Skocz do zawartości

Sprzedaż platformy N coraz bliżej !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a to niby dlaczego Tvn SA jest włascicielem praw skoro większościowym udziałowcem jest ITI Neovision ?

ITI Neovision nie jest udziałowcem TVN SA, poszukaj, poczytaj, potem zabieraj głos :read:

nie no pewnie filmy od nich bedą leciały na otwartym tvn-ie i to jeszcze bez reklam :D To dopiero bylby kapitalny aspekt finansowy. :D

Nie, ale przy wieszczonym przez niektórych zakupie przez TimeWarner prawa prędzej zostaną dodane do HBO, choć niewykluczone jest także utrzymanie w jakiejś formie kanałów nfilm i ich udostępnianie kablówkom czy operatorom sat. Z prawami do Foxa i filmów dystrybuowanych przez Monolith + wcześniej nabyte Fox/Dreamworks będzie to całkiem konkretna oferta filmowa.

 

Koniec lekcji, dalej baw się sam :lol2:

 

Pozdrawiam również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominamy o jednym, wszystkie prawa filmowe jakie nabył w ostatnich miesiącach należą do TVN jak i prawa do LM i LE a nie do ITI czy do N-ki, więc tak naprawdę nikt z nas nie wie jaki będzie podział, Time W. może zostawić N Sport HD i oba kanały N Film HD jako kanały premium TVN i sprzedawać na podobnej zasadzie co HBO, a wtedy prawa filmowe jak i sportowe nie koniecznie mogą należeć do Vivendi !!! Więc nie spekulujmy a czekajmy na ostateczne decyzję, sądzę że Time W. tak łatwo nie "odda" praw do wszystkich wytwórni filmowych jakie posiada TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem abonentem Cyfry, potem Polsatu i teraz mam N. Zmiany na n-kę dokonałem świadomie po tym jak zauważyłem że Polsat potrafi lekką ręką wywalać kanały za które musiałby więcej zapłacic, jak E! Entertainment, TV 1000 czy BBC. Mimo że abonenci prosili, błagali to nikt ich nie posłuchał, więc nie ma tu mowy o tym że kanał usunięto bo nie miał oglądalności skoro tylu abonentów było niezadowolonych po usunięciu tych kanałów. CP podobnie jak C+ nie liczy się ze zdaniem abonentów. Liczy się tylko to ile abonamentu się zainkasuje a czy to będzie kanał A czy B to głupim abonentom nie zrobi różnicy. Poza tym dział obsługi klienta w CP to zgroza, ileż to czasu i pieniędzy straciłem dzwoniąc do nich bo miałem zakodowany opłacony pakiet i nikt nie wiedział dlaczego tak się dzieje. Cyfra najchętniej niczego by abonentom nie dawała tylko zbierała kasę za abonament gdyby mogła. Wystarczy popatrzeć jak wyglądała oferta Cyfry po wchłonięciu Wizji kiedy to z oferty wywalono takie podstawowe kanały jak np Animal Planet i dopiero po paru mies. pod naciskiem widzów się ugięli i dodali ten kanał. Potem w kolejnych latach mimo że w Europie dawno jużznane były dekodery PVR i wchodziło HD to Cyfra nawet nie miała tego w planach. Dopiero konkurencja ze strony N-ki pchnęła do działania ten zastygły DUOPOL :/ Nie chcę żeby to się powtórzyło dlatego wolałbym żeby TVN i N-kę przejął Time Warner.
Jupiter@ jak nie byłeś w Wizji TV to nie wiesz jak to było.Ja byłem od grudnia 1998 do końca i pozostałem w C+ do chwili obecnej i jakoś nie narzekam.Jedynym o co można mieć duże pretensje to,że mając możliwość wyboru satelity wybrali HB a nie zostali na Astrze.Abo Wizji stracili Wizje Sport,Wizje La Cinema,Romantica no i MTV Base,VH 1 Classic i MTV 2.Kanały AP,CN i TCM zostały ponownie dołączono wkrótce.Ale za to zyskali Ale kino,Planete,Mini Max, Hyper ,Viva PL,Formuła 1, i w YT no i pakiet Canal+ a tu masz wszystkie kanały po fuzji http://web.archive.org/web/200203060148 ... se/base.pl i w YT
.

Odnośnie opłat i jakie kanały były to przedstawiam swój post z działu Wizja

Wiele byłych abonentów b.Wizji TV na różnych forach narzeka że Cyfra + w stosunku do Wizji TV jest strasznie droga itp.Przeglądając różne szpargały znalazłem cennik Wizji ważny od 07.07.2000 i jak to się ma do dziś wnioski wyciągnijcie sami czy C+ jest takim zdziercą jak to się przedstawia:pakiety 1.Wizja Rodzinna/pakiet podstawowy/-Wizja Jeden,Wizja Le Cinema,Wizja Pogoda,Animal Planet,Discovery Chanel,National Geographic Channel,Hallmark,TCM,Romantica,Eurosport,Fox Kids,Cartoon Network,E!, MTV Polska,VH1,Bet Inrernational,CNNI,TVN,Polsat,Polsat Info,TV 4.Cena za ten pakiet 54,00zł przy rocznej opłacie wychodziło 48,60 zł. 2.Wizja Sport/pakiet podstawowy+Wizja Sport+Raelity TV premium/ cena za miesiąc 75,99zł przy opłacie rocznej 68,39 zł. 3.Wizja Filmy/pakiet podstawowy + kanał filmowy premium HBO/ cena za miesiąc 75,99zł przy rocznej opłacie 68,39 zł. 4.Super Wizja/pakiet podstawowy+Wizja Sport+HBO+Reality TV premium/ cena za miesiąc 85,00zł przy opłacie rocznej 76,49 zł.

Więc tak nie wciskajże C+ rozwaliła Wizję i teraz rozwali n-kę.A woleć aby n-kę kupił TW zawsze można mieć i tyle.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt sprzedazy n-ki jako calosci tvn/iti moze miec podtawy wlasnie w tych krzyzujacych sie zaleznosci do praw sportowych/filmowych. Co nie znaczy wiele gdyz dla vivendi sam zakup platformy nawet bez praw do ligi czy wytworni oznacza zwyciestwo! Bo tak czy siak jesli Time Warner zostanie z tym to filmy wyladuja w hbo sport bedzie w odzielnym pakiecie albo dolaczy do pakietu hbo i ten pakiet bedzie dostepny w cyfrze bo wkoncu dla TW to interes i nie bedzie to juz mialo takiego znaczenia jak dla n-ki utrzymywac exluzywnosc tego w kontekscie konkurowania oferta. Dla vivedni to napewno lepszy deal, bo bez praw tanszym kosztem pozbeda sie konkurencji a i tak beda mogli miec to w ofercie jak dodatkowy pakiet. Dla to nich to wilk syty i owca cala.

 

Meczacy sa ludzie ktoryz stawiaja cyfre na piedestale "jecza" z tymi gadkami o tym ich rozwoju i jaka ta platforma jest super a jakos od 3 lat liczba ich abonentow oscyluje wlasnie w okolicach 1,5mln, prawdziwa kolebka wapniakow :D Gdyby to bylo takie super to chyba platforma by rosla i rozwijala sie a nie ledow utrzymywala stagnacje. To platforma dla dinozaurow, caly ich system ofertowy przypomina lichwe, za byle kanlay kaza sobie doplacac, badziewne sprzety kaza dzierzawic i dodatkoym haraczem opciazaja. Przedluzanie umowy to jak wizyta na targowisku z przekupkami byle tylko klienta naciac i tylko najlepiej zorientowani moga liczyc na przyzwoitsza oferte. Na sama mysl ze poloza lapy na n-ce budzi rozpacz/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego polecam lekturę dwóch artykułów z "Parkietu" o TVN SA http://www.parkiet.com/artykul/1098460.html i http://www.parkiet.com/artykul/1098581.html i wniosek nasuwa się sam nie jest dobrze w państwie duńskim i tyle i nie dziwę się ,że zapadła decyzja o jej sprzedaży.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powołujesz się na coś, czego sam nie do końca rozumiesz...

Komunikatów o kupnie/sprzedaży akcji TVNu jest pełno w ostatnim roku, jako że TVN daje swym pracownikom opcje na akcje, które kupują, a następnie sprzedają na rynku regulowanym. Nie ma tu podwójnego dna.

A rekomendacje? no coż - analitycy wielokrotnie pokazywali jak bardzo ich "rekomendacje" różnią się od rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piszecie o tych cenach i konkurencji a mi przypomnial sie rok 2006 gdy n nie bylo. W polsacie byla lm, bundesliga + wiekszosc wydarzen sportowych ktore teraz sa w polsacie. w canal+ byly ligi europejskie tak jak dzis. Mialem c+ i cp i mialem wszystko. I pilke nozna w najlepszym wydaniu i tenis (wimbledon ktorego teraz nie moge w pelni ogladac), siatkowke (me trwaja i mecze wloszek musze wyszukiwac na wloskich stacjach, nie mowiac o innych druzynach) i wiele innych. Placilem w sumie ok. 100 zl. Teraz place tyle samo i wielu rozgrywek ogladac nie moge. Kanaly hd weszlyby moze pozniej, ale moze by nie bylo tej bitwy o ilosc kanalow hd i bylyby prawdziwe kanaly hd i nie byloby narzekan ze zabraknie im miejsca na satelicie.

 

N dla kibicow zrobil wiele zlego, to tak jakby przyjechal jakis gosc z zagranicy i odkupil od c+ lige angielska i kazal placic 50 zl za pakiet z tym kanalem. Wtedy kibice ktorym by zalezalo na lidze angielskiej musieliby ten pakiet kupic.

 

Jak mi nie przyznacie racji w tej kwestii to chyba pierwsze slowo jakie powiedzieliscie to nie bylo mama tylko n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się nie zgodze moge powiedzieć że taraz tak jest wcześniej prawie 5 lat temu nie płaciło się 50 a naj taniej 26 lub 32 + cinemax jako gratis przez przeszło rok dopiero później były podwyżki pododaniu kanałów po czym wyszło się na 38 pużniej 48 a teraz 59 ale to zalaży od branej oferty gdzie była możliwość promocji 48zł za wszystkie pakiety przez całą umowe a nie jak dawniej trzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak mi nie przyznacie racji w tej kwestii to chyba pierwsze slowo jakie powiedzieliscie to nie bylo mama tylko n.

 

wszystko zalezy od punktu "siedzenia", ja sport(szczegolnie pilke) mam "gdzies" wiec twoj punkt widzenia nie pokrywa sie z moim i nawet przez mysl nie przeszloby mi korzystac z dwoch dostawcow by ogladac wiecej sportu(szczegolnie pilki) :P CHCE JEDNEGO ktory zapewni mi podstawy za nieduza kase. I to jest wlasnie n, praktycznie wszystkie kanaly no-premium za 48zl, w cyfrze nawet za to chca bajonskiej kasy, jeszcze za zwykle hd tez dodatkowy haracz, pvr kolejny haracz. Musialbym byc glupi by chciec tego co ty, wiec nie wciskaj mi ze dlatego jestem fanboyem n-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny punkt widzenia/siedzenia co @marioking. Ze sportu tylko poker mnie jeszcze jako-tako interesuje. Zresztą większość pospolitych oglądaczy nie potrzebuje kanałów sportowych. Nkowe kanały sportowe mam tylko dlatego, że z promocji korzystam, ale nie pamiętam kiedy w ciągu ostatniego półrocza włączyłem którykolwiek z nich.

Żeby nie było to w czasach sukcesu polskiej piłki nożnej (obecnie zwane s.kopanej) czyli na początku i w połowie lat 80-tych ub.wieku byłem wielkim fanem i oglądaczem, ale z wiekiem mi to przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawcho@ tylko n-ka idzie pod młotek a co będzie po tym to wie tylko Pan Bóg o i czasem przecieki zamieszczane w prasie jak ten z "Parkietu" http://www.parkiet.com/artykul/1099120_ ... -TVN-.html i być może nie będzie musiała robić żadnych czarów.

Time Warner oraz Vivendi najbliżej przejęcia TVN?

 

KZ 26-09-2011, ostatnia aktualizacja 26-09-2011 13:50

 

Time Warner oraz Vivendi są najbliżej przejęcia TVN - wynika z informacji pozyskanych przez "Financial Times" od dwóch osób zapoznanych z transakcją.

 

 

autor: Seweryn Sołtys

źródło: Fotorzepa

Siedziba telewizji TVN

+zobacz więcej

Goldman Sachs obniżył ocenę TVN do "sprzedaj"

TVN: Co najmniej ośmiu chętnych

Celem obu potentatów jest 56 proc. akcji TVN oraz przejęcie całego kapitału zakładowego polskiej spółki - twierdzą osoby zaangażowane w transakcję.

"TVN może być warty nawet 6,2 mld zł, w zależności od konsensu prognoz analityków" - czytamy w "Financial Times".

TVN ma pasować do międzynarodowej strategii forsowanej przez Jeffa Bewkesa, prezesa Time Warner. Według niego, należy inwestować w rynki szybko rozwijające się lub segmenty mediów, takie jak produkcja telewizyjna.

W czwartek Wojciech Kostrzewa, prezes ITI, powiedział, że kupującym będzie najprawdopodobniej duży międzynarodowy koncern medialny.

parkiet.com

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwiecej prawdy jest w tym ze w tych tekstach wszscy wroza z fusow i z roznych "gestow" probuja trafic z tym co sie stanie. Sugerowanie sie tym niewiele daje, prawda jest taka ze oni wiedza niewiele a te gesty ktore interepretuja pismaki czesto sluza do pogrywania przez sprzedajacych jak i kupujacych na konkuretach. Pewne bedzie jak juz bedzie a teraz to se mozemy poplotkowac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivendi chce TVN.

 

"Francuski właściciel Cyfrowy+ oficjalnie potwierdza, że uczestniczy w procesie przejęcia Grupy TVN, do której należą kanały TVN, portal Onet.pl oraz satelitarna platforma telewizja "n" i liczy na konsorcjum z polskim partnerem. Nowy właściciel Grupy TVN może zostać wyłoniony po wyborach."

 

żródło: Rzeczpospolita

 

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...