Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanko mieszkam w Irlandii i bylem u nas w kraju na wakacjach wracam w piatek i jaka czeka mnie niespodzianka otoz brakuje mi kilkunastu programow tv i wszystkich radiowych z tv np kino polska tvp sport eurosport 2 e i wiele innych i teraz tak czy jest to wina dekodera ustawienia anteny czy moze cos jest nie tak z CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze tak nawet dzwonilem do CP i mila pani mowila mi ze to jest wina anteny chociaz ja tego nie bardzo rozbieram dlaczego czesc programow jest a innych nie ma rozumiem jakby zgasl caly zestaw na tvp to wtedy jeszcze bym w to uwierzyl ale np jest brak tvp sport kino polska i nr 21 nie pamietam jak sie to nazywa dla abonentow czy jakos tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest to wina dekodera ustawienia anteny czy moze cos jest nie tak z CP
Nikt tu za Ciebie zgadywał nie będzie. Po pierwsze, napisz co Ci tuner wyświetla na niedziałających stacjach, po drugie jaki masz poziom sygnału na kanałach, które są odbierane. Po trzecie - jak długo tuner CP miał przerwę w działaniu - może wystarczy jeszcze raz go zresetować i już będzie po problemie? Za mało informacji podałeś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mnie ten wysokiej klasy dekoder :> działał jak trzeba , dopóki nie przeskanowałem transpondera coby rozdzielić TCM . No i teraz mam tak , że od czasu do czasu dekoder traci pamięć . A to kanał mi wyrzuci , albo jakieś cuda się dzieją np bardzo długie stop klatki , zaniki sygnały (dziś nad ranem nagrywałem film na Cinemax dwa , to wiem ). Jak ginęły kanały , to myślałem , że to coś na satelicie . Dla mnie to rzecz niepojęta , by tak prosta rzecz jak odbiornik tracił pamięć kanałów tak sam z siebie . Mam nadzieję , że te pół roku ten echozłom mi wytrzyma bez większych problemów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ten Echostar nie zawodził , dopóki w nim nie zacząłem dłubać. To raz . A dwa, dopóki nie zaszalałem i nie kupiłem nagrywarki . I wkurzające jest , jak rano masz niespodzianki w postaci stop klatek, zaników dźwięku lub sygnału w nagraniu . Niestety mój egzemplarz ma humory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echostary są same w sobie dobrymi tunerami, trzeba tylko wiedzieć jak do nich podejść - np. żeby listy nie popsuć kasując z niej niepotrzebne kanały. Ale fakt jest faktem, odbiorniki tych marek w Cyfrowym Polsacie są częściej awaryjne niż sprzęt niezwiązany z platformą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,

 

Mam pytanie .. czy przy pomocy DSB 717A odbiorę TVP sport i inne bezpłatne programy w ramach Platformy TVP(Astra) ?

 

W sumie podłączyłem wszystko(zez + diseq'C), ale tvp sport/tvp1/tvp2 nie odbieram. Pojawia się "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie." Inne z Astry są.

Mógłby ktoś jeszcze podpowiedzieć jaki dobry rozwojowy tuner wybrać (współpracujący z CP) ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam,

Mam Echostar DSB 717, mam problem z przejściem na ASTRE 1Kr, gdy ustawiam na HOT BIRDA wszystko działa.

Jednak nie potrafiłem ustawić na ASTRE, pasek jakości sygnału zawsze 0.

Tu mam pytanie, ponieważ nie ma w ustawieniach tej astry wybierałem ASTRE 1, niema tam także tej częstotliwości 10862H (nie znalazłem tam także częstotliwości 10771H) na której jest platforma cyfrowa TVP. Brak także możliwości wpisania ręcznie, gdy wybieram tą opcje dodania satelity bądź częstotliwości, mogę wpisać dane, ale przycisk POTWIERDZ jest nieaktywny.

Proszę o pomoc. Wiem że na tym dekoderze można ustawić ASTRE. Nie wiem jaką częstotliwość powinienem i czy ma to znaczenie przy wyszukiwaniu sygnału z ASTRY aby pasek jakości zaczął coś pokazywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...