Skocz do zawartości

ME w piłce ręcznej 2012


zdzima
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Specjalnie sie tu zarejestrowalem poniewaz meczy mnie jedna kwestia. Ogladalem z wielkim zaainteresowaniem wszystkie mecze Polaków, ale nie wiem dlaczego zajelismy 5 miejsce w grupie zaraz za Niemcami. Przecież zaraz po meczu bylismy przed Niemcami na 2 miejscu w grupie. Dopiero po zakonczeniu meczow Szwecja-Dania i Serbia-Macedonia znalezlismy sie za Niemcami. Czy te mecze mialy wpływ na to na ktorych miejscach uplasowały sie Niemcy i Polska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. W sytuacji kiedy więcej jak dwie drużyny w grupie mają tyle samo punktów, to tworzy się taką małą tabele, między zainteresowanymi zespołami. W naszym przypadku tak było. My, Niemcy oraz Macedonia miały po 5 pkt. Robiąc małą tabele i licząc mecze tylko między wymienionymi przed chwilą drużynami wszyscy mieli po 2 punkty. I w takim przypadku liczy się stosunek bramkowy. Ten niestety mieliśmy najgorszy.

Troche to dziwnie napisałem ale myślę, że zrozumiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małą tabelka sie liczyła a że tyle samo punktów ma 3 zespoły to liczone były tylko 3zespoły. A że wygraliśmy z niemcami 1golem, niemcy pokonały macedonie 1golem, a macedonia nas 2golami to tabela tych 3zespołów wyglądała tak

 

1. Macedonia 2pkt +1gol

2. Niemcy 2pkt 0goli

3. Polska 2pkt -1gol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Do finału "doholowani" zostali więc gospodarze, najsłabszy zespół, z najmniejszą liczbą bramek, którzy ustawili sobie swoje mecze na końcu dnia, by móc kontrolować inne rozstrzygnięcia - powiedział niezadowolony z rozstrzygnięć w czasie ME Bogdan Wenta, trener Polaków."-Wenta

Powiem tak ,szanuję Wentę i mam o nim jak najlepsze zdanie,ale teraz plecie takie bzdury,że głowa mała. Po pierwsze: To jest normalne,że mecze gospodarza są ustawiane na koniec dnia,tak jest na każdej imprezie i nie rozumiem tych narzekań. Po drugie: Skoro Serbowie są tacy słabi,to dlaczego z nimi tak gładko przegraliśmy?? Prawda jest taka,że sami pokpiliśmy sprawę,bo kto nam bronił zagrać pierwszą taką połowę jak drugą z Szwecją ?? Kto nam bronił pokonać Macedończyków?? Umiesz liczyć licz na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem Serbowie strzelili tylko 110 bramek, ale tez najmniej stracili tylko 104, więc to świadczy , ze maja dobra obronę, Polska bilans bramkowy miała na minusie 134 strzelone i 136 straconych. Jezeli chodzi o obronę to Serbia jest najlepszą zespołem w tym względzie na mistrzostwach. Z ciekawości dodam, ze Polacy 4 kwietnia rozegrają w Ergo Arenie towarzyski mecz z Niemcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serbia tak jak przypuszczałem wygrała z Chorwacją 26:22. Jeśli w niedzielę wygra z Danią to po igrzyskach dla nas. I uważaam,że Wenta powinien wtedy polecieć. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolcinho8 nie ma ludzi niezastapionych. Może jakiś trener z zagranicy?? Bo w Polsce faktycznie trudno szukać lepszych od Wenty. Fakt jest taki,że nie ma wyników,MŚ -8 miejsce, ME-9 miejsce.. Ostatni sukces odniesiony w 2009r. czyli trzy lata temu. Wenta jest jak każdy i jego praca też powinna podlegać weryfikacji. Zobacz Castellaniego zwolnili po 1 nieudanej imprezie (MŚ 2010) mimo,że rok wcześniej było mistrzostwo Europy siatkarzy.Choć byłem sceptyczny,to zmiana okazała się strzałem w "10". Jeśli nie zagramy na olimpiadzie to Wenta musi za to odpowiedzieć. To od czasu Pekinu cel nr 1 i jeśli on nie zostanie zrealizowany... Mówię to z bólem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorwaci w drugiej połowie zagrali słabo w ataku, szczególnie nie wychodziło im rozgrywanie ataku pozycyjnego, bardzo dobrze bronił tez bramkarz Serbów Stanić, Duńczycy wygrają, jeżeli Serbom nie uda się powstrzymać Mikkela Hansena. Wczoraj ten zawodnik rozst[beep]ł losy meczu z Hiszpanią, w ostatniej akcji zdobył bramkę na wagę zwycięstwa, dodatkowo świetnie rozgrywał i podawał, bardzo dobrze zagrywał szczególnie do kołowych. Jezeli Serbowie będą kryć indywidualnie Hansena to wygrają, podobnie było z polakami, przez cala 2 połowę Hansen był kryty przez Tłuczyńskiego i nasz zespół wygrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja zasłużenie zdobyła ten medal, Hiszpanie chwilami grali bardzo słabo, w końcówce nie wykorzystali 2 rzutów karnych, bardzo dobrze zagrał bramkarz Chorwacji, w sumie mecz nie stał na najwyższym poziomie, sporo brutalnej gry z obu stron, częściej karani byli Chorwaci, Hiszpanie większość gry w przewadze nie potrafili wykorzystać, popełniali proste błędy. O 17.00 rozpocznie sie spotkania finałowe, liczymy, ze Dania wygra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt im nie pomagał. Cieszę się ze zwycięstwa Danii. Zasłużyli w pełni. Ogólnie fajne mistrzostwa i już czekam na kolejne emocje w piłce ręcznej podczas Igrzysk oby z Polakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w dwóch czy trzech sytuacjach sędziowie zagwizdali na korzyść Serbów, ale nie byli stronniczy na ich korzyść, Dania wygrała bo miała w swoich szeregach Mikkela Hansena, ten zawodnik rzucił 9 bramek, w najtrudniejszych sytuacjach sam skutecznie kończył akcje. MVP turnieju został wybrany Momir Ilić. Najlepszym bramkarzem został również Serb Darko Stanić, lewoskrzydłowym - Gudjon Valur Sigurdsson, prawoskrzydłowym - Christian Sprenger, lewe rozegranie Mikkel Hansen (ten zawodnik powinien też dostać tytuł MVP turniej), prawe rozegranie Marko Kopljar, środek rozegrania- Uros Zorman, najlepszym obrońcą turnieju wybrano Hiszpana Virana Morrosa. Królem strzelcow zostal Macedończyk Kiril Lazarov. W meczu finałowym wystąpiło 2 zawodników Vive Kielce Rastko Stojković zdobył 2 bramki dla Serbów, cały mecz na ławce rezerwowych spędził bramkarz Danii Markus Cleverly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...