Skocz do zawartości

Moduł CANAL+ HD


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moduł wydawany w dzierżawę jest tylko do głównej karty. Do dodatkowej w dzierżawę wydawane są PACE i Philips. Jak nie wierzysz to idź w poniedziałek do punktu i usłyszysz to samo. Tylko potem nie marudź, że nic nie mówiłem.

5 min. temu skonczyłem rozmowę.Pan X poinformował mnie, że mogę wziać drugi tuner lub moduł C+bez żadnych dodatkowych opłat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moduł jest widoczny z pozycji menu telewizora?

Tak. A jak raz rozpozna to zawsze domyślnie się uruchamia i startuje. Tylko ten start to jakieś 40 sek. bo za każdym razem weryfikuje moduł. A potem jest jeszcze gorzej. Wolne przełączanie kanałów (DSI87 to rakieta). Menu Guide pokazuje co se chce. Przeważnie to co było dawno i nie prawda. Wziąłem go do multiroom za 0 zł, przy przedłużanu umowy z ciekawości bo była opcja drugi dekoder. Bo jeden pilot i to wszystkie jego zalety. Nie polecam. Odkładam kasę na jakiś normalny dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko działa już na moim TV samsung 7000. Po prostu gdy podpiąłem zadzwoniłem na infolinie i w 30 min moduł CI+ zadziałał.

do rych33 mi jakoś nie przeszkadza 30sek uruchamianie a i de 2sek na kanał poczekam. Menu Guide pokazuje wszystko dobrze nie ma problemu. Brak dekodera

i kolejnego pilota bezcenne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@andrus555, czy te ograniczenia z nagraniami są na wszystkich kanałach z oferty Cyfry+, czy tylko na wybranych?

 

Niefajnie :( Szczególnie ta odtwarzalność tylko do 90 minut po czasie emisji najbardziej boli, bo to znaczy, że nie można nagrać sobie czegoś w nocy i obejrzeć tego za dnia :/ Ale taka właśnie jest "zaleta" standardu CI+ :] Wiele wskazuje na to, że fukcja PVR w dekoderach niezależnych w przyszłości może na nic nam się nie przydać. Chyba trzeba będzie wracać do średniowiecza i nagrywać ze złącza SCART na zewnętrzne nagrywarki, niestety już nie w jakości HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokowanie nagrań zauważyłem na Canal+hd,Canal+Film hd i History bo te kanały nagrywałem.Te niekorzyste dla nas zmiany zaobserwowałem po zmianie softu na najnowszy 2.52.13.1 do technicordera isio s.Jednocześnie nie wiem co jest przyczyną czy testy zabezpieczeń przez Cyfrę+ czy nowy soft do tunera który "polepszył współpracę z modułem". Na starym sofcie jedynym ograniczeniem było to że eksportowane nagrania były zablokowane.Na tv samsung d6500 nagrania nagrania są tylko zabezpieczone DRM.Narazie używam astoncrypt 2.26 i mam spokój czas pokaże jaki system kodowania zastosuje nc+,podejrzewam że nagrę lub conax bo seca pójdzie do ostrzału.

krzychoo.100% przez moduł ,info z tunera "ze względu na prawa autorskie nagranie może być odtworzone do 90 min.od czasu emisji",na module astoncrypt lub cyfra+ aktualizacja nr.4 niema takich zabezpieczeń bo są to moduły CI i operator nie może technicznie ingerować w nagrania. Sprawdziłem na tych trzech modułach i tylko na module ci+ są takie ograniczenia.Operator może wprowadzić dalsze ograniczenia np.brak możliwości przewijania nagrania,limit czasowy odtwarzania,brak edycji nagrań (wycinanie reklam czy zmiany nazwy nagrania) po parowanie karty z modułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są bardzo istotne informacje. O tych wprowadzanych (lub testowanych) przez Cyfrę+ ograniczeniach w funkcjonalności nagrań wykonanych przy pomocy modułu CI+.

Zwłaszcza w kontekście przygotowań do startu nowej platformy nc+.

Bo jeśli potwierdzą się informacje o tym, że:

1. karta będzie parowana z dekoderem lub modułem (być może nie od razu. lecz docelowo),

2. będą sprzedawane (lub wypożyczane) moduły CI+ bez trybu legacy,

3. operator wykorzysta te ograniczenia, które daje mu standard CI+, a nie dawał mu CI,

to możemy pożegnać się nie tylko przenoszeniem nagrania na inne urządzenie (jak komputer), ale i z nieskrępowanym dysponowaniem nagraniami w tym dekoderze (lub telewizorze), na którym zostały nagrane.

 

Aż mi się nie chce wierzyć w to ograniczenie do oglądania nagrania tylko w ciągu półtorej godziny od emisji. Wiem, że to możliwe w przypadku CI+, ale nie wierzyłem, że Cyfra+ może zacząć to wprowadzać.

 

Rozumiem, że TechniCorder ISIO S ma czytnik kart tylko dla systemu Conax, więc samej karty Cyfry+ (bez modułu) nie obsłuży.

Czy ktoś może to potwierdzić na innych dekoderach niż TechniCorder ISIO S?

 

No tak, ale jeśli byłoby to ograniczenie wyłącznie przez moduł CI+, to dlaczego to ograniczenie do 90. minut nie działa na telewizorze Samsung D6500? Czy na tym telewizorze nagrania też były wykonane przez moduł CI+ od Cyfry+, czy może przez AstonCrypt lub moduł CI od Cyfry+? Rozumiem, że raczej przez CI+. Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wasyl.Pytałeś czy wszystkie kanały z oferty są blokowane przez ci+,otóż wszystkie kodowane są zabezpieczone przed kopiowaniem,ale zdarzają się filmy które mają więcej zabezpieczeń np. film Chłopiec na rowerze z Canal+Film HD ,podam jako przykład na tym filmie info z menu techniCordera: ograniczenia1.ograniczenie trybu Trick Mode,2limit Timeshift to 90 min.3 Eksportuj tylko zaszyfrowane.Jednocześnie nagrałem Krugerandy z TVP1HD i na tym filmie nie było żadnych ograniczeń oprócz blokady przed kopiowaniem.Wniosek nasuwa się sam nie są blokowane całe kanały lecz wybrane emisje (filmy premiery lub mecze).Myślę że dostatecznie jasno Ci wyjaśniłem ten temat.

Ps.Tendencja do wprowadzania przez operatorów modułów ci+ jest widoczna w całej europie np. niemiecka platforma HD+ bo dostawcy treści chcą chronić prawa autorskie. Kodowanie w systemie seca zostanie prawdopodobnie zaprzestane przez cyfrę+(nc+) ponieważ seca została zakupiona przez Kudelski Group. właściciela nagry .W tym systemie właśnie pracują nowe ci+ cyfry. System seca nie jest już dalej rozwijany. Firma Aston znana w Polsce z modułów dwustrumieniowych pod seca już nie produkuje nowych modułów ci+ w seca tylko w viacces,irdeto,conax,biss itp. Reasumując abonenci korzystający z własnych tunerów będą skazani na niedogodności wprowadzone przez operatorów.Zresztą Cyfraplus na samym początku podkreślała że ich moduły będą pracować tylko w trybie ci+ bez trybu legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nie tyle wina dekodera, tylko innej (być może lepszej) implementacji standardu CI+.

Z tego, co napisał andrus555, wynika że te ograniczenia pojawiły się wraz z nowszą wersją oprogramowania.

Producenci sprzętu, producenci modułów i nadawcy być może dopiero się uczą, jak nam utrudnić życie.

 

Za http://static.cyfryzacja.gov.pl/files/d ... TTv061.pdf :

Konsorcjum DVB, które tworzyło standard CI w wersji 1 rozpoczęło nawet prace na CI w wersji 2, który miał być bezpieczniejszym następcą swojego poprzednika. Niestety, postęp prac nad tym standardem był niewspółmierny do wymagań rynkowych i nawet do dzisiaj nie został opublikowany.

Następstwem braku postępu w pracach DVB nad bezpieczniejszym interfejsem CI było opracowanie przemysłowego standardu CI+. Standard CI+ powstał głównie w wyniku zapotrzebowania rynku na bezpieczniejszy system dekodowania programów Pay-TV dla odbiorników niewspierających wbudowanego CASS.

Standard CI+ jest rozszerzeniem standardu CI w wersji 1. Prace nad nim prowadziło konsorcjum producentów iDTV: Panasonic, Philips, Samsung i Sony oraz producentów modułów CA: SmarDTV i Neotion.

...

Dodano również zaawansowane mechanizmy zarządzania certyfikatami oraz uprawnieniami, które mogą być kontrolowane

przez operatora Pay-TV. Ze względu na oferowane bezpieczeństwo, systemy oparte na CI+ powinny być akceptowane przez twórców treści wysokiej rozdzielczości, ponieważ nie będzie można już w łatwy sposób nagrywać i udostępniać danych cyfrowych w formacie HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w swoim Technisacie ISIO Astona 2.26 i nCAM. Nie nagrywałem co prawda nic ostatnio z C+ ale za to nagrywałem z nPremium i mam dokładnie ten sam komunikat co kolega powyżej czyli możliwe odtworzenie do 90 minut od czasu emisji.

Nadawcy wypada pogratulować wyobraźni szczególnie jeżeli sprawa dotyczy programu nagrywanego w środku nocy.

Jeśli taka ma być przyszłość CI+ to wracamy do czasów nagrywania przez scart na nagrywarki dvd i na magnetowidy. Ja póki co swojego czterogłowicowego "soniaka" VHS na szczęście jeszcze nie wywaliłem...

Nadawcom w tej sytuacji wypada życzyć wytrwałości i sukcesów w sprzedaży płatnych kanałów filmowych :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem poprzednio na moim tv samsung d6500 też nie występują takie ograniczenia jak na technicorderze więc myślę że to wina softu w tunerze który jeszcze bardziej zintegrował współpracę z modułem ci+.Oczekuję wypowiedzi użytkowników innych tunerów z gniazdem ci+ np. Topfield SRP-2401CI+,DIGYBOXX HD C+ używających modułu cyfra ci+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomasso

Mając te dwa moduły mógłbyś sprawdzić w swoim dekoderze kilka ciekawych rzeczy. Nagrywać jakiś program raz przy użyciu modułu AstonCrypt (ten jest CI), a raz przy użyciu nCAM (ten jest CI+). I zobaczyć, czy pojawią się różnice w uprawnieniach do odtwarzania treści.

Szkoda, że nie masz modułu Cyfra+ CI+, bo tutaj może być jeszcze inaczej.

 

@andrus555

Pewnie na DIGYBOXX HD C+ nikt nie używa modułu Cyfry+, bo wkłada kartę do czytnika. Ale gdyby ktoś miał taki moduł, to rzeczywiście, mógłby sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Może i w TV, nie mam pojęcia. Znalazłem już odpowiedź.Jeśli ktoś chce poukładać kanały w TV Philips, to trzeba ściągnąć programik Philips Channel Editor V2.0.5.9.

http://2vorbe.blogspot.com/2012/11/phil ... v2059.html

A czy jest możliwość ściągnięcia i wrzucenia na tv philipsa listę kanałów w takiej kolejności jak jest zapisane na tunerach Cyfry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie opcję (MR lub nie) od cyfry+ to mając samą kartę lub dwie a nie mając sprzętu od cyfr+, chcąc wydzierżawić lub zakupić sprzęt a SZCZEGÓLNIE MODUŁ CI+ (jeśli zniknie SECA a zostanie NAGRA to ten moduł właśnie pracuje tylko na NAGRA) należy to zrobić jak najszybciej i oczywiście przed przejściem do NC+ . Moduły CI+ od cyfry+ będą wycofywane a nowe , które wejdą późnej będą parowane i na bank nie będą oferowane do oferty MR nowej platformy . Ja o mały włos bym się przejechał gdyż chciałem przejść do NC+ z MR dwie karty od cyfry+ (jak najbardziej można) już umowa była wydrukowana ale chciałem dobrać po podpisaniu umowy jakiś sprzęt była taka możliwość ale uwaga !!! tylko i wyłącznie sprzęt HD taki jak oferowała cyfra+ , niestety nie było możliwości wynajmu lub nawet zakupu modułu CI+ a na takim bardzo mi zależało (18 mc spokoju na TV z wejściem CI+). W APSie było kila cen za to samo (canal+ platinum bez HBO) czyli 99 / 109 i 119 wszystkie na 18 miesięcy (dodatkowo 10 zł za MR/mc. Wybrałem tą za 99 + 10 z MR , dotąd miałem superpremium z HBO za 99 + 20 za MR . Następnego dnia wycofałem nową umowę - wolę jednak dojechać na starych warunkach do końca (z HBO), chyba że zniknie kilkanaście kanałów a w zamian nic nie dojdzie to wtedy przejdę do NC+ z dwoma kartami opcją MR i modułem CI+ . Jeśli w między czasie zniknie taka możliwość to pożegnam się z cyfrą+ a nie przywitam Z NC+ tylko zmienię pakiet na wyższy w POLSACIE (mam moduł na własność i pakiet rodzinny hd zależało mi na polsat - sport i sport extra) i dobiorę MR . Mam też moduł n na kartę (nie zasilam od jakiegoś czasu) i kartę smarthd (obecnie działa ze względu na nsport - DODAM , ŻE KARTĘ SMARTHD MOŻNA ROZDZIELIĆ SPLITEREM NA KILKA TV SPRAWDZONE NA SPLITERZE BEZPRZEWODOWYM SMARTWI CZY NA INNYCH NIE WIEM ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i w TV, nie mam pojęcia. Znalazłem już odpowiedź.Jeśli ktoś chce poukładać kanały w TV Philips, to trzeba ściągnąć programik Philips Channel Editor V2.0.5.9.

http://2vorbe.blogspot.com/2012/11/phil ... v2059.html

A czy jest możliwość ściągnięcia i wrzucenia na tv philipsa listę kanałów w takiej kolejności jak jest zapisane na tunerach Cyfry?

Ja właśnie układam ręcznie w TV listę C+.Po prostu pstrykam na pilociku kanały i to co mnie interesuje daje do ulubionych.Później tylko poukładam, listę zgram na pena i luzik.

A jak chcesz mieć poukładane wg listy C+, to taka opcja jest podczas wyszukiwania kanałów w tunerze TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...