Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To "szerokie echo", to najczęściej w przypadku "TVN24" tylko ich własna stacja, albo ewentualnie jeszcze radio "ZET", gdzie pracuje też "ich" Pani Olejnik :D . Najgorsze, że sporo ludzi (polityków) zaczęło uważać, że jeśli o czymś nie mówią w "TVN24", to tego wydarzenia nie ma (patrzcie sprawa zakodowania kanałów "TVP" na "Astrze" i odzew, a raczej jego brak na petycję "Satkuriera", którą też podpisałem - jestem gotów się założyć o jakiś napój, że gdyby mówiła o tym "TVN24", to już dawno sprawa byłaby załatwiona i to po myśli większości z nas, albo nawet powstałaby komisja śledcza na temat nieprawidłowości w "TVP" :D )... Słyszałem gdzieś, że niektórzy ludzie podobnie traktują wyszukiwarkę "Google" (tzn. jeśli coś tam nie wyskoczy na dane hasło to to zagadnienie/rzecz nieistnieje :D ...), ręce opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Jedyne co w tym dokumencie było ciekawe, to archiwalne materiały - chociażby Krzaklewskiego z 2000 roku i wypowiedź Tymochowicza o Steinbach i ogólnie kampanii "Krzak TAK!".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego się spodziewacie? Formuła "Rozmów..." po tylu latach się wypala, coraz ciężej im dobrać tematy.

Ale "Rozmowy..." istnieją dopero niecałe 5 lat. To jeszcze nie tak dużo. Problemem są ciągli ci sami scenarzyści, z Olą Wolf na czele. Potrzeba świeżej krwi i skoncetrowania się na postaciach polityków, jak na początku, a nie na gwiazdach, celebrytach i czarnoskórych wodzach z afrykańskich państw.

rozmowy istnieją od 10 lat bo pamiętam 1 odcinki w 2000 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, kilka postów wcześniej wspominałem że chciałbym jakiś materiał o manipulacji mediów i okazuje się że ktoś już to opisał.

 

A propos manipulacji. Ta sama informacja, ten sam dzień a jakże odmienne tytuły :)

Szymon Majewski Show traci widzów

Majewski zyskał widzów

A najśmieszniejsze jest to że oba są prawdziwe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten materiał z You Tube, o ile bardzo ciekawy, o tyle pewnie nietrafiony. Jak się pokopać głębiej to Paweł Znyk pokazuje manipulację z "Teraz my", gdy program poświęcony był przyznaniu tytułu doktora honoris causa jednej z ukraińskich uczelni. W tym programie Siekielski & Morozowski cały czas powoływali się na artykuł w Rzeczpospolitej - a słowa o Rzeczpospolitej na stronie Znyka nie ma. W ogóle ten materiał z targów jest zrobiony równie subiektywnie jak to zarzucają dziennikarzom TVNu.

 

Nie twierdzę, że w mediach nie ma cenzury - ale problem leży zupełnie gdzie indziej. W mediach miesza się bowiem autopromocja z cenzurą - tu leży największy problem. To "szerokie echo" o którym mówicie to jest właśnie to. Zresztą ten materiał Znyka na YouTube jest tego świetnym dowodem, padają w nim równie charakterystyczne słowa (autorytety były zszkowane, itp.), które podkręcają atmosferę. Mnie zawsze wtedy zapala się lampka i zastanawiam się kto na tym zarobi - oczywiście Znyk i TVN.

 

To, że będziemy mieć media o różnych powiedzmy "profilu ideowym" to jest jasne - media zawsze będą bardziej liberalne od reszty społeczeństwa - przynajmniej jeśli chodzi o te media, które będą osiągać najwyższe słupki oglądalności czy czytelnictwa. Wynika to z różnych czynników - ich siedziby znajdują się w dużych miastach, które oddziaływują na ludzi w ogóle, pracują w nich ludzie, którzy zwykle są humanistami (ta grupa chyba też jest bardziej otwarta na nurty liberalizujące) - nie ma się co dziwić, że jest jak jest. Atakowanie z tego powodu tylko TVNu, czy tylko Radia Maryja jest nie na miejscu.

 

Bardzo mi się podobała wypowiedź jednego z księży, który wypowiedział się, że Radio Maryja też może zostać oskarżone o dyskryminację i cenzurę, bo zwykle przeciwników radia do siebie nie zaprasza. Na co dziennikarz mówi "Ale promuje jakieś tam wartości". No tak, promuje. Ale to inni nie promują? Nie dalej jak wczoraj oglądałem w TVN24 materiał w "Polska i świat" o szokująco łatwym dostępie do aborcji w UK - materiał był bardzo subiektywny, dziennikarka i prowadzący wyrażali oburzenie z tego tytułu. I co, to jest cenzura, promowanie wartości czy jeszcze coś innego?

 

Mam wrażenie, że w ostatnich latach co niektórym zwyczajnie się w łbach poprzewracało i powstaje grupa ludzi, dla których owszem jedna prawda istnieje - ale to jest tylko ich prawda. Bez oglądania się na innych wyrażają poglądy, często nadużywając zaufania, jakim są obdarzani np. przez internautów. Ale czy to źle? W sumie to także efekt tego, że otrzymaliśmy medium, w którym kolejne granice są zacierane - między odbiorcą a nadawcą, między komentatorem a czytelnikiem, między informacją a opinią itd. Trochę będziemy z tego powodu cierpieć, ale chyba warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos kłamstw mediów pierwszy lepszy przykład z brzegu - wczorajsze wystąpienie premiera w sejmie. Powiedział, że jeśli opozycja się nie zmieni, to wyginie jak dinozaury. A co robi TVN/TVN24? Pisze na pasku "opozycja jak dinozaury" i pyta polityków z opozycji, czy rzeczywiście są dinozaurami. No błagam was! Robią z ludzi totalnych idiotów.

 

Albo to wystąpienie Sikorskiego, w którym powiedział że prezydent może być niski, ale nie może być mały. Czy tylko ja nie zrozumiałem sensu tej wypowiedzi dosłownie? A potem wielka debata w TVN/TVN24 i skandal, bo Sikorski obraził prezydenta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dziwię ludziom, że wybierają 4 koła ratunkowe zamiast 3. Zdecydowanie lepsza ścieżka to 3 koła i próg gwarantowany na 40 tys. zł. Wtedy można bardziej ryzykować niż przy 4 kołach, które przecież nie dają gwarancji poprawnej odpowiedzi - zawsze można spaść nawet z 500 tys. do 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem ,ze dzis poznamy pierwszego milionera bo tak reklamowal tvn swoj teleturniej Milionerzy, a tu takie rozczarowanie

TVN nie użyła w spocie sformułowania "dzisiaj zobaczycie pierwszego milionera". Widzowie z natury przypisują "obrazek" najbliższemu realnemu terminowi - więc niektórzy myśleli, że dzisiaj padnie milion.

 

Za tydzień będzie burza. Promocja osiągnie wszelkie granice. Onet, spoty telewizyjne, pop-upy, reklamy w gazetach, "Dzień dobry TVN". "Oficjalnie" zapowiedziano, że odcinek z milionem będzie wyemitowany w marcu. Pozostała tylko jedna niedziela. Wniosek - ten odcinek zostanie wyemitowany za tydzień.

 

Nie zdziwię się jednak, gdy moment "wręczenia" nagrody zostanie przesunięty. Albo ten odcinek zostanie "pocięty" (pierwsza część - do pytania za pół miliona włącznie i druga) albo TVN przeprosi po programie za pomyłkę i przesunie termin emisji :D

 

Po Google Trends widać, że zainteresowanie "Milionerami" rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w innych krajach "Milionerzy" nie są przypadkiem programem na żywo? Wtedy byłyby prawdziwe emocje i każdy oglądałby z napięciem wszystkie odcinki. A tak? TVN sam mnie poinformuje, kiedy warto oglądać. Żadna frajda!

 

Oj. Naoglądało się Slumdoga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taka refleksja nasunęła mi się po tym filmie. :) Program mógłby lecieć na żywo pod warunkiem, że telefon do przyjaciela zostałby zastąpiony pytaniem do eksperta w studio. Inaczej jaki sens miałoby 30 sekund na przeczytanie pytania? :wink: A Slumdog dzisiaj leciał akurat w tym samym czasie na C+ co Milionerzy na TVN, więc w przerwach reklamowych przełączałem na film. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtopa była dzisiaj z pogodą najpierw pokazali mapkę z pogodą na poniedziałek, a potem pogodę na 16 dni, w zasadzie pogodę ze wczoraj, a Maja Popielarska prowadząca, stwierdziła, że tak ma być, a tak na prawdę w ogole nie było prognozy na jutro heh profesjonalizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego z myślą o użytkownikach takich jak jarek999 to napisałem. :D Strasznie zaciekawiła mnie ta zmiana lektora, pierwszy raz słyszałem go w TVN czytającego zapowiedzi. Zauważyliście, że każdy z tych lektorów inaczej wymawia słowo 'w TVN'?

Lektor z radia Eska też pojawiał się w reklamach radiowych dotyczących serialu Majka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych lektorów, to może stworzyć gdzieś na forum wątek "I Kto To Mówi" (to tylko propozycja nazwy oczywiście :D ), gdzie umieszczałoby się zdjęcie, nazwisko i może "próbkę" głosu danego lektora, żeby można było ich wszystkich W KOŃCU zidentyfikować :D???

 

Ja od dłuższego czasu próbuję namierzyć, kto jest lektorem zapowiedzi programowych "TVP", ale bez rezultatu niestety :( ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...