Skocz do zawartości

Moduł CANAL+ HD


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak przejde do nc+ będzie tak samo??? na moim sprzęcie? Oni twerdza ze tak..

Jeżeli zostaniesz na starej karcie Cameleon, to wszystko będzie działać jak należy. Oprócz History HD, Polsat HD, Polsat Sport News, BlueHustler, bo narazie nie ma dołożonego kodowania SECA. Reszta oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@iThom

Na oryginalnym module CYFRY+ kanały te również nie będą dostępne, ponieważ moduł ten, podobnie jak Aston, obsługuje tyko system Seca Mediaguard, a na ww. kanałach wciąż nie ma dołączonego tego systemu. I dopóki nie będzie to można zapomnieć o tych kanałach z karty Cameleon... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

 

Jako, że w tych tematach jestem laikiem to proszę na wstępie wyrozumiałość :)

 

Mam telewizor Samsung UE40F6500, zakupiłem używany moduł: http://allegro.pl/show_item.php?item=3477068589

 

Problem jaki występuje to brak niektórych kanałów hd: c+ family 1,2, c+ film 1,2, ale kino hd i pewnie jeszcze kilka innych których jeszcze nie zlokalizowałem...

Przy przełączaniu na te kanały pojawia się komunikat : "nie można wyświetlić usług CI, sprawdż czy moduł działa poprawnie"

 

jakość sygnału mam na 85-90%

karty cameleon

transkodowanie: auto

Wersja oprogramowania Cyfra: 2.11.001

numer aktualizacji: 11

nowszej aktualizacji nie może pobrać

 

Jeśli ktoś mógłby pomóc będę wdzięczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast kupiłem moduł z najnowszym oprogramowaniem Moduł AstonCrypt 2.26 (Seca) CI, opłaciłem Canal+ Gold na 18 miesięcy i nie mogę odbierać programów w HD:

Canal+ Family HD

Canal+ Family2HD

Canal+ Film HD

Canal+ Film2 HD

Ale Kino HD

Planete HD

Kuchnia HD

Domo HD

 

Moduł i kartę mam w telewizorze plazmowym Panasonic TX-P50VT30

Zapewniano mnie, że nie będzie problemów z odbiorem kanałów HD z nowym modułem Aston. Rzeczywistość okazała się inna. Nie mogę odbierać w/w kanałów w jakości HD.

Działanie samej karty sprawdziłem w punkcie NC+ i programy bez problemu są odkodowywane w tunerach NC+

 

Czy jest na to jakaś rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te kanały znajdują się na jednym transponderze - 11411/H. Być może nie masz sygnału z tego transpondera, gdyż jest bardzo słaby (równie słaby jak 11508/V - stamtąd nadaje m.in. TVN HD). Sprawdź ustawienie anteny, możesz również lekko skręcić konwerter (patrząc się na antenę, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara) - ale powoli i przesuwaj milimetrami.

 

----------------

BTW. 500-setny post :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna tkwi w transponderze 11.411 H, ale nie ze względu na potrzebę dostrojenia anteny pod jego kątem, ale ze względu na bardzo wysoką przepływność, z którą nie radzą sobie niektóre telewizory i moduły:

https://satkurier.pl/news/70188/cyfra-pr ... -411h.html

 

Szczególny problem z tym mają niebieskie moduły Cyfra+ HD z aktualizacją 11 (te z 4 nie mają tego problemu) i tu jeśli nie działa, to raczej nic nie pomoże.

W przypadku tego Astona to zapewne problem z firmware telewizora. Tutaj prędzej znajdziecie odpowiedź na nurtujące Was pytania:

viewtopic.php?f=6&t=23458&start=30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest raczej po stronie kodowania, lub modułu. Bo wszystkie programy Canal+ HD działały i działają mi na module N na Kartę HD. Obecnie mam dostęp do dwóch kanałów Canal+Family HD i moduł N na Kartę HD odkodowuje je bez problemu. Wiem, że jest to inny system kodowania, bo Conax, ale kupiłem najnowszy moduł i podobno specjalnie oprogramowanie zostało zrobione tak, żeby bez problemu móc odbierać programy Canal+w jakości HD.

Niestety tych programów nie mogę oglądać w jakości HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Próbuję coś wygrzebać ale łatwo nie jest, mam Samsunga 46f6500.

Dzisiaj dorwałem niebieski moduł cam cyfry. Wyszukuję listę kanałów nc+, wchodzę na zakodowane, wkładam kartę Cameleon i komunikat "brak lub słaby sygnał". Na niekodowanych ten sam komunikat. Niekodowane jedynie mogę oglądać gdy wyszukam normalnie kanały satelitarne (nie pobierając listy kanałów nc+). Po którejś próbie wkładania Cameleona wyświetla mi komunikat:

 

Cytat:

Tv firmy samsung jest zgodny ze standardem ci+ 1.3 wyświetlanie się w tv komunikatu „ sygnał zakodowany” może wynikać z niezgodnosci wersji ze standardem ci+ 1.3 W przypadku problemów skontaktuj się z działem obslugi klienta samsung

 

Czyżbym miał niewłaściwy moduł cam Inna wersja byłaby lepsza?

 

Moduł koloru niebieskiego:

Wersja oprogramowania: Cyfra Plus 2.11.001 (02:0b:01:00)

Wersja systemu: 3:03:016

Nr aktualizacji: 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twojego modułu z wer. oprogramowania (aktualizacji) nr 11 Cyfry+ to w tamtym roku operator Cyfra+ wymieniał właśnie te na inne z wer. opr. nr 4 , które odbierają prawidłowo z transpondera 11,411 H, spróbój zadzwonić teraz nc+ może maja jeszcze w magazynach.

Co do telewizora Samsung to zapewne posiada wersję gniazda CI+ bez obsługi funkcji zwykłych gniazd CI , a takie muszą być aby prawidłowo wykrywać wspomniane moduły CAM CI)

 

Wracająć do modelu Sony Bravia serii W6 sprawdzałem w sklepach, i posiada wgrane oprogramowanie do aktualizacji istniejących dostawców satelitarnych NC+, CPolsat i TnK, nie sprawdzałem modułu C+ ale sprawdzałem moduł CP PPolsatu i był bezproblemowo wykrywany. Mialem ze soba moduł CAM Polsatu poniewaz on jest bardziej konfliktowy niż ten od Cyfry+ i TV sony wykrył go bezproblemo, szkoda że nigdzie w sklepach nie maja podłączonej satelity.

Jak sprawdzę szczegółowo to niezwłocznie poinformuje o współpracy CAM C+, CP i TnK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia transpondera, bo komunkat wyświetla się na wszystkich kanałach.

Co do gniazd CI+ , to trochę dziwne żeby widział moduł CI a nie potrafił go obsłużyć.

Co ciekawe mogę dodać, że Aston-a 2.26 w ogóle nie widzi, wieć chyba będę musiał zrezygnować całkowicie z modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdziłem działanie modułu Cyfry+ CAM HD CI z wer. opr. 4 na TV Sony KDL-42W655A podłączonego do satelity z kartą C+.

Wszystko działa bardzo sprawnie, można automatycznie wczytać listę programów obecnej nc+, zmodyfikować ją wg własnych potrzeb lub ustawić automatyczną aktualizację.

Szybkość przełączania programów na CAM dużo szybsza niż w dekoderach, nie wspominając o rewelacyjnej jakości obrazu.

Jedno pudełko w postaci dekodera i pilota mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, mam taki dylemat: znajomy uzywa do tej pory tuner TechniSat DigiCorder S2 oraz pełny pakiet C+ (nie migrował do NC) - może nagrywać wszystko bez zadnych ograniczeń do celów domowych (mam mało czasu, więc duzo nagrywa, żeby w wolnym czasie poogladać, w końcu za to płaci) - "wyciąga te nagrania, zmienia rozszerzenie pliku na *.mkv i oglada na multimedialnej skrzynce. DigiCorder ma slot CI. Jako,że lubi nowinki, chce zamienić leciwego digicordera S2 na Technicordera ISIO 1TB, tylko ma dylemat: Technicorder ma ci+ - czy nie zaburzy mu to tego nagrywania i wyciagania nagran z tunera? Uzywajac modułu i karty jak dotychczas? NC ogranicza tylko w swoich modułach ci+, jak tu czytałem, ze nagranie wazne tylko np. 90 minut to włos sie jeży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jeffmills

Nie wiem czy wszystko dobrze zrozumiałem, ale do kart z Cyfry+ nie możesz stosować modułów CAM CI sparowanych z kartą TNK HD (n na kartę HD).

Do kart Cyfry+ musisz mieć oryginalny CAM CI HD Cyfry+ z wer oprogr. 4 (niedostępne już u operatora, jedynie w sklepach internetowych All..), lub inny niezależny CAM np. Moduł AstonCrypt 2.26 (Seca) CI dostepny w Holexie ( http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/266 ... 26-seca-ci ).

Moge tylko potwierdzić bezproblemową współpracę tego oryg. CAM C+ z kartą cameleon w TV Sony KDL-W655A, jednym słowem rewelacja, wszystkie dekodery niech się kłaniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...