Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 120 Combo


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie pojawił się problem i to dosyć ciekawy...

jak włączam czajnik w kuchni, to obraz mi się w tv zatrzymuje, sygnał spada i mam "brak sygnału"

sprawdzałem kilku krotnie i tak jest z odbiornikami większej mocy prądowej typu czajnik czy suszarka do włosów

jak można to wyeliminować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przy 4 TV to powinieneś jeszcze w jakąś dodatkowa fazę zainwestować :) Ja mam przy dwóch TV cztery obwody w domu, żeby przez przypadek wybicie bezpiecznika przez czajnik nie przerwało meczu reprezentacji ;) Na pewno nie jest to problem dekodera w każdym razie, ale może listwa pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem. Po podłaczeniu anteny siatkowej z wzmacniaczem+ zasilacz do tunera , w tunerku w opcjach anteny naziemnej pokazuje mi 0 siły :(. Poprzedni właściciel mieszkania ( bo wynajmuję mieszkanie) twierdził, że przez LCD z wbudowanym DVB-T odbierał dobrze programy telewizji naziemnej. Po podłączeniu i odznaczeniu anteny zero reakcji. Cały czas siła 0 :(. Chyba chociaż by był słaby sygnał by coś na tunerku wskazywało ? Może ktoś pomoże czy tylko serwis ( wczoraj dostałem dopiero Ferdka ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w ustawieniu "regulacja anteny naziemnej " wybierzesz nr kanału ,ktory odpowiada za odbior kanałów Dvb-t w twojej okolicy i jak masz dobrze ustawioną antene powiny pojawić sie dwa paski określające siłe sygnału i jakość sygnału oraz specyficzny pisk,a gdy niema wybranego odpowiedniego kanału to te paski pokazują wartość O% mimo że antena jest sprawna i podłączona prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tuner nie pracuje na spliterze WireLink przewodowym. Pisząc nie pracuje mam na myśli że wszystko jest ok. pod warunkiem że nie włączymy i wyłączymy go jako pierwszego. Jeśli tak zrobimy załączenie następnych tunerów powoduje blokowanie serwera. Nawet jeśli 120 jest wyłączona.Dochodzi do tego że nie można uruchomić karty na spliterze bez wypięcia karty klienta w tunerze.Wychodzi na to że napięcie jest dalej podawane na czytnik i to jakieś nie halo. Oczywiście wszystkie czytniki Ariv ustawione na 3,6.

Oprogramowanie było z numerem 2.14B4. Po wymianie na 100 wszystko samo zaskoczyło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś posiada kopię softu 2.15b5. Na stronie Fergusona jest tylko najnowszy 2.15b8. Chciałbym przetestować ten nowy, ale w razie problemów miło by było mieć możliwość powrotu do poprzedniej wersji. Może tomaszzz ty zrobiłeś kopie.

Pozdro

 

nie mam kopii, bo dekoder zakupiłem już z wgranym softem 2.15 b5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Powiem szczerze że zastanawiam się nad zakupem w/w tunera ale mam jedno zasadnicze pytanie czy tuner się mocno nagrzewa i czy zdarza mu się zawieszać?. Kupiłem sobie ostatnio Opticum HD TS 9600 PRIMA i wieszał się masakrycznie, nie wspominając że nagrzewał się po pół godziny bardzo mocno. Wymieniłem go w sklepie na Opticum HD XTS703p Combo i jestem zadowolony, prawie wcale się nie wiesza i działa dość sprawnie a jaki jest wspomniany Ferguson 120 i 200 COMBO? Warto wydać te pieniądze?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam model 120 combo i nie żałuję tego zakupu. Korzystam głównie z tv naziemnej i hodbird FTA. Jeżeli chodzi o odtwarzanie plików to na niektórych się potrafił zawiesić, ale te pliki były po prostu wadliwe. Tak mi się wydaje, bo na innych tego samego kontenera problemu nie było. Nie wiem jak współpracuje z kartą któregoś z operatorów. Bałem się zakupu jak słyszałem opinie na temat fergusona, ale na nic lepszego mnie nie było stać i teraz nie żałuje. Nagrywanie na dysk bez problemów, ale tu już musiałem dać dodatkowe zasilanie do dysku bo sobie z moim nie dawał rady, dysk posiadał kabel Y więc dokupiłem hub aktywny i do niego podłączyłem kabel zasilania a do tunera kabel sygnałowy od dysku i śmiga. Nagrywa bez problemów po nagraniu gaśnie. Musisz sam zdecydować. Soft mam najnowszy ze strony producenta. Właśnie jeszcze jedna sprawa. Musisz ustawić żeby był zegar w czasie czuwania jeśli chcesz żeby Ci przepuszczał sygnał z anteny naziemnej na tv, bo u mnie nie wiem czemu, ale jak zegar wyłączony to obraz na tv kiepski lub wcale gdy tuner jest w czuwaniu, ale jak tuner włączę to obraz się pojawia i gdy zegar jest też jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. mnie tak, nie interesują dodatkowe funkcje poza oglądaniem telewizji (FTA, DVB-T, oraz TNK SD - bezpłatne) chodzi mi o to czy wiesza się przy normalnym oglądaniu kanału lub przy zmianie stacji, i czy mocno się nagrzewa podczas gdy jest na chodzie np. godzina, dwie , trzy. Reszta mnie nie interesuje, telewizje mam do telewizji no ew. do słuchania radia (fta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...