Skocz do zawartości

Liga Światowa 2012


zdzima
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widzę, nikt tu nie zagląda. Piszę sam dla siebie, ale mam wielką radość, bo oto nasi wygrali z Brazylią 3:2. To był koncert a nie mecz. Zarówno w punktach, jak i w setach szło jeden za jeden. Zaczęło się od zwycięstwa naszych w pierwszym secie, potem remis, potem prowadzenie Brazylijczyków w trzeciej odsłonie i kryzys Polaków. Właśnie wtedy Anastasi wprowadził w miejsce Kurka i Możdżonka, Kubiaka i Kosoka. Nasi odżyli i wygrali trzeciego seta. W czwartym prowadzili nawet trzema punktami, a mimo to przegrali i trzeba było rozegrać piątego seta. Tu nasza drużyna okazała się klasą. To druga pod rząd wygrana Polaków z Brazylią. Mecz był najwyższych lotów. Wcześniej rozegrany pomiędzy Finlandią a Kanadą wygrali Finowie też 3:2, chociaż prowadzili już 2:0, był namiastką późniejszego widowiska, które zaszczyciła nawet Pani Minister Mucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczorajszego meczu nie oglądałem, bo byłem na meczu żużlowym, ale dziś sobie obejrzałem i przyznaję widowisko najwyższej klasy, Polacy po raz drugi w ostatnim czasie pokonują Brazylię i to w jakim stylu, w tabeli grupy B Brazylia ma 12 punktów na Polska o dwa więcej i tylko jeszcze tylko te dwa zespoły będą walczyć o awans do turnieju finałowego. Do rozegrania zostal jeszcze jeden turniej w Brazylii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

Brazylia ograła dzisiaj w 3 kolejce grupy B Finlandię 3:0 (25:21,25:22,25:9). Pierwszego seta nie oglądałem,w drugim widziałem,jak w końcówce do gry Finlandii wkradły się błędy(piłka na aut,kiedy była szansa na wygranie seta(jeden punkt,reszta pkt zagrywka,blok i atak)).

Natomiast w trzecim secie Brazylijczycy rozbili Finlandię 25:9.Finlandia była już wtedy rozbita :D Przy takiej grze to nawet z Kanadą przegrają 3:0 :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Polacy przegrali 3:1 mecz z Brazylią i stracili prowadzenie w grupie. Finlandia pokonała Kanadę 3:0. Tak na marginesie, żal że rozgrywane są równolegle turnieje LŚ i Euro, a w Wiadomościach nawet nie podają informacji z siatkarskich parkietów tego turnieju. Czekamy teraz na rozgrywki w Finlandii. Oby to był złoty mecz Polaków z Brazylią, chociaż innych też nie powinni lekceważyć. Tu kłania się mecz z Finlandią w kanadyjskim turnieju. Gdyby nie ta przegrana, nie oddalibyśmy prowadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polscy siatkarze pokazują, że będą jednymi z faworytów do medalu w Londynie. Brazylijczycy to już nie ta sama drużyna co kilka lat temu. Jutrzejszy mecz roztrzygnie kto wygra grupę. Ktoś wie kto awansuje do turnieju finałowego spośród drużyn, które nie wygrały grupy? Będą dzikie karty czy awansuje drużyna najlepsza z drugich miejsc? W innych grupach bardziej wyrównanych raczej nikt nie uzbiera tylu punktów co w naszej grupie drugi zespół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych rozgrywkach Ligi padły spodziewane rezultaty: Polska : Kanada 3:0, Brazylia : Finlandia 3:0. Jutro wszystko się rozstrzygnie. Wygląda na to, że jeśli nawet Polska przegra i zajmie drugie miejsce w grupie, to i tak awansuje z drugiego miejsca jako posiadająca najwięcej punktów. Finowie z Kanadyjczykami będą rywalizować o pozostanie w Lidze. Mam wrażenie, że w innych grupach wszyscy za cel obrali sobie już Igrzyska Olimpijskie i z formą celują na ten okres. Jakby Liga interesowała ich trochę mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle już same igrzyska co awans na tą imprezę. Nie każdy był w tak komfortowej sytuacji jak choćby reprezentacja Polski, która awans wywalczyła sobie już dawno temu i właśnie dlatego nasi mogli jak najbardziej poważnie potraktować zmagania w Lidze Światowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zdzima dokładnie bo np. Włosi występują raczej w rezerwowym składzie bez największych gwiazd, Polacy wybrali inny wariant czyli walka na całego o dobre miejsce w Lidze Światowej punkty do rankingu, Igrzyska już niedługo może to słuszna droga i z Londynu przywiozą medal, tego Im życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takim meczu widać, co znaczy siła psychiki gdy komuś zależy. W pierwszym secie trochę straciliśmy takie 1, 2 pkt. przewagi, aż tu nagle 5pkt. z rzędu i zwycięstwo! Przy 2:1 w setach obawiałem się siatkarskiego "jak nie wygrywasz 3:0 to przegrywasz 2:3", ale jednak świetnie mnie siatkarze od tej myśli odwiedli i wygrali 3:1.

Mimo całej sympatii dla kraju kawy to jednak mam cichą nadzieję, że nie wejdą z 2 miejsca do turnieju finałowego, choć chyba sam w to nie wierzę z racji tak dużej ilości pkt które nazbierali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...