Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To naciśnij zielony przycisk, przejdź do WSZYSTKICH kanałów, a dopiero później naciśnij czerwony przycisk. Jak to nie pomoże to nie mam pojęcia, ja mam chyba z 5 list ulubionych i kurcze wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutorzy dostali DSB-717 z nowym oprogramowaniem.Zapewne stałeś się jego posiadaczem i nie da sie w nich ustawić swojej listy tak jak to było w starym oprogramowaniu.Można sobie tylko do polsatowskiej listy dołożyć resztę kanałów z satelity które rozpoczynają sie od kanału 1000 i te kanały można przesuwać.Więc jak chcesz ustawić sobie listę to od kanału 1000 po przeszukaniu całej satelity :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutorzy dostali DSB-717 z nowym oprogramowaniem.Zapewne stałeś się jego posiadaczem i nie da sie w nich ustawić swojej listy tak jak to było w starym oprogramowaniu.Można sobie tylko do polsatowskiej listy dołożyć resztę kanałów z satelity które rozpoczynają sie od kanału 1000 i te kanały można przesuwać.Więc jak chcesz ustawić sobie listę to od kanału 1000 po przeszukaniu całej satelity :wink:

 

I chyba teraz dopiero z Twojej odpowiedzi wiem o co chodzi, bez sensu, zamiast ulepszyć oprogramowanie, to je zwalili. Gratuluje dla techników inteligencji. :evil:

P.S.

Fakt musi być nowe oprogramowanie, bo dekoder posiada już nową kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze wszystkim

Wiecie jak w 717 ustawić żeby po naciśnięciu zielonego wyświetlił się w liście Cyfrowy Polsat u szwagra nie ma tego, kompletnie się pogubiłem lista kanałów do wyszukiwania wszystkie tp tak samo a za każdym razem brak jest tego. Ma wykupiony pełny pakiet ja mam 616 i nie mam takich problemów kanały cyfrowego Polsatu mam jeden po drugim.

U szwagra jest tylko

Przycisk (zielony) służy do wyboru list dostępnych w danym trybie:

Wszystkie kanały, Bieżący satelita, Lista

brak w niej Cyfrowego Polsatu

Układ kanałów do pewnego momentu jest taki sam lecz całą paczkę muzyczną trzeba wyszukiwać po znaku

:evil:

ma ktoś jakiś pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłem na Infolinie CP i się dowiedziałem, że faktycznie po ostatniej zmianie oprogramowania w dekoderach oferowanych z nową kartą Echostar DSB-717 nastąpiły błędy i chociażby teki, że nie można tworzyć własnych list. Podobno nad tym pracują, żeby to naprawić (swoją drogą nieźli technicy tam pracują, delikatnie mówiąc) i w najbliższym czasie ma być to naprawione, ale ile będzie trwać ten "najbliższy czas" to się okażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zmieniłem starą umowę na nową i dostałem Echostara DSB 717 ( niestety nie mają żadnego Samsunga już od dłuższego czasu). Są z nim pewne problemy. Co jakiś czas obraz na chwilę się przycina a w niektórych momentach gubi dźwięk. Oprócz tego głośniej chodzi od poprzedniego Thomsona DSIPO50, mam na myśli to że z głośników dochodzi dziwny odgłos raz jest ciszej a raz głośniej, tak jakby zmieniał natężenie dźwięku. Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy i zanim zostane zbesztany za to, ze powtarzam oczywiste pytania, kilka slow wyjasnienia.

Od soboty jestem abonentem PC. Jest to moja pierwsza stycznosc z jakakolwiek tv sat w szerokim tego slowa pojeciu i - co z tym zwiazane - sprzetem. Jestem totalnym laikiem.

Ale mam do Was pytanie - przyjmujac, ze:

- kupilem dekoder

- goscie przyjechali i mi go zamontowali, razem z programowaniem czy jak to sie tam nazywa - po prostu zaplacilem i mam kanaly PC

 

to czy moge odbierac kanaly z innej satelity niz Hotbird? Bo z tego co zdazylem zauwazyc to odbieram tylko z tej. Czy do przestawienia na Astre (tyle zrozumialem z tego co tu piszecie ;) ) potrzebny jest jakis dodatkowy sprzet? Czy wystarczy cos "pokombinowac" z dekoderem?

Prosze tylko o krotka odpowiedz, bo jezeli bede wiedzial, ze sie da to zaczne szukac na forum w jaki sposob sie da, inaczej szkoda mi czasu, bo to dosc rozlegle foro ;)

Z gory dziekuje za odpowiedz i wyrozumialosc.

 

I jeszcze jedno - dzisiaj zauwazylem, ze przy odbiorze jest slyszalne "buczenie". To nie wina TV bo jak wylaczam dekoder to przestaje "buczec". To moze byc jakas wada? Dekodera? Anteny? Czy po prostu cos w ustawieniach?

Po raz kolejny dzieki za odpowiedz ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o astrę, to musisz kupić drugi konwerter, dodatkowy uchwyt odpowiedni do wspoprnika anteny (niektóre anteny maja płaski, inne okrągły), oraz przełącznik diseq, zamawiasz instalatora i on robi tzw. zeza na antenie i juz masz astrę. W ten sam sposób mozna ustawić odbiór z 3 satelitów oprócz hot birda(tam skad nadaje polsat). Tylko że na kazdą osobny konwerter i uchwyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy i zanim zostane zbesztany za to, ze powtarzam oczywiste pytania, kilka slow wyjasnienia.

Od soboty jestem abonentem PC. Jest to moja pierwsza stycznosc z jakakolwiek tv sat w szerokim tego slowa pojeciu i - co z tym zwiazane - sprzetem. Jestem totalnym laikiem.

Ale mam do Was pytanie - przyjmujac, ze:

- kupilem dekoder

- goscie przyjechali i mi go zamontowali, razem z programowaniem czy jak to sie tam nazywa - po prostu zaplacilem i mam kanaly PC

 

to czy moge odbierac kanaly z innej satelity niz Hotbird? Bo z tego co zdazylem zauwazyc to odbieram tylko z tej. Czy do przestawienia na Astre (tyle zrozumialem z tego co tu piszecie ;) ) potrzebny jest jakis dodatkowy sprzet? Czy wystarczy cos "pokombinowac" z dekoderem?

Prosze tylko o krotka odpowiedz, bo jezeli bede wiedzial, ze sie da to zaczne szukac na forum w jaki sposob sie da, inaczej szkoda mi czasu, bo to dosc rozlegle foro ;)

Z gory dziekuje za odpowiedz i wyrozumialosc.

 

I jeszcze jedno - dzisiaj zauwazylem, ze przy odbiorze jest slyszalne "buczenie". To nie wina TV bo jak wylaczam dekoder to przestaje "buczec". To moze byc jakas wada? Dekodera? Anteny? Czy po prostu cos w ustawieniach?

Po raz kolejny dzieki za odpowiedz ;)

 

Pozdrawiam.

 

nie powinienem jechać po pracodawcy, ale to, że CP reklamuje te dekodery jako nowe WCALE NIE OZNACZA, ŻE TECHNOLOGIA W NICH ZASTOSOWANA JEST NOWA :). Ba - mozliwe, ze dekodery wczesniej uznane za uszkodzone, po refurbishingu znow trafiają do sprzedaży.

Jakis czas temu klienta zabrala dekoder CP za granicę i tam jej padł. w zwiazku z tym zaczela sie pytac w serwisach czy mogliby to naprawic. w odpowiedzi wysmiali ją i powiedzieli ze takiego szmelcu dawno nie widzieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę swojego posta, mam nadzieje że ktoś mi dopowie:) Jakiś czas temu zmieniłem starą umowę na nową i dostałem Echostara DSB 717 ( niestety nie mają żadnego Samsunga już od dłuższego czasu). Są z nim pewne problemy. Co jakiś czas obraz na chwilę się przycina a w niektórych momentach gubi dźwięk. Oprócz tego głośniej chodzi od poprzedniego Thomsona DSIPO50, mam na myśli to że z głośników dochodzi dziwny odgłos raz jest ciszej a raz głośniej, tak jakby zmieniał natężenie dźwięku. Proszę o pomoc Smile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Globetrotter te objawy to wada sprzętu lub jego oprogramowania. Jeśli nie minęło jeszcze 10 dni od kupna tego dekodera to zasuwaj do dystrybutora i żądaj wymiany na nowy a gdy będą Ci odmawiać to postrasz ich rezygnacją z umowy to skutkuje, a zerwać umowę masz prawo w ciągu tych 10 dni od podpisania takowej i żądać zwrotu kasy za dekoder. W żadnym wypadku nie daj sobie wmówić że to wina twojego zestawu antenowego bo oni będą Ci to wciskać. Ja też to przechodziłem. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Masz zapewne gwarancję, więc trzeba z nim do dystrybutora. Zrobiłem wcześniej to samo z moim tunerem Echostar 717 i po naprawie śmiga jak należy.

 

Dlaczego jeden z moderatorów poprawia mi dekoder na tuner. Na stronie CP też swój sprzęt nazywają dekoderami i nic się nie dzieje. To jest moja sprawa czy będę używał takiej nazwy czy innej. Mnie osobiście podoba się nazwa dekoder i takiej będę używał albo żegnam się z FORUM.

 

Edycja Burli: Sklejone dwa posty. Od skarg jest osobny dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dekoder jest bardziej odpowiednią nazwą, niż tuner, ponieważ tuner jest szeroko pojętą nazwą każdego odbiornika, czy cyfrowego, czy też analogowego (chociaż tak mi się zdaję), zaś dekoder, jak sama nazwa mówi, jest to odbiornik (tuner), który ma możliwość za pomocą karty abonenckiej dekodować kanały TV/Radiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Globetrotter byłeś na forum https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t ... highlight= i gdybyś uważnie poczytał moje posty nie miałbyś teraz takiego problemu. A teraz zostało Ci tylko to co pisze Romar7 czyli wizyty i wykłócanie się u dystrybutora bo jak już pisałem za wszelką cenę będą chcieli Ci wcisnąć że masz wadliwy zestaw antenowy. Powodzenia. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - dzisiaj zauwazylem, ze przy odbiorze jest slyszalne "buczenie". To nie wina TV bo jak wylaczam dekoder to przestaje "buczec". To moze byc jakas wada? Dekodera? Anteny? Czy po prostu cos w ustawieniach?

Po raz kolejny dzieki za odpowiedz ;)

 

Pozdrawiam.

 

Co do posta, ktorego napisalem kilka dni temu - problem sie rozwiazal, chodzilo o eurozlacze. Wymieniono mi je (darmowo oczywiscie) i teraz wszystko dziala jak nalezy. Tak wiec gdyby ktos mial podobny problem to proponuje zaczac wlasnie od tego elementu ;)

 

I dzieki dla satmaxa za wyjasnienie odnosnie astry. I oczywiscie tym, ktorzy chcieli mnie ratowac przed "buczeniem". ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie. Nie działają mi stacje radiowe z paczki Polsatu( działa tylko Radiostacja) na Echostarze 717. Na infolinii usłyszałem że jest problem z tym modelem i stacjami radiowymi i ze technicy pracują nad tym problemem , lecz termin rozwiązania tego problemu jest trudny do określenia. Czy ktoś z użytkowników ma podobny problem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...