Skocz do zawartości

Smart HD dla użytkowników TNK SD


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o podpowiedź jak najkorzystniej "wkręcić" się w smartHD?

Muszę zakupić starter TNK np. na 2 lub 5 miesięcy i przejść migracje na smartHD? Będę miał tyle samo miesięcy na smartHD (2 lub 5?).

 

A nie lepiej kupić od razu starter SmartHD ? Np. tu --> http://www.hollex.pl/telewizja-na-karte ... 3-miesiace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bat.

Zrób jak proponuje Burito ale wcześniej odłącz tuner z włożoną kartą od zasilania i ponownie włącz.

Niektóre tunery nie widzą karty kiedy włoży się ją pierwszy raz w stanie włączonym a dopiero po wyłączeniu i ponownym włączeniu /tak jest np. w moim OPTICUM 402.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosiłem się z zamiarem zakupu nowego TV , zmieniłem TNK SD na Smart HD i tu moja radość się kończy :(. Dokupiłem Moduł Conax Neotion CAM, który dekoduje kanały. Mimo, że cała oferta jest rozkodowana,nie mogę nagrywać z częstotliwości 12,265V (TVP2 HD i Polsat HD), 12,284H (Polsat Sport News i TV6) oraz 12,188 (AXN).

W czym może tkwić problem? Mój TV to: Philips 42PFL 6007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich uczestników.

 

Ania82 z poprzednich postów wyczytałem, że posiadasz dekoder Opticum x80 z kartą Smart HD i nie ma problemu z odbiorem kanałów. Otórz chcę kupić taki dekoder i interesuje mnię jedna nietypowa rzecz. Otórz jak długo (ile sek.) po wyjęciu karty Smart HD dekoder dekoduje jeszcze kanały. W niektórych dekoderach po wyjęciu karty kanały natychmiast gasną a w niektórych mija kilkanaście sekund do momentu zaniku kanałów i pojawienia się informacji "kanał zakodowany".

 

Ewentualnie jeśli ktoś jest zorientowany w których dekoderach po wyjęciu karty kanały odrazu nie gasną to prosiłbym o informacje jaki to model dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich którzy są w stanie mi pomóc. Otóż dokonałem migracji z TNK SD na Smart HD, jednak w chwili tej operacji nie miałem opłaconej żadnej opcji tylko pakiet bezpłatny działał. Karta zmieniła CAID na 000b1 jednak nie złapała uprawnień. Po opłaceniu karty i telefonie do BOK mam uprawnienia dla ITI2 do stycznia 2013 r. jednak żaden kanał nie jest dekodowany mimi iż zostawiam na TVN włączony dekoder na całą noc i nic się nie dzieje. Jest jeszcze jakiś sposób aby uruchomić tą kartę? Mój dekoder to VU+ Ultimo z [beep] 2.3, na którym chodzi i karta MTV, Cyfry i moduł nCAM jednak karta TNK nie chce zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wie teoretycznie bądź z doświadczenia. Tak z ciekawości.

Aby TnK (czy Smart) sprawnie działała muszą dla karty przechodzić instrukcje (włacz/wyłącz).

oczywiście nie w szczegółach,ma ktoś wiedzę czy karta aktywowana powiedzmy 5-go stycznia w południe działa 31 (do 5 lutego) też do południa (tak jak np. w C+) czy do końca doby.

Te tzw. aktywacje zwykle robiło sie na kanale TVN SD (tam też ustawiano tuner jak karta coś nie załapała)...ale jak ktoś oglada tylko wersję TVN HD , na jakich innych kanałach TnK/Smart przechodzą uprawnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Posiadam 2 dekodery Opticuma 4060cx oraz x80 połączone splitterem smal 3. Od monentu migracji z tnk sd na smart hd przy jednoczesnym oglądaniu na obu odbiornikach " zawieszają się"lub pokazuje się " zakodowane" czy to przypadek czy jast coś na rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku migracji na Smart HD/aktywowaniu Polsatu w TNK SD, na karcie zmienia się CAID z 0B00 na 0B01 i z tego co pamiętam większości przestały po takim zabiegu działać splittery. Aby się upewnić, że to kwestia splittera włóż gołą kartę i pooglądaj jakiś czas najpierw na 4060cx, a potem x80. Jeśli będzie na nich działać normalnie, to splitter do aktualizacji (jeśli jest) lub do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawil sie nowy Kanal Rozkladzie Kanalow na TNK smart hd. Jest to Religia.tv dla Odbiornikow HD. Moze ktos sprawdzic czy smartHD ma Uprawnienia do Odbioru?

Kanal mozna znalesc na 11508/V/27500 DVB-S2

 

https://n.pl/nsklep/Content/pdf/regulam ... art-HD.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Religia TV z 11.508 od dawna działa na TNK SD/Smart HD, TNK HD/NNK :)

 

Panie "satexpert" 11.508 jest już dvb-s2, więc z działaniem tego programu w Tnk SD jest problem bo w większości przypadków użytkownicy TnK SD mają dekodery DVB-S. Dopiero w Smart HD jest adnotacja, że w przyszłości niektóre z kanałów w ofercie będą potrzebować sprzętu z DVB-S2. Na chwilę obecną religia.tv jest z transpondera cyfry+ dla posiadaczy tunerów DVB-S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie @proximus, pragnę pana poinformować, iż wiem o tym, że dla TNK SD została uruchomiona wersja na częstotliwości 10.796. Jednocześnie pragnę poinformować iż nie wiadomo na jak długo został udostępniony przekaz na tym transponderze, ponieważ nadawca poinformował w komunikacie, że od dnia 1.02.2013r. Przekaz kanału Religia TV dostępny będzie wyłącznie na transponderze DVB-S2 w kompresji obrazu MPEG-4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...