Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Portal Niezależna.pl wzywa swoich czytelników, żeby wysyłali listy do KRRiT, organizacji pozarządowych, Parlamentu Europejskiego, Sejmu, Senatu, UOKiK i do Warner Bros. Discovery po tym, jak TVN pozwał do sądu ich portal, Samuela Pereirę i Tomasza Sakiewicza.

 

https://niezalezna.pl/471589-w-obronie-niezaleznych-mediow-wyslij-swoj-protest-przeciwko-wprowadzaniu-cenzury-przez-tvn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąd to najbardziej cywilizowana metoda wykazania swoich racji. Mogą udowodnić swoje tezy.

Chodzi o to https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvn-klamie-pozew-tvp-samuel-pereira-za-co-czego-sie-domaga-ile-100-tys-zl

Cytat

Telewizja Polska praz redaktor naczelny portalu TVP.Info Samuel Pereira zostali pozwani przez TVN za sformułowania, zarzucające tej stacji m.in. kłamstwo i „bycie stacją Putina”. TVN żąda od pozwanych 100 tys. zł, przeprosin, usunięcia z internetu sformułowań tej treści oraz rocznego zakazu publikowania ich ponownie.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej chłopaki rozgrzani uprzedzeniami. Nowy temat.

Odpowiedni minister z nieukrywaną satysfakcja przekazał , że TVN został pozbawiony statusu "centrum badawczo -rozwojowego". Jakieś profity TVN utraci.

Powód banalny : nie złożyli wniosku w terminie.

Zanim rozlegnie się mówienie o represji powiedzcie u ilu z was sprawy w firmie można załatwić po godzinach pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zygaj napisał(a):

Powód banalny : nie złożyli wniosku w terminie.


Zgodnie z oświadczeniem TVN to oni w ogóle go nie złożyli, a wpisy ministra i twój sugerują że złożyli ale po terminie
"W wyniku zmian w planach biznesowych nie ubiegaliśmy się o przedłużenie statusu CBR"

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urząd ZAWSZE stwierdza fakt.  TVN nie złożył oświadczenia , że nie chce. Po prostu nie złożył. W terminie.

 

Jednako dzięki za przytoczenie stanowiska TVN. Wyjaśnia wiele.

 

 

Edytowane przez Kirk
Hamuj się z wycieczkami osobistymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zygaj napisał(a):

Cóż , każdy czyta jak mu intelekt pozwala.

Kolejna tego typu uwaga. Czy Ty potrafisz rozmawiać bez takich epitetów?

Strugasz tu jakieś wielce oświeconego, ubliżając innym.

 

Co do meritum, nie złożyli wniosku, nie ma rozpatrzonej sprawy i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś TVN był na liście dotychczas i chciał korzystać.

Otóż zgodnie z ustawą podmioty zarejestrowane w programie...

- Przedsiębiorcy, którzy posiadają status centrum badawczo-rozwojowego nadany na podstawie ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej, w zakresie prowadzonych prac badawczo-rozwojowych korzystają z ulgi odliczeniowej, która polega na możliwości odliczania od podstawy opodatkowania do 200 proc. kosztów uzyskania przychodów poniesionych na działalność badawczo-rozwojową

Dość jasno opisane  z czego "zrezygnował" TVN.

Tyle w temacie. Dalej wierzcie, że TVN zrezygnował z tego ot tak ...bo zmienił model biznesowy.

 

Edytowane przez Kirk
Hamuj się z tekstami i nie obrażaj innych dyskutantów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, zygaj napisał(a):

Dalej wierzcie, że TVN zrezygnował z tego ot tak ...bo zmienił model biznesowy.

Szukasz aferki na siłę.

Jeśli nie zrezygnowali sami, to ktoś ich zmusił do rezygnacji? Bo innej opcji nie ma.

Nie złożyli wniosku i kropka. Jakie mieli motywacje nie nasza sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że któregoś dnia nie wejdę na to forum bo mi załatwicie bana.

Czytam wiele wątków , odzywam się w pojedynczych tematach gdzie absurd przekracza granice.

Nie zauważyłem ani 1. argumentu  typu : chłopie kłamiesz, chłopie naciągasz. I konkretne sprostowanie moich słów.

Zbywacie sprawę ogólnikami. Obrażasz, pleciesz...

W tym temacie: Nikomu nie jest obce, że:

TVN nie jest chłopcem do bicia bo ma ochronę choćby ambasady USA. Może zatem pozwolić sobie na wiele bez konsekwencji. Oczywiście dopóki firma generuje dochód.

Nie spotkałem jeszcze człowieka , który nie bierze tej kasy z + choć wielu przy grillu zapowiada, że od tego rządu nic nie weźmie.

Ten rzeczony model biznesowy byłby wytłumaczeniem w sytuacji gdyby WD nie zamierzało płacić podatków w Polsce (bo faktycznie szkoda kartki na wniosek bez szans na ulgę w...podatkach)

 

Pan @dvbt,, zarzuca, że cwaniakuję i gram omnibusa. Nic podobnego. Na wielu rzeczach się nie znam, nie komentuję itd.

Jednakże świerzbi palec jak ktoś ogłasza sondę czy jesteś za i pyta o kolor pokrowca w pojeździe. Grupa ochoczo dyskutuje i głosuje...ale do licha może ważniejsze jest czy pokrowiec ma być do roweru czy autobusu.

Głosujcie czy jesteście za zmianą listy> OK. Ale całej nowelizacji. Jak , skoro jej nie znacie.

Ktoś tu uwierzył, że operatorzy trzęsą mediami w proteście bo TVP1 z 3 pójdzie na 1. To mają być te straty OGROMNE. A może tu chodzi o rynek reklamy, o prawo klienta do wyboru kanałów za które płaci. O to , że może walnąć o glebę wiele kanałów, których nikt nie chce oglądać...a mnożone są w szybkim tempie.

 

Jak Pan słusznie stwierdził nie wszystko trzeba czytać, widzieć aby mieć pogląd. Nie sprawdzałem wyników sondy ale skądś wiem, że większość przeciw.

Tylko, ze ta większość w innych tematach pisze o dokuczliwości reklam, o braku a la carte, itp.

Przeczą sami sobie.

 

A skoro to wątek TVN ubolewam, ze malutko w tych stacjach o protestach ekologów (czy dziś ekoterrorystów) w Niemczech, o aresztowaniu p Thunberg , o skandalu lapówkarskim w PE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś TVN był na liście dotychczas i chciał korzystać.
Otóż zgodnie z ustawą podmioty zarejestrowane w programie...
- Przedsiębiorcy, którzy posiadają status centrum badawczo-rozwojowego nadany na podstawie ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej, w zakresie prowadzonych prac badawczo-rozwojowych korzystają z ulgi odliczeniowej, która polega na możliwości odliczania od podstawy opodatkowania do 200 proc. kosztów uzyskania przychodów poniesionych na działalność badawczo-rozwojową
Dość jasno opisane  z czego "zrezygnował" TVN.
Tyle w temacie. Dalej wierzcie, że TVN zrezygnował z tego ot tak ...bo zmienił model biznesowy.
 
A powiedz mi 200% z 0 to ile jest?
Jak nie będą prowadzić takiej działalności to nie mają żadnej korzyści finansowej. Jak sam napisałeś można odliczyć tylko koszty z tej działalności BR a nie z ogółu działalności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zygaj napisał(a):

A dlaczego nowoczesna grupa medialna nie zamierza prowadzić działań w zakresie rozwojowym i nowatorskim? Retorycznie.

Mogę tylko przypuszczać że skupili się na rynku medialnym najwyraźniej.

Ocenili przez jakiś okres działalności że to dla nich nieopłacalne i nie kontynuują.

Jeszcze by tego brakowało że mówić innym jak mają biznes prowadzić :)

Mogli odpisać z podstawy opodatkowania tylko z tej z działalności, a jeśli jej nie prowadzą, to żadnych kosztów odpisać nie mogą.

Zatem nie jest tak jak sugerowałeś

4 godziny temu, zygaj napisał(a):

Jakieś profity TVN utraci.

Aby odpisać coś z opodatkowania z BR, trzeba najpierw zainwestować, a żeby to było opłacalne, to inwestycja musi się zwrócić. Z samego odpisu od opodatkowania nadal generujesz wyłącznie koszty.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy scripted-docu „Sekrety życia” od 27 lutego w TVN
 

Cytat

Wiosną 2023 roku TVN wyemituje nowy codzienny serial paradokumentalny „Sekrety życia”. Będzie można oglądać od poniedziałku do piątku o godz. 16.55, począwszy od 27 lutego - dowiedział się portal wirtualnemedia_pl.
„Sekrety życia” to nowy scripted-docu, którego akcja toczy się w popularnym klubie sportowym.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/sekrety-zycia-tvn-obsada-kto-wystapi-kiedy-emisja-klub-sportowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2022 o 09:57, Mateusz2006 napisał(a):

TVN Warner Bros. Discovery nie zrealizuje nowej edycji cyklu „Surowi rodzice”, który w latach 2012-2014 pokazywał TVN. Program miał być reaktywowany, latem ub.r. wystartowały castingi do projektu.
https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/koniec-surowi-rodzice-tvn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian Szczęsny i Paweł Kuwik nowymi prowadzącymi „Sport” po „Faktach” TVN
 

Cytat

Od lutego serwis sportowy po głównym wydaniu „Faktów” TVN będzie przygotowany przez zespół Eurosportu. Prowadzącymi mają pozostać Piotr Salak i Piotr Karpiński, a dołączą do nich Sebastian Szczęsny i Paweł Kuwik - ustalił portal wirtualnemedia_pl. W poniedziałek z widzami pożegnał się Wojciech Zawioła, który newsy sportowe w TVN prowadził przez 21 lat.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/sebastian-szczesny-pawel-kuwik-prowadzacy-sport-fakty-tvn-odchodzi-wojciech-zawiola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej odpowiedź w odpowiednim wątku na to stwierdzenie

5 godzin temu, wislok napisał(a):

 TVN nie wykazal żadnych nieprawidłowości konkursowych, samo to, ze fundacja należy do jakiegoś znajomego nie jest dowodem.

https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/miliony-z-ministerstwa-dla-organizacji-zwiazanych-z-pis-dyrektorzy-szkol-mowia-o-potrzebach-swoich-placowek,1135029.html

 

Autorka materiału

Cytat

Ten oficjalny dokument Ministerstwa Edukacji nie pozostawia żadnych wątpliwości.

Katarzyna Lubnauer

Cytat

Wszędzie ma opinię "Nie". I ostateczną opinię, też ma "Ocena merytoryczna wniosku podsumowanie: Nie".

To jest fundacja która dostała 4,5mln.

 

To chyba się samo komentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał z dzisiaj z 19.00, moj komentarz jest wczesniej. Nigdy nie twierdziłem, ze nieprawidłowości nie było, tylko pisałem zgodnie z ówczesną moja wiedza w temacie. Nic więcej nie mam do dodania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się z dnia dzisiejszego. Oczywiście nie piszę że miałeś tą wiedzę wcześniej, to tylko odpowiedź która pojawiła się w między czasie.

 

Natomiast teraz napisałeś coś ciekawego

47 minut temu, wislok napisał(a):

 Nigdy nie twierdziłem, ze nieprawidłowości nie było, tylko pisałem zgodnie z ówczesną moja wiedza w temacie. 

 

Napisałeś

10 godzin temu, wislok napisał(a):

 Każdy konkurs ma określone kryteria i jak widać te fundacje je spełniały.

To nie brzmi jak znak zapytania, a stwierdzenie faktu ;)

Nie mogłeś tego wiedzieć pisząc to zdanie, a jednak byłeś o tym przekonany że skoro dostały, to kryteria spełniały.

Obawiam się że im dalej w las w tym temacie, tym kwiatków będzie więcej.

 

Brawa dla niezależnego dziennikarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdanie napisane na wyrost. Nie zakładam z góry winy. W kwestii konkursu i jego rozstrzygnięć chyba nie wymagasz ode mnie wyjaśnień, a od Ministerstwa, na czele którego stoi minister Przemysław Czarnek. 

 

W tej sprawie zgadzam się z TVN https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/tvn-reportaz-o-podkomisji-smolenskiej-odpowiedz-na-zarzuty-antoni-macierewicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...