Skocz do zawartości

Wymiany uszkodzonego dekodera Polsat Box


swojadroga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Cześć.

 

Samsung DSB-H370G przed kilkoma dniami odmówił posłuszeństwa. Wszystko wskazuje, że należy wymienić kondensator PPCF1 2200uF/10V. Jako, że jest to abonament i dekoder od roku 2009 jest ten sam to pomyślałem, że go wymienię nie bawiąc się w lutowanie podzespołów.

 

Tu jednak jest mały problem, gdyż (pewnie jak zawsze) zbyt dużo wymagam. Mianowicie. Nowy dekoder ma mieć:

 

+ możliwość układania własnej listy kanałów;

 

+ możliwość pominięcia na własnej liście (na siłę dodawanych) kanałów Info Operator (tak to pozwoliłem sobie nazwać);

 

+ możliwość skanowania, dodawania, usuwania transponderów według upodobania;

 

+ możliwość pominięcia nadesłanej aktualizacji oprogramowania i powrócenia do niej po przeczytaniu opinii o danej wersji;

 

+ ma posiadać wyświetlacz

 

To chyba tyle. Czy któryś z oferowanych dekoderów spełnia moje wymagania? Chyba, że bez problemu wezmę moduł CI+ wraz z nową kartą to temat uznamy za nieaktualny.

 

Umowę mam do kwietnia 2013 roku. Opcja FULL bez erotyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana na Sagemcoma jak i na Moduł CAM jest możliwa tylko poprzez przedłużenie umowy, za ten pierwszy jest 5zł miesięcznie dzierżawy.

Każdy dekoder CP ma na pozycji 23 na stałe kanał "Dla Abonentów" i nie da się go ruszyć, a jak pojawi się aktualizacja to prędzej czy później dekoder się uaktualni do najnowszej wersji oprogramowania. Co do skanowania i odbioru... są to dekodery dedykowane, więc coś tam poskanujesz, ale dużego pola manewru tu nie ma, a wyświetlacz posiada tylko HD 5000/6000 i wspomniany wcześniej Sagemcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...coś tam poskanujesz...

 

W DX nie będę się bawił, ale chcę mieć swobodną możliwość usuwania nieaktywnych TP i dodawania nowych wartości w razie gdyby takowych nie było na liście.

 

...wyświetlacz posiada tylko HD 5000/6000...

 

Nie potrzebuję dekodera do nagrywania. Czym się różnią te dwa modele oprócz symbolu? Który jest z nich lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[at]Razio1 znalazłem tylko coś takiego:

 

1. Kary umowne związane z udostępnionym Sprzętem
Kara za utratę/zniszczenie/uszkodzenie lub niezwrócenie
w terminie udostępnionego Sprzętu lub dokonanie w nim zmian
Dekoder SD 160,00 zł
Dekoder HD 340,00 zł
Dekoder DVR SD 550,00 zł
Dekoder PVR HD 730,00 zł
CAM 200,00 zł
Dysk wymienny do dekodera (320 GB) 210,00 zł
Dysk wymienny do dekodera (powyżej 320 GB) 270,00 zł

3. Inne kary umowne
Wysokość kary
Kara umowna za korzystanie z usług niezgodnie z
Regulaminem rozdział V,
par. 7 ust. 6 i 7 (w szczególności: korzystanie w
celu prowadzenia działalności zarobkowej)
1000,00 zł
Kara umowna w przypadku niezwrócenia karty
dekodującej
30,00 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale @Razio1 ma dekoder swój własny a nie na udostępnienie. Ważne, żeby nie był uszkodzony mechanicznie i nie było ingerencji w jego wnętrze.

 

Ja już sobie mogę pomarzyć o wymianie, jeszcze jak był w tzw. pre-paid zmodyfikowałem mu chłodzenie przez wycięcie tych wytłoczonych blaszek w obudowie i w DSB-616 wymieniłem kondensator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Nie, bez przedłużania wymienią ci na HD 2000/3000 z przedłużaniem i zachowaniem tego pakietu na to samo :)

 

Witam!

 

Coś się zmieniło w ostatnim czasie? Dziś byłem w APS (pytając się o internet LTE itp) i rozmowa przeszła na mojego Echostara 717, który ostatnio dość często nie chce karty czytać ("brak karty w dekoderze"). Pan odpowiedział, że nie ma problemu, że wymieni mi sztukę na sztukę, oczywiście dekoder zostaje u mnie na pakiet Darmowy HD (mam DRH2). Ja pytam, na jaki model i dostaję odpowiedź, że ma na zapleczu F300 i jednego Samsunga "eSDe", który może dla mnie odstawić "bo dobry jest".

 

I tu pytanie, czy im (pracującym w tym APSie) zostały jeszcze dekodery SD, które chcą wydać lub czy jak zdecyduję się na wymianę, to system nie przepuści SD, tylko dostanę dekoder HD?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pakiet Mini HD za 9,90zł na 6miesięcy a po tym okresie pakiet Darmowy HD. Na początku lutego br bez problemu wymieniłem echostara DSB-616 na nowy HD3000. Dekodery SD obecnie wymieniane są tylko na dekodery Mini HD2000 lub HD3000. Jak już dostaniemy za dekoder SD dekoder Mini HD2000 lub HD3000 to w razie awarii można wymienić na obojętnie jaki dekoder HD od CPT. Ja właśnie niedawno wymieniłem HD3000 który dostałem za dekoder SD,na dekoder HD6000.

 

Moim zdaniem HD6000 jest najbardziej dopracowanym dekoderem od CPT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...