Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Dziękujemy za opinię eksperta.

 

Dekoder, o którym jest ten temat, jest bardzo dobry. Pod pewnymi względami przegrywa z Samsungiem 305. ale w niektórych kategoriach jest wyraźnie lepszy. Na liście ulubionych da się upchać tyle stacji, co w pamięci dekodera. List może być aż 16. Podobnie jak radiowych. Umożliwia zmianę nazwy kanału, różne tryby wyszukiwania ( w tym świetny Digital IF, namiastka blindscanu). Do tego zapamiętuje dane wprowadzonych transponderów i satelit. Edycja kanałów jest wygodniejsza - nie trzeba włazić do menu. Ja jestem z niego zadowolony. Oczywiście znacznie gorszy jest 717A, po prostu skopali soft...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dość dziwny problem z tym dekoderem mianowicie przy programie nadawanym w formacie 16/9 przy szybkim ruchu obraz staje się nie ostry najlepiej to widać na TVS na pasku z pozdrowieniami. Taki problem występuje tylko na transponderach Cyfry + tylko jeśli w tunerze ustawione są proporcje 4/3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam! Miałem Echostara 717 przez 3 lata .Przyzwyczaiłem się do jego kaprysów tzn. krótkich acz częstych i nie chcianych stopklatek. Tylko wyświetlacz był fajny-zielony . Po zmianie tv na LCD tv , musiałem wziąć dekoder Samsung HD , bo obraz z 717-tki był brzydki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Może chodzi tylko o sposób połączenia. HDMI vs Euro to jednak jest różnica.

Dziś miałem miłą niespodziankę - wszystkie listy ulubionych same się wykasowały! :jupi: Który to już raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie.

Posiadam Echostara DSB-717a.

Kanał Rai Sport Piu jest w nim na kanale 147, czyli takiej, na jakiej CP go umieścił.

No i teraz moje pytanie. Na liście ulubione mam poukładane kanały sportowe FTA, oraz inne. Chcę się dowiedzieć, czy mogę jakoś coś zrobić, aby umieścić na niej również ten włoski kanał.

Z góry dziękuję. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, to chyba można oszukać dekoder tak by dodał kanały, które już są na oficjalnej liście kanałów CP. I trzeba (podkreślam, chyba) zmienić trochę częstotliwość transpondera z którego nadaje ten kanał - np. jeśli transponder z którego nadaje kanał ma częstotliwość 12.345, to w menu przy przeszukiwaniu transpondera zmieniamy ją na 12.343 lub 12.347, inne parametry ustawiamy tak, jak dla oryginalnego tp., klikamy "Wyszukaj" (lub jakoś tak :roll:) i wtedy powinno dodać kanały z tego transpondera na koniec listy. A wtedy już niepotrzebne duble można skasować, a interesującą nas stację przesunąć w miejsce, które chcemy (oczywiście powyżej 200 pozycji listy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Krisss16 warto podkreślić, że różnica między oryginalną (zapisaną w dekoderze) a "nową" częstotliwościa musi wynosić conajmniej 2 MHz, bo inaczej wyłapie transponder na starej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To coś musi być nie tak z Twoim gratem. Spróbuj go odłączyć na chwilę od prądu, a jak nie pomoże, to pozostaje chyba przejście do rozwiązan siłowych. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy wie ktoś jak skonfigurować dekoder echostar 717A zmieniliśmy z sąsiadem na konwektor z czterema wyjściami tak żebyśmy mieli jedna antenę koło siebie i chyba mam źle skonfigurowany dekoder. Zna ktoś dokładne opcje do ustawienia. Teraz niestety dekoder albo gubi sygnał albo jest źle ustawiony.

 

 

Według mnie LNB trzeba ustawić 4 i jeden z portów na Hotbird

Natomiast na infolini mi powiedzieli, że LNB ustawiamy 1 to się zdziwiłem próbowałem na trzech polsatowskich TP tj. 12188 10719 11158 ( pro tvnowskiego )Kanały polsatu chodzą bez zarzutów ale już tvn i pochodne przycina się. Miał ktoś podobny problem ? z góry dzięki z inf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...