Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze by było jak byś miał możliwość sprawdzenia kart w innym Philipsie. Jeśli wszystko by było ok,to wykluczyłoby awarię splitera.. .Czy karty już nie działające w Philipie działają w ferdk? Czerwona dioda oznacza o braku komunikacji karty klienckiej z serwerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było jak byś miał możliwość sprawdzenia kart w innym Philipsie. Jeśli wszystko by było ok,to wykluczyłoby awarię splitera.. .Czy karty już nie działające w Philipie działają w ferdk? Czerwona dioda oznacza o braku komunikacji karty klienckiej z serwerem.

Karty nie działające w Philipsie śmigają w Arivie bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili wcale nie działa nawet w pojedynkę, od razu wyskakuje błąd karty. Soft 3.7.1.0 dwa Pace'y SD i Sagem SD, działają bez problemu. Dodam tylko że wczoraj działało, a nic nie grzebałem. Zaktualizowałem powtórnie soft i karty ale to nic nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomwega

 

Od wczoraj od godz 20.00 do dzisiaj do 18.00 na Sagemcom DSI87 i NBOX e2 było ok.Po ok 18.00 wywaliło błąd.Resety,odłączanie 2 deka nic nie dawały.Przywróciłem ustawienia fabryczne Clona+(ok 15 minut trzeba zostawić bez karty splitter), ponownie wgrałem 3.7.1.0 i.....Działa :D Troche dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc, mam tuner Pace i Philips DSR 3201, oba mam w odległości 8 m, z tymże jeden na dole, drugi na półpietrze. Zakupiłem dzisiaj Clone + Home Edition 150. Jak odbiornik stawiam przy pace to nie działa philips i na odwrót. Przecież odległość jest mega krótka. W czym problem Panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Malkontent

Ja mam 1 tuner na dole,3 tunery na piętrze.Serwer clone stoi na parterze w odległości ok.2 m.od tunera.Natomiast tunery na górze łapią bez problemu uprawnienia i są w odległości ok.5m,7m,8m od serwera.Po prostu musisz troche poszukać odpowiedniego miejsca dla serwera.U mnie parter na głośniku-serwer jest najlepszym miejscem.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sie ciesze że nie mam tego Clone+ naprawdę dziwne urządzenie z masą problemów opisywanych przez posiadaczy tego splittera, nie wszystko dobrze działa co sie ładnie świeci taki jest Clone+ ładnie wyglądający ale kiepsko działający, z divISO bezprzewodowym nie mam takich problemów siadam oglądam i finał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i się cieszę,że nie kupiłem tego CLONA. Miejsce dla serwera powinno być bez znaczenia. W jednym miejscu daje sygnał,a w drugim nie.Jak dla mnie to dziwne urządzenie.

Jak to nie ma znaczenia? Clone działa po WiFi. Czy nie ma znaczenia gdzie ustawisz w dużym domu np. router WiFi?

Koledzy @ircios i @jackowski trochę przesadzacie. Ja po paru problemach z Clonem znalazłem "najlepszy" soft i miejsce i zapomniałem, że istnieje. A to, że dużo o Clone słychać na forum to dlatego, że prawdopodobnie użytkowników jest najwięcej. :)

Ja serwer mam na 2 piętrze a dla przykładu Pace PVR na 1 piętrze, pokoje po przewiwległych stronach domu. Odległość w lini prostej to 12 metrów i zasięg 2 diody na 3 i jakies pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja którą otrzymałem kiedyś od pomocy technicznej:

Proszę pamiętać, iż dla poprawnej komunikacji pomiędzy kartą kliencką CRF150 a serwerem SRF150 odległość powinna wynosić co najmniej 5m. Jeśli jest ona mniejsza może dochodzić do tego typu zakłóceń ze względu na wzajemne nakładanie się na siebie fal radiowych, wysyłanych zarówno przez serwer jak i kartę kliencką. Zatem proszę zwiększyć odległości pomiędzy serwerem a tunerami.

U mnie dekodery są w odległości 3m, 2m, 4m od serwera i jest ok.

 

Nie mam żadnych problemów z Clone+ chyba, że dotyczą DSI87 i głównie przez to jest głośniej o clone niż o innych spliterach. Nie mam divISO ale domyślam się, że tam nie ma problemu z Sagemcom`em. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm przy divISO w ogóle nie ma tematu, bo się za to nie wzięli i uczciwie informują użytkownika:

Czy nowy dekoder oferowany przez Cyfrę+, Sagemcom DSI87, mogę wykorzystać w instalacji splittera?

Niestety, dekoder ten przestawia kartę abonencką w odmienny tryb, co uniemożliwia jej rozdzielenie na inne dekodery.

 

Za to Clone+ odwala najbardziej prymitywny marketing, bo pewnie sami wiedzą, że nic z tego nie będzie, a mimo to trąbią o tym dość głośno.

- usprawniono współpracę z tunerem Sagemcom DSI87 (wersja BETA v2.0).

 

Powinni po cichu testować te Sagemcomy albo wydawać oddzielne oprogramowanie z testową obsługą Sagemcoma, a nie mamić użytkowników, że obsługa "już za chwilę, już za moment" gdzie prawie 1,5 roku stoją w miejscu zwiększając czas z 5 sekund działania do 30 sekund albo 2 godziny gdy nie są podłączone inne pudła (ale to chyba nie o to w założeniach splitterów chodzi?). Wiele osób kupuje Clona posiadając Sagemcoma, bo myśli, że to kwestia czasu. Problem w tym, że PYCH mimo braku zmian w kodowaniu przez C+ nic nie potrafi zdziałać. Na świecie jest podobnie, nie ma działającego splittera pod Nagravision 3/4. Ja im tam życzę wszystkiego dobrego, bo to zawsze korzyść dla nas użytkowników, ale posługiwanie się sloganem, że obsługa tego tunera jest w wersji beta 2.0 i określanie tego działania "współpracą" :lol: (gdzie ta funkcja nawet nie jest w fazie pre-alpha) to moim zdaniem gruba przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beta czy alpha jakie to ma znaczenie, błąd po 2h to alpha a beta to błąd po 4h? Wiadomo, że beta to wersja niestabilna i chyba w przypadku spliterów stopniowanie na mniej lub bardziej niestabilna jest bez sensu. Czemu miałoby być to oddzielne oprogramowanie nie przeszkadza to w pracy innych dekoderów. Ja jestem zadowolony z tego, że działa bez problemów bez innych "pudeł" często mi się to przydaje. Rozumiem, że można się nie zgadzać z tym, że ktoś coś robi źle, a gdyby nie dali tego softu to też by było źle, ale żeby chwalić innych za to że nic nie robią, to tego nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej ma! Chodzi o wprowadzanie w błąd klientów. Zobacz sobie jakiekolwiek programy (np. Windowsy, gry..) w wersji beta - najczęściej główna funkcjonalność działa, a nie działają jakieś dodatki, mniej istotne rzeczy, produkt jest niestabilny, sypie jakimiś błędami ale nie przeszkadza to specjalnie w użytkowaniu podstawowej funkcji.

 

W przypadku Clone+ urządzenie to przy Sagemcomie w praktyce nie działa wcale. Jeśli nie rozumiesz co to znaczy "współpracować", to ja tłumaczył nie będę. Idąc tym tokiem rozumowania można powiedzieć, że wszystkie platformy można oglądać bez karty, bo jak wyciągniesz kartę podczas oglądania, to obraz jeszcze przez kilka sekund poleci :mrgreen:

 

Mówiąc o oddzielnym oprogramowaniu miałem na myśli oprogramowanie napisane stricte pod CAID 1813, na którym działałyby tylko Sagemcomy, nowy moduł CI+ oraz zapowiadany Digyboxx. Bo serio zastanawiam się jak PYCH chce rozdzielać uprawnienia 2 systemów naraz, gdzie jeśli już były takie próby splitterów DUO (wspomniane Diviso np na TNK SD i C+), to i tak na karcie klienckiej coś trzeba było zmieniać. Rozumiem, że Seca jest tunelowana, ale w dalszym ciągu np. przy korzystaniu jednoczesnym z powiedzmy Pace HD i Sagemcoma HD ten pierwszy przy rozkodowywaniu kanału będzie pytał o CAID100 (Seca) a drugi z CAID1813 (Nagra) wygląda na to, że rozwiązanie przez nich wymyślone jest co najmniej karkołomne i sam się zastanawiam jak to w ogóle wymyślili (bo w przypadku diviso duo mamy fizycznie 2 karty, a tu niby 1 ma działać jednocześnie w 2 różnych trybach), bo mam za mały łeb na tak skomplikowane sprawy.

 

A przeciętny Kowalski przeczyta: "współpraca z Sagemcom DSI87", w dodatku "usprawniona", jeszcze Pan sprzedawca powie, że ostatnio co chwile wychodzi nowe oprogramowanie i to "poprawiają". Co sobie pomyśli? Że działa tylko 30 sekund? Dla mnie to jest tani wabik i jeśli miałoby to jakieś perspektywy to w ciągu 1,5 roku intensywnych prac nad tym (bo reszta rozumiem działa super i nie ma co przy tym dłubać) na pewno osiągneliby ciut więcej niż migawkę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...