza starych 1.05) itp. (z modułami uniwersalnymi jak "Dragon" problemu chyba nie będzie, bo zawsze może do nich wyjść nowy sofcik)???

 

O nich mi głównie chodziło, jak zakładałem wątek, bo muszą ewentualnie wydać kasę na nowy moduł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobi c+ ? proste zrobi nakladke na system seca 2 i do tego np. klucze zmieniajace sie co 2 min to utrudni sprawe hackerom . jesli chodzi o dekodery to przeciez na dekodery po wizji tv wyslala oprogramowanie ktore z modułu cryptoworks zrobilo modul uniwersalny ktory czyta uprawnienia z kart dla seca. Dlatego smialo moze sprzedawac starsze modele mediasatów bo zawsze moze wyslac oprogramowanie do nich.

 

Tylko że Ci hakerzy zrobili takie oprogramowanie co sie chyba nie śniło producentom tego tunera, obsługuje wszystkie systemy i w dodaktu DiSeQc obsługuje a zamiast 300 kanałów moze teraz mieć ponad 2000.

Niestety nie w oryginalny sofcie z cyfry.

A moze cyfra powinna zatrudnić takiego hakera ? :D

Zobaczcie jakie panele są na tym sofcie i porównajcie !

 

e995ed385d6afb27.jpg

 

oryginalny panel w dsx na półekranu - (tu akurat jest troche pomniejszony bo w oryginale jest na pół ekranu) :D

60d64478a85fdd40.jpg

 

A co do kluczy co 2 minuty to przeciez są softy z AutoUpdate.

 

Edycja Burli: Chyba ktoś tu piractwo propaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jesteś trochę kol. Moderatorze przewrażliwiony.

Kol. @whitestar napisał to w kontekście możliwości dekoderów cyfry. Nawet tych najstarszych. Niewątpliwie można je przystosować do każdego systemu i na pewno nie to będzie barierą nie do pokonania.

A że nieuczciwi wykorzystują taki soft do "niecnych" celów , to już inna sprawa.

A po drugie, to jeszcze system Seca2 nie pękł do końca.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to (tak po krótce) że Ci technicy z C+ powinni sie raczej uczyć od tych całych hakerów.

 

A druga sprawa to @yello1 mnie strasznie rozbawił tym postem więc chcialem coś udowodnić.

 

Myśle że zmiana oprawy graficznej w tych poczciwych tunerach czy wykozystanie DiseQc'a to jescze nie piractwo. Mogli by sie wziąśc wkoncu za to Ci cali technicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smieszny jesteś. Splitery są przeciez do rozdzielanie kart ? tak ?

Więc co sie dziwisz ?

 

Na róznych forach pełno tego typu screenów - więc wkleiłem. Moze to da do myślenie naszym technikom ?

 

A co sie tyczy tego zdania z autoupdate to ja nie propaguje hakerstwa tylko odpowiadam na post kolegi wyżej.

 

A wracając do tematu cyfry to przeciez jesli wykorzystają wszystkei NANO to mogą jeszcze mieszać - przeskakując z jednego na drugie. Czy sie myle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ nie propaguje zmiany oryginalnych softów, tak jak splitterów. "Na różnego typu forach" aż się roi od piractwa, więc po co taki argument? Jak ktoś tu jest śmieszny to ty. Moja wypowiedź nie miała na celu piętnowanie twojej tylko była skierowana do Moda. Jak to odebrałeś inaczej to twój problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że zmiana oprawy graficznej w tych poczciwych tunerach czy wykozystanie DiseQc'a to jescze nie piractwo. Mogli by sie wziąśc wkoncu za to Ci cali technicy.

Oni wiedza dobrze o tym wszystkim. Tylko oprogramowanie tego typu jest celowy wypuszczane przez platformy. Alternatywny soft to wcale nie musi tylko być piractwo i zgadza się w zupełności z whitestar, że taki softy optymalizują wykorzystanie możliwości tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego platformy nie oferuja tylko swojej oferty,w ogole bez fta?Niewielu byloby chetnych na ich cudowny towar :lol: Soft jest prymitywny o tyle,ze nie mozna znalezc nawet podstawowych danych o kanale,ich wyglad jest tragiczny,przypomina wydruk EKG,w dodatku zasmiecajac pol ekranu nie potrzebnymi planszami,na ktorych nie ma istotnych informacji...Czasy sie zmienily...Nikt normalny,jesli go stac,nie wezmie od nich sprzetu nawet za 1 zl !Tu juz nawet N-bok duzo lepiej sie prezentuje,mimo ze ma nadal wady w oprogramowaniu...I nie mowie tu o wygladzie dekodera,a o samym sofcie.Jesli oni nadal beda pchac te softy nawet do dekoderow z HD to ja ich nie wezme,wole dozbierac do Humaxa,czy innego Ferdka i miec produkt pelny,a nie wyszczerbiony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę jeszcze swoje "trzy grosze". Nie wiem, czy koledzy orientują się, ale alternatywny soft do Philipsów powstał na bazie oryginalnego softu operatora 05.02. To nie jest soft napisany od początku. Także, w pewnym sensie, do powstania alternatywnych softów do poczciwych Phili przyczynili się programiści firmy.

 

A wracając do tematu cyfry to przeciez jesli wykorzystają wszystkei NANO to mogą jeszcze mieszać - przeskakując z jednego na drugie. Czy sie myle ?

Nano to nie klucze, które są nieznane. Nie pomoże to w ograniczeniu piractwa. Zresztą była już taka sytuacja, chyba w styczniu 2005 roku, kiedy Cyfra była dostępna w [beep]. Cyklicznie co drugi ECM korzystał z innego Nano (obydwa były znane, ale jednego nie zawierały oprogramowania dekoderów) - 10 sek. świeciło, 10 sek. ciemność. Nie minęła chyba nawet doba, jak ukazały się poprawki do alternatywnych softów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak dlatego aby blokować wszytkich kodowane kanały innych platform. Stary soft Mediastaów umożliwiał odbieranie innych platform w seca. I to jest można powiedzieć odciągniecie od siebie odpowiedzialności operatora. Alternatywne rzeczy zawsze będa lepsze niż oficjalne bo sa robione pod kątem wyciągnięcia 100% możliwości sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam waszą dyskusję i nasuwa mi się jedno pytanie. Czy istnieje obecnie na świecie system kodowania, którego jeszcze nikt nie złamał i się nie zanosi? Bo dotychczasowe dyskusje dotyczą: złamali, złamali na chwilę, za chwilę złamią, jak zmienią to kiedy złamią :? Czy w dobie tak zaawansowanej techniki nie można tego załatwić raz na zawsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...