Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem dekoder Polsatu Echostar DSB-717 i mam problem z ustawieniem parametrów w telewizorze. Udało mi się ustawić tylko jasność, natomiast telewizor nie reaguje przy ustawieniu koloru i ostrości. Zachodzi jakiś problem dekoder-telewizor. Telewizor jest dobry, bo jeszcze miesiąc temu miałem Cyfrę+ i wszystko było ok. Pół roku temu rodzice zakupili polsat (Echostar 717)i też był problem z ustawieniem kolorów. Kolory ustawiałem, ale i tak w porównaniu do Cyfry+ na moim telewizorze to beznadzieja. Myślałem że ich telewizor tak ma, mimo że ma niecały rok i jest dużo młodszy od mojego. A teraz jak ja zakupiłem polsat to mój odbiór w porównaniu z tym u rodziców to jest dopiero beznadzieja. Dużo niebieskiego i nie da się nic zrobić. Cyfra+ w porównaniu do polsatu (chodzi mi o jakość odbioru) to jak mercedes do poloneza. Myślałem że nie będzie wyraźnej różnicy w odbiorze, ale niestety się zawiodłem. Mam telewizor Sony kineskopowy. Czy wy na innych telewizorach też macie problem z ustawieniem parametrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo niebieskiego koloru powiadasz.........miałem tak kilka razy bo się kabelek euro lekko wypioł przy ścieraniu kurzu........a co do telewizora to ja jade na kineskopowym pięcioletnim AIVA i wszystgo gra. Pobaw się kabelkiem euro tak jak inni piszą powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem kabel euro. Jest dobry, wypinałem i wpinałem i dalej nic, nie da się zmienić kolorów. Myślę że kabel jest dobry, bo mam jeszcze drugi od cyfry+ i też po podłączeniu nie można zmienić kolorów. Poradźcie co jeszcze można zmienić bo już jestem lekko wkurzony na ten dekoder. Co to jest to złącze RGB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytalem ze ktos ma problemy z odbiorem kanalow CP poprzez Echostara717...proponuje sprawdzic podlaczenie do wlasciwego gniazda SCART na Telewizorze...telewizory z wyzszej polki maja min.po 2 takie gniazda i kazde z nich obsluguje inny format np.PAL RGB,PAL SVHS itp. Echostar ma tylko RGB wiec jesli podlaczy sie do gniazad SVHS to wszystko bedzie OK poza wlasnie czarnobialym obrazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem kabel euro. Jest dobry, wypinałem i wpinałem i dalej nic, nie da się zmienić kolorów. Myślę że kabel jest dobry, bo mam jeszcze drugi od cyfry+ i też po podłączeniu nie można zmienić kolorów. Poradźcie co jeszcze można zmienić bo już jestem lekko wkurzony na ten dekoder. Co to jest to złącze RGB?

 

W Menu tunera zobacz jakie masz ustawienia na wyjściu TV.Jeśli masz RGB zmień je na inne np. SVHS czy PAL nie wiem jaki jest wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój telewizor nie jest najnowszy i ma tylko jedno gniazdo Euro. Nie wiem jakie ono jest. Nic nie pisze, tylko jakieś symbole. Ale jak miałem cyfre+ to nic nie zmieniałem w tunerze i działało bez zarzutu. A w menu tunera nie ma ustawień na wyjściu TV. Nie ma możliwości zmiany RGB na SVHS czy na PAL. A problem nie zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od poczatku:rzeczywiscie Echostar 717 przez SCART sygnal transmituje tylko w PAL RGB! i nie masz innej alternatywy...ale za to ma wyjscie koncentrycznena ktorym sygnal udostepniany jest tylko w PAL. W zwiazku z tym iz nie masz TV najnowszej generacji tym samym moze nie miec RGB sprobuj polaczyc tuner z TV poprzez kabel koncentryczny a bedziesz wszystko wiedzial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem jedną wiadomość od jednego Pana i zrobiłem to co polecił. Uważa żeby kabel Euro ( 21 pin)a zmienić na 10-11 pin, albo rozebrać wtyk Euro 21-pinowy i odciąć kable 7,11,15,16. Nie mam jeszcze kabla innego niż ten 21 pin, ale spróbowałem odciąć te kabelki i rzeczywiście da się już zmieniać kolory i ostrość, ale obraz stracił na jakości. Są lekkie szumy(ziarno) takie jak w aparacie fotograficznym na wyższym ISO. Na szczęście mam drugi kabel Euro 21 pin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą jakość zapewnia właśnie połaczenie RGB.Niestety czasami nie można regulować niektórych parametrów a wtedy jeśli tuner nie zapewnia odpowiedniej jakości nic nie da sie zrobić.Podobna sytuacja ma miejsce w Sagemie którego kiedys posiadałem.Obraz RGB ma ładniejsze kolory ale był nieostry.Podobnie zachowywał sie Mediasat (1530) chociaz juz było lepiej niz na Sagemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jeszcze coś innego i zmiana parametrów w telewizorze działa. Nie można jedynie zmienić głosu pilotem od dekodera, ale można to zrobić pilotem od telewizora. Tak więc podłączyłem nowy kabel euro (21pin) w dekoderze nie do gniazda TV, a do gniazda VCR. I teraz można zmieniać kolory i ostrość w telewizorze. Już więcej na razie nie będę kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym dekoderze CP nie ma możliwości dokonywania zmian w Liście Głównej Cyfrowego Polsatu (patrz Część 4 Instrukcji Obsługi Echostar DSB 717). Możliwe jest tylko na listach Wszystkie i Ulubionych przesunięcie lub kasowanie kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może w ostatnich dniach aktywował dekoder DSB 717, poniewaz mam problem z kanałem EUROSPORT 2, jako jedyny kanał nie daje się uruchomić, komunikat ; "tego programu nie ma w twoim abonamencie". Konsultant na infolinii stwierdził że jest to już 3 przypadek w dniu dzisiejszym, ale nie mógł nic zaradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...