Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Dodano jeszcze Laboratorium Opticum. Z tego co widzę po tej aktualizacji jak się wyszukuje kanały z satelity nie widać, które są kodowane, a które FTA (brak $ przy kodowanych), u Was też tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To miejsce w którym będą się pojawiały nowe rozwiązania które nie przeszły jeszcze wszystkich wymaganych testów.

Z jednej strony testowanie poprawności działania niektórych funkcji jest bardzo czasochłonne a z drugiej strony widzimy "zniecierpliwienie" użytkowników oczekujących na szybkie pojawianie siię nowych rozwiązań.

W związku z tym do czasu zakończenia testów postanowiliśmy udostępniać państwu do użytku wersje beta niektórych rozwiązań.

Wszelkie informacje na temat poprawności działania nowych funkcji będą mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te laboratorium Opticum to strzał w dziesiątkę wg mnie :)

Szkoda marnować czas w pracownich opticuma na testowanie nowych funkcji, przecież można samemu uzytkownikowi dać tą możliwość.

Panie Tomaszu, kiedy pojawi się nowy soft i co w nim będzie? Proponuję w laboratorium wrzucić dużo nowych funkcji.

Co do odpowiedzialności za to, te nowe funkcje są nielegalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po włączeniu dekodera mam dostępne EPG zaraz po odpaleniu HDD ... także funkcja z laboratorium jak najbardziej działa prawidłowo ! :)

 

Chciałem przypomnieć administratorowi Mr.Orbita ze miał puścić na satkurier.pl artykuł opisujący kompletna przebudowę softu w x8 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo proszę o umieszczenie w Laboratorium Opticum funkcji pt. "Wyłącz komunikat o zmianach na liście kanałów platformy N" Rozumiem że taki komunikat jest potrzebny ale niech on się pokazuje raz a nie za każdym włączeniem dekodera. Komunikat pokazuje się mimo przeprowadzenia uaktualnienia owej listy N. Może się mylę ale mam wrażenie że jest to związane z tym że wprowadzam na listę, tzn. ustawiam po swojemu (pozycje poniżej nr 50) kanały fta nie będące w ofercie NNK np. Rebel TV czy Water Planet i ustawiam na pozycji 25,26, wtedy mam wyżej wspomniany komunikat o wykryciu zmian na owej liście kanałów N za każdym włączeniem dekodera. Czy można coś z tym zrobić ? :roll::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ten soft się ściąga ? Na stronie Globo nie widać czegoś podobnego do działu SOFT/Sterowniki :/

daj sobie spokój z opticum, lepszy jest nbox z oferty n, mamy od roku i zero problemów. w opticumie masz problemy z pilotem, epg nadal nie działa, zapisuje na dysk i wczytuje ale chyba nie wszystko bo wlaczylem, czekam minute na tvp1hd, przełaczam na polsat i "brak informacji" na tv4 to samo tvn style również, epg sie jakies wczytuje ale nie całe wiec moze też nie całe sie zapisuje na hdd - miejsca na hdd mam dosyc, wlaczylem w labie funkcję zapisu na hdd.

 

 

poza tym jak juz koledzy zauwazyli, kolejnosc kanalow znika, nie wiem czy zostal rozwiazany problem z brakiem polskiego lektora na tvn7.

 

generalnie opticum to urzedzenie które moim zdaniem było i jest sprzedawane jako nienadające się do użycia w obliczu problemów z jakimi forumowicze sie spotykają/spotykali. radze oddac

 

Mi z czystego lenistwa nie chcialo sie oddawac i się męczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest że wszystko postępuje powoli. Prawdą jest że w chwili wprowadzenia do sprzedaży to urządzenie było kompletnie nieprzygotowane od strony oprogramowania. Jednak trzeba przyznać że soft przeszedł gruntowną modernizację i poza ogólną konstrukcją i wizualnym aspektem w pełni zmienił swój charakter. Trzeba jeszcze zaczekać aż wprowadzą kilka istotnych poprawek i będzie całkiem nieźle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@X8 support, poprawcie, aby podczas wyszukiwania kanałów dekoder rozpoznawał kanały kodowane (znak $ obok nazw, np. $TVN HD) tak jak wcześniej miało to miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj sobie spokój z opticum, lepszy jest nbox z oferty n, mamy od roku i zero problemów.

I Opticum i Nbox jest do bani ,a w Nboxie(białasie) powaliło mnie zużycie prądu niecałe 20W i to na okrągło,nawet w czuwaniu.

Jak mam 20zł miesięcznie dokładac do rachunku za prąd to ja dziekuje :lol2:

 

Kieruje się jak wiadomo ceną i wyjścia nie mam.

EPG jest dla mnie akurat kompletnie niepotrzebne,zapisywania na dysk też nie potrzebuje bo jeśli już to w wersji FullHD ,a do tego trzeba zainwestować w kartę do PC.

Najbardziej co mnie martwi to pilot :/

 

Prawda taka jak z polskimi autostradami.Pewnie Panowie z Globo wyskoczyli z konkurencyjną ceną na przetargu u ITI,naobiecywali funkcjonalność,wygrali ,a teraz temat na forum rozrasta się jak popękany asfalt na A2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznasz "nowoczesności" to się przekonasz że warto :) Przytrzymuj tylko chwilę dłużej dekoder na TVP 1 HD żeby załadował EPG... i ew. zainwestuj w mały pen drive w celu trzymania EPG bez czekania na wczytywanie ... Skoro nagrywać nie chcesz , ale pauzowanie jak chce się sisi też jest dobre ! Więc może jakiś dysk chociaż 80 GB ? Pomyśl ...

 

Swoją drogą ... zamówiłeś już ten dekoder ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z odbiorem TVP 2 HD z 12265 - nie łapie zasięgu siła 45%, jakość 10%. Mam konwerter podwójny twin, na drugim dekoderze białasie-5800s kanał ten działa bez problemu- (Podobnie było kiedyś z Foxami). Zauważyłem że ostatni transponder gdzie jest dobry zasięg to 11977 -Siła 90%, jakość 73-75%. Wszystkie powyżej nie łapią dobrego sygnału. Macie jakąś alternatywę na poprawę mojej sytuacji ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...