Skocz do zawartości

Tele 5 i Polonia 1


miejskaastma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może lepszym wyjściem będzie nadawanie w 720x405 w 16:9. Jakość zwiększy się o ok. 42%. (576/405) i zniknie nieco pikseloza.

Jeśli już to nadawałoby się w 720x576, ale nie ma miejsca na taką jakość, tzn rozdzielczość to dużo do miejsca raczej nie ma, ogólnie nie ma miejsca, żeby bitrate było większe, a akurat większość zależy od tego(jeśli obraz do uplink'u jest dostarczany w odpowiedniej jakości). Co do tej rozdzielczości to jeśli ona byłaby duża a bitrate małe to dopiero zobaczył być pikseloze. Sama Cyfra pewnie mogłaby nadawać w 16:9 ale Tele5 nie nadaje tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Tele 5 i Polonia 1 posiadają jednego właściciela, a ich ramówki tak bardzo się różnią. Czasem zdarza mi się coś oglądnąć na Tele 5, m.in. "Gorączkę w mieście" (mają ją chyba jeszcze z czasów analogu, popatrzcie na te zakłócenia w obrazie). Na Polonię 1 nigdy nie zaglądam. Nie rozumiem, dlaczego nie zrobią z nią czegoś pozytywnego, żeby chociaż dorównała Tele 5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciekawe jest to, że Tele 5 ma bardzo wysoką pozycję na platformie Cyfra+ - nr 9. Na stronie Tele 5 można wyczytać, że jest dostępne także w Cyfrowym Polsacie na kanale 29 - to trochę stara informacja, teraz przenieśli go na 74. W n-ce od początku się na nim poznali - nr 150. ;-)

 

Orientujecie się, czy podczas emisji filmów na Polonii 1 są one przerywane reklamami? Ja jakoś nie mam ochoty tego sprawdzać. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba, że ciągle puszczają stare bajki, z okropnie nagranymi lektorami, ze swoich archiwów... :-) Przypominają się dawne czasy świetności tej stacji. Dużo krótkich nagrań można znaleźć na YouTube. Jakiś miesiąc temu udało mi sie natrafić na Yattamana, teraz puszczają Królewnę Śnieżkę, a od soboty zaczynają Maco. Szkoda tego kanału, mają bardzo dużo unikatów. Chętnie zobaczyłbym, jak wygląda Polonia 1 "od kuchni", czy teraz to tylko komputer z zaprogramowaną listą telezakupów i parę osób włączających stare nagrania na starych odtwarzaczach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy ktoś w ogóle ogląda te wieczorne filmy na Polonii 1? Albo te nędzne reklamy erotyczne. Rzecz w tym, że gdyby skasowali Polonię 1, zniknęłoby też Tele 5, bo podobno je utrzymuje.

Oczywiście, że ogląda. Inaczej nie byłyby emitowane. Emisja reklam jest przecież zlecana domowi reklamowemu Media 5, a zarówno ten, jak i cała stacja bardzo dobrze się mają. Są osoby, które oglądają klasykę kina w Polonii 1. A sam fakt, że ta stacja utrzymuje Tele 5 to moim zdaniem tylko plotka puszczona chyba nawet na tym forum. To jest śmieszne stwierdzenie, bo wątpię, aby ta stacja zarabiała aż tak wielkie pieniądze. Nadawanie też kosztuje, programu nie produkuje się za darmo. Trzeba utrzymać także kilkudziesięciu pracowników.

 

A co z tymi filmami z lat 90tych co lecialy?? :D AZ szkoda mi bo jeszcze raz, obejzalbym Winetou czy Bonanze na P1. :D To byly czasy zlote czasy swietnosci P1

Z pewnością znajdują się w archiwum, bo spora część archiwów stacji przetrwała stos przeprowadzek jakie miały miejsce. Jednak część może mieć np. ponagrywane loga, które wysyłane były do stacji lokalnych. Dlatego te materiały są nieemisyjne. Poza tym ich jakość zapewne jest tak zła, że naprawdę szkoda ich pokazywać. No i do większości filmów prawa emisji już wygasły albo są w rękach TVP, Polsatu lub TVN.

 

Orientujecie się, czy podczas emisji filmów na Polonii 1 są one przerywane reklamami? Ja jakoś nie mam ochoty tego sprawdzać. :-)

Tak jak napisał RafiX, oczywiście, że są przerywane. Bardzo rzadko pojawiają się "normalne" spoty reklamowe, czyli takie jak w innych stacjach. Praktycznie w 100 procentach są to gratisy do wykupowanych w Tele 5 dużych kampanii reklamowych.

 

Jednak Polonia 1 czasami mnie zadziwia, bo zdarzy im się puścić świeższy film, np. 10-letni. Jak na tą telewizję, jest to całkiem nowa produkcja.

I zazwyczaj są to włoskie filmy, które rzeczywiście mogą mieć nawet 10 lat a nawet mniej. Jaki jest tego ból? Włoski język jest naprawdę mdły, jeszcze jak przypomną się amerykańskie filmy dubbingowane po włosku i tłumaczone polskim lektorem, to koszmary śnią się nocą. Co jakiś czas Polonia 1 nadaje powtórki filmów z Tele 5, w tym nowszych produkcji amerykańskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W dniu 7 marca 2008 roku, POLONIA 1 obchodziła swoje 15 urodziny obecności w Polsce. Myślę, że warto poświęcic trochę wątku na dyskusję o stacji - jak sie zmieniła na przestrzeni czasu - wiadomo, na gorsze, pamiętam jak kiedyś były seiale, programy a nie to co teraz (od 08.00-18.00) teleshopping. Może gdyby znalazł się ktoś kto miałby pomysł na stację, powstał by z niej ciekawy kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...