Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam problem ;)

 

Zakupiłem Medium IV, użytkuję go z PACE i Arivą 100e (do Arivy jest karta FX); problem polega na tym, że w momencie kiedy na obu dekoderach zostanie włączony ten sam kanał oba zaliczają zwiechę - w PACE wystarczy zmienić kanał, a w Arivie trzeba wyciągnąć/włożyć kartę. Czasem Ferdek zawiesza się nawet bez powyższej przyczyny. Pytanie: czy tak ma być? (nigdy nie używałem żadnego splittera, więc nie wiem) i ew. co może być przyczyną takiego stanu rzeczy (soft w obu niedawno aktualizowałem).

 

Pzdr,

 

stormwindpl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są chyba karty starego typu które nie obsługiwały wszystkich tunerów. Miałem takie jak kupiłem kiedyś splitera na 6 Wyjść.

PO usterce po burzy, wysłałem je do tego od kogo kupiłem i on je naprawił. I zmienił na Medium 4 (wyszło sporo taniej niż nowy zakup)

Jak masz możliwość skontaktuj się osoba od której kupiłeś.

 

PS: jaki masz splitera podaj. Bo nie musi byc taka sama karta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co to za model splittera. Poniże załączam link do zdjęcia:

http://img837.imageshack.us/img837/634/l8qe.jpg

 

Splitter kupiłem z dwoma kartami 3 lata temu. Do dziś działa niezawodnie, nic się nie wiesza. Chcę poszerzyć sieć o trzecią kartę i nigdzie nie mogę znaleść podobnej, a nie mam wiedzy czy jakaś inna będzie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Mam pytanie, gdyż posiadam splitter od około roku, jest on firmy S.L.J Elektronic v8.5, do niego mam 4 karty klienckie, dekodery wszystkie z cyfry +, po instalacji sprzętu wszystko było wporządku, od około miesiąca na jednym tunerze ucieka mi sygnał ze splittera. Gdy oglądam tv,po jakiś 30 min a czasami nawet po 2 minutach prrzestaję sie migac czerwona kontrolka na karcie klienckiej,a co za tym idzie znika mi sygnał czyli obraz i dzwiek.musze wowczas wyjąć karte i wlozyc spowrotem albo wylaczyc i wlaczyc dekoder. wymieniłem kabel, jest on telefoniczny, zmieniałem rowniez dekodery oraz karty klienckie i nadal jest to samo. Kabla od splittera do dekodera jest około 25 metrów, niemam pojęcia co to może byc, 11 miesiecy dzialalo bezproblemu a teraz odmowilo posluszenstwa! zmienialem rowniez kolejność gniazd przy spliterze inic to niedaje!jesli jest ktos wstanie mi pomoc to bardzo dziekuje! ewnetualnie moj email: otopcato@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka uwag dotyczących Clone plus....po testach:

Mam dwa dekodery Sagemcom DSI 87 oraz ariva 220 Combo.

Podłączyłem instalację i w mieszkaniu o powierzchni 75 m kwadratowych z jednego końca do drugiego sygnał jest dość dobry choć w ostatnim pokoju już na 1-2 kreskach (3 ściany działowe od matki).

Na Sagemcomie jeśli tylko on jest włączony wszystko jest oki. Jak włączam arive to standardowo po 10-15 minutach karta się wiesza (mimo że oprogramowanie jest w najnowszej wersji) tak więc PYCH tego nie poprawił i można jednoznacznie stwierdzić że Sagemcomy się do tego nie nadają. Co ciekawe ariva nie chciała współpracować z jedną z kart (sygnał zakodowany). Okazało się że miałem dwie karty: v1.0 oraz v1.1. Na v1.0 ariva nie działała a na v1.1 śmiga znakomicie tak więc być może jest to jakiś sposób rozwiązania problemów z dekoderami Fergusona. Teraz będę testować system na 3 kartach i jeszcze jednym dekoderze. Zobaczymy czy przeżyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam . proszę o pomoc . mam splitter small 2 chcę podpisać teraz nową umowę z nc + który dekoder mogę wziąśc na wynajem zeby dobrze chodził mi ze splitterem ? dodam że nie chce wymienia starej karty cyfry +

najlepszy pace 500-chodzą jeszcze philipsy 250-to z hd,

ewentualnie za parę drobnych kup sobie na znanym portalu (thompson 4-najlepszy) ale bez hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar w najbliższym czasie dokonać zakupu przewodowego splittera kart, no i właśnie jaki najlepiej wybrać? W oko mi wpadły 2 splittery- Cardsplitter Blue Line v 1.0 oraz Cardsplitter Greeneight Wirelink v1.3 obydwa są w podobnej cenie, czy może mi ktoś wytłumaczyć czym one się różnią oprócz kolorem? Czy może jest jakiś inny splitter przewodowy godny uwagi? No i jeszcze pytanie czy na spliter pobierają się uprawnienia czy trzeba je samemu reaktywować wkładając kartę do dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...