Skocz do zawartości

Antena firmowa Cyfry+


kacper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do użytkowników Cyfry - czy ktoś ma w domu firmową antenę - 60 cm i czy ona wystarczy do porządnego odbioru? Trochę się wystraszyłem czytając jakie problemy mają uzytkownicy n-ki z anteną siatkową przy gorszej pogodzie.

 

Wziałbym sobie od razu 90 cm, ale to bardzo skomplikuje mi montaż. Więc gdyby ta firmowa 60 straczyła byłbym happy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na poczatku przez jakis miesiac korzystalem z 60-tki i niestety mialem problemy z odbiorem na niektorych kanalach. Ale teraz mam 90-tke i wszystko jest OK :wink:

 

Witam. Sprawa jest prosta jak drut i jednocześnie wielokrotnie poruszana. Im większa antena tym lepiej. Do odbioru C+ i CP bez zeza na Astrę spokojnie wystarczy antena firmowa C+ (piszę z perspektywy Zachodniej Polski). Jej zaletą jest dodatkowo w miarę estetyczny wygląd i mniejszy problem przy montażu (lżejsza, w więcej miejsc się "wciśnie").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa tez mi sie wydaje bardzo prosta z mojego punktu widzenia jak dobrze ustawisz (a mysle ze dobrze to tylko fachowiec z miernikiem ustawi i dobrze przykreci co tez trzeba umiec) to nie ma problemu z odbiorem chyba ze leje. Jesli ktos ma problem z tymi antenami to albo nie umie ustawic albo ma rypniety konwerter (co sie niekiedy zdaza ale C+ wymienia bezplatnie walniete konwertery) wiec jedno z 2. Reszta nie ma problemow i spokojnie wystarcza.

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie konwerter w moim przypadku mialem za dlugi kabel o ile sobie dobrze przypominam to bylo chyba z 20 metrow i przy lekko zachmurzonym niebie nie mialem prawie polowy pakietu :P I tu nic nie dalo ustawienie anteny przez fachowca. Dlatego zdecydowalem sie na wieksza czasze niz 60cm 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. To raczej nie kabel. 20m to jeszcze nie "wyczyn". Kiedyś korzystałem z 40m kabla podłączonego do antenki 60cm i było dobrze, nawet przy deszczu. Prawdopodobnie trzeba wszystko precyzyjniej ustawić. Oczywiście większa antena nie zaszkodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do użytkowników Cyfry - czy ktoś ma w domu firmową antenę - 60 cm i czy ona wystarczy do porządnego odbioru? Trochę się wystraszyłem czytając jakie problemy mają uzytkownicy n-ki z anteną siatkową przy gorszej pogodzie.

 

Wziałbym sobie od razu 90 cm, ale to bardzo skomplikuje mi montaż. Więc gdyby ta firmowa 60 straczyła byłbym happy.

Pewnie, że "wystarczy", ale zanim nastąpi ten pozytyw, to trwać będzie "zabawa" w ustawieniach z dokładnością niemal zegarmistrzowską.

Już słyszę te słowa wypowiadane przy ustawianiu anteny, podobne jak w przypadku, gdy człowiek walnie się młotkiem w palec. :twisted::twisted::cry::cry:

Raczej, jeszcze raz, przeanalizuj sobie montaż anteny 85 - 90 cm i to ci polecam - skuteczność gwarantowana. :wink:

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Chciałem zakupić antenę ( za 50 lub 98) w ramach trwającej umowy lecz odpowiedzieli "odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż zakup zestawu antenowego jest możliwy w dniu podpisywania Umowy lub w przypadku korzystania z kanałów HD".Czy jest jakiś sposób żeby jednak sprzedali mi tę antenę?Na jednej z umów mam kanały HD więc w zasadzie powinni choć telefonicznie powiedziano mi że w momencie odbioru dekodera HD miałem tę możliwość zakupu anteny.

Czy ktoś kupił antenę w trakcie umowy i jakich forteli użył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup na allegro,bo nic ciekawego nie widzę w tym że mam jakieś śmieszne logo jednej z naszych "platform satelitarnych",ja posiadam polsat na module,cyfre i tnk,w niektórych ludzi rozumowaniu musiałbym zmieniac co tydzień antenę na balkonie a mam 90 bez żadnego loga.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zakupić antenę ( za 50 lub 98) w ramach trwającej umowy lecz odpowiedzieli "odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż zakup zestawu antenowego jest możliwy w dniu podpisywania Umowy lub w przypadku korzystania z kanałów HD".Czy jest jakiś sposób żeby jednak sprzedali mi tę antenę?Na jednej z umów mam kanały HD więc w zasadzie powinni choć telefonicznie powiedziano mi że w momencie odbioru dekodera HD miałem tę możliwość zakupu anteny.

Czy ktoś kupił antenę w trakcie umowy i jakich forteli użył?

Właśnie ja tak dokupiłem antenę (HD) za 98 zł do umowy z dnia 02 grudnia 2009 roku. Kiedy pobierałem drugą kartę (opcja Multiroom) w ostatniej chwili, dodatkowo zdecydowałem się na zakup anteny, i o dziwo, system to zaakceptował. Aneks do w/w umowy sporządzany był w dniu 17 grudnia 2009 roku w APS Cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przedłuzając umowę 30 listopada spytałem czy mogę iść do jakiegokolwiek salonu i zakupić antenę cyfry dostałem odpowiedź że jeżeli nie kupuję anteny podczas podpisywania umowy, to mogę w każdej chwili iść i ją kupić.

Chcialem kupić antenę 80-tkę ale zamienić konwerter twin na quad-a. Powiedzieli że nie ma problemu, ale muszę zapłacić 150 zł gdyż ten konwerter twin od cyfry nie jest najwyższej jakości i trudniej będzie im go opchnąć. Dobrze że zwlekałem z zakupem tej anteny bo znalazłem coś takiego:

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=74&id=1334 . Mam większą antenę i oszczędziłem 21 zł (antena 80-tka od cyfry to: Corab ASC 800p ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki konwerter oferują w zestawie za 98 PLN ?Właśnie dostałem odpowiedź że "Szanowny Panie,

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż w przypadku umowy numer ....... jest możliwy zakup czaszy antenowej o średnicy 80 cm."

 

Czyli standardowo pewnie jakiś konwerter Sharp. Super odpowiedź Tobie dali :) Do Teleexpressu się nadaje.

 

Następnym razem przed zadaniem pytania (a szczególnie przed taką odpowiedzią na to pytanie) proponuję użyć wyszukiwarki bo wszystko jest podane na forum. Sam zupełnie niedawno pisałem o tym, że w zestawie Cyfry+ z anteną HD znajduje się konwerter twin MTI AP82-T2F.

ps.Konwertery (single) Sharp do swoich zestawów daje eNka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz problem z montażem to nie słuchaj już tutejszych specjalistów i bierz 60tke od Cyfry. Kilka razy w roku zdarzył mi się zanik sygnału już przy baaardzo gęstych chmurach i to wszystko. Zresztą przy większych średnicach też sie to zdarza czego dowodem jest szatkowanie na analogowych kanałach naziemnych z dosyłem satelitarnym. Co do konieczności bardzo precyzyjnego ustawienia anteny to też mit. Za to należy pamiętać o skręceniu konwertera (u mnie w płd-wsch. Polsce o 6 stopni w prawo), to dużo daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...