Skocz do zawartości

felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To wszystko dlatego,że bitrate na tym kanale ma "zabójczą"prędkość0girl_witch.gif w porywach dochodzącą do 1,7 mb/s i nawet MPEG-4 nic tu nie pomaga.

 

A jaki jest średni bitrate Sportklubu MPEG4? Jaki jest minimalny? Bo piszesz, że maksymalnie dochodzi do 1,7, ale bardziej mnie interesuje wartość średnia, wynikająca z VBR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na układach pomiędzy nadawcami oraz nie mam żadnej wiedzy na temat realizowanych przekazów sportowych, nie jestem też fanem sportu. Zauważyłem jednak, że spora część transmisji w Sportklubie dedykowana jest konkretnym nadawcom (np. ESPN), nie korzystają z żadnych clean feedów, przez co często skazani jesteśmy na oglądanie zagranicznych dziennikarzy - czasem bez dźwięku z danego studia bądź reportera znajdującego się na stadionie... Dla mnie wygląda to bardzo amatorsko - rozumiem, że Sportklub nie zawsze jest w stanie przygotować własne studio, szczególnie do transmisji live, jednak można się przecież postarać o ciągły przekaz ze stadionu, a nie z wozu konkretnego nadawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niegdyś były to transmisje Nascar, gdzie pojawiały się wejścia do studia ESPN, przed chwilą w relacji z wyścigu "European Le Mans Series" też widziałem połączenie z reporterką. Kilka dni temu także utkwiło mi w pamięci ciągłe pokazywanie reportera przed rozpoczęciem transmisji (oczywiście emitowano to z odtworzenia) z hali i nie wiem czy miała to być koszykówka czy może coś innego... W każdym razie przez kilka pierwszych minut praktycznie pokazywano właśnie reportera, jednak bez audio z jego mikrofonu - nie brakowało za to żartów operatora, próbnych zbliżeń i głupich uśmiechów.

 

EDIT: Już wiem co to było:

Koszykówka mężczyzn: Liga hiszpańska

5. mecz finałowy fazy play-off: Real Madryt - FC Barcelona Regal - 26 lipca 2013, godz: 15:30.

 

Feed dla TVE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytlumaczy mi ktos o co chodzi z tym Sportklubem? Jest tylko 1 pozycja na satelicie (10.834 MHz), w MPEG-4, czyli powinno byc lepiej, ale jest gorzej (4:3 jest - bylo 16:9). Bitrate ok 1.5 Mb/s czyli troche lepiej niz bylo, dzwiek w dalszym ciagu tragiczny. I do tego - po zrzuceniu nagrania na dysk komputera okazuje sie, ze normalnie odtwarza w 16:9 - o co tutaj chodzi? Wymuszam na mojej Arivie 16:9, ale i tak jest w 4:3 a na kompie normalnie mam 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jednak, że spora część transmisji w Sportklubie dedykowana jest konkretnym nadawcom (np. ESPN), nie korzystają z żadnych clean feedów, przez co często skazani jesteśmy na oglądanie zagranicznych dziennikarzy - czasem bez dźwięku z danego studia bądź reportera znajdującego się na stadionie...

Nic niezwykłego. Jak nSport transmitował NFL to często widzieliśmy zapowiedzi np. CSI, gdy transmisja była realizowana przez stację CBS czy innych seriali i programów tejże stacji. Podobnie w przypadku FOX, gdzie można było na nSport zobaczyć zapowiedzi tamtejszych seriali :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny sposób na oszczędzanie znaleźli Niemcy w sportdigital - wszystkie mecze MLS i wybrane Championship lecą z oryginalnym, angielskim komentarzem. Jak widać na utracie praw do pokazywania silnych rozgrywek się nie skończyło, może i Sportkub pójdzie tą drogą? Mecz ligi argentyńskiej z komentarzem prosto z ojczyzny Maradony - czemu nie. :mrgreen:

A tak całkiem poważnie - Fightklub na wyłączność w CP, a co ze Sportklubem? Jakoś nie słychać o dołączeniu stacji do oferty jakiejś platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś prawa mają: liga argentyńska i belgijska w nogę, koszykówka mężczyzn, liga hiszpańska, kobieca polska liga, trochę wyścigów

 

to na dobry początek coś mają, a nie dziwię się im, że narazie nic nie kupują, bo prawie nigdzie ich nie ma, więc im się nie opłaca

 

mają też program As wywiadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...