Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja generalnie rozumiem Twoje argumenty @wislok i osobiście nie mam problemu z tym że artyści zarabiają na koncertach tego typu, zwłaszcza na takich jak dla WOŚP. Jest ich tak dużo że trudno oczekiwać, aby na każdym grali gratis. Choć czasami jak koncerty dla Ukrainy, gdzie jest masowy zryw dawania z siebie bezinteresownie, nie jednorazowo, a długofalowo, dobrze by jednak było aby artyści także mieli gest.

W tym znaczeniu uważam że jeśli jest zapowiedź braku wynagrodzenia, artysta sam decyduje czy chce mieć gest, nie ma przymusu. 

W koncercie TVN jest to od początku klarowne i to cieszy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie interesują zawody w kisielu polskich piosenkarek. Ta ich dyskusja była żenująca, nie sądzę by moim obowiązkiem było śledzenie tej dyskusji artystek, wiec nie rozumiem Zarzutow w moim kierunku. Odnosiłem się do wypowiedzi użytkownika grreg2084, który stwierdził, że organizacja koncertów, które nie są w pełni charytatywne jest bez sensu i mija się z celem. Nie do konca sie z tym zgadzam co uzasadnilem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza jest odgórna deklaracja TVNu: artyści za swój występ nie otrzymają honorarium, dzięki czemu łatwo będzie oddzielić ziarno od plew. Tym, którym naprawdę zależy na sercu dobro Ukraińców bardzo chętnie zaśpiewają, Ci dla których najważniejsza jest kasa po prostu nie będą zainteresowani wzięciem udziału w koncercie. A nie wydaje mi się, aby chętnych do zaśpiewania zabrakło (branża artystyczna jest dosyć spora w Polsce, a nie każdy - tak jak chociażby TVP - ciągle dokarmia swoje te same "tłuste koty"). W końcu mamy do czynienia z narodowym bezinteresownym zrywem pomagania Ukraińcom na wielu poziomach (a to nie to samo co WOŚP, gdzie mamy do czynienia z cykliczną "imprezą" natury charytatywnej). Zresztą, wielu artystów pomaga uchodźcom osobiście (np. udostępniając im mieszkania/pokoje).

 

A co koncertu w TVP - całego "cyrku" by nie było, gdyby Justyna Steczkowska nie zrzekła się publicznie swojego honorarium. W odpowiedzi naraziła się na olbrzymi hejt ze strony niektórych "biednych koleżanek", które bez tych jednorazowych kilkunastu/kilkudziesięciu tysięcy w imię wyższego celu by "umarły z głodu" (dopiero pod silną presją opinii publicznej niektórzy artyści z koncertu dla Ukrainy w TVP postanowili pójść w ślady Pani Steczkowskiej). W efekcie, kilka milionów PLN ze zbiórki na potrzeby pomocy dla Ukraińców zostało wzbogaconych o kolejne kilkaset tysięcy złotych z tytułu "poświęconych" honorariów przez artystów.

Edytowane przez grreg2084
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, grreg2084 napisał:

Ale widocznie, koncert na rzecz Ukrainy w TVP nie był zbiórką dla potrzebujących.

Nie był? co? Czyli ten koncert nic nie pomagał? Czyli zarobiła tylko TVP razem z gwiazdami? Ile pieniędzy otrzymali potrzebujący?? Koncert chyba miał  być żeby pomoc i przekazać jakiejś pieniądze? Ktoś to wyjaśni? bo ja już nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncert będzie transmitowany także w Ukrainie przez 3 duże stacje ukraińskie i zostanie rozesłany do stacji sieci Discovery na całym świecie. Edward Miszczak opowiada o tym właśnie w TVN24.

I uwaga artyści oraz wszyscy którzy pracują przy tym koncercie nie biorą za to pieniędzy. Słowa Miszczaka sprzed chwili.

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Ipo said:

Koncert będzie transmitowany także w Ukrainie przez 3 duże stacje ukraińskie i zostanie rozesłany do stacji sieci Discovery na całym świecie. Edward Miszczak opowiada o tym właśnie w TVN24.

I uwaga artyści oraz wszyscy którzy pracują przy tym koncercie nie biorą za to pieniędzy. Słowa Miszczaka sprzed chwili.

No i to jest coś dużego. Coś czego Jacek Kurski nigdy nie osiągnie. Jego koncert to co najwyżej na Węgrzech by pokazali, ale teraz politycy wiadomej partii udają, że już Orbana nie lubią.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ipo napisał:

Koncert będzie transmitowany także w Ukrainie przez 3 duże stacje ukraińskie i zostanie rozesłany do stacji sieci Discovery na całym świecie. Edward Miszczak opowiada o tym właśnie w TVN24.

I uwaga artyści oraz wszyscy którzy pracują przy tym koncercie nie biorą za to pieniędzy. Słowa Miszczaka sprzed chwili.

No, i tak wygląda koncert promujący Polskę, jej gościnność i bezinteresowność, zorganizowany "rychło w czas". Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ipo napisał:

Koncert będzie transmitowany także w Ukrainie przez 3 duże stacje ukraińskie i zostanie rozesłany do stacji sieci Discovery na całym świecie. Edward Miszczak opowiada o tym właśnie w TVN24.

I uwaga artyści oraz wszyscy którzy pracują przy tym koncercie nie biorą za to pieniędzy. Słowa Miszczaka sprzed chwili.

 

I co? Można to zrobić tak jak należy? Można zrobić wielki koncert dla Ukrainy bez konieczności opłacania artystów i innych osób? Kapitalne podejście ze strony TVNu. A inni niech sobie dalej bronią TVP.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ipo napisał:

Koncert będzie transmitowany także w Ukrainie przez 3 duże stacje ukraińskie i zostanie rozesłany do stacji sieci Discovery na całym świecie. Edward Miszczak opowiada o tym właśnie w TVN24.

I uwaga artyści oraz wszyscy którzy pracują przy tym koncercie nie biorą za to pieniędzy. Słowa Miszczaka sprzed chwili.

Dodatkowo dochód z reklam podczas koncertu również ma zostać przekazany na cele charytatywne - wspierana będzie PAH.

W koncercie wezmą udział nie tylko muzycy ale również aktorzy czytający ukraińską poezję. Koncert poprowadzi duet - mężczyzna z Polski oraz kobieta z Ukrainy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz10 O czym Ty mówisz? Wywołujesz sztucznie temat i go grzejesz, tylko dlatego że masz takie a nie inne przekonania do stacji.

Porównywanie wszelkiego rodzaju gali, do koncertu charytatywnego w którym motywem przewodnim jest pomoc cierpiącym ludziom jest dalece niestosowna i nie wiem jak taki pomysł mógł się w Twojej głowie zrodzić. 

Nie wyszło Ci z "rychło w czas" to się znów czepiłeś czegoś czego nie ma i być może nie będzie i dywagujesz na 2 strony.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie nadziwić nie mogę. Już teraz wymyśla, że aktorzy którzy grają w serialach TVN-u biorą udział w galach konkurencji i na tych galach nawiązują do polityki. Jaki to ma związek z koncertem to już tylko rozum kolegi ogarnia. Idę robić popcorn bo robi się coraz ciekawiej. 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Moja wypowiedź w tym temacie nie zajęła by nawet 1 strony (a co dopiero 2) - zacząłem za połowa poprzedniej strony a dopiero rozpoczęliśmy tą

2.:

30 minut temu, dvbtowiec napisał:

to się znów czepiłeś czegoś czego nie ma i być może nie będzie i dywagujesz na 2 strony.

No właśnie

I tym podsumowaniem ja już kończę ten temat bo nie ma już co tu dodawać (w tej sprawie)

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...