Skocz do zawartości

Awantura o kasę


Gość Warblade3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownik YouTube-a HUBERTTV600 napisał tak: "Pytałem się Polsatu przez telefon jaka będzie nowa oprawa dźwiękowa awantury o kasę No i puścili mi dokładnie to samo co ten film Pod którym komentuje Więc to nie jest projekt fanowski i kłamiesz to nie jest projekt fanowski." Zgadzacie się z tą odpowiedzią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, abc70620 napisał(a):

Użytkownik YouTube-a HUBERTTV600 napisał tak: "Pytałem się Polsatu przez telefon jaka będzie nowa oprawa dźwiękowa awantury o kasę No i puścili mi dokładnie to samo co ten film Pod którym komentuje Więc to nie jest projekt fanowski i kłamiesz to nie jest projekt fanowski." Zgadzacie się z tą odpowiedzią?

Ja bym w to nie uwierzył. Przecież wyraźnie to jest projekt fanowski gdyż ta muzyka posiada charakterystyczne dla AI niewyczyszczone przejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co czytam na Wykopie – i jeżeli to wszystko się sprawdzi – to zapowiada się naprawdę dobrze. Jak na oryginalny format, który wraca po blisko 20 latach, a w swoich czasach świetności nie był też bardzo długo na antenie. A jeżeli faktycznie tak będzie to bardzo docenię utrzymanie oryginału we współczesnej formie. Szczególnie patrząc jak dzisiaj wiele formatów można bardzo łatwo i szybko zepsuć.

 

Co do odświeżonych kategorii to również z grubsza nie mam nic przeciwko. Na pewno trzeba było coś z niektórymi zrobić. Przede wszystkim z „Polskimi serialami”. Podoba mi się zmiana „Ciekawostek” na „Co to jest?”. Tym bardziej, że praktycznie cały czas pytania dotyczyły o cel lub nazwę danego przedmiotu. W przypadku kategorii typu „Popkultura” czy „Czasy współczesne” to liczę również na pytania na poziomie. Bardzo fajnie, że zostanie „Wędkarstwo”, czyli najbardziej ulubiona kategoria 90% dawnych drużyn.

 

Mieszane mam odczucia co do losowania jeszcze raz kategorii w przypadku falstartu. W oryginale nie było z tym większych problemów. A oglądanie powtórek od mitycznego „arbitra” było nawet zabawne i urokliwe. Zdarzały się nawet decydujące wybory poprzez rzut monetą.

 

Wielka szkoda, że pierwsi nowi mistrzowie również mieliby być dobrani z castingu. Pierwszy odcinek mógłby być rozegrany chociaż tak na zasadzie przecięcia wstęgi. Ktoś z dawnych czasów wystąpiłby jednorazowo. A następnie ta drużyna, która wcześniej wygrałaby pierwszy etap zasiadałaby od następnego w tej loży aż do momentu jej przegrania.

 

Nie podoba mi się za to to jak porusza się nowe koło. Brzmi i wygląda to za bardzo plastikowo. Poprzednie oryginalne sprawiało wrażenie cięższego, mającego faktycznie jakąś wagę przeskakując jednocześnie o ten wskaźnik. Ale takie kwestie zawsze można by poprawić w późniejszych odcinkach. Co do studia to za dużo go nie było widać. Mam nadzieję, że nadal zostanie zachowany taki ciemniejszy nastrój dodający większego klimatu oraz plączący się po nim kamerzyści, którzy dodawali takiej surowości, naturalności do całości.

 

Oby sama oprawa graficzna nie uległa większych zmianom. Wszelkie grafiki, jak losowanie kategorii, stan konta, pasują idealnie do dzisiaj. Efekty dźwiękowe również (np. przy zakończonym finale, przy karze za pasywność w licytacji, itd.)

 

Jeżeli chodzi o całokształt to nadal liczę na to, że będzie to się oglądało jak naprawdę dobry serial. Jak to jest z oryginałem, którego można dzisiaj spokojnie włączyć i przyjemnie spędzić czas. A jest to na tyle wyjątkowy teleturniej, który faktycznie jest na swój sposób jak serial, w którym nie brakuje spontaniczności, dramaturgii, komedii i wielu różnych sympatycznych sytuacji. Aby nie zabrakło i tak smaczków jak to bywało kiedyś, np. zapowiadanie reklam w obcym języku.

 

PS. Zapomniałbym. Cieszy też to, że Krzysztof nadal będzie występować w sutannie. Oby nie zabrakło jego okrzyków „TAK JEST!” przy poprawnych odpowiedziach z mocnymi polami czy decydujących starciach 😁😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Losowanie kategorii" to taki myk dla widza. Przecież wiadomo, że mają z góry przygotowane pytania. Pojawiające się zwierzęta w studiu na pewno nie czekają wiele godzin lub dni, aby wejść do studia, gdy trafi się pytanie ich dotyczące. W starej „AOK" pamiętam żywą świnię i psa przy pytaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na razie sztucznie wygląda, ponieważ ludzie z działu Autopromocji chcą w ten oto sposób nie pokazywać prawdziwych uczestników, którzy mają realne podejście do tego teleturnieju.

Realne spojrzenie na emocje w tym teleturnieju dopiero nadejdzie, kiedy już sam program będzie emitowany na antenie Polsatu, także wstrzymajmy się z ocenami do pierwszych dwóch odcinków i dopiero wtedy nadejdzie czas na weryfikację. Cierpliwości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, szczególnie jeśli mamy tutaj pewien element ciągłości kolejnych odcinków, czyli mistrzów, który może część osób zachęcić do oglądania na zasadzie "ciekawe, przez ile odcinków się utrzymają?" albo "może teraz ktoś ich pokona?". Warto byłoby nadawać program choćby od piątku do niedzieli, choć jeśli czytam, że tylko pierwszego dnia zgłosiło się ponad 3500 drużyn, to myślę, że nie byłoby problemem nagrywanie nawet takiej liczby odcinków, by starczyło na emisję 4-5 dni w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...