Skocz do zawartości

Sport w zagranicznej telewizji


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Wczoraj obejrzałem Portsmouth- Man Utd FTA na satelicie Eutelsat W3A 7e kanał 2stv 11345 H lub 12728 V mocny sygnał - antena 90 cm. Za bardzo nie wierzyłem, że to nie będzie kodowane, ale jednak nie było. Co prawda obraz był średniej jakości,w pierwszej połowie były problemy techniczne przez około 15 minut, kometarz po francusku bez dźwięków z trybun, ale druga połowa już w porządku i nawet z cichym śpiewem kibiców w tle. Ogólnie może być jako FTA. Oczywiście ciekaw jestem, czy to była jednorazowa transmisja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Serie A (Włochy): Internazionale vs. Catania (20:30) Armenia TV pokaże ten mecz chyba FTA na 13e !!!

- Armenia TV (36E & 13E - FTA)

(...) https://satkurier.pl/news/42774/futbol-w ... 92008.html

 

Pytanie do was.Ustawiłem sobie Turksata 42 i mam NTV Spor. Czy koduje on wszytskie mecze? Tu lista jakie bedzie puszczac jutro :http://liveonsat.com/today.php?start_dd=13&start_mm=09&start_yyyy=2008&end_dd=13&end_mm=09&end_yyyy=2008

 

Prosze o odpowiedzi... jak macie ntv spor - jak to jest???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armenia TV jest pod dużym znakiem zapytania, bo rzadko kiedy to co zapowiadali pokrywało się z rzeczywistością. Na wersji satelitarnej puszczają zapowiedzi dotyczące wersji naziemnej. Podałem to, bo kto wie, ale wątpię.

 

NTV Spor koduje wybrane mecze w BISS, ale nie wszystkie, wielokrotnie trafiałem na FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest tak, że NTV Spor koduje tylko mecze ligi hiszpańskiej. Inne, np z ligi włoskiej lecą FTA. W poprzednim sezonie mieli też ligę niemiecką, ale oddali ją do kanału 24, który póki co wszystko koduje. A z ligą hiszpańską jeszcze może być różnie. Na przykład rok temu na NTV i e2 nie kodowali wcale chyba przez pierwsze 2 miesiące. Później obejrzeć można było już tylko pierwsze 5 minut meczu i ewentualnie doliczony czas gry na koniec. Teraz jest podobnie i niestety zmian na lepsze raczej bym się nie spodziewał.

Generalnie w tym sezonie na Turksacie znacznie się pogorszyło, jeśli chodzi o sport FTA. Ligi angielskiej brak (wcześniej była na Foxie i TV8), ligę niemiecką kodują, a na hiszpańską raczej nie ma widoków. Pozostaje włoska, francuska (Kanal A) no i oczywiście Liga Mistrzów na Star TV — mam nadzieję, że tu się nic nie zmieni i nadal będą co najmniej dwa mecze z kolejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powiadasz może być FTA ntv spor - fajnie by było. A jak myślisz czy dało by sie złapać na 100cm - talerz , sportsmax : 53W intelsat 707 . Tam jest liga angielska i chciał bym ją pooglądac. Wogóle jakie jeszcze kanały puszczają dobre ligi FTA bądz mówią ze będą kodowac a czesto tak nie jest ( np: ntv spor ) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym Sportmaxie na 53°W to raczej zapomnij — nadają do Ameryki i u nas się tego nie łapie (poza tym to pasmo C).

Liga angielska ostatnio regularnie leci na macedońskim A2 (1°W lub 62°E). Tyle że jest to emisja testowa, więc chyba dlugo tak nie pociągną. Na pozycji 24°W można zaglądać na nigeryjski NTA, gdzie czasami leci jakiś mecz i to nawet z angielskim komentarzem. Niestety jakość obrazu jest tu raczej tragiczna. A ligę hiszpańską daje obecnie macedoński Sitel na 16°E. Tu również z obrazem nie najlepiej, ale na kineskopie da się oglądać. W zeszłym sezonie parę meczy było też na kanałach afrykańskich — ORTM i RTS1 — z pozycji 7°E (a w tym trafił się póki co jeden na 2STV i to z ligi angielskiej).

Dosyć pewna jest liga niemiecka na Dubai Sports i Dubai Sports 2 z Badra (26°E) i Nilesata (7°W). Ligę francuską spokojnie można oglądać na Kanal A z Turksata (nawet po 4 mecze z kolejki), ponadto na TV5 Monde Orient i Saudi Sport z w/w satelit arabskich. Oprócz NTV Spor ligę włoską daje też bośniacki OBN (4°W) oraz rosyjski Telekanal Sport (40°E — od niedawna leci w MPEG2, bo wcześniej był tylko w MPEG4), na którym ma być też Liga Mistrzów.

I to chyba tyle, jeśli chodzi o najlepsze ligi. Z tych drugorzędnych wymienić trzeba holenderską, szkocką i argentyńską na Al Jazeera Sport 1 i 2. Dalsze spotkać można nawet na Hotbirdzie — portugalską na RTPi, grecką na ERT, rosyjską na ruskiej "jedynce" (tej europejskiej), brazylijską na Abu Dhabi Sport. Jest co oglądać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mzartwiłes mnie że sportmaxa sie nie odbiera :( Praktycznie nie ma kanału który by transmitował lige angielską regularnie. Bo nie powiem że 1mecz na tydzien to sadysfakcjonująca transmisja - wogóle kiepsko sie porobiło z tymi kanałami FTA i europejskimi ligami. Wypada jedynie czekac az cos sie zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sat 1 jest jeszcze na Astrze 3

Mam problem z kanałem Arriadia 2(SNRT). Na tej stacji większość audycji była niekodowana(raz nawet trafiłem LM), jednak od czasu gdy wszystkie kanały i je ponownie zainstalowałem to Arriadia 2 jest cały czas zakodowana. W "Futbolu w telewizji" napisane jest przy tym kanale FTA/BISS. Co może byc przyczyną tego, że jest u mnie ciągle zakodowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

King of sat podaje tylko BISS, więc chyba nie ma co liczyć na niekodowane okienka... A czy czasem Arriadia 2 to nie jest to samo, co ARRIADIA, tylko z przesunięciem czasowym? Ta druga nie jest kodowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to całkiem inny kanał, lepszy(Liga Mistrzów, IO Pekin 2008 Live, Puchar Narodów Afryki). Jeszcze wiosną były okienka i obejrzałem sobie nawet jakiś mecz LM, bo zapomnieli zakodować :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...