Skocz do zawartości

Moduł CANAL+ HD


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie Cam ASTONÓW do kart nc+ po Cyfrze+ to przed zakupem nalezy sprawdzić czy z odbiornikiem okreslonego producenta chodzi głoównie o telewizory prawidłowo współpracują.

Słyszałem (nie pamiętam w których), że w TV karty w tych modułach sie przycinają?

Przy zakupie na Allegro należy uważać aby NIE kupić oryginalnej karty CAM Cyfry z wersja oprogramowania 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara karta cyfry tzn. jak mam od 2008 to jest stara karta?. Czy może wystąpić jakaś sytuacja że NC+ zmieni kodowanie i aston 2.26 przestanie działać?

Teoretycznie może wystąpić taka sytuacja, ale o tym plotkuje się od roku 1979 i jakoś do skutku to nie dochodzi. Jak podpiszesz nową umowę z nc+ to przelicz sobie koszt modułu na ilość miesięcy, na jaką podpisujesz umowę. Mało prawdopodobne jest, żeby w trakcie umowy zmienili kodowanie, bo wiąże się to dla nich z gigantycznymi kosztami (mają mnóstwo klientów bez dzierżawionego sprzętu albo z dwoma kartami i jednym dzierżawionym dekoderem, nie da się tego skontrolować). Przykładowo jak podpiszesz umowę na 15 miesięcy to będzie to 20 zł miesięcznie, dzierżawiąc drugi dekoder wyjdzie Ci pewnie podobna kwota, więc nie będziesz do tyłu a jeśli przy kolejnej umowie zostawią to samo kodowanie (bardzo prawdopodobne) to będziesz do przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

już było:

 

W niektórych TV, np Sony występują problemy we współpracy z Astonem i splitterami.

Wygląda to tak, że po włączeniu TV pojawia się komunikat "sygnał zakodowany".

Pomaga dopiero wyjęcie/włożenie karty do modułu. I tak do następnego wyłączenia......

Powyższe testowane na module Aston 2.26 i splitterach Clone+, RFlink, BluLine.

 

Opisany efekt NIE WYSTĘPUJE przy zastosowaniu modułu AlphaCrypt.

 

w samsungach też są kłopoty z astonem i kartą splittera

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 0#10743410

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A któż to może wiedzieć, czy i kiedy wprowadzą parowanie. :| Nikt nie daje ci gwarancji, że moduł będzie służył przez długie lata (a od tak kosztownego modułu, jakim jest Aston, oczekuje się wieloletniego działania).

 

Kilka lat temu z czystym sumieniem i bez najmniejszych obaw polecałem moduły Aston znajomym, którzy poszukiwali dobrego modułu pod kartę Cyfry+. Dzisiaj bałbym się je komukolwiek polecać. W całej Europie od jakiegoś czasu szerzy się epidemia parowania, może być tak, że NC+ też nie ominie. Jest ryzyko i jeśli ktoś lubi ryzyko, może kupić ten drogi moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam Samsunga UE40H6270. Czy koledzy mogliby podpowiedzieć jaki CAM do Cyfry współpracowałby dobrze z tym TV? Myślę o starym oryginale z C+ z allegro (tylko który - SCM czy SMARDTV?) albo o Astonie. CAM mógłby także współpracować z Clone+ ale z zakupem splittera wstrzymam się do wyjaśnienia sytuacji z tymi licznikami ECM więc na razie nie jest to decydujące kryterium. Z góry dzięki za rady.

Trochę poszukałem w :google: - czy dalej wersja SmarDTV nie dekoduje kanałów z tp 11,411?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, czy jest sens kupować moduł CAm CI do samsunga ES6800? Skoro NC+ nie ma już tego w ofercie to czy wyłożenie 300pln zapewni spokojne uzytkowanie i co najważniejsze poprawne, czy to już przeszłość i zostać przy tunerze i TV? Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

banita24 moduły CI w telewizorach działają nieprzewidywalnie, żeby mieć 100% pewności że będzie ok trzeba by wybierać TV pod moduł a nie pod swoje wymagania, więc moim zdaniem nie warto sobie stwarzać problemy, dedykowany tuner od operatora napewno mniej u[beep]liwy, łeb na karku to każdy ma ale to 1/2 sukcesu tylko 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek6311 kto ci takich głupot naopowiadał mam tv z modułem i jest to najstabilniejsza opcja porównując do media box i poprzedni dekoder czarny z dyskiem 250 nic się nie zacina nie wyskakuje komunikat o braku sygnału dedykowane dekodery są naprawdę nie stabilne z słabym obrazem i dźwiękiem

Eranet jeżeli zastanawiasz się czy wydać 300 zł na moduł to według mnie warto zamiast 200 na dekoder który oni oferują a serwisy internetowe nie są aż tak bogate w nc+ żeby zawracać sobie nimi głowę szczególnie że działają tak jak wszystko w nc+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz sagecoma to wiesz jak to działa teraz nc+ oferuje tylko sagecomy wifi box to rasowy sagecom a premium to farbowany ze stajni adb z niedopracowanym softem jak chcesz porównać tv z sagecomem to podłącz kabel antenowy do tv i zobaczysz różnicę w obrazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł od C+ do ES8000. W zasadzie wszystko działa OK, raz na jakiś czas podczas zmiany kanału restartuje się i trzeba odczekać kilka sekund aż znowu się aktywuje. Na dekoder dedykowany nie zamienię z własnej woli. Jeden pilot i własny układ kanałów. Polecam moduł zamiast dedykowanego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eranet, swego czasu też robiłem zamianę swojego Sagema na moduł Astona 2.26 do tego samego Tv jak Twój, czyli ES6800. Jednak szybko odsprzedałem moduł i wróciłem do Sagema. Poza trochę lepszym obrazem nie zauważyłem jakiś wielkich plusów na rzecz modułu. Zdania zawsze będą podzielone co do tego. Akurat ten moduł Astona w tym modelu Tv działa dobrze, nie spostrzegłem jakiś problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek6311 kto ci takich głupot naopowiadał mam tv z modułem i jest to najstabilniejsza opcja porównując do media box
To jest twoja wizja a ja mam inne zdanie, nie opieram się na opiniach innych a własnych doświadczeniach, 20lat z telewizją satelitarną trochę mnie doświadczyło ale nadal się uczę 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam pytanie , znalazłem na strychu taki moduł Cyfry+ jak na zdjęciach poniżej ale mi on niepotrzebny więc będę chciał go sprzedać. . Pytanie - jak sprawdzić czy taki moduł jest sprawny ? Posiadam w domu kartę aktywną kartę Cyfry+ ( płacę abonament) , posiadam sprawny dekoder Ferguson HF8800 .

 

 5743241400_1446199607_thumb.jpg 
 
5282297600_1446199607_thumb.jpg  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...