Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zakupiłem antenę pokojową i nie łapie mi tych kanałów cyfrowych.

 

Natomiast jak kupię te co podaliście to musze zamontować na zewnątrz zapewne ??

Chodzi mi o te anteny:

http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A0315.htm

lub

http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... imum-uhf10

 

Chodzi mi o to która będzie najlepiej działać (w ogóle łapać tego MUXA IV), mieszkam we Wrocławiu w centrum, najbliżej odbiornik mam na grunwaldzkiej (ok 3 km od miejsca zamieszkania) tam siła sygnału jest chyba 5 kW.

Jakie jest wasze zdanie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A wystawiałeś tę pokojową antenę na zewnątrz, za okno? Jeżeli nie to wystaw. Jak będzie odbiór to wystarczy ta mała od Dipola. :)

Jak podłączysz kolejną to najlepiej przywrócić ustawienia fabryczne i jeszcze raz wyszukać kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Podłącz tę antenę pokojową (dalej będącą na zewnątrz) do pierwszego wejścia antenowego czyli tego po prawej stronie patrząc na przedni panel dekodera. :) Następnie wejdź w menu, w ustawienia i wybierz Przywrócenie ustawień fabrycznych. Poczekaj, aż dekoder z powrotem uruchomi się. Gdy wyskoczy okno automatycznej instalacji przy antenie 2 oraz wbudowanej wybierz nie (szybciej przeszuka eter), a następnie OK czyli rozpoczęcie instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabudowa między Twoim mieszkaniem, a nadajnikiem jest dosyć gęsta. A to może wpływać negatywnie na odbiór TV Mobilnej.

Kolejne pytanie jakie nasuwa się - czy okno przez, które wystawiałeś antenę wychodzi w stronę nadajnika? W Twoim przypadku najlepiej by było, gdyby antena wisiała za oknem nad ulicą Świętego Antoniego.

Dodam też, że jeżeli jest mowa o drodze do nadajnika to nie jest mowa o ulicach, a o linii prostej łączącej Twoje mieszkanie z nadajnikiem. :)

 

 

Znaczy sie antena zbiorcza jest na dachu budynku na ul.sw.Antoniego natomiast pokojowa jest od strony wlasnie ulicy sw antoniego, tak byla wystawiana. Tylko, że wiesz ja od telewizora do okna troche mam to ona bvla wystawiana tak na skraju okna maxymalnie, więc to mogło być za mało. Nie mam możliwości aby ona wisiała lub była bardziej wystawiona.

W linii prostej jest 3 km do nadajnika ode mnie na grunwaldzka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy jak bym kupił dekoder m-t5000 (dekoder mobilny) to mógłbym odbierać kanały cyf.tel. naziemnej, ponieważ u mnie jest zasieg cyfrowej telewizji naziemnej, ale nie ma u mnie zasiegu tv mobilnej, ale mi nie chodzi o 8 kanałow płatnych tylko zeby odbierac bezpłatne kanały tel naziemnej cyfrowej na smartphonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak, tylko sprawdź czy Twój smartfon daje sobie radę z ogólnodostępnymi kanałami:

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tv-mobilna/dekoder-mobilny-m-t-5000.cp

Wejdź w zakładkę: Urządzenia współpracujące z M-T 5000, a następnie przejrzyj listę: Urządzenia prawidłowo działające z TV mobilna i kanałami FTA.

Pamiętaj też, że M-T 5000 w ofercie pre-paid kosztuje 329 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Chodzi mu o kanały ogólnodostępne z pierwszych trzech multipleksów. ;)

 

@adamqwe123

Przejrzyj harmonogramy na stronie internetowej EmiTela:

http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna-telewizja-cyfrowa-dvb-t

Znajdziesz tam kanały niekodowane, a także poglądowy zasięg pierwszych trzech multipleksów.

Dalsze pytania dotyczące niekodowanych kanałów proszę kierować w odpowiednich tematach, gdyż ten poświęcony jest TV Mobilnej czyli kanałom kodowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowy Polsat zdecydował się na odkodowanie podstawowych stacji, które są nadawane poprzez nadajniki TV Mobilnej. Chodzi o: TVP1, TVP2, Polsat, TV 4, TV Puls i TVN. Warto jednak podkreślić, że są to przekazy w niskiej rozdzielczości, dla tych urządzeń mobilnych, które nie radzą sobie ze standardową rozdzielczością.

Wystarczy się dokładnie wczytać :) Te programy w niskiej rozdzielczości są nadawane w MUXie mobilnym, tak jak TVP Seriale czy Polsat Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Info-TV-FM poprzez multipleks telewizji mobilnej nadaje 8 kanałów kodowanych w standardowej rozdzielczości oraz niskiej (w sumie 16 kanałów), 12 stacji radiowych oraz 6 kanałów ogólnodostępnych (TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, TV 4, Puls) w niskiej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Żaden z telewizorów jakimi dysponuje nie wyszukuje kanałów w niskiej rozdzielczości, a nawet stacji radiowych. Podobnie z T-HD 1000 - wyszukuje tylko kanały w standardowej rozdzielczości oraz stacje radiowe.

Natomiast do podglądu co dzieje się na multipleksie wykorzystuje tuner komputerowy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...