Skocz do zawartości

JAKOSC programow tv publicznej, axn i dzieciecych


Tutor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kilku dni mam na "n"-ce powazne problemy z odbiorem wszystkich programow TV publicznej, AXN oraz 3 kanałów dziecięcych. W diagnostyce jakość spadła z 70% na 0-14%. Oglądanie w zasadzie jest niemożliwe. Znam jeszcz kilka osób, które mają podobny problem. Na infolinii informowali najpierw o konieczności wylączenia dekodera na 5 minut zostawiając go na kanale 40, potem o koniecznosci wylączenia go z gniazdka i ponownego odpalenia, potem nie mówili nic tylko przyjmowali reklamację, wreszcie twierdzili, ze to wina złego ustawienia anteny lub samego konwertera, gdyż zmienili transponder, z jakiego ida te kanaly i widocznie ustawienie nie pasuje. Wezwanie jednak (i to na moj koszt, choc to "oni" coś zmienili) technika nic nie pomoglo. W koncu na infolinii kazali mi latac na dach z mazakiem, zaznaczac ustawienie i przesuwac cos sobie, to bedzie dobrze. KPINA!!!

Kiedy kupowalem n-box pytalem, czy antena od cyfry bedzie dobrze dzialala i rzeczywiscie dzialala dobrze do czasu ich "unowoczesnień", ale dlaczego ja mam ponosic konsekwencje ich zmian. Profesjonalna TV sama przysłałaby do mnie technika, który rzecz by usunal, lub wycofala by sie ze zmiany klopotliwej dla czesci odbiorcow. Dla mnie ich postawa to zerwanie umowy!

Czy ktos ma tez takie problemy? Jak z tym walczy?

Co o tym myślicie?

 

Pozdrawiam

 

Tutor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo,nie bede latal po dachu i krecil antena.Jesli po zmianie softu nie bedzie dobrze,zrywam umowe w trybie natychmiastowym.
Czyżby Michale128 tak szybkie roztanie z tą wg.Ciebie super/w stosunku do C+/platformą.No,NO!W takim razie pozostał Ci tylko CP. Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzialem,ze nie mina nawet 2 godz,a ktorys z Was sie odezwie.Do ubieglego tygodnia Cyfra nawet nie miala startu w temacie jakosciowym.Od zmiany transpondera jednak wszysko sie posypalo>Ja nadal daje im szanse..Do CP to mozesz isc sobie sam,tam moja noga i reka nie stanie nigdy!Jesli ma byc taka sama nedzna jakosc odbioru i takie same traktowanie abonentow,to faktycznie wybieram Cyfre.Ale jesli wszystko wroci do normy,temat powrotu zaniknie,do czasu kiedy bede mogl wziac sobie starowy z opcja Canalu i HD.Przez miesiac wszystko bylo niemal idealnie,ale jak sie zaczyna ze mna leciec....to jest taka reakcja.Nawet gdybym poszedl do Cyfry,przy pewnych na 1000% problemach z uruchomieniem HD moja reakcja bedzie identyczna i mozliwe,ze tez umowy bym nie dociagna do konca...NA RAZIE NADAL MAMY W POLSCE BAGNO JAKOSCIOWE NA PLATFORMACH TV CYFROWEJ. :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo,nie bede latal po dachu i krecil antena.Jesli po zmianie softu nie bedzie dobrze,zrywam umowe w trybie natychmiastowym.

 

Myślę, że masz właśnie "włączoną ciekawość" i polecam abyś sam rozwiązał problem bo n-ka ci chyba w tym nie pomoże. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie moc syganału jest na 95% i ma stałą wartość,ale jakość syganału o dziwo wacha sie w granicach 10-80%!!! Takie rzeczy zdarzają się,ale na egzotycznych satelitach zawieszonych tuż nad horyzontem!!Mój układ antenowy jest jak najbardziej ustawiony prawidłowo,gdyż wszystkie inne transpondery Hot Birda są ustawione na 99%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzialem,ze nie mina nawet 2 godz,a ktorys z Was sie odezwie.Do ubieglego tygodnia Cyfra nawet nie miala startu w temacie jakosciowym.Od zmiany transpondera jednak wszysko sie posypalo>Ja nadal daje im szanse..Do CP to mozesz isc sobie sam,tam moja noga i reka nie stanie nigdy!Jesli ma byc taka sama nedzna jakosc odbioru i takie same traktowanie abonentow,to faktycznie wybieram Cyfre.Ale jesli wszystko wroci do normy,temat powrotu zaniknie,do czasu kiedy bede mogl wziac sobie starowy z opcja Canalu i HD.Przez miesiac wszystko bylo niemal idealnie,ale jak sie zaczyna ze mna leciec....to jest taka reakcja.Nawet gdybym poszedl do Cyfry,przy pewnych na 1000% problemach z uruchomieniem HD moja reakcja bedzie identyczna i mozliwe,ze tez umowy bym nie dociagna do konca...NA RAZIE NADAL MAMY W POLSCE BAGNO JAKOSCIOWE NA PLATFORMACH TV CYFROWEJ. :evil::evil:

 

Witam.Potwierdzam.Jakość kanałów SD jest tragiczna!!! .Piksele szatkują ekran,Kanały z HB są tak zaszumine,że lepiej jest na pewno w kablówkach.Czarna rozpacz!Czy Oni (technicy Nki) tego nie widzą?Nie da się oglądać zwłasza arabów i jakichś reklamówek italiano typu SAREDENIA i innych.Czy ktoś jeszcze nad tym panuje?Czy leci z nami pilot czy pozostał tylko król chaos?Parę kanałów, dosłownie kilka jakoś da się oglądać,np TV24 i TVN,TVN7 (przyp.mówię o kanłach nie HD).Dekoder nie radzi sobie z przejściem na SD,być może za przyczyną zmiany transpordera.Ale zo u licha nas to obchodzi.Płacimy i wymagamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz napiszę coś za co zostanę na pewno zbluzgany przez kilku zapaleńców. Niestety taka jest prawda i nie da się od niej uciec.

"Piksele, szumy i inne zmory na ekranie a instalację antenową mam przecież o.k. Co jest grane/"

To trzeba było kupić DOBRY telewizor HD a nie tylko telewizor HD. Proszę się nie łudzić, że 32 calowy LCD za 2500-3000 tys. złotych pokaże ekstra obraz na każdym sygnale. Czy to będzie DiscoveryHD czy też "cudne"TELE5. Z taką samą jakością jak 32 calowy LCD za 5000-6000 tys. co stał obok na półce w sklepie ale portfel nam jęczał ze strachu.

Dobry telewizor HD( zwłaszcza płaski LCD) nadal kosztuje dużo i będzie kosztował jeszcze przez kilka lat conajmniej. Jest tyle różnych technologii wykorzystywanych do telewizorów HD(LCD, 3LCD, PDP, DLP, LCoS). Jest tyle for tematycznych i miesięczników gdzie można poszerzyć wiedzę przed zakupem aby potem wybrać mądrze. Wystarczy chcieć a nie kupować z gorączką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę bluzgał :lol::wink: . Całkowita racja i prawda w tym, o czym piszesz. Podobnie było i jest z telewizorami kineskopowymi. Niby takie same a jednak inne i cena zdaje się, że chce sama nam coś o tym powiedzieć ?. A my jak zwykle podziwiamy wystrój skrzynki albo samą skrzynkę, a nie to, co jest zamontowane w środku. Zawszę przyglądałem się i podziwiam jak tak beszczelnie, można było, ogołocać coraz to nowsze "modele" - widać, że można. Podobnie jest z LCD, są bardzo dobre (drogie) i te zubożałe - niby tanie :twisted:

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz napiszę coś za co zostanę na pewno zbluzgany przez kilku zapaleńców. Niestety taka jest prawda i nie da się od niej uciec.

"Piksele, szumy i inne zmory na ekranie a instalację antenową mam przecież o.k. Co jest grane/"

To trzeba było kupić DOBRY telewizor HD a nie tylko telewizor HD. Proszę się nie łudzić, że 32 calowy LCD za 2500-3000 tys. złotych pokaże ekstra obraz na każdym sygnale. Czy to będzie DiscoveryHD czy też "cudne"TELE5. Z taką samą jakością jak 32 calowy LCD za 5000-6000 tys. co stał obok na półce w sklepie ale portfel nam jęczał ze strachu.

Dobry telewizor HD( zwłaszcza płaski LCD) nadal kosztuje dużo i będzie kosztował jeszcze przez kilka lat conajmniej. Jest tyle różnych technologii wykorzystywanych do telewizorów HD(LCD, 3LCD, PDP, DLP, LCoS). Jest tyle for tematycznych i miesięczników gdzie można poszerzyć wiedzę przed zakupem aby potem wybrać mądrze. Wystarczy chcieć a nie kupować z gorączką.

 

Czy ty człowieku potrafisz czytać...?? chyba nie bardzo... tak samo sie tyczy moderatora... czy mowa w tym temacie o jakiści kupionego TV...

Czy możeo ... "winie złego ustawienia anteny lub samego konwertera"...

Poczytajcie a potem sie prosze wypowiadać... !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiejś szczególnej zmiany w jakości kanałów SD na "n" nie widzę.

 

Na marginesie:

przydała by sie w telewizorach opcja "actual size".

Po jej włączeniu normala 4:3 Standard TV SAT nie była by upscalowana na cały ekran tylko zajeła by ok. 1/5 część ekranu.

Wtedy jakość na tym maleńkim wycinku ekranu była by super.

Dla odwrócenia sytuacji możecie super kanał LUXE HD zoomować do 400% i napiszcie co zostało z jako.ści.

Pamiętajcie, że SD na ekranie Full HD jest bardzo powiększana, chyba czterokrotnie. Nie ma nic za darmo i jakość kanałów SD musi być zdfegradowana.

 

Rozwiązanie:

programy SD oglądamy z dużo większej odległości niż kanały HD.

Potrzeba kilka dodatkowych krzeseł w różnych odległościach od TV.

Na najbliższym piszemy HD DVD/BD HD 1080p 25 Mbps.

W drugim rzędzie dajemy naklejkę SAT HD 1080i 11 Mbps,

W trzecim kleimy DVD skaler, 5 Mbps

w czwartym digital cable ASTER SD TV 576p 2 Mbps

w czwartym siadamy gdy mamy obejżeć np. Losta z TVP2 po analogu, 1,5 Mbps.

Jak widać mój sposób jest prosty:

Cztery rzędy krzeseł i satysfakcja zawsze gwarantowana.

 

Wyjaśnię, że podgląd mam na 46" LCD.

Czasza 90 cm wszysko leczy.

Konwerter pod nbox-recorder:

TWIN ZEZ Inverto PRO 0,2 Db

Czekam na włączenie kanałów FTA z ASTR-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie moderator... doczytaj se pan do konca... nie chodzi o żaden telewizor bo to jest odrębny temat... któregoś sie pan uczepił...

a chodzi dokładnie o to że... "W koncu na infolinii kazali mi latac na dach z mazakiem, zaznaczac ustawienie i przesuwac cos sobie, to bedzie dobrze. KPINA!!!"

a jesli pan nie może jeszcze wywnioskować o co chodzi to podpowiem że przy ich antenach mało że jest słaby sygnał to jeszcze zmienili transponder ( jakość sygnału prawie równa zeru ) i mam narażać życie chodząc po dachu w taką pogode... albo płacić za instalatora... to są jakieś PARANOJE... ( bo przecież my mamy anteny zamontowane w piwnichach...) hahaha ale sie uśmiałem!!

 

Edycja Mr. Orbita: Grzecznie radzę nieco wrzucić na luzik... Rozgoryczenie rozgoryczeniem, ale można to wyrazić znacznie kulturalniej :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli o mnie chodzi,to odnioslem sie tylko dokladnie do tematu glownego.Araby i inne makarony nadaja dno jakosciowe i wiem,ze zaden operator nie ma na to wplywu,poza ewentualnym usunieciem z listy...Mi chodzilo o to,ze po zmianie transpondera jakosc wspomnianych w temacie kanalow jest straszna.Pod wieczor sa wrecz trzaski,pikseloza potezna.Owszem mam antene 60cm po cyfrze,ale wczesniej bylo dobrze i tak mialo byc caly czas.Nikt nie oglaszal wczesniej,ze musza byc wieksze anteny,ani ze trzeba bedzie krecic konwerterem.Ja tego robic nie bede.Niech mi przysla bezplatnie "malpe"skaczaca po dachach.Reklamacja dawno poszla.Zero reakcji i w poniedzialek wysylam wypowiedzenie i prawdopodobnie przepraszam sie z Cyfra(tylko dlatego,ze cena ta sama,jakosc zblizona,a oferta bogatsza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pisząc o Arabach i cyt.:makaronach miałem na myśli,że Ci jajogłowi którzy wpakowali na liste właśnie takie śmiecie na pewno nie kierowali się zdrowym rozsądkiem.Ja kiedyś " przeleciałem" te kanały i długo myślałem, czym ten ktoś się kierował tworząc listę? Aby dużo i byle jak.A tak na marginesie na początku było znacznie lepiej,nawet z makaronem.Na moim cyfrowym ferdku jakość nawet makaronów jest znacznie lepsza.Pozdrawiam malkonentów czyli normalnych.

P.S. Liczyłem kiedyś ilość problemów z Nką poruszonych na różnych forach i naliczyłem ich ponad trzydzieści( na pewno jest dużo więcej).Jak na starcie to dużo czy mało?

N jak naiwność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

W nocy w sobote o godzinie 3:00 oglądałem TVP a tu nagle zniknął obraz i pojawił się komunikat o braku sygnału. Sprawdziłem w diagnostyce a tam 0% jakości sygnału, tak samo było na pozostałych kanałach na ktorych był zmieniony transponder gdzie większość użytkowników miała problem. Dzwonie na infolinie i dowiaduje się że są prace modernizacyjne i powinien niedługo pojawić sie sygnał,

Już się przestraszyłem bo po zmianie transpondera dostroiłem dokładnie antene i uzyskałem na tych kanałach 90%.

 

I teraz co w tym wszystkiego najlepsze. Otóż o godzinie 4:00 powrócił sygnał i co się okazało. Na wszystkich kanałach TVP Cinemax itd na których był problem znowu mam jakość sygnału na poziomie 40%.

Znowu coś s[beep]yli. Mam już tego dość. Przypuszczam, że zmienili transponder albo coś zrobili z sygnałem, gdyż wcześniej miałem podłączona inną antene, na której po zmianie transpondera był problem z sygnałem. Dla sprawdzenia podłączyłem tą antene i się okazało że sygnał jest na poziomie 70% (czyli tak jak miałem przed zmianą transpondera).

Można zwariować. To ja specjalnie kupiłem większą antene i ustawiłem ją tak żeby na nowym transponderze mieć jakość 90% na wszystkich kanałach TVP, Cinemaxach a teraz okazuje sie ze znowu cos zmienili i na nowej antenie mam 40% jakości.

MAM JUŻ TEGO DOŚĆ, NORMALNA KPINA.

 

Większośc klientów wzywała instalatorów żeby przestawić anteny pod nowy transponder, niektórzy tak jak ja kupiła większe anteny, lepsze konwertery, siedziała na dachu i kręciła antenami żeby uzyskać lepszy sygnał a tu nagle N-KA ZNOWU COŚ ZMIENIŁA I CI WSZYSCY CO PRZESTAWILI ANTENY POD NOWY TRANSONDER BĘDĄ MIEĆ ZNOWU JAKOŚĆ PONIŻEJ 50%.

 

To już się robi żałosne. I co znowu mam wchodzić na dach i przestawiać antene, a za kilka dni n-ka znowu coś zmieni i tak będę biegał po dachu co kilka dni.

Teraz już mam 100% pewności że wina była po stronie N-ki.

 

Prosze wypowiedzieć się jak jest u was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie upieram przy swoim , ze nikt juz nie pamieta jakie byly poczatki zarowno cyfry jak i Cp. Przeciez przez pare m-cy mieli niezle problemy z poukladaniem sobie wszystkiego (CP nadal ma:P).

Wiec zobaczymy za miesiac jakie postepy zrobi n

W kazdym tygodniu sa jakies ulepszenia i wprowadzaja cos nowego , wiec tez NIE mozna powiedziec ze sa calkowicie do d....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...