Skocz do zawartości

Liga Światowa 2012


zdzima
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polscy siatkarze, meczem z Brazylią rozpoczynają walkę w Lidze Światowej 2012. Początek spotkania dziś w nocy o 2.00. Czy będzie to ich pierwsze od dziesięciu lat zwycięstwo nad tą drużyną? Osobiście myślę, że tradycji stanie się zadość i znowu będzie w plecy. Oprócz Brazylii, będziemy mieli za przeciwników w tym turnieju, Kanadę i Finlandię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na żywo nie oglądałem bo zaspałem, tylko retransmisje na Polsacie Sport News, pierwsze zwycięstwo nad Brazylią od 10 lat w meczu o punkty, to historyczny mecz, Polacy w trzecim secie mieli nawet piłkę meczową, ale nie wykorzystali, widać, ze zespół jest bardzo dobrze przygotowany pod względem zarówno fizycznym jak i psychicznym, bo w piątym secie przy wysokim prowadzeniu Polacy stracili cala serie punktów i Brazylijczycy zbliżyli sie na 1 punkt, Polacy się jednak nie poddali i wygrali, pokazali charakter i waleczność. W innych spotkaniach Rosja po niesamowitych męczarniach pokonała 3:2 Serbię, Japonia przegrała z Kubą 0:3, Stany Zjednoczone niespodziewanie przegrały 1:3 z Francją, Włosi po ciekawym meczu pokonali Koreę 3:2, w meczy naszej grupy Kanada pokonała Finlandię 3:0. W niedawno zakończonym meczu Kuba przegrała 1:3 z Serbią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zdzima Przecież Polacy przegrali w drugim meczu 2:3 z Finami, a nie z Kanadyjczykami.Kanada pokonała Brazylię 3:2, w meczu naszej grupy B, rozgrywanym o 22:00.Z Kanadą zmierzymy się w nocy z niedzieli na poniedziałek o 2:00.

Poza tym, dobrze, że pokonaliśmy Brazylię 3:2, bo zwycięstwo 3:0, lub 3:1 zapewni nam pierwsze miejsce w grupie, po turnieju w Toronto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedynek z Finami był trochę inny niż Brazylijczykami, Polacy byli jakby ospali i nie walczyli o każdą piłkę tak jak z Brazylijczykami, przegrana nic na razie nie przekreśla, Kanadyjczycy robią bardzo dobre wrażenie, to młody zespół grający techniczna i szybka siatkówkę, polakom będzie ciężko o zwycięstwo bo forma drużyny nie jest jeszcze ustabilizowana, ale wierzę, ze wygrają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za błąd. Tak się zapędziłem, że już rozegrałem mecz z Kanadą. Oczywiście minionej nocy Polacy grali z Finami. Jako ciekawostkę dodam, że Castellaniego nie było na meczu. Nie miał aktualnej wizy na wjazd do Kanady. Coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glenn Hoag po raz kolejny udowadnia, że potrafi zrobić coś z niczego.Pokazał to już w Lidze Mistrzów, kiedy do Final Four dwukrotnie wprowadził zespoły, które nie miały prawa tam awansować.Chodzi o słoweński Bled i Arkas Izmir.

 

Reprezentację Kanady prowadzi już od ośmiu lat, ale z każdym rokiem robią postępy i są coraz trudniejszym przeciwnikiem dla każdego.W tym roku mamy tego przykład.Gładkie 3:0 z Finami i 3:2 z bądź co bądź mistrzami świata, Brazylijczykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pierwszy set to zła gra polaków, kolejne trzy to pełna kontrola wyniku i zasłużone zwycięstwo, a postawa Zbigniewa Bartmana to duże zaskoczenie na plus świetny mecz i znakomita gra, zdobycie 31 punktów to wspaniały wynik. Polacy zostali liderami grypy, Brazylia pokonała Finlandię 3:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zwycięstwu 3:1 z rewelacją tej grupy - Kanadą, Polacy są liderami grupy B po turnieju w Toronto, z dorobkiem 6 pkt. na koncie.Druga jak na razie jest Kanada z jednym oczkiem mniej od nas, trzecia Brazylia z takim samym dorobkiem, ale gorszym bilansem setów.Stawkę zamyka Finlandia, mając na koncie 2 pkt., uzyskane w wygranym 3:2 meczu z Polską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Reprezentacja Brazylii przyleciała do polski bez swoich dwóch gwiazd - Giby i atakującego Leandro Vissotto, obaj zostali w kraju i leczą urazy, do składu wraca za to Murilo. Myślę, ze Brazylijczycy będą podrażnieni porażką w Kanadzie i za wszelką cenę będą chcieli pokonał Polaków przed naszą publicznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w pierwszym secie Kanadyjczycy mieli szansę na zwycięstwo, dwa kolejne to pełna kontrola polaków i zasłużone zwycięstwo, podobnie było w meczu Brazylia - Finlandia, dominacja Brazylii i wyraźne zwycięstwo, w niedzielę polakom przyjdzie ciężko powalczyć o zwycięstwo z Brazylią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy kolejną wygraną. Polska : Finlandia 3:0. Nie był to mecz marzeń, ale liczą się punkty. Ładnie grał Piotr Nowakowski i Zbigniew Bartman. Dobre zagrywki Michała Winiarskiego. Jutro mecz prawdy z Brazylią. Nasi muszą wznieść się na wyżyny, bo jeśli będą tak grać, jak dzisiaj to będzie kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zakończył się mecz Brazylia : Kanada, wygrany przez kanarkowych 3:1. Spodziewałem się więcej po klonowych liściach. Pierwszy set był dla nich, w drugim dość równo, ale potem to już tylko przebłyski. Brazylia specjalnie nie zachwyciła, ale jutro....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...