Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy soft podobno miał mieć uaktualnioną główną listę kanałów a więc wykasowanie z pamięci już dawno nieistniejących programów. Poza tym miała być możliwość kopiowania na pamięć przenośną USB własnych list kanałów, bo w tej chwili jest to dość skomplikowana procedura. Jeśli możecie sprawdzić to bardzo proszę.

Jeżeli chodzi o zaktualizowaną listę wszystkich kanałów (bez zbędnych śmieci) to prawdopodobnie aby to sprawdzić trzeba będzie usunąć wszystkie kanały w dekoderze i ponownie załadować listę i ewentualnie ułożyć własną, natomiast dla celów kopiowania powinna być dodatkowa zakładka w menu.

Niestety osobiście nie mogę tego sprawdzić, gdyż obecnie nie posiadam dostępu do Digyboxx-a.

 

Parametry do aktualizacji z poziomu tunera z satelity Astra 19,2 :

 

12,603 / h

22000

DVB-S

Pid 1809

Serwis-ID 7270

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile czasu trwa wgranie z satelity? nie ma mnie w domu i rodzice mówią ze czas to 50/90minut? :shock: i czy po zakończeniu powinien się resetować i włączyć się jakiś kanał?

:?

trochę dziwnie bo zostawili włączony niby ściągło ale nadal wzywa czy pobrać oprogramowanie.. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wejść w ustawienia fabryczne i dopiero tam ukryli aktualizacje oprogramowania.

Ten soft to kpina, nie ma żadnej zakładki, a wśród listy kompletnej po nowym załadowaniu nadal jest masa śmieci np. PATIO TV, TVN WARSZAWA, PODRÓŻE TV :lol2:

Jedyny plus, że teraz działa mi program Techniport (edycja list kanałów na PC i wczytanie na odbiornik przez LAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwinę jeszcze temat. Dla pobrania aktualizacji niezbędne są właściwe parametry w zakładce "kanał oprogramowania". Ja sprawdzałem tylko na Astrze a parametry podałem kilka postów wyżej. Natomiast jeśli nie nie masz dostępu do tej pozycji to niezbędne są właściwe parametry dla Hot Birda. Niestety nie są mi do końca znane. Jeśli ktoś z forumowiczów aktualizował oprogramowanie z HB to proszę o zamieszczenie szczegółowych parametrów łącznie z PID i Serwis-ID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sendfile.pl/17890/dbload.zip masz tu 2 pliki, żeby skopiować listę wrzuć dbload na dysk przenośny. Żeby ją wgrać do dekodera, wrzuć dbdump i plik z listą database.cdp. Teoretycznie, po ostatniej aktualizacji, powinno działać. Nie sprawdzałem, ale wcześniej to nie działało.

Edycja: Oczywiście pomyliłem, żeby przenieść listę z dekodera na komputer, potrzebujemy plik dbdump.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem ze takie cos jest ale na ostatnim sofcie zgrywało tylko listę główną bez własnych list podporządkowanych.Sprawdzę w weekend jak to działa teraz bo będę sam w domu to sie pobawę

 

Mam nadzieje ze zgrywa listy ulubionych juz a nie tak jak do tej pory tylko ta główną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już na poprzednim sofcie działo poprawnie zgrywając wszystkie listy jak i inne ustawienia.

Czy możesz tak łopatologicznie ( krok po kroku) opisać jak zgrywać listy do edycji ( i jakim programem)

Wcześniej ktoś kilkanaście stron wcześniej wspominał o takiej możliwości

... ale chyba coś robię nie tak, bo mi się nie udało zgrać listy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa sposoby ale nie wiem czy oba w tym sofcie działają - wnosząc co piszą koledzy to sądze że już działają.

Sposób pierwszy to podłączenie odbiornika technisat poprzez router lub bezpośrednio do komputera i połączenie się z nim poprzez Techniport.

Tam już możesz zgrać jak i wgrać poprzez LAN listy i ustawienia.

Drugi sposób:

Tworzymy na pendrive plik dbdump i takiego pendriva wkładamy do usb w odbiorniku Technisat. Po chwili lista z ustawieniami nam się wgra na pendrive.

Następnie pendrive umieszczamy w usb komputera na którym mamy zainstalowanego Techniporta i tam otwieramy plik database.cdp który nam się zgrał z odbiornika na pena. Po zrobieniu modyfikacji ustawień listy zapisujemy taki plik na pendrive. Kasujemy plik dbdump i w jego miejsce tworzymy plik dbload. Plik dbload można także utworzyć zmieniając nazwe pliku dbdump, plik ma być bez żadnych rozszerzeń. Najprościej takie pliki jest tworzyć np. zapisując pusty plik txt i zmieniając jego nazwę na dbdump lub dbload zależnie od potrzeb.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szybciej byłoby zajrzeć do instrukcji? Oto jej wycinek:

 

> Sformatować urządzenie USB w systemie plików FAT32.

> Skopiować plik programu z rozszerzeniem „.tpad“ na urządzenie USB.

> Jeśli ma być przeprowadzona pojedyncza aktualizacja, należy dodatkowo skopiować plik

singleupdate na urządzenie USB. Jeśli ma być przeprowadzonych kilka aktualizacji z

wykorzystaniem urządzenia USB, należy zamiast tego skopiować plik autoupdate na

urządzenie USB.

Należy pamiętać: Pliki singleupdate i autoupdate nie mogą mieć żadnego rozszerzenia!

 

Pendrive podłączamy w trybie standby. Włączamy odbiornik i czekamy aż się zrobi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ok kilku dni mam problem z nagrywaniem za pomocą Timera na Digyboxx. Mianowicie mogę wybrać nagrywanie z timerem ale gdy chcę zaakceptować zaprogramowany timer to po wciśnięciu ok na pilocie nic się nie dzieje, nie mogę zatwierdzić mojego wyboru. Digyboxx nagrywa tylko bezpośrednio to co oglądam po wciśnięciu przycisku Rec, ale wcześniej gdy podczas nagrywania chciałem wyłączyć dekoder, miałem wyświetlane kilka opcji zakończenia nagrywania, wybierałem jedną z nich, dekoder kończył nagrywanie zgodnie z wybraną opcją po czym wyłączał się. Teraz w takiej sytuacji wybieram jedną z opcji zakończenia nagrywania ale dekoder wyłącza się od razu nie nagrywając zgodnie z wybrana opcją ... Ktoś może wie co można zrobić w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...