Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ty chyba nie rozumiesz. :oops:

:read: Za taką kwotę możesz oglądać swój pakiet na 5 TV. I jest to jednorazowy wydatek. Gdy kupisz drugi abonament to dajmy na to dla przykładu 2 x 69 zł x 12 miesięcy = 1656 zł. I oglądasz tylko na 2 TV. W przypadku zakupu splittera np. za 725 zł oraz abonament 1 x 69 zł x 12 miesięcy = 1553 zł. Czyli już po mniej niż roku zakup się zwraca. No i oczywista korzyść to oglądanie na pięciu a nie na dwóch TV. W kolejnym roku płacisz już tylko jeden abonament i cieszysz się odbiorem na 5 TV. Oczywiście do czasu utrzymania kameleonów.

Chyba prościej się nie da. :wink:

 

Edit

725 zł tyle kosztuje Clone+ z 5 kartami na alledrogo. Oczywiście możesz szukać czegoś tańszego, niekoniecznie po wi-fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele taniej Diviso http://www.bosat.pl/index.php?p447,serw ... ultisystem x1

 

http://www.bosat.pl/index.php?p446,kart ... ultisystem x2

http://www.bosat.pl/index.php?p443,kart ... ultisystem x2

 

Koszta będą obcięte dzięki podłączeniu 2 tunerów stojących najbliżej serwera kartami po kablu,a przynajmniej jeden. Reszta po wifi. .Różnica w cenie dość spora,a i jakościowo dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios, oczywiście z tym clone+ to był tylko przykład. Pewnie z Diviso wychodzi taniej. Zaproponowałem clone+ z autopsji. Kupiłem clona 4 lata temu. Oglądam pakiet na 5 dekoderach. Po początkowej fali krytyki i problemach technicznych firmy Pych (spowodowanych przez ciągłe nowe aktualizacje softu) mój clone działa od 2 lat bardzo stabilnie. Zasięg w dużym domu bezproblemowy (3 diody/3 diody piętro niżej). Początkowo cały multiroom miałem oparty na splitterze, ale gdy dobrałem drugą kartę kameleona, to jedna karta clona leży w szafie jako rezerwowa. No i ważne, że support cały czas aktywny.

Splitter zwrócił się już wielokrotnie. I myślę, że dopóki kameleony będą aktywne będzie działał dalej.

Z tym stwierdzeniem "dużo taniej" to lekka przesada. :wink:

W przypadku łączenia tylko po wi-fi to wychodzi mi: serwer Diviso 149 zł + 5 kart air x 99 zł = 644 zł.

Clone+ z pięcioma kartami w cenie promocyjnej można już kupić nawet za 699 zł. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego liczysz 2x69 złotych? Jedno 69 złotych i tak muszę płacić :) Nie zależy mi na pełnej ofercie na czterech TV, chciałbym po prostu, żeby było można odbierać coś więcej niż FTA. Możesz powiedzieć, że się opłacało, bo kupiłeś to kilka lat temu i wiesz, że się spłaciło, ja sobie taki sprzęt sprawię przy przedłużeniu umowy i będę liczył jego opłacalność na kolejne 12-18 miesięcy, bo uj wie, co przy kolejnej umowie wymyślą :) Przy tej umowie wziąłem sobie moduł cam, co mnie kosztowało mniej więcej tyle co najem drugiego dekodera przez 12 miesięcy. Dzięki ircios, to już wygląda korzystniej. Teoretycznie mógłbym nawet trzy po kablu połączyć, czyli 3x39, 99 i 149 to razem 365 złotych. Dzieląc na 12 wychodzi jakieś 30 złotych, czyli akurat połowa abonamentu ;) Instalację antenową praktycznie już mam gotową pod to, jeden dekoder w zapasie mam, trzeba by sobie tylko załatwić jeszcze jeden dekoder HD, myślę, że jakiś prosty za 150 zł kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pincet, pisałeś najpierw o wi-fi a teraz mówisz, że po kablu też możesz połączyć. To się zdecyduj.

Jeśli kupisz splitter to będziesz miał ta samą ofertę na wszystkich TV przy jednym abonamencie.

Nie do końca rozumiem o co ci chodzi:

...Nie zależy mi na pełnej ofercie na czterech TV, chciałbym po prostu, żeby było można odbierać coś więcej niż FTA. ...

To chyba najtaniej będzie podciągnąć tylko DVB-T

 

Być może to wina późnej pory, że ja nie rozumiem a ty nie wiesz czego chcesz. :lol2:

Idę spać. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, czego chcę. To o odbieraniu więcej niż FTA odnosiło się do tego, że chciałeś mi wpychać drugi abonament za 69 złotych a drugi mógłby być niższy :) Wiem też, że przy użyciu splittera będę miał wszędzie to samo za cenę jednego abonamentu, nie musisz mnie traktować jak idioty ;) Chciałem wszystko połączyć wifi, ale nie myślałem, że koszty będą aż takie, ircios podsunął mi pomysł, żeby część podłączyć po kablu, część po wifi, na to szczerze mówiąc nie wpadłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, czego chcę.

Czytając Twoje posty nie odniosłem takiego wrażenia. Pytając o splitter można odnieść wrażenie, że chcesz na kilku TV oglądać taką samą ofertę programową w cenie 1 abonamentu. I to jest właśnie idea tego rozwiązania. Nie ważne czy będzie to na splitterze tym, czy innym (czyt. tańszym lub droższym). Zaznaczam, że pytałeś o wi-fi. Takie możliwości daje kilka splitterów na rynku i to rozwiązanie w zależności od producenta nie różni się "zasadniczo" w cenie. Ircios podpowiedział Tobie rozwiązanie duo, czyli część po kablu, część po wi-fi. Jeśli nagle dowiedziałeś się, że możesz takie rozwiązanie zastosować to jak najbardziej korzystaj z tańszego. Dla przykładu ja nie mogłem i nie chciałem dlatego wybrałem w zakupie droższe czyli clone+. W ostatecznym rozrachunku po kilku latach eksploatacji różnica w cenie nie miała żadnego znaczenia. Jeszcze jedno, aby uniknąć dodatkowego kabla (plączącego się przed dekoderem) wychodzącego z karty klienckiej przewodowej powinieneś przewidzieć tzw. miękki interfejs, który umożliwi także np. zamknięcie klapki slotu karty. Takie interfejs też stosuję przy dekoderach Fergusona.

Co do wciskania drugiego abonamentu za 69 zł, to raczej powinieneś czytać ze zrozumieniem. :/ Użyłem tego do przykładowego wyliczenia korzyści płynących z użytkowania splittera, którego ja też jestem zwolennikiem.

No i na koniec wspominanie o czymś więcej niż FTA na innym odbiorniku zupełnie nie ma się do pytania o splitter.

Sorry za OT. Na tym kończę dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem przyczyne zawieszania sie splitera greeneightsystem!!!

 

Zmieniłem zasilacz i jak narazie zadnej zawiechy!!!

poprzedni zasilacz tj od splitera grzeje sie strasznie az parzy nie wiem czy w twoim przypadku jest tak samo???

 

 

Zmieniłem zasilacz na większy, ale to nie pomogło.

Nadal zdarza się zawieszanie kart w PACE PVR.

Co ciekawe, nie zauważyłem zawieszenia, gdy dekoder jest ustawiony na TVP1 HD. Może chodzić kilka dni non stop i się nie zawiesi.

Gdy zostawię na Polsat HD na drugi dzień jest zawieszony. WTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej darować sobie PYCHA. Jak już to Diviso. Wiem co pisze. Miałem PYCHA.

 

tylko niestety diviso nie ma takiego zasięgu jak rflink600...

 

Pewny jesteś tego? ;)

 

SERWER AIR DUO DIVISO MULTISYSTEM - MULTICAM Z PODWÓJNYM CZYTNIKIEM NA 2 OPERATORÓW.

IDEALNE ROZWIĄZANIE DLA ODBIORCÓW NC+, SMART HD+, ORANGE I INNE W KILKU PUNKTACH Z JEDNEJ KARTY ABONENCKIEJ DLA GOSPODARSTWA DOMOWEGO

SERWER MA ZASIĘG DO 50M - WIFI, KABLOWO - 300M.

KOMPLET ZAWIERA SERWER Z ANTENĄ KATOWĄ 3dBi (można stosować anteny zewnętrzne na kablu - 3dBi) + ZASILACZ + KABEL USB.

 

 

SERWER, SPLITER RFLink600

do podziału uprawnień kart abonenckich działających w systemach

Conax, CryptoWorks, MediaGuard,Viaccess.

np. Cyfra+, Orange TV, Telewizja na kartę (TNK), X-Dream TV, TK Chopin, i wielu innych..

Zasięg urządzenia 600m, a w terenie otwartym do 2000m.

 

 

nawet jeśli weźmiemy poprawkę na prawdziwość podawanych przez producentów danych, to różnica jest znaczna (i widoczna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej darować sobie PYCHA. Jak już to Diviso. Wiem co pisze. Miałem PYCHA.

Aby uciąć wreszcie dyskusje na temat wyższości jednego splittera nad drugim, proponuje zestawienie (porównanie) dla tych samych kryteriów. Najpopularniejsze (tak mi się wydaje) na rynku są Diviso i Clone+ oraz RFlink. Na początek dwa pierwsze. Z pewnością będą to ważne wskazówki dla potencjalnych nabywców. No i być może dzięki porównaniu i krótkiej wymianie doświadczeń będzie można wreszcie obalić niektóre stereotypy.

Ircios, jako jedyna ze znanych mi osób, posiadająca (aktualnie lub w przeszłości) oba splittery (jak sam napisałeś) jesteś jak najbardziej kompetentny do wiarygodnego stworzenia takiego porównania.

To do dzieła. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej darować sobie PYCHA. Jak już to Diviso. Wiem co pisze. Miałem PYCHA.

 

tylko niestety diviso nie ma takiego zasięgu jak rflink600...

 

Pewny jesteś tego? ;)

 

SERWER AIR DUO DIVISO MULTISYSTEM - MULTICAM Z PODWÓJNYM CZYTNIKIEM NA 2 OPERATORÓW.

IDEALNE ROZWIĄZANIE DLA ODBIORCÓW NC+, SMART HD+, ORANGE I INNE W KILKU PUNKTACH Z JEDNEJ KARTY ABONENCKIEJ DLA GOSPODARSTWA DOMOWEGO

SERWER MA ZASIĘG DO 50M - WIFI, KABLOWO - 300M.

KOMPLET ZAWIERA SERWER Z ANTENĄ KATOWĄ 3dBi (można stosować anteny zewnętrzne na kablu - 3dBi) + ZASILACZ + KABEL USB.

 

 

SERWER, SPLITER RFLink600

do podziału uprawnień kart abonenckich działających w systemach

Conax, CryptoWorks, MediaGuard,Viaccess.

np. Cyfra+, Orange TV, Telewizja na kartę (TNK), X-Dream TV, TK Chopin, i wielu innych..

Zasięg urządzenia 600m, a w terenie otwartym do 2000m.

 

 

nawet jeśli weźmiemy poprawkę na prawdziwość podawanych przez producentów danych, to różnica jest znaczna (i widoczna)

 

mozna nawet zasięg zwiekszyc poprzez antene http://www.dmtrade.pl/p176,antena-atk-1 ... k-sma.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to antena PYCHa, więc twoja radość jest przedwczesna.

I jak sądzę kolega pisał o możliwości zwiększenia zasięgu RFlink600.

 

Nie twierdzę, że rf jest lepszy, po prostu taki mam i mam z nim pewne problemy i szukam kogoś kto być może zmagał się z podobnym tematem.

 

A twoje posty poza zachwalaniem diviso nic nie wnoszą merytorycznie, także daj sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zachwalam. I co z tego,że to antena PYCHA. To jest przykład. Szukaj dalej. Na Twój problem sam producent powinien Ci odpowiedzieć. Jak nie odpowiada lub nie umie znaleźć przyczyny z Twoim problemem,to sam wyciągnij wnioski o producencie. Jak nie wiesz o czym ja pisze to daj sobie Ty spokój. Jak znałbym Twój problem,to napewno pomógłbym Ci. Jak widać nikt nie zna póki co odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...