Skocz do zawartości
  • 0

Żywotność konwertera


Gość Anonymous
 Udostępnij

Pytanie

Ostatnio na jednym z wyjść konwertera Quad nie działa mi żaden kanał z 11.158GHz. Najpierw były okresowe przerwy, a teraz sygnału brak. Podmieniałem kable i tunery. nic to nie dało. Czy jest to zatem oznaka awarii konwertera? Ile średnio wynosi okres żywotności tego typu urządzeń? Mój ma dopiero 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To zależy od modelu i z jakich elementów jest wykonany. Średnio żywotność to średnio 5 lat, ja posiadałem pojedynczy 9 lat. W twoim przypadku to jest awaria konwertera, głowice ,,padają" i dlatego nie znajduje owych parametrów, sprawdz kąt konwertera jeszcze i czy prawidłowo antenę masz ustawioną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podczas opisu zapomniałem o czymś jeszcze. Od dwóch lat zauważyłem, że na tych dwóch wyjściach niektóre transpondery mają gorszy wskaźnik jakości gdy jest ciepło. W czasie chłodu wszystko wracało do normy. Ale teraz to już się sypnęło jak w opisie wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Są i takie, co tygodnia nie popracują...

Jak każde urządzenie elektroniczne- w każdym momencie może się zepsuć. Większość później, mniejszość wcześniej.

Wtedy jest przydatna tzw gwarancja. W dobie "chińszczyzacji" produktów ogólnie jest tak, że średni czas poprawnej pracy ulega niestety skróceniu.

Nie tylko konwerterów.

Byłbym zapomniał- mam w szufladzie co najmniej 12-letnie, w pełni sprawne konwertery Sharp. 2 lata temu zeszły z dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Żywotność konwertera zależy tez od warunków atmosferycznych w których pracuje i od materiałów z których jest wykonany, zawsze lepiej zapłacić więcej i mieć konwerter sprawdzonego producenta niż wydać mniej i kupić konwerter marki "no name"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie pisałem o trefnym kraju. Pisałem o znanej mam nadzieję wszystkim zalewie masówki- taniej, dostępnej dla każdego, z tanich materiałów, z pobieżną lub bez kontroli technicznej, z zerżniętymi rozwiązaniami technicznymi od innych. Obliczone na na to, że po roku-dwóch zepsuje się. A że naprawa bedzie dużo droższa od nowego- kupuje się nowy z następnego zalewu ;-) Są też jak wiemy tysiące świetnych produktów tam produkowanych. Do kraju nic nie mam- sam w tej chwili piszę na klawiaturze baaardzo firmowego i drogiego komputera, made in China ;-)_

Dlaczego znów muszę pisać o rzeczach oczywistych dla każdego :crazy:

Wracając do warunków atmosferycznych - raczej wszystkie pracują w takich samych, przynajmniej w naszej szerokości geograficznej i strefie klimatycznej. IMHO.

Co do noname- też nie do końca. Są przecież w kraju środka firmy produkujące badziewie. Firmy te posiadają bardzo ładne, profesjonalnie brzmiące "z angielska" nazwy. To pomaga w sprzedaży, a wielu osobom wystarcza przy wyborze. Oprócz oczywiście niskiej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do firma konwerterów to polecam: Inverto, Golden Interstar, Maximum, Globo, Triax, Technisat. Kupując konwerter lepiej kierować się paramterami, firmą i opiniami użytkowników, cena ma mały wpływ na to bo lepiej kupić droższy konwerter zaufanej, pożądnej i chwalonej firmy niż mieć problemy z odbiorem. Dzisiejsza elektronika to nie ta sama co dawniej - jest delikatna.

Nie ma to jak Made in Japan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak masz zeza i diseqc, to przełącznik też do sprawdzenia. A co do Inverto ... Mi wytrzymał 5 lat, a obok na zezie jakiś tani noname "Vector" działa już ponad 10 lat. Teraz jako główny mam od 3 lat Televes. Generalnie w dobie chińskiej produkcji bardziej niż marka liczy się raczej konkretna sztuka - zależy jak trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Akurat Astra ma dużo mocniejszy sygnał od HB i nie wymaga takiej precyzji. Diseqc łatwo wykluczyć, łącząc kabel "beczką". Właśnie jedna rzecz mnie zastanawia - jak jest awaria diseqc czy konwertera, to zawsze tak miałem, że sygnał całkiem znikał, a nie osłabiał się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na tej antenie mam zamontowane 2 konwertery twin: jeden na HB i drugi na Astra 1. Oba są firmy Inverto (czarne), dziś zrobiłem manewr i zamieniłem je miejscami. I teraz mam słaby sygnał na Astra 1, a na HB jest wszystko dobrze. Więc na 100% jest to wina konwertera, to będzie pierwszy Inverto, który mi padł. Na drugiej antenie też mam po 2 twiny Inverto (białe) i działają bez zastrzeżeń prawie 15 lat.

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...