Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@marcinz & reszta na przyszłość

grudzien był takim dziwnym okresem, ze ludziom przed swietami zaczęły się same kanały kodować. 5 miesiecy rzeczywiscie masz za darmo i tego nic nie zmieni. problem jest w tym, ze sygnal jest nadawany z satelity i czasami cos sie [beep]zieli. wtedy nerwy nic nie pomogą. jedyne co mozesz zrobic to:

--------------------------------------------

dzwonic na infolinię 0801 080808 i:

nacisnąć 1 i wybrac informacje o TV CP

gdy znow włączy się automatyczna babka nacisnąć 6 celem ponowienia sygnału

wpisać z klawiatury telefonu nr karty, którą masz na 1 stronie umowy. dostaniesz informację, że sygnał zostanie ponowiony w ciagu 3 godzin, co w rzeczywistosci nie trwa tak długo. jesli masz zakodowane wszystkie kanały kodowane (niekodowane to numery np 6, 9, 65, 66, czyli polsat2, tvbiznes, mango, viva polska), to ustaw na kanale 54 (discovery civilization i czekaj az ci sie odkoduje). jesli wszystkie masz zakodowane a masz pakiet mini, to ustaw na kanale 10 (info dla abonentów).

nie musisz wcale łączyć się z konsultantem, bo skoro masz gratis albo abo opłacone, to takie ponowienie sygnalu przez telefon wystarczy. jesli nie chce ci sie sluchac glosu sekretarki to nacisnij szybko 1,1,1,6 albo 1,1,6 i jak uslyszysz zeby wprowadzic nr karty to udalo ci sie. czasami takie przyspieszenie pomoga. czasami jednak nie, wiec trzeba będzie lączyc sie raz jeszcze

-------------------------------------------

 

nie mogles podpisac umowy na pakiet familijny i sportowy, gdyz ten drugi nie jest objęty obowiązkiem podpisania. po prostu płacisz za familijny i fakultatywnie mozesz dopłacic sobie do sportowego (jak i kazdego innego).

 

wiadomo, ze to ból gdy nagle zakoduje ci sie kanał, a ty masz spokojnie wszystko opłacone + niech jescze leci jakis ciekawy program. no ale niestety polsat jest znany z takich niespodzianek i albo kontaktujesz sie z konsultantem albo robisz powyzsze kroki albo dzwonisz do swojego apsa i zlecasz im zrobienie tego dla ciebie. jako ze jestem sprzedawcą proklienckim bardziej niz "propracodawczym" czy "propolsatowym" to robie takie rzeczy 4free =)

 

teletextu [beep]tycznie nie ma z poziomu dekodera i jedynym spozomem jest uruchomienie telegazety z poziomu tv. takie czasy

 

w przypadku zakodowania tylko 1-kilku kanałów najpierw przywróc ustawienia fabryczne, potem przeskanuj na nowo siec cp, jesli to nie pomoze -> konsultant lub ponowienie na nowo sygnału. taki jest obowiązek polsatu

 

E! nie jest kanałem polskojęzycznym - program jest nadawany od operatora i tylko czesc (duza czesc) programow jest tłumaczona. to tak jak z bbc prime w kablowce. nie wszystko jest z polskimi napisami i nie mozna oczekiwac ze tak będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie!

Zonka przyjechala wczoraj wieczorkiem do cieplych krajow :) i dowiozla nowiutkiego DSB717 we walizie :)

Dekoder dzialal w Polsce bez zarzutu (na jakims talerzu u szwagra :) )

Ja mam akurat w kabelku w mieszkaniu w ktorym mieszkam sygnal z bodajrze 3 satelit i wczoraj poustawialem na dekoderze Hotbirda i Astre (na roznych portach) i zaczalem wyszukiwanie kanalow (najpierw oczywiscie znalazlem jakies dzialajace -czyt. "zielone" TP, ale po jednym na Hotbirda i jeden na Astre-czy to dobrze, czy zle? czy mam szukac kanalow na wiekszej ilosci transponderow? ).

dekoder znalazl niewiele kanalow (ok. 1/6 kanalow FTA jaiie powinien znalezc). Ale najciekawsze jest ot, ze na tzw. Liscie Podstawowej, czyli liscie Polsatu na kazdym kanale wyswietla sie "Brak sygnalu"...ciekawe...bo nie mam pojecia co to ma znaczyc? skoro kanaly niekodowane hulaja ? (dodam ze napis to NIE "kanal zakodowany" ale wlasnie "brak sygnalu").

co mozna z tym fantem zrobic? bo to moja pierwsza stycznosc z TV SAT...troche czytalem forum, ale - wiadomo... :)

Czy zresetowac dekoder do ustawien fabrycznych i jechac instalacje od poczatku (bo na razie sobie jest wlaczony od kilku godzin..ale wciaz kicha...zostawiolem go wlaczonego, bo podrozowal bez karty (karta oddzielnie) z powodow takich, ze jestem akurat w kraju, ktory nie lubi jak sie przywozi zagramaniczne dekodery :)

Czy dzwonic na infolinie i ponownie aktywowac karte?

Pomozcie prosze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sprawa - czy w instalacji antenowej jest sygnał z Hot Bird'a? Z jakich satelitów w ogóle dociera do Ciebie sygnał w tym "kabelku".

Później trzeba przypisać odpowiednie porty do odpowiednich "satelitów". Już coś tam robiłeś ale nie wiadomo czy poprawnie ;) Metoda prób i błędów, ustaw Hot Bird najpierw pod port 1 i sprawdź na "liście podstawowej" czy pojawią się kanały. Jak nie, to przypisz kolejno do portów 2, 3, 4. Pozostałe "satelity" ustaw tak jakby ich nie było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. - na 100% sygnal z HB jest-minute wczesniej po prostu odlaczylem tuner FTA 9na ktorym odbieralem mnostwo kanalow z HB..i z Astry TEZ)

Ad2. to jest wlasnie dla mnie dziwne. opisze co robilem. Dekoder "ustawial" moj szwagier. wszystkie kanaly Polsatu w Polsce dzialaly. Dekoder przyjechal do mnie i po podlaczeniu diseqa i wlaczeniu TYLKO Hotbirda (i gdy znalazlem jakis "zielony" czyli wg instrukcji dzialajacy TP) kanaly Polsatu (obojetnie ktory ) sa czarne i wyswietla sie napis "brak sygnalu"..natomiast kanaly powyzej 500, niekodowane, bo troche ich sie znalazlo -sa wyswietlane; natomiawst kodowane, spoza platformy Polsatu sa czarne i pojawia sie napis "kanal kodowany".

i obojetnie, czy dolacze Astre czy jest sam HB.

co ciekawe (same ciakwe rzeczy w tym dekoderze znajduje :) ) to ze jak ustawie liczne LNB na 2 to do wyboru mam porty "0" lub "22" i koniec. czy to dobrze?

ech jak wroce z pracy to czuje ze szlag mnie trafi przy tym ustrojstwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że jest pewność co do obecności HB ;)

Ustaw porty w Echosiu tak samo jak było w FTA.

Mam wrażenie, że szukasz tych portów nie tam gdzie trzeba, te ustawienia 0 - 22 KHz to do czego innego są, zostaw to w spokoju ;) Poszukaj czegoś z oznaczeniem DiSEqC ;)

Zerknij w instrukcję obsługi - tutaj, może coś się rozjaśni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Pitter za rady..

Wroce na chate i na spokojnie do tego siade ;)

Mam jeszcze jedno pytanie : powiedzmy, ze chce kanaly tylko z Hotbirda - czyli CP. Czy musze jakis specjalny transponder ustawiac, czy po prostu pierwszy, ktory mi sie podswietli na zielono? i czy ustawiac kilka, czy jeden tylko .

czy na jednym transponderze (jakims konkretnym od CP) znajduja sie wszystkie kanaly CP?

po prostu nie wiem :)

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest to, żeby przypisać określone satelity do odpowiednich portów. Przy każdym satelicie wzorujesz się tylko na jednym, wybranym przez Ciebie transponderze. Wskaźnik dla danego tp. powinien być zielony.

 

Wchodzisz w "Konfiguracja", a następnie "Instalacja programów". Wybierasz liczbę LNB. Jak masz przy antenie trzy konwertery, to wybierasz "3". W polu "Przełącznik" powinien być "DiSEqC 1.4". Przy ustawieniach portów przełącznika widnieje typ konwertera - wszędzie powinno być "Uniwers LNBF". W "Tryb szukania" bierzesz "Wszystkie" albo "FTA".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem ile konwerterow jest na antenie.

chcialbym aby chociaz na hotbird mi porzadnie znajdowal programy. znajduje jakies arabskie i inne, a cyfrowego polsatu nie ma..znajduje mi siec Nilesat (szukaj Wszystkie) i cos tam innego ale cp nie widzi..a na poprzednim tunerze FTA byly wszystkie kanaly hotbirda (w tym CP-oczywiscei zakodowany)..ja zaraz oszaleje...no nic, przede mna dluga noc :)

powiedzcie mi jedna rzecz-jezeli mam kilka konwerterow to czy moge wybrac jeden z nich, czy musze skonfigurowac dekoder dokladnie na tyle LNB ile jest na antenie...

jeszcze dodam, ze sila sygnalu 89%..ale prawie wszystkie TP czerwone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do którego portu miałeś przypisanego Hot Birda w tunerze FTA? Do tego samego przypisz go w tunerze Echostar.

 

Jeszcze może być taki cyrk, że tuner nie współpracuje z tym przełącznikiem konwerterów (który jest przy antenie) i jeśli HB jest na innym porcie niż "1" to kiszka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok..sygnal jest..po zabawie z portami sygnal jest (wreszcie wiem jak to dziala :) )

ale kolejny zonk - programy Cp sa zakodowane. super...chyba wznowie polaczenie z satelita, czy jak to sie tam nazywalo :L)

dxieki chlopaki za pomoc :)

 

UPDATE: po wznowieniu sygnalu z satelity (prze ICOK) po kilku minutach pojawil sie inny napis na dekoderze" "Dekoder zablokowany, skontaktuj sie z ..."

no to sie zdziwilem z lekka :) Podczas gdy wstukiwalem numer infolinii CP na ekranie pojawil sie odkodowany obraz :)

Niestety zonka ledwo zdazyla obejrzec "M jak..." i zmienic kanal na jakis inny-dekoder sie "zawiesil" - prestal reagowac na pilota. Wyjalem wtyczke i wlozylem z powrotem.

Dekoder odpalil, odkodowal i po jakiejs minucie wszystkie programy z CP znowu "sie zakodowaly". I w tym momencie sie wk..em.

Jeszcze raz wznowilem sygnal z satelity (bo co tu innego mozna zrobic-moze macie jakies sugestie, poza dzwonieniem na infolinie?) ale przez noc sie nic nie poprawilo.

Rano wznowilem sygnal z sateliy...i czekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano wznowilem sygnal z sateliy...i czekam...

Jeszcze jedno pytanie-a'propos moich problemow z kodowaniem i odkodowaneim kanalow.

Cz kilkukrotne (w sumie 3 razy wczoraj) wznawianie polaczenia z satelita (mam nadzieje, ze takie wznawianie przez ICOK w ogole dziala :) ) moze powodowac jakies niestabilnosci w dekoderze? Czy moze to powodowac, ze kanaly sie nagle zakoduja ponownie? Pytam, bo za [beep]e nie wiem, dlaczego tak sie wlasnie stalo wczoraj-patrz post wyzej.

A ja bardzo nie lubie nie wiedziec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem zupełnie nowy, ale zdażylem przeczytac wszystko w tym wątku o tytułowym dekoderze, którego jestem (nie)szczęściliwym - tego do końca nie wiem - posiadaczem od dnia wczorajszego. Jestem za to pewien, że jestem nieszczęśliwym posiadaczem pilota do tego dekodera, gdyż przyciski działają bardzo nieregularnie - czasem trzeba mocno wgniatać, by była reakcja, czasem zwykłe przyciśnięcie powoduje efekt przyciśnięcia dwu lub trzykrotnego, czasem działa całkiem normalnie, jak każdy inny pilot.

 

W związku z powyższym mam następujące pytania:

1) Czy ktoś miał podobny problem i reklamował w sklepie? Skutecznie?

2) Czy może warto kupić innego pilota na allegro, np. takiego co niby pasuje do dsb 616 i dsb 717, za 10 PLN - czy one się sprawdzają?

3) Czy są piloty uniwersalne do dekoderów?

3) Czy w inny sposób rozwiązaliście problem?

 

Powiem, że nie jest to obecnie komfortowa sytuacja, gdy mam po wieczorze używania dołączonego do zestawu pilota odciski na kciuku.

 

Dzięki za pomoc, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem (nie)szczęściliwym posiadaczem od dnia wczorajszego.

Trzeba jak najszybciej zareklamować i to skutecznie. Odradzam kupowania zamienniki, bo po co? - skoro towar na gwarancji.

Pilot zareklamuj wraz z dekoderem - w końcu nie wiesz, po której stronie leży przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaję, że ten dekoder jest conajmniej "dziwny"... Najpierw nie chciało mi wogóle znaleźć sygnału (a antena była ustawiona idealnie na hotbirda, jeszcze po starej cyfrze), potem jakoś zaczęło działać (ale tylko na chwile) lecz nagle zniknęła dolna kreska... Dekoder poszedł na serwis, dostałem zastępczego sagema - ten działał super, obraz jak żyleta na antenie i konwenterze z CP, teraz oddali mi dekoder -dolna kreska jest, ale obraz i dźwięk tnie się jak [beep]a, wystarczy oglądać dosłownie 5 minut i od razu robi się pikseloza, mało tego, wyszukuje wszystkie kanały, ale na większości (polsat, TV4 itp.) pisze brak sygnału, przez 5 miesięcy mialem mieć wszystkie kanały za free, ale na tych które mialy być za free pisze sygnał zakodowany... Tak więc, darmowe kanały są zakodowane, większość tych które powinny być normalnie w abonamencie nie są wyświetlane przez komunikat "brak sygnału", a jak już któreś działają to ścinają się strasznie...

 

Spotkał się ktoś z tym problemem i może mi coś doradzić? Podkreślam, że na sagemie zastępczym ani razu się nie zacięło, a była dokładnie ta sama antena, kabel, konwenter... Proszę o rady...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nojszek i bogdan425 za pomoc, ale rozwiązanie jest zupełnie nieoczekiwane!

 

Oto poszedłem do sklepu z pilotem, tam go sprawdzili i wszystko działało, niemniej jednak coś mnie natchnęło. Wróciłem z nim do domu, zacząłem testować i co się okazało:

 

Oto pilot musi być niżej niż odbiornik podczerwieni w dekoderze! Kiedy pierwotnie był nad podłogą około 15-20 cm, to działało kiepsko, miałem problemy i odciski na kciuku od przycisków. Jak położyłem dekoder na telewizorze, działa jak najbardziej OK. Kto by pomyślał...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie ten odbiornik był umiejscowiony zbyt nisko. Teraz postawiłeś go na telewizorze... Kiedyś podobnie postąpiłem z tunerem analogowym, po czym po niecałym miesiącu użytkowania, zepsuł się TV. :shock: Przypadek? Nie wiem jak to już wytłumaczyć... :roll:

 

@sensei, problem pewnie leży po stronie wadliwego oprogramowania. Jeżeli Echoś jest dalej na gwarancji, to proponuję w dalszym ciągu męczyć serwis. Niech w końcu zrobią to porządnie.

 

@macko1987, o jaki pasek głośności chodzi? Może brat przyciskiem VOL- na pilocie zmniejszył glośność do minimum. Po prawej stronie masz guziczek VOL+... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...