Skocz do zawartości

Antena firmowa Cyfry+


kacper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Następnym razem przed zadaniem pytania (a szczególnie przed taką odpowiedzią na to pytanie) proponuję użyć wyszukiwarki bo wszystko jest podane na forum. Sam zupełnie niedawno pisałem o tym, że w zestawie Cyfry+ z anteną HD znajduje się konwerter twin MTI AP82-T2F.

ps.Konwertery (single) Sharp do swoich zestawów daje eNka.

U mnie jak kupowałem (15 grudnia 09) w zestawie z dużą anteną (Corab) za 98zł był twin Inverto IDLP-40TL. Pewnie kilku producentów dostarcza im sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku podczas podpisywania umowy z Cyfrą+ dostałem antenę z konwerterem o którym napisałem powyżej. Następnie po około 6 miesiącach przy wymianie dekodera ze Stronga na kupiony przeze mnie Golden Interstar okazało się, że w/w konwerter nie chce z nim poprawnie współpracować (awaria) choć ze Strongiem pracuje prawidłowo. W związku z tym kupiłem monoblock GI-205, a starego twina wymieniłem w Cyfrze+ bezpłatnie na nowy, który okazał się takim samym modelem firmy MTI jak poprzedni. Po wymianie konwerter od Cyfry+ sprzedałem jako nieużywany w znanym serwisie aukcyjnym.

Tak więc jeśli chodzi o mnie to dwukrotnie odbierałem konwerter twin w Cyfrze+ i za każdym razem był to model MTI AP82-T2F, ale całkiem możliwe, że mają w swojej ofercie także konwertery innych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz jeszcze taniej i promocja jest http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=74&id=85

 

Oferta spoko, tylko że to jest zestaw na pojedynczy tuner na 2 satelity a ja potrzebowałem na 3 tunery.

 

 

To możesz przecież kupic konwenter na 4 wyjścia i przełączniki co za problem?Ja nie widzę żadnego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z tym blaknięciem napisu "CYFRA" na czerwonym tle na antenie to jak najbardziej prawda! Moi rodzice mają od kilku lat taką właśnie antenę i tak jak zostało wyżej powiedziane, obecnie widoczny jest już jedynie "plusik" na czarnym tle. Reszta wyblakła... :roll: Dopiero jak się spojrzy na tą antenę całkiem z bliska to widać jeszcze ten napis "CYFRA", ale na tle już bardzo jasnym różowym.

 

A co do anteny z logo "CYFRA+" z dodanym członem "HD" to taką widuję praktycznie codziennie, bo wisi na ścianie domu sąsiada. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest prawdziwy prestiż, jestem dumny że jestem CYFRA+owy.

Ja też jestem dumny z tego, że mam Cyfrę+ (niestety nie mam naklejki firmowej na antenie i źle mi z tym :( ) i każdemu znajomemu polecam. Ci, którzy dali się namówić nie żałują! Pytam ich wprost po kilku tygodniach, czy miesiącach i każdy mówi, że jest happy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Jak podpisywałem umowę z Cyfrą, w punkcie mieli tylko anteny 60cm z pojedynczym konwerterem (50zł). Nie było żadnego problemu do dziś, gdy odebrałem Pace HD PVR. Teraz nie odbiera mi sygnału. Czy jest możliwość zamiany anteny na 80 cm z konwerterem twin z dopłatą 48zł (bo ona kosztuje 98zł)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba654 powinno ci odbierać sygnał, jeśli nie skakałeś po antenie cyfry od momentu jak poprzedni dekoder odpiąłeś. Nie wiem niestety czy można tak wymienić, ale podejrzewam, że nie.

Osobiście mam już kilka ładnych lat antenę 60 cm, z tym, że konwerter od początku quad miałem i kanały HD odbieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, bez problemu na 60 cm powinieneś odbierać wszystkie kanały. Ja ostatnio też się obawiałem że będę musiał wymienić antenę, ale przed zakupem postanowilem sprawdzić starą ( czyt.małą) i spokojnie odbiera.

Inna sprawa z wymianą na wiekszą, to dla nich biznes więc myslę, że nie wymienisz bo używana i takie tam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne to, co piszecie bo wg. informacji z innych tematów z forum i autopsji (90% moich znajomych zmieniając dekoder na HD musiało zmienić antenę w tym ja sam) dekodery pvr oferowane przez c+ nie są w stanie odbierać jakichkolwiek kanałów bez satelity większej niż 80 cm. Sam jak zmieniłem dekoder (miałem antenę ustawioną przez profesjonalistę) miałem zasięg 0% i za nic w świecie nie drgnęło, za słaby zasięg był. więc osobiście polecam i zalecam montaż większej anteny - nie ważne czy firmowej, czy kupionej w sklepie tv-sat ; ważne by średnica była większa bądź równa 80cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja liczyłem się z koniecznością zmiany anteny na większą podczas wymiany dekodera na pvr hd, tymbardziej że za płotem sasiad ma wielkie drzewo ( za jego pozwoleniem kilka gałęzi obciąłem bo antena jest na wysokości 3m nad ziemią ) a każdy monter, którego prosilem o montaż anteny mówił że nia ma tu u mnie możliwości odbioru czegokolwiek z satelity z powodu zbyt wielkiego zadrzewienia dopiero na moją prośbę jeden ja ustawił, sam się zdziwił...i wszystko śmiga

 

wcześniej wszystkie ustawienia miałem dokonane przez specjalistę polecanego przez punkt sprzedazy c+, ale tak jak napisałem, z wielkim zdziwieniem przyjalem fakt, ze na 60 cm wszystkie programy są odbierane bez problemu, żadnych przerw, szatkowania obrazu, poziom sygnału = 4,5, dekoder działa prawidłowo...

ja osobiście zalecam sprawdzić przed wymianą może mała spełni swoja funkcję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że warto najpierw sprawdzić. Ja odbierałem przez 3 miesiące sygnał (praktycznie "5" na dekoderze) HD na Pace PVR HD 250 + antena 85cm + quad Golden Interstar - przez rusztowania, siatkę osłaniającą rusztowania. Do tego na wprost anteny - w odległości może 25 m mam szpaler drzew rosnących na wzniesieniu (więc ściana z drzew). Antena jest zamontowana na ścianie bloku - mieszkam na "wysokim parterze" i nie było możliwości przeniesienia jej wyżej.

 

Skoro w takich warunkach na antenie 85 cm da się sygnał odbierać bez problemu (nawet niespecjalnie przeszkadzali panowie "ocieplacze" chodzący po rusztowaniu - w momencie, gdy któryś z nich mijał antenę sygnał zrywał się co najwyżej na ułamek sekundy - robiły się "stopklatki") - to wydaje mi się, że odebrałbym też sygnał na mniejszej antenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne to, co piszecie bo wg. informacji z innych tematów z forum i autopsji (90% moich znajomych zmieniając dekoder na HD musiało zmienić antenę w tym ja sam) dekodery pvr oferowane przez c+ nie są w stanie odbierać jakichkolwiek kanałów bez satelity większej niż 80 cm. Sam jak zmieniłem dekoder (miałem antenę ustawioną przez profesjonalistę) miałem zasięg 0% i za nic w świecie nie drgnęło, za słaby zasięg był. więc osobiście polecam i zalecam montaż większej anteny - nie ważne czy firmowej, czy kupionej w sklepie tv-sat ; ważne by średnica była większa bądź równa 80cm.

 

Mam tuner PVR i na antenie polsatowskiej 70-ce odbieram kanały HD bez żadnego problemu.

(A dzisiaj widziałem zamontowaną antenę 70-kę polsatu z napisem HD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...