Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście jak dla mnie platforma ta czy inna ma oferować kanały i usługi a nie dekodery tj. dobre sprzęty. To raczej nie ma prawa bytu w tym kraju aby platforma cyfrowa oferowała pełną opcję programową za 150zł i do tego super dobry odbiornik do jej odbioru bo wtedy taki abonament kosztował by dodatkowo kolejne 150zł - jakoś ten porządny sprzęt abonent musi spłacić a ceny dobrych dekoderów chyba każdy z nas zna :wink:

Dlatego zawsze jestem za ofertą z samą kartą abonencką a odbiornik we własnym zakresie 8) ewentualnie mogę przystać na moduł CAM ale nie taki jak daje TNKHD (250zł) gdzie oprócz modułu abonent dostaje 3 miesiące gratis. Konkretny moduł CAM to wydatek 300-400 zł tak więc czego oczekiwać po takim Ncamie ? :lol2: - to tak trochę offtopowo na sam koniec :wink:

Ale sobie znalazłeś porównanie :brawo:

A jakie to płatne kanały TV ogląda się na telefonie aby chronić go parowaniem, a może dwie lub wiecej osób mogą rozmawiać jednocześnie za jedną opłatą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti mylisz się. Pośrednio simlock jest takim parowaniem choć w ostatnim czasie nie wszystkie telefony sprzedawane w TMobile mają tą blokadę. Można ją zdjąć ale wiąże się to z utratą gwarancji. Kolejna sprawa android do telefonów jest wgrywany z tzw brandem sieci co powoduje, że w momencie kiedy wychodzi poprawka to ty jesteś na łasce operatora aż on wypuści swoją wersje z brandem. Można to także obejść ale dla większości jest to chińska kombinacja. Taka polityka ograniczeń sprzętu jest czymś naturalnym dziś.

 

W sumie masz też rację, co nie zmienia jednak faktu, że możemy sobie kupić telefon w tzw. wolnej sprzedaży (bez simlock'a, niebrandowany), a następnie podpisać umowę z którymś z operatorów na same tylko usługi telekomunikacyjne i korzystać z nich w zakupionym przez siebie telefonie.

W przypadku n'ki i Cyfrowego Polsatu nie ma takiej możliwości. Klient jest tutaj zmuszany do korzystania z ich dedykowanego, bardzo ograniczonego w możliwościach sprzętu. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.Zobaczcie sobie operatora SKY.Mamy tam do wyboru ich tuner albo sama smard card z wlasnym dekoderem.Trzeba tylko podac 14 cyfrowy numer swojego dekodera aby mogli przypisac karte do dekodera.Zadnych NcAM i dziadowskich dekoderow.No ale tutaj trzeba bic kase i sprzedawac co sie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti mylisz się. Pośrednio simlock jest takim parowaniem choć w ostatnim czasie nie wszystkie telefony sprzedawane w TMobile mają tą blokadę. Można ją zdjąć ale wiąże się to z utratą gwarancji. Kolejna sprawa android do telefonów jest wgrywany z tzw brandem sieci co powoduje, że w momencie kiedy wychodzi poprawka to ty jesteś na łasce operatora aż on wypuści swoją wersje z brandem. Można to także obejść ale dla większości jest to chińska kombinacja. Taka polityka ograniczeń sprzętu jest czymś naturalnym dziś.

 

W sumie masz też rację, co nie zmienia jednak faktu, że możemy sobie kupić telefon w tzw. wolnej sprzedaży (bez simlock'a, niebrandowany), a następnie podpisać umowę z którymś z operatorów na same tylko usługi telekomunikacyjne i korzystać z nich w zakupionym przez siebie telefonie.

W przypadku n'ki i Cyfrowego Polsatu nie ma takiej możliwości. Klient jest tutaj zmuszany do korzystania z ich dedykowanego, bardzo ograniczonego w możliwościach sprzętu. :/

 

Turbodekoder nazywasz ograniczonym w możliwościach? Śmieszne, spójrz na PACE.... i sobie odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten twój turbodekoder ma możliwość np. zmiany kolejności kanałów, przeszukiwania ręcznego pojedynczych transponderów, czy też np. możliwość odbioru kanałów z innych satelitów, niż Hot Bird i Astra? Aha, ma też możliwość wpięcia modułu CAM i odbioru kanałów kodowanych w innym systemie, niż (parowany, sic!) Conax? Albo co lepsze, ma czytnik uniwersalny? NIE? No to ten turbodekoder nie umywa się np. do mojego Fergusona Ariva 202E. :P

Co do dekodera PACE z CYFRY+ to tutaj masz rację. "Wysiada" on całkowicie przy dekoderach n'ki. Ale ja akurat nie korzystam z żadnego dekodera dedykowanego CYFRY+, tylko z własnych, niezależnych, dwóch Fergusonów (nowego Ariva 202E i starego AF7318UCI). Ten PACE SD z CYFRY+, który obecnie posiadam do Multiroomu, jeszcze w tym miesiącu oddam CYFRZE+. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Turbodekoder nazywasz ograniczonym w możliwościach? Śmieszne, spójrz na PACE.... i sobie odpowiedz.

 

Tak, jest ograniczony i to [beep]nie co nie zmienia faktu, że jest to najlepszy sprzęt jaki oferują platformy i zrobię wszystko bynajmniej ja aby zachować go a nie Phillipsa PVR. Ale taki jest zamysł brandowego sprzętu. Choć na początku istnienia C+ nie było taki ograniczyć dzięki czemu można było oglądać za free inne platformy dysponując tylko odpowiednią kartą.

 

Niektórzy ludzie nie lubią brandowych rzeczy które skazują ich na łaskę operatora wolą sami sobie decydować o tym co chcą gdzie mieć itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbodekoder nazywasz ograniczonym w możliwościach? Śmieszne, spójrz na PACE.... i sobie odpowiedz.

To fakt. Takie dekodery są przeznaczone z myślą dla osób nie znających się na technice TV-SAT. Dla takich, co nie wiedzą, co to jest np. transponder, moduł dostępu, przełącznik DiSEqC itp. Dekoder "platformowy" z założenia ma być jak najprostszy w obsłudze i jak najbardziej "zautomatyzowany". I rzeczywiście w tej roli dekodery te spisują się bardzo dobrze. Mają jeszcze tę zaletę, w porównaniu z tunerami niezależnymi, że to właśnie tylko na dedykowanych można korzystać np. z usługi VOD. Ale to też zależy, kto co potrzebuje. Bo ja np. z VOD nie korzystam wcale. Chociaż ostatnio CYFRA+ udostępniła swoje VOD również przez Internet, więc teraz w sumie mam też możliwość skorzystania z niego. :) Co nie zmienia jednak faktu, że bardzo nie podoba mi się, że platformy zmuszają do korzystania z ich dedykowanych dekoderów, blokując jednocześnie możliwość odbioru ich kanałów na własnym, niezależnym sprzęcie.

 

 

Niektórzy ludzie nie lubią brandowych rzeczy które skazują ich na łaskę operatora wolą sami sobie decydować o tym co chcą gdzie mieć itd.

Dokładnie tak! I ja jestem jednym z nich. :)

Jeśli jednak brać pod uwagę możliwości samych dekoderów dedykowanych od poszczególnych naszych platform to fakt, te z n'ki są najlepsze sposród nich wszystkich. Ale tylko spośród nich.

 

 

 

Tak więc, podsumowując i wracając już do właściwego tematu ;), mam nadzieję i liczę na to, że nowopowstała platforma będzie nadal umożliwiała odbiór swoich kanałów na własnym, niezależnym tunerze. W końcu to CYFRA+ ma w nowej platformie "większość", jest platformą "przejmującą." :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wywiadu jednego z dyrektorów Nki (za satkurier.pl):

"SK: Dużo pytań jest o systemy kodowania dla połączonej platformy, bo wielu abonentów CYFRY+ ma własne tunery i obawia się o parowanie kart a dekoderami i innych tego typu zagrożeń. Wiadomo, że nie ma żadnych decyzji, a czy można przynajmniej jakoś uspokoić abonentów, dostawców tunerów i modułów CI?

 

AP: Mogę zapewnić wszystkich Abonentów, że wspomniane procesy będą odbywać się stopniowo i z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. Naszym priorytetem jest dbanie o komfort naszych Klientów."

 

Czyli nie zaprzecza, tylko twierdzi że te procesy odbywać się będą stopniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z tej odpowiedzi to de facto nic nie wynika. Odpowiedź nie jest ani przecząca, ani twierdząca. Jest wręcz całkowicie wymijająca.

Nie wiem tylko, co ten dyrektor ma na myśli mówiąc "że wspomniane procesy będą odbywać się stopniowo i z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym". Można z tego wywnioskować, że jednak z czasem parowanie kart będzie. Chyba, że miał na myśli to, że z początku będą stosowane dwa systemy równolegle (ten obecny z CYFRY+ i dodatkowo Conax z n'ki), po czym po pewnym czasie pozostanie tylko jeden z nich. Pytanie tylko, który... :roll:

Jednak nie wydaje mi się jakoś, aby nowopowstała platforma odebrała swoim abonentom możliwość odbioru swoich kanałów na własnym sprzęcie. Myślę, że jakby miało faktycznie dojść do tego parowania kart to będą one dostępne również z modułem CI. :roll: I oby tak było! Oczywiście najlepiej, żeby parowania nie było w ogóle, tak jak jest to obecnie w CYFRZE+. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie CP i NC+ to bedą dwa inne światy

Będzie powrót do sytuacji jaka była przed powstaniem N

CP dla nie szukających tresci premium a NC+ dla treści premium

Dlatego CP nie boi się NC+

Chyba ze CP zmieni taktykę a to możliwe dopiero jak HBO będzie na wyłącznośc w CP lub przejecie tresci premium za 3,4 lata kiedy skonczą sie umowy NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nowa platforma opròcz treści premium powinna uderzyć także w klientów CP ? Wystarczy dać pakiet Np Rodzinny HD za 40zł.Władować do niego więcej stacji HD niż w familijnym i Polsat leży.

 

Ogólnie teraz konkurencja między dwiema platformami powinna być na kanały na wyłączność. Żeby było dużo różnic w stacjach a nie wszędzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując fragment z wywiadu https://satkurier.pl/news/71316/kierowni ... ie-nc.html

 

"SK: Platforma n ma słynne Monsterboxy 1TB i nbox recordery Turbo od ADB – jedne z najlepszych dekoderów tej klasy na świecie. Czy to będzie przyszły jedyny zunifikowany dekoder platformy czy tylko jeden z wielu?

AP: Jako lider technologiczny wśród platform cyfrowych, naszym obowiązkiem i ambicją jest taką pozycję utrzymać. W planach mamy pracę nad nową generacją dekoderów."

 

- śmiało mogę na podstawie tego tekstu postawić tezę, że może nas czekac przyszłościowe parowanie, jeśli C+ przejmie "słynne" dekodery od n-ki, nie majac nic tak renomowanego do zaoferowania do wspólnej platformy w zamian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak mimo wszystko wątpię, żeby po oficjalnym połączeniu platform wprowadzili "parowanie" kart, chyba, że w tym samym momencie wprowadzą dla abonentów "Cyfry" z własnymi tunerami opcję kupna powiedzmy za symboliczną złotówkę zestawu moduł ze "sparowaną" z nim kartą.

 

Inna opcja wprowadzenia "parowania" jest dla mnie i myślę też dla wielu innych NIE DO PRZYJĘCIA i oni o tym (chyba) dobrze wiedzą (inaczej te 2,5 miliona abonentów może stopnieć tak szybko, jak te obecne "przebłyski" śniegu w Polsce :D )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że zapowiedź "prymatu technologicznego z N" w NIC+ oznaczała będzie jedynie zastąpienie Sagemcomów i Pace dotychczasowymi nboxami a polityka dotycząca odbioru na własnym sprzęcie pozostanie bez zmian. Conax w wersji niesparowanej jest nawet lepszy od Seca.

Bądźmy optymistami. Inaczej ta całą fuzja wyjdzie nam bokiem. Trzeba będzie się wtedy jednak bawić w okablowywanie mieszkania, bo wątpię czy multirom by dotychczasowa N pójdzie po WiFi na 4 dekodery.

 

A najgorsze w tym wszystkim będzie to, na co zwrócił uwagę mój przedmówca - nie będzie dokąd uciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle,że wprowadzenie parowania kart to by chyba był dla cyfry strzał w stopę.W końcu dużo osób podpisało umowę ze względu na swobodę odbioru na różnym sprzęcie.Jak by nie było to cyfra przejmuje n i to ona powinna dyktowac warunki.Wprowadzenie modułu nie rozwiązuje do końca problemu bo blokuje wykorzystywanie spliterów.No chyba,że któraś z firm wypuści spliter w którym będzie można umieścić moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzenie parowania będzie kłopotliwe bo trzeba wziąść pod uwagę ile osób ma kupione na własność tunery SD i HD od C+, a także abonentów z innymi własnymi tunerami. Można spokojnie założyć, że takich osób może być między 100 a 200 tys. Bo w ostatnich czasach C+ przy tunerach SD to oddawał je za złotówkę to ludzie kupowali na własność. Żeby zrobić parowanie by musieli dać w prezencie tunery osobą które mają na własność wykupione tunery SD, a do tego nowe oprogramowanie zrobić do tunerów HD.

Nie można też zapomnieć o prepaidach sprzedanych do tej pory bez tunerów. Prędzej będę obstawiał, że Conax wyłączą niż przejdą na parowanie w Conaxie. Przeprogramowanie nboxów i wysłanie nowych kart nie będzie tak wielki i kosztownym problemem jak w przypadku dotychczasowych abonentów C+. Jak wiadomo zawsze liczy się kasa, a likwidacja conaxa najmniej będzie kosztowała w przyszłosci jak wynika z powyższego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz racje ale Conax jest bardziej elastycznym systemem przy wprowadzaniu nowych technologii i relatywnie jest tańszy niż ten stosowany przez C+.

Przypomnijmy sobie ostatnie problemy z modułami CYFRY+ przy wysokim FEC (delikatnie mówiąc C+ jak i producent modułów nie wiedzieli co zrobić, stąd ostatecznie obniżono wartość FEC)... i tak to właśnie wygląda, jak się wciska stare moduły a później chce się iść z duchem nowych technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...