Skocz do zawartości

ME w piłce ręcznej 2012


zdzima
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko jeśli nie ci piłkarze, którzy są teraz, to jacy? Lepszych nie mamy.A ile brakuje takiemu Syprzakowi do starszego z braci Jureckich przekonaliśmy się wczoraj.Nie ma zdolnej młodzieży, więc będzie ciężko, aby ci młodzi godnie zastępowali odchodzących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze się stało,że nasi nie awansowali?? Ja uważam,że nie, widać,że czołówka jest strasznie wyrównana,przecież mieliśmy wiele bardzo dobrych pojedynków z czołowymi zespołami,ale ostatnio brakuje właśnie tej kropki nad i. Ja nie rozumiem Wenty od pewnego czasu,mam wrażenie,że nie reaguje w odpowiedni sposób na wydarzenia boiskowe,przykład z soboty jest idealny: 20 s do końca,nasi nie mogą wypracować sytuacji strzeleckiej ani nic,prosi się o wzięcie czasu,a Selekcjoner tego nie robi. Tak to po czasie sędziowie pozwolili by wymienić dwa-trzy podania,upłynęło by jeszcze parę sekund i wygralibyśmy ten bilet do Londynu. On tego nie robi,wymuszony rzut,właściwie podanie do bramkarza serbskiego szybka kontra i end. Także Wenta mam wrażenie,że jest przywiązany do niektórych graczy i trzyma ich na boisku mimo,że zmiennicy są lepsi. Widać to także w VIVE,kiedy to broni Szmal,a wszyscy wiedzą ,że Cleverly jest lepszy. Zresztą nie podoba mi się robienie z klubu z Kielc 2 kadry Polski. Zresztą widać,że główną siłą tego zespołu są cudzoziemcy,a nie Polskie gwiazdy. Ja uważam,że potrzeba zmiany,kogoś,który z dystansem spojrzy na każdego gracza. Niestety Wenta ani myśli podać się do dymisji,a przegraliśmy właściwie 4 lata,bo Olimpiada była najważniejszym celem. Cóż mam nadzieję,że Kraśnicki mu podziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trenera może nie zmieniać, ale dać mu wybór albo reprezentacja albo Vive bo odkąd jest trenerem w Kielcach to gra reprezentacji zaczęła się sypać. Chyba lepiej by było jakby skupił się na jednym a nie ciągnął 2 sroki za ogon

Można powiedzieć, że teraz Vive to prawie jak reprezentacja, więc wydaje mi się, że ten sam trener w obu zespołach jest z korzyścią zarówno dla Vive jak i kadry.

 

Powiedzmy sobie szczerze.Zawodnicy są coraz starsi, forma u niektórych już nie ta.To co się stało to niekoniecznie wina trenera, ale normalna kolej rzeczy.Wenta udowodnił już nie raz, że jest w stanie wykrzesać z tych zawodników 100%.

 

Odejście Wenty może się też równać z odejściem kilku ważnych dla reprezentacji zawodników, bo mimo, że tacy jak Jurasik i Tkaczyk z kadry zrezygnowali to on namówił ich na powrót.Dlatego też reprezentacja mogła grać w najlepszym możliwym składzie co w innych reprezentacjach nie jest normą(chociażby u Niemców).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że teraz Vive to prawie jak reprezentacja, więc wydaje mi się, że ten sam trener w obu zespołach jest z korzyścią zarówno dla Vive jak i kadry

 

No właśnie nie wiem czy to jest korzystne dla kadry. W Polsce jest tylko Vive i Płock, reszta odstaje, a gdyby Ci zawodnicy grali w Bundeslidze skąd prawie wszyscy do Vive przyszli to mieli by okazję w każdym meczu grać przeciwko dobrym zawodnikom. W Polsce niestety zawodnicy Ci mają status gwiazd i grają tu tylko dla kasy, w lidze - nie czarujmy się - średniej. Moim zdaniem dla kadry lepiej było by gdyby dalej grali w Mannheim, Lubece czy Hamburgu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tylko tak: pierwszy raz zawiodłem się na tej drużynie.

Ja też pierwszy raz od dawien dawna. Niestety źle się dzieje z polską reprezentacją w piłce ręcznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kluczowe było spotkanie z Serbią, jakbyśmy utrzymali przewagę do końca i wygrali to pewnie o porażce z Hiszpanią nikt by nie dyskutował, bo z Hiszpanią wygrać się po prostu nie dało, teraz jest trudny okres dla kadry, spadła fala krytyki na zawodników i trenera, a na jesień są ważne mecze w eliminacjach do ME i MŚ, są dwa wyjścia albo budowanie kadry od nowa z zawodników którzy w kadrze wcześniej nie grali, albo oparcie kadry na kilku zawodnikach obecnej i dokoptowanie do niej kilku młodych zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odejście Wenty może się też równać z odejściem kilku ważnych dla reprezentacji zawodników, bo mimo, że tacy jak Jurasik i Tkaczyk z kadry zrezygnowali to on namówił ich na powrót.Dlatego też reprezentacja mogła grać w najlepszym możliwym składzie co w innych reprezentacjach nie jest normą(chociażby u Niemców).

A nie powinno odejść kilku graczy: Tomasz Tłuczyński i Bartosz Jurecki w tym roku skończą 33 lata, Marcin Lijewski - 35, Grzegorz Tkaczyk - 32, Sławomir Szmal - 34, a Mariusz Jurasik - już 36.Już najwyższa pora dla niektórych,kadrę trzeba odmładzać.I ja wcale nie mam przekonania,że to był najlepszy możliwy skład. Naprawdę tak się zastanawiam i ja sobie nie przypominam kiedy ostatnio coś kadrze dał M.Lijewski czy Tkaczyk? O Bieleckim nie wspominam bo to inna historia i cud,że gra w ogóle. Jak już wspomniałeś forma u niektórych już nie taka sama. Ok ,to,że forma to nie wina trenera to zgoda,ale to on decyduje o tym kto jedzie ,a kto nie. I to on odpowiada za to.Czytam jak nie Wenta to kto?? A mało to trenerów za granicą,może by spróbować tego kierunku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Lijewski, Szmal i inni nie spojrzeli w metryki wcześniej. Tu także widzę błąd Wenty. Rozumiem, że wszyscy oni byli ze sobą bardzo zżyci, ale trener musi myśleć rozwojowo i stopniowo wprowadzać młodzież. Pamiętacie jak było z reprezentacją siatkarzy? Kurek dzisiaj jest numerem 1, choć wcześniej niektórzy myśleli, że bez Wlazłego czy Świderskiego i jeszcze paru, nic nie ugramy. Trzy kolejne imprezy dużej klasy zostały przegrane i widać z tego, że nie pomogą krzyki i ruganie zza linii bocznej, gdy siły już nie te a i koncepcji mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://www.eurosport.pl/pilka-reczna/os ... tory.shtml

DZIĘKUJĘ !!!!!!!!! Za to,że wyciągnął Pan z podziemi piłkę ręczną i sprawił,że losy tej ekipy śledziły miliony Polaków; za to,że mogłem przeżyć niesamowite emocje,które towarzyszyły meczom naszej kadry. 1 Wenty nie nie zapomnę nigdy i wielu innych meczów. Wasza ekipa pokazała co to waleczność,walka,oddanie na boisku i klasa sportowa oraz ta pozaboiskowa. Także to,że ta informacja nie wyciekła wcześniej świadczy,że te wszystkie judaszowe teksty o braku autorytetu są bzdurą ,to B.Wenta namawiał zawodników do powrotu do kadry,nie było sytuacji ,że zawodnicy odmawiali gry w kadrze jak to ma miejsce w kadrze siatkarskiej. B.Wenta to dla piłki ręcznej ktoś taki jak dla polskiej piłki K. Górski!!

Powodzenia w VIVE. Mam nadzieję,że następca B.Wenty będzie prowadził kadrę z sukcesami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja Wenty trochę dziwi, zaraz po nieudanym turnieju w Hiszpanii zapowiadał, że z kadrą się nierozstanie, w dziś w wywiadach przyznał, ze decyzje podjął już po meczu z Hiszpanią. W mediach chodziły plotki, że trener Wenta mial do wyboru albo prowadzić Vive albo reprezentację, wybrał klub, trenerem reprezentacji był od 2004 r. dokonał wiele, trudno będzie znaleźć godnego następcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda, ale myślę, że taka decyzja wisiała w powietrzu już od jakiegoś czasu. Przecież nie szło już sporo naszej reprezentacji. Ale wielki szacunek za wspaniałe sukcesy m.in. wicemistrzostwo świata w 2007 r. i brąz w 2009. Ta reprezentacja dostarczyła mi tak wiele niezapomnianych emocji, że trudno to opisać. Dziękuję panie trenerze !!! Mam nadzieję, że znajdzie się godny następca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wenta może tak mówił bo chciał najpierw powiadomić zawodników,prezesa związku i skonsultować się z rodziną oraz sztabem szkoleniowym. A wywiad był tuż po meczu. Moim zdaniem słuszna decyzja,mam nadzieję,że w Kielcach zbuduje mocny europejski klub. To będzie wyzwanie,On w Kielcach też w pewnym sensie tworzy od podstaw. Bo to jest zupełnie inna ekipa niż jak przychodził. Naprawdę ja interesuję się szczypiorniakiem od wielu lat i wiem jak było,pamiętam jeszcze np nocne retransmisje z MS w 2003r na TV4,oj to były czasy kiedy czwótrka nadawała mnóstwo sportu- Superligę koszykarzy z Śląskiem Wrocław,Bundesligę ,magazyn piłkarski z Borkiem i Kołtoniem,pamiętam nawet mecz ligowy Legia-Pogoń. Oj zapomniałem się..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już emerytem, ale kiedy jeszcze pracowałem wydawało mi się, że jestem najlepszy w tym, co robię. Potwierdzali to koledzy po fachu i wskaźniki produkcyjne. Przyszedł jednak dzień, kiedy usłyszałem: "nie ma ludzi niezastąpionych". Tak też jest w przypadku trenerów. Często trzeba na to czasu, ale pojawi się. Jakoś w przypadku reprezentacji, obojętnie jakiej dyscypliny, nie lubię obcokrajowców. Oni niekiedy działają destrukcyjnie i potem przez lata trzeba odbudowywać kadrę od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel Waszkiewicz i Damian Wleklak poprowadzą reprezentację Polski w meczach eliminacyjnych do MŚ z Litwą, w ciągu dwóch tygodni ma być rozpisany konkurs na trenera reprezentacji polski do tego czasu kadrę poprowadzą wspomniani Waszkiewicz i Wleklak, bardzo możliwe jest zatrudnienie zagranicznego trenera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Polska będzie gospodarzem mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych w 2016 roku - taka decyzja została podjęta na Kongresie EHF w Monaco. Rywalami Polski były Chorwacja i Norwegia. Kontrkandydaci Polski byli już organizatorami mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych: Chorwacja w 2000, a Norwegia w 2008 roku. Ponadto w 2009 Chorwaci byli gospodarzami jakże pamiętnych dla Polaków Mistrzostw Świata mężczyzn.

Polska po raz pierwszy w historii będzie gospodarzem tak dużej imprezy w piłce ręcznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie :) Z pewnością duży wpływ miało to co teraz dzieje się w Polsce.Trzeba dziękować UEFA, że powierzyła nam ten turniej, bo dzięki niemu zmienia się postrzeganie Polski.To Euro szczypiornistów to też zasługa świetnej organizacji i atmosfery na trwających jeszcze mistrzostwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwa Europy w 2016 r. będą sie odbywać w 5 halach w Polsce :Ergo Arena (Gdańsk), Spodek (Katowice), Atlas Arena (Łódź), Czyżyny (Kraków) i jako rezerwowa opcja Hala Stulecia (Wrocław), dodam jeszcze, ze polska kandydaturę na kongresie EHF w Monako wsparła m.in pani minister sportu Joanna Mucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...