Skocz do zawartości

Wymiany uszkodzonego dekodera Polsat Box


swojadroga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy w systemach CP zaktualizują się dane wymiany. W sytuacji, kiedy dekoder MR (np. dzisiaj) zanim w systemach CP nastąpi aktualizacja danych dotycząca Twojej wymiany dekodera, poprosi o aktywację "starą" kartą będziesz musiał zadzwonić do CP w celu ręcznego nadania pakietu dla MR. Z reguły wszystko jednak odbywa się automatycznie i dekoder MR prosi o właściwą kartę.

Chcąc uniknąć ewentualnych problemów dzisiaj, weź kartę z głównego dekodera i aktywuj MR (przedłuży Ci się znowu aktywacja MR). Po takiej operacji idź wymień dekoder główny na sprawny w APS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zatelefonowałem do jednego z warszawskich APS-ów w sprawie wymiany uszkodzonego dekodera SD na którym jest aktywna umowa na pakiet Mini HD. Pani poinformowała mnie, że bez przedłużenia umowy może mi jedynie zaproponować HD 2000, a gdy ją przedłużę to może mi wymienić na HD 3000, HD 5000 lub HD 6000. Z tego co pamiętam kolega @swojadroga napisał nie ma jakiegoś wyznacznika wskazującego wymianę na konkretny model dekodera, w "zależności od stanów magazynowych". Dodam, że sam wymieniłem dwa uszkodzone Echostary DSB-717 i DSB-616 z aktywnym pakietem Darmowy HD za 0 zł i nie było problem z uzyskaniem HD 5000 i HD 6000. Pracownik APS-u oświadczył, "że jak system przepuści to da mi dekodery z wyświetlaczem". (przepuścił :))

 

Powiedziałem Pani, żeby trochę doczytała, nie wprowadzała ludzi w błąd oraz nie uzależniała uzyskania konkretnego modelu dekodera od przedłużenia umowy, co jest wymuszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dziś dekoder główny z HD6000 na HD5000. I zaczęły się problemy. Uprawnienia nie chciały dość. Zainterweniowałem na inforlinii, podałem numer nowej karty i w końcu coś się ruszyło. Ale mam niepełny Familijny Max HD. Przez ICOK nie mogę ponowić uprawnień, bo nadal figuruje tam HD6000 i stary numer karty. Ile czasu mija od momentu wymiany do zarejestrowania w ICOK zmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał 13 i czekaj aż ruszą wszystkie pakiety (kanały z pakietów). Jeśli do 3 godzin nie będzie to telefon do TCOK. O której ta wymianę robiłeś? Zwykle około 3h potrzeba, aż konsultanci w TCOK widzą w systemie nowy sprzęt pod warunkiem, że w APS-ie od razu zatwierdzono wykonaną operację.

Wymiany sprzętu rejestrują się w systemie do 24h i aktywacja sprzętu może trwać 24h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podłączyłem dekoder HD 3000 i nie wiem co się dzieje bo miga tylko czerwona lampka, nie moge sprawdzić siły sygnału jaki jest na dekoderze. Dekoder nie reaguje. To moja pierwsza przygoda z CP, poprzednio miałem cyfre, dlatego podłączyłem go pod tą samą antenę z twinem. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie czy jeśli jest jeden dekoder to można go podłączyć pod twina czy nie. Może dekoder jest uszkodzony? Proszę o pomoc jeśli zły dział zaieszczenia tego posta to przepraszam ale widzę że coś tu się dzieje a ja właśnie jestem podczas podłączania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rzeczywiście podłączyłem taki sam zasilacz bo mój dziadek ma DVB-T i działa. Dzięki za tak szybką pomoc. Włączyłem na kanał 13 i mam teraz czekać na aktywację jeśli dobrze rozumiem? Czy mogę teraz sprawdzić moc i jakość sygnału czy dopiero po aktywacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Jeśli komuś po ostatniej aktualizacji dekodera Mini HD 2000, HD3000, HD5000 lub HD6000 źle działa dekoder, to informuję,że przy pakiecie Darmowym HD można wymienić dekoder HD od CPT na dekoder Echostar DSB 7100, Echostar DSB 7200 i Samsung HD. Jeśli są na stanie magazynowym to oczywiście wam wymienią.

 

Ja sam wymieniłem bezproblemowo dekoder HD6000 na dekoder Echostar DSB 7200.

 

PS. Mam jeszcze jeden dekoder HD6000 któremu "zaszkodziła" aktualizacja. W sobotę w APS spróbuję wymienić go na dekoder Echostar HDS-400E,ale pewnie się nie uda,ponieważ to dekoder PVR. Jeśli się nie uda to wymienię na dekoder Echostar DSB 7100 lub Samsunga DSB H370G, jeśli oczywiście będą na stanie w APS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Myślałem że od niedawna,bo pan w APS był bardzo zdziwiony że udało mu się wymienić dekoder od CPT właśnie na Echostara.

 

PS. Od kiedy HDS-400E jest PVR?

 

Pomyliłem nazwy dekoderów. Oczywiście chodziło mi o dekoder Echostar 7400 który jest PVR.

 

@swojadroga. Mam do ciebie pytanie. Mam w domu jeszcze jeden dekoder HD6000, któremu "zaszkodziła" ostatnia aktualizacja oprogramowania. Dekoder się strasznie zawiesza.

 

Czy jest możliwość wymiany uszkodzonego elektrycznie dekodera HD6000 na dekoder PVR Echostar 7400? Pewnie nie ma, ale wolę dopytać. Dekoder HD6000 mam na własność w pakiecie Darmowy HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...