Skocz do zawartości

"Blind scan" dla kart opartych na układzie STV 090x


RYS1441757893
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prof7500 - sterowniki dla zainteresowanych:

- wersja 1.0.1.2-x86:

http://crazycat69.narod.ru/sattelite/wi ... _fixed.zip

 

- wersja 1.0.1.4-BETA, x86 & x64:

http://crazycat69.narod.ru/sattelite/wi ... _fixed.zip

http://crazycat69.narod.ru/sattelite/wi ... _fixed.zip

 

- wersje 2.0.0.2-x86 i 2.0.0.3-x64:

http://crazycat69.narod.ru/sattelite/wi ... _fixed.zip

http://crazycat69.narod.ru/sattelite/wi ... _fixed.zip

 

- wersja 2.0.0.5-BETA (przystosowana pod Win7 WMC, obsługiwany DiSEqC 1.0 dla WMC):

http://crazycat69.narod.ru/sattelite/wi ... _fixed.zip

http://crazycat69.narod.ru/sattelite/wi ... _fixed.zip

 

CrazyScan ma teraz kolorowy IQScan ;)

testqx.th.png

 

EasyBlindScan jest także rozwijany. Wczoraj doczekał się wydania 2.0.0 (Beta 0). Informacje o wprowadzonych zmianach i możliwość pobrania najnowszej wersji bez zmian tu: http://cjcr-soft.com/software/easy-blindscan/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo ciekawa dyskusja. Mam nadzieję, że wybaczycie mi, jeśli zboczę delikatnie z tematu.

 

Trochę się ociągałem z decyzją, ale postanowiłem wreszcie kupić kartę do celów DX-erskich. Trzeba powiedzieć wprost, że TT S2-3200 nie jest wymarzonym rozwiązaniem w tym zakresie. Zdecydowałem się na rodzinę Profa. Preferowałem model 7500 ze względu na mobilność, ale zniechęciły mnie problemy kilku osób pod Windows 7 (x64). Wybrałbym serię 8000, ale sloty PCI-E na płycie głównej mam już zajęte. W związku z tym, pozostał Prof 7301. Czy nie stracę na kupnie tej karty? Może na horyzoncie widać następcę? Wiem, że są to bliźniacze produkty, oparte na tych samych układach. Pytam jednak ze względu na to, że karta nie jest obecnie dostępna na DMTrade, ani w DELTAKOMP, a jedynie na stronie Hollexu. Czy ktoś wie coś o ewentualnym powodzie takiego stanu rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następcy brak - nie mam żadnych informacji o planach nowych kart od Prof Tuners. Jednocześnie jednak trzeba mieć na uwadze, że 7301 to konstrukcja starsza - producenci stopniowo odchodzą od złącz PCI na rzecz PCI-e. Pewnie z biegiem czasu 7301 zniknie na rzecz 8000. Póki co jednak nic mi nie wiadomo o problemach z dostępnością.

 

Prof7301 do DX-erki na pewno można śmiało polecić. Ja korzystam z dwóch i jak dla mnie to obok TBS6925 najlepszy sprzęt dostępny na rynku. Kart na USB nie lubię, bo mi się pałętają później pod nogami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pobrałem, rozpakowałem do jednego folderu i blind w wierszu poleceń coś tam mieli oczywiście na tych konfigach, które są aczkolwiek nakładki graficznej "Easy BlindScan" nie udało mi się uruchomić. Jak ustawie kartę, satelitę, foldery zapisu plików wynikowych i dam: "Strat Blind-Scan!" coś się powinno dziać?

 

Ale teraz chodzi mi o to, że czegoś mi brakuje do uruchomienia CrazuScan"u

Wyskakuje taki komunikat, że uruchomienie aplikacji nie powiodło się ponieważ nie znaleziono QtCore4.dll.

 

Coś powinienem jeszcze pobrać?

 

EDIT:

Już pobrałem, nie miałem ReqLibs.

W takim razie proszę o sugestię jak uruchomić Easy BlindScan.

Jeżeli jest to możliwe proszę jeszcze o plik(i) BLScan.ini :wink:

 

@Mr. Orbita

Są jakieś szanse na pojawienie się w kolejnym SK dalszej części artykułu o blindscan? Zakresy które warto skanować przy przekazach itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Easy BlindScan to cała paczka z własnym instalatorem - instalujesz, odpalasz i powinno działać, ale nie bawiłem się tym bliżej, ułatwia na pewno niektóre kwestie konfiguracyjne.

 

BLScan.ini - ciężka sprawa, bo dla niemal każdej pozycji satelitarnej inne zakresy są interesujące, ja wpisuję na bieżąco jak coś potrzebuję skanować, więc nie mam gotowców...

 

Artykuł: nie będzie w 9/2011, 10/2011 - zobaczymy, niestety nie jest to tak nośna tematyka, jak zakładałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematyka może i niszowa ale.... czy wszystko musi być robione pod komercję?

Zdaję sobie sprawę że dla oglądacza platform to zupełnie nie istotne ale znajdzie się też kilka osób które mają takie zainteresowania.

 

A na priwa są jakieś szanse na te dane jakie zakresy i na jakich satelitach watro skanować. To sobie sam pliki zrobię.

Ewentualnie podaj namiary gdzie takich danych szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł EasyBlindScan w wersji 2.0.0 (Beta 3). Informacje o wprowadzonych zmianach i możliwość pobrania najnowszej wersji bez zmian tu: http://cjcr-soft.com/software/easy-blindscan/

 

PS: Jakby ktoś chciał wyrazić wdzięczność autorowi, tj. programiście crazycat, czymś więcej niż tylko podziękowaniami (sprawa zupełnie dobrowolna) to jest taka możliwość: http://crazycat69.narod.ru/donate.htm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uwaga - CrazyScan staje się projektem Open Source! Od teraz jego aktualizacje będą do pobrania na stronie projektu SourceForge: http://sourceforge.net/projects/crazyscan/

 

Jednocześnie pojawiła się aktualizacja do wersji 1.0.1.3. Wprowadza ona zmianę polegającą na malowaniu na wykresie analizatora widma dodatkowych linii, jeśli w oknie Blind scan and Constellation monitoring uda się programowi złapać sygnał. Linie czerwone określają zakres transpondera z i bez roll-off, czarna z tekstem wskazuje częstotliwość centralną transpondera i jest opisana jego parametrami (SR, FEC, modulacja). Nowa wersja wymaga nowych bibliotek - do pobrania także z SourceForge.

 

Kod źródłowy CrazyScan 1.0.1.x jest oparty na MS VC2008 SP1, QT 4.7.x i QWT 6.0.x. Do pobrania z SourceForge jest CrazyScan wraz z obecnie używanymi bibliotekami, tj.: QT 4.7.4 i QWT 6.0.1. Dodatkowo może być konieczna instalacja pakietu redystrybucyjnego MS VC2008-SP1 x86.

 

Osoby pragnące uczestniczyć w projekcie mogą rejestrować się na SourceForge i przesyłać autorowi swoje pomysły, a jeśli możliwe - proponować ich wdrożenie do obecnego kodu źródłowego CrazyScan. Oprócz udziału w bezpośrednim rozwoju jest również możliwe partycypowanie przy tworzeniu dokumentacji wiki. Ci, którzy chcą zlokalizować interfejs do swojej wersji językowej mogą również uczestniczyć, ich tłumaczenia zostanie dodane do projektu i dołączone do kolejnych wydań (obecnie sam autor przygotowuje tłumaczenie na język rosyjski, angielski jest wbudowany, reszta do zrobienia, w tym spolszczenie ;) ).

 

StreamReaderEx-BDA jest oczywiście nadal niezbędny do uruchomienia CrazyScan, jest dostępny w najnowszej wersji pod dotychczasowym linkiem z crazycat69.narod.ru - nie jest Open Source.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga paczka jest na 11,190V - w drugiej nazwy kanałów są tylko numeryczne, namiary:

 

Intelsat 10-02 (1,0°W)

tp. 63 (11,189 GHz, pol. V, SR: 1005, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

 

- RMF Maxxx Nowy Sacz (201/201/2000)

- RMF Maxxx Ciechanow (301/301/3000)

- RMF Maxxx Olesnica (401/401/4000)

- RMF Maxxx Opole (501/501/5000)

- RMF Maxxx Lomza (601/601/6000)

- RMF Maxxx Zielona Gora (701/701/7000)

- Wroclaw (801/801/8000)

- 20502 (901/901/9000)

 

20502 to przypuszczalnie RMF Maxxx Pomorze, ale trzeba by nasłuchiwać reklam i pasm lokalnych.

 

Intelsat 10-02 (1,0°W)

tp. 63 (11,190 GHz, pol. V, SR: 1005, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

 

- 20402 (2101/2101/21000)

- 21502 (2201/2201/22000)

- 20702 (2301/2301/23000)

- 21102 (2401/2401/24000)

- 21202 (2501/2501/25000)

- 21302 (2601/2601/26000)

- 21702 (2701/2701/27000)

- 21902 (2801/2801/28000)

 

Tu wszystkie stacje to RMF Maxxx, ale nie rozpracowałem lokalizacji, nie mam na to niestety czasu. Gdyby ktoś wyszukał i miał chęć posiedzenia nad określeniem lokalizacji, to byłoby to mile widziane ;)

 

Tuner nie załaduje ich jednocześnie - to osobne strumienie, nie można ich zmiksować, nawet jeśli są tak blisko siebie i w tej samej polaryzacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona jest od niedawna wcześniej nic nie znajdowało oprócz 11,189 z Automatycznego ;) musieli nie tak dawno to uruchomić może wtedy jak zniknął RMF Maxxx Wałbrzych lub po prostu go do tej drugiej paczki przełączyli

 

Mam obie paczki na liście ;) spróbuje się wsłuchać co to mogą być za przekazy przekaz z 11,190 jest stabilniejszy nie przerywa aż tak często jak z 11,189 ;) Reklamy pewnie będą dopiero rano ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uzupełnienie na temat wspomnianych RMF-ów - informacja jaka wersja kryje się pod jakim identyfikatorem jest w tabelach drukowanych w SAT Kurierze - rozpracował to @Michal Tybura za co mu gorąco dziękuję :D:brawo:

W paczce 1 są: Nowy Sącz, Mazowsze, Oleśnica, Kielce/Radom, Podlasie, Zielona Góra, Wrocław (Aplauz) i Trójmiasto.

W paczce 2 są: Częstochowa, Wałbrzych, Krosno, Opole, Poznań, Śląsk, Szczecin i Piła.

Kolejność zgodna z PID-ami podanymi wcześniej, nazwy w paczce 1 nie zgadzają się ze stanem faktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podmieniłem pliki w istniejącym już folderze i CrazyScan mi się zaktualizował do 1.0.1.5

a BLScan mam w wersji poprzedniej. Czy podmiana plików nie umożliwia aktualizacji - muszę od nowa wszystko wypakować do nowego folderu?

I jak mogę sprawdzić czy StreamReader jest w najnowszej wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmiana plików wystarcza, możliwe, że w BLScan po prostu wersja została po staremu. Najważniejsze jest, aby być pewnym co do podmiany plików. Ja prywatnie patrzę po datach modyfikacji plików. Wersję można sprawdzić wybierając StreamReader.dll prawym przyciskiem myszy i wybierając "Właściwości". Za zakładce "Szczegóły" jest podany numer wersji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EBS instaluje ze sobą "własne" wersje BLScan i StreamReader.dll. Podejrzewam, że wystarczy zajrzeć do katalogu EBS i podmienić tam ręcznie (aczkolwiek jednocześnie trzeba mieć na uwadze, że EBS był przygotowany pod konkretną wersję BLScan i StreamRedader'a - jeśli nastąpią jakieś większe zmiany, to podmiana tam może spowodować, że EBS nie ruszy w ogóle; aczkolwiek póki co w zasadzie takich większych zmian nie było - powinno się udać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

EBS Pro: testowałem, postęp to brak konieczności posiadania BLScan, tylko sama biblioteka StreamReaderEx-BDA no i jest nadal sporo ułatwień znanych z poprzednich wersji EBS, zapisywanie profili itp. Autor dodał RFScan, ale w jednym przebiegu robi na razie jedną polaryzację, działanie u mnie na TBS6925 OK, znaczy nie miałem zgrzytów. Mimo tego jestem mocno przyzwyczajony do oryginalnego CrazyScan i nie potrafię się przestawić ;)

 

TBS5925 vs. TBS6925: na korzyść 5925 jest temat jej przenośności, konstrukcja jest niemal identyczna, więc możliwości niemal takie same, drobna różnica z tego co widziałem w sieci: 5925 nie wspiera Generic Stream, tylko Transport Stream (kwestia przechwytywania strumieni z danymi, nie wpływa na odbiór). Nie wiem jak ze sterownikami do 5925 i ich stabilnością, 6925 u mnie jest stabilna jak skała. Wyczyniałem z nią różne cuda, przy których Prof7301 nie raz odwdzięczał się BSOD'em, a 6925 - nic, gra dalej. Jednocześnie jednak nie chcę przesadnie gloryfikować 6925 - uczciwie powiadam, że są powody, dla których Prof7301 z mojego komputera nie wymontowałem i nie zamierzam (główny: zdecydowanie szybsze reakcje przy odbiorze niskich SR). Gdybym miał wybierać: 6925, ponieważ przenośność mnie nie interesuje i nie lubię, gdy mi się kabelki poniewierają pod nosem :P Względy estetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się coś zrobić z tymi wykresami pasma? U CrazyCata można zrobić podgląd konstelacji i odczytać dokładne dane transpondera a w EBS Prof raz że trudno w wykres trafić to jeszcze jakoś mi się nie udało danych podejrzeć?

 

W obecnej chwili nie planuję zakupu ale na początku byłem nastawiony na 5925 ale niby gdzie ja z tą kartą będą chodził. Antena jedna.

Tylko nie wiedziałem o co chodzi z tym Generic Stream. Mógłbyś coś jaśniej? I sam CrazyCat widziałem za 6925 się "opowiadał".

7301 mam i też nie planuję jej sprzedawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...