Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, leafeu napisał:

wersja tego kanału w HD HE trafiła do listy programów radiowych jest odkodowana, rozdzielczość 720p wg opisu ale jest tylko dźwięk. Sygnał bardzo mocny.

Twój telewizor nie ma kodeka video HEVC, dlatego tak widzi ten kanał.

Jest nadawany w standardzie DVB-T, a więc głowica go zobaczyła, ale przez brak HEVC, masz tylko dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat chyba przemilczał w Polsat News i "Wydarzeniach" że ich kanał jest dostępny dla 60% terytorium Polski. Jak mają oni przełamać monopol TV Trwam i TVP Info jak kodują przekaz SD a przekaz z HD w HEVC ma problemy z wyświetlaniem lub synchronizacją dźwięku choć ja tego nie zauważyłem.
W kuchni na telewizorze Skymaster Polsat News działa tylko coś jest że gdy wyszukam go ręcznie to ID "Polsat News HD HEVC" pojawia się potem sygnał zanika i jest bez ID.
Jak wygłąda przepływowość Polsat News w HD z Eutelsat 33E?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dvbtowiec napisał:

Twój telewizor nie ma kodeka video HEVC, dlatego tak widzi ten kanał.

Jest nadawany w standardzie DVB-T, a więc głowica go zobaczyła, ale przez brak HEVC, masz tylko dźwięk.

a u mnie ma hevc i jest przystosowany i przygotowany do odbioru hevc a polsat news sobie wymyślał dziwną rozdzielczość szok 

jestem w szoku i zbulwersowani tym co zrobił polsat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ dvbtowiec

Sądziłem że to wersja dvbt 2 i dlatego się zdziwiłem ze go ferguson 150 wyszukał (brak dvbt2) ale to faktycznie jest stare dvbt tylko HEVC. Zamieszanie jest, Cryptobox któremu się przyglądam do ewent. zakupu też ma jakieś z nim problemy (zgłoszenia użytkowników)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Widz naziemnej telewizji napisał:

Jest godzina 14:15 dnia: 1.07.2021 , jestem ciekaw kiedy ten błąd naprawią- ciekawe?

Może będę trochę nudził, al eto nie błąd, to niestety problem Twojego odbiornika.

Owszem nadawca może dobierać tak parametry nadawania, aby jak najwięcej odbiorników odbierało poprawnie, ale w tym przypadku to może być trudne, bo w MUX IV nie ma miejsca na Full HD w typowej rozdzielczości, dlatego tak zakombinowano.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dvbtowiec napisał:

Może będę trochę nudził, al eto nie błąd, to niestety problem Twojego odbiornika.

Owszem nadawca może dobierać tak parametry nadawania, aby jak najwięcej odbiorników odbierało poprawnie, ale w tym przypadku to może być trudne, bo w MUX IV nie ma miejsca na Full HD w typowej rozdzielczości, dlatego tak zakombinowano.

 

O ile dodanie wer. HD jest na plus, to musisz przyznać , że kombinacja DVB-T + hevc + 3/4 HD, to taki zonk w eterze. Ci co mają dekodery Polsatu (T-200, 210...) nie odbiorą, ci co mają TV bez hevc podobnie, ci co mają odbiorniki , które nie "czytają" nietypowych rozd. podobnie...

Dość eksperymentalny sposób podejścia Polsatu do tematu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mateusz2006 napisał:

Powiem szczerze Polsat powinien zostawić wersję SD w wersji niekodowanej dla tych co nie mają HEVC lub mają problemy z dekodowaniem obrazu tak jak Ariva wyżej spomniana.

Jeden + wersja HD z satelity za friko.

Ale nie zostawił bo to kanał płatny i po co wszyscy mają mieć do niego dostęp. Kablówki i operatorzy pay TV by ich zjedli. No i dał zanętę dla tych wszystkich co mają stare TV lub dekodery/STB nie obsługujące DVB-T2/HEVC. :-)

I tak od 1 września 2021 r. w to miejsce wskoczy nowy kanał Wydarzenia24 w HD HEVC. Ta emisja to podwaliny pod nowy kanał, który zastąpi Superstację TV HD .:-)

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...